Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jablotron - JA-150EM-DIN

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: út březen 02 2021, 8:35    Předmět: Jablotron - JA-150EM-DIN Citovat

Zdravím ty co dělaji s jablotronem.
Znamý ma penzion 400 km od bydlitě a chce kontrolovat spotřebu elektřiny.

Ja mu nabidl Orno OR-WE-516 s portem RS-485 a k němu připojit D1 Mini
https://aququ.cz/product-cze-66574-3fazovy-elektromer-80A-port-RS-485-MID-3-moduly-DIN-TH-35mm-Orno-OR-WE-516.html
https://www.hadex.cz/m430j-modul-wemos-d1-mini-wifi-esp8266/

V penzionu má alarm od jablotronu a ten co mu ho dělal mu prý řek, že je lepši ten modul JA-150EM-DIN

Čeho docili tím modulem?
Bude schopen sledovat stav elektroměru doma, těch 400 km?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 02 2021, 9:31    Předmět: Citovat

Já s ním nedělám. Jsem jen laický uživatel.
Bude schopen sledovat i přes 400km (i 4000km), pokud na obou stranách bude mít internet.
V telefonu nebo v PC máš aplikaci Jablotron, kterou můžeš Alarm ovládat a sledovat stavy různých čidel. Asi to umějí dnes všechny dražší alarmy, že umějí odečítat teploty a sledovat stavy plynoměru, elektroměru, pokud mají pulzní výstup. Taky umějí ovládat na dálku zapnutí a regulaci topení a asi cokoli, co se dá zařídit pomocí elektriky. Pokud už ten Jablotron má, tak proč ne. Nemají úplně úplně lidové ceny ve srovnání s produkty na alibaba apod. Ale osobně považuju Jablotron za kvalitní, protože ho mám přes 20let a poruchovost žádná. Není levný, to je fakt.

Akorát je nutno ten modul napojit na pulzní výstup elektroměru. V návodu píšou o souhlasu vlastníka elektroměru. Tohle bude vědět třeba achab, co vlastně mají dnešní elektroměry za výstupy. Já si z nějakého Amara matně pamatuju, že se to dá udělat bezzásahově a bezkontaktně sledováním blikání diody přes kryt elektroměru.

Já mám z čidel pouze bezdrátový teploměr v krabičce, tak si měřím teploty v lednici, v mrazáku, na verandě, kdy zmrzla rajčata apod. Dělá to záznamy a křivky a průměry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: út březen 02 2021, 17:29    Předmět: Citovat

Doplnil bych PavlaFF:

Musí mít ústřednu JA100/JA100+.
Musí mít v systému osazen Radiomodul.
Musí být připojen na Dohledové centrum, minimálně v režimu Provozní dohled.
Musí mít v mobilu nebo u sebe v PC aplikaci MyJablotron.
Musí mu daný modul do systému nainstalovat Montážní firma.

Zpracované údaje z modulu jsou orientační a nejsou určeny jako zdroj pro fakturaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: út březen 02 2021, 18:02    Předmět: Citovat

Snímat blikání LED na elektroměru, není to pravé ořechové.
Máme cirka 30 aplikací, kde je v elektroměráku doplněn optoelektronický oddělovací převodník, např. OP 15, zatím spokojenost.
Je ale třeba dohodnou s dodavatelem elektřiny, o doplnění tohot převodníku do elektroměráku, (teda pokud se tam vejde).
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 02 2021, 22:02    Předmět: Citovat

Ještě jsem dnes mluvil se "svým montérem" Jablotronu a říkal, že velmi záleží na konkrétním rozvoďákovi, jestli připojení modulu k elektroměru schválí nebo ne. Některý s tím nemá žádný problém a jiný dělá jen potíže. Přitom digitální elektroměr prý má pro tento účel určené dvě svorky.
Proto asi existuje i amatérská neinvazivní varianta s "dálkovým odečtem" LEDky přes plexisklo.

Byl jsem v podstatě dotlačen nejbližším okolím přejít asi po 20letech z Ja60 na Ja100+ a docela mě štvalo, že si už člověk nic nemůže nainstalovat sám. Plus platba za SIMku. Přešli na model, který se snaží protlačit třeba BMW - aby ses vůbec rozjel, musíš pravidelně platit výpalné. Ale zase komfort je lepší a možnosti větší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 6:59    Předmět: Citovat

Využití komunikačního rozhraní musí být povolené distributorem. Přednostně se povoluje impulsní výstup S0, kterým je vybaven každý digitální elektroměr a většina elektronických s počítadly. Montér může odstranit jenom neschválené zařízení.
Všechny náklady spojené s instalací hradí odběratel. V rozvaděči musí být místo pro oddělovač schváleného typu, případně zdroj, jinak může být nutná jeho výměna a revize. Více informací je v připojovacích podmínkách příslušných distributorů a na jejich stránkách.

Například ČEZ: komunikační rozhraní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 7:06    Předmět: Citovat

Tak bych řek, že to moje řešení je lepší.

A pokud jsem to pochopil, tak v te apce od jablotronu uvidi jen stav elektroměru, žadnou historii.
Přes D1 Mini mužu stav ukladat do SPIFFS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 7:59    Předmět: Citovat

Podružný elektroměr ovšem naměří určitý rozdíl, daný vlastní spotřebou a nepřesností. Taky záleží na možnostech montáže do rozvaděče za hlavním měřením, aby z toho nebyl bastl a nenastaly problémy při případné revizi. Předpisová úprava taky nemusí vyjít zrovna levně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 14:02    Předmět: Citovat

Dotaz. Co uvidí v té aplikaci od jablotronu?
Jenom stav elektroměru, nebo to umí zaznamenávat i nějakou historii a da se v ní listovat.
Sleduji komunikaci přes email toho technika s kámošem, tak se mi jeho varianta zda čím dal více obrazek_cenzuraí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund