Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pistole na PU pěny PROTECO
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 10:58    Předmět: Pistole na PU pěny PROTECO Citovat

Pro svoji případnou potřebu při pracích na domě jsem si koupil před lety tuto pistoli. Myslel jsem si, že bude kvalitní. Použita byla jen dvakrát. Jednou jako nová před lety, a nyní jsem potřeboval zapěnit díru okolo trubky. Tenkrát jsem ji po použití komplet propláchl a vyčistil doporučeným čističem. Nyní jsem tedy na prakticky novou pistoli našrouboval kartuš. Ozvalo se divné tiché lupnutí, ale nic nebylo vidět, tak jsem tomu dále nevěnoval pozornost (prasklo jedno rameno ze tří k závitu pro kartuš). Při druhém zmáčknutí mi upadlo držátko. No i s tím se nechalo ještě dělat. Po chvilce se prakticky během deseti vteřin rozpadlo to trojité spojení kartuše s pistolí na několik malých kousků, které jsem už ve vznikající pěně ve stylu "hrnečku vař" následně nedohledal, protože jsem se spíše zaměřil na to, jak s tím rozpadlým mechanismem alespoň trochu dokončit zamýšlené dílo, kdy jsem v rukách držel pistoli a bradou k té trosce přitlačoval kartuši, aby mi to alespoň trochu fungovalo, než mi to vše z kartuše vyteče bokem. No co Vám mám povídat, zalepený od pěny jsem byl tedy totálně.

Takže pokud máte někdo tento výrobek doma, tak velmi opatrně a POZOR. Je to asi prakticky stejné jako rozpadající se talíře na gramech a setrvačníky v mgf.


Těleso pistole a uváděné díly nejsou vyrobeny z kovu, ani z hliníku, ale z nějakého velmi porezního materiálu odlitím do formy.

Na návodu je sice uveden český výrobce, ale bůhví, kde a z čeho je to ve skutečnosti vyrobené.

Vašek



P9100050.JPG
 Komentář:
 Velikost:  184.27 kB
 Zobrazeno:  48 krát

P9100050.JPG



P9100051.JPG
 Komentář:
 Velikost:  172.23 kB
 Zobrazeno:  48 krát

P9100051.JPG



P9100052.JPG
 Komentář:
 Velikost:  193.97 kB
 Zobrazeno:  49 krát

P9100052.JPG



P9100054.JPG
 Komentář:
 Velikost:  172.8 kB
 Zobrazeno:  69 krát

P9100054.JPG



P9100058.JPG
 Komentář:
 Velikost:  151.02 kB
 Zobrazeno:  51 krát

P9100058.JPG




Naposledy upravil VASEK_W dne po září 11 2023, 11:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 11:06    Předmět: Citovat

A ještě několik dalších fotek.

Vašek



P9100061.JPG
 Komentář:
 Velikost:  144.71 kB
 Zobrazeno:  54 krát

P9100061.JPG



P9100063.JPG
 Komentář:
 Velikost:  179.64 kB
 Zobrazeno:  66 krát

P9100063.JPG



P9100064.JPG
 Komentář:
 Velikost:  159.31 kB
 Zobrazeno:  63 krát

P9100064.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 11:09    Předmět: Citovat

Ahoj Vašku, zcela běžná věc u těchto sráčů. Kolega Dan na tohle měl štěstí -
schytal to dvakrát za tu dobu, co jsme spolu dělali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 11:16    Předmět: Citovat

Však jsem si Milane teď naposled koupil raději jen kartuši s aplikační trubičkou, a je klid. To jde po zaschnutí krásně rozebrat, "poválet" po stole aby se to odlepilo od stěny, a jednoduše špejlí vystrčit. Na to mé použití jednou za několik let někam trochu fouknout, plně vyhovující Wink

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 11:35    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):
...
Těleso pistole a uváděné díly nejsou vyrobeny z kovu, ani z hliníku, ale z nějakého velmi porezního materiálu odlitím do formy.
...
Klasika, zinkal alias hitlermosaz. Veškerý problémy s touhle slitinou zinku a hnilíku způsobuje jejich snaha se vzájemně chemicky vázat. Vzniká tak směs několika různě rychle a hlavně v různejch krystalovejch soustavách krystalizujících látek s různým poměrem Al a Zn včetně samostatnejch atomů obou kovů. Většinu nectností odstraní temperace a řízený chladnutí po odlití, který "znormalizujou" krystalky slitiny a zpevní její strukturu. Bohužel, tenhle proces vyžaduje čas a hlavně energii pro ohřev - neboli JE TO DRAHÝ, a protože hitlermosaz i bez temperace nějakej rok vydrží, s ohledem na povinnou dobu záruky na to každej výrobce doslova sere jak na širý rodný lány. Dva roky to vydrží a potom klidně potopa.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 11:53    Předmět: Citovat

Já tomu říkám karburátorovina nebo Göringův kov...

Jo a ta pistole je zcela pochopitelně PRCácká, prodávají se jí v různých variantách spousty. Svého času mělo podobnou i GME tuším za cenu okolo stovky.

Vlastním jich (či jsem vlastnil) docela dost a s žádnou z nich jsem neměl problémy (kromě likvidace vlastní vinou - třeba zalepení při dlouhodobém skladování).

PUR pěnu používám často a dávkování z pistole je nesrovnatelně komfortnější. Při řádné péči (odpojení od pěny a vypláchnutí před delším skladováním) pistole vydrží, což se rozhodně nedá říct o načaté trubičkové verzi - ta totiž propláchnout nejde a vyčištění (třeba injekční stříkačka s natupo zabroušenou tenkou jehlou a aceton) se tak omezí pouze na vnější stranu ventilu.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5658
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 12:05    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
VASEK_W napsal(a):
...
Těleso pistole a uváděné díly nejsou vyrobeny z kovu, ani z hliníku, ale z nějakého velmi porezního materiálu odlitím do formy.
...
Klasika, zinkal alias hitlermosaz....

Ale prd, je to obyčejný a patrně recyklovaný plast. Mám ji doma tři roky a zatím plně funkční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 12:13    Předmět: Citovat

Jsou pistole kovový a jsou jejich kopie - plastový. Jožko, nenech se unášet, ono ti to ukáže, jak se po pár letech umí recyklát rozsypat na drť.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 12:23    Předmět: Citovat

Plast od kovu snad clovek rozozna.

Podobne zliatiny byvaju velmi pevne, ale krehke. Tato sa zjavne nepodarila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 14:09    Předmět: Citovat

mám podobnou pistoli a dopadlo to stejně jak popisuje Vašek_W.
musel jsem si od známého soustružníka nechat vytočit celou tu redukci na kartuš z mosazi.
nicméně to proplachování a čištění po práci mě dost štvalo,
takže již několik let také používám jen tu trubičku co dávají k nové kartuši
a mám pokoj . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 15:53    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
nicméně to proplachování a čištění po práci mě dost štvalo...

Nikdy jsem neproplachoval. Mám stále nabito. Pouze po zaschnutí očistim špičku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 16:13    Předmět: Citovat

Stále nabito (v mém případě) lze mít tak týdny, max. nižší jednotky měsíců.

Pokud je to déle, tak pěna v pistoli postupně ztvrdne.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1605
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 19:20    Předmět: Citovat

Za klíčové tady považuju ono "před lety".
Člověk který používá pěnu jednou za pár let buď kupuje pěnu trubičkovou, nebo prostě pistoli za dvě kila po použití zahodí.
Zinkal křehne, plast taky (může ho klidně narušovat i čistič). To je hezký, ale pistole na montážní pěnu není věc, kterou si kupuješ s vyhlídkou, že ji bude tvůj rod používat dalších šest set let, proboha.
Pistole se z principu musí používat když ne denně, tak aspoň jednou-dvakrát týdně, a sázet do ní jednu kartuš za druhou. Musí pořád fungovat. Takto se za týden zaplatí, pak půl roku nebo i rok vydělává a nakonec se domlácená a zaprasená zahodí.
Ani prostříknutou čističem nemá smysl zkoušet skladovat.
Štětce nebo malířské a lakýrnické válečky normální člověk taky po použití zahodí a nechodí je reklamovat.
Zbytky pěny se z ní nikdy nevymejou všechny a vždycky nekde zůstane zatvrdlý film.
Není to stroj ani nářadí, je to levná spotřební pomůcka. A to i taková co stojí litr. Stejně jako rajblík nebo filcák.
Berte to jako pohled řemeslníka, co se posledních třicet let motá po stavbách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 19:58    Předmět: Citovat

Špachtli s fankou taky zahazuješ po každé zasádrované krabici? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 11 2023, 20:43    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
...
Člověk který používá pěnu jednou za pár let buď kupuje pěnu trubičkovou, nebo prostě pistoli za dvě kila po použití zahodí.
....
Pistole se z principu musí používat když ne denně, tak aspoň jednou-dvakrát týdně, a sázet do ní jednu kartuš za druhou. Musí pořád fungovat. Takto se za týden zaplatí, pak půl roku nebo i rok vydělává a nakonec se domlácená a zaprasená zahodí.
Ani prostříknutou čističem nemá smysl zkoušet skladovat.
Štětce nebo malířské a lakýrnické válečky normální člověk taky po použití zahodí a nechodí je reklamovat.
....
Malířskou štětku mám 25 let a pravda, chystám se ji vyměnit - už má štětinu ubroušenou proti novýmu stavu asi o půldruhýho centimetru a už začíná trochu víc línat, než by bylo záhodno. Stála mě tenkrát kolem 800,-Kč, dnešní cena je zhruba 1200-1500. Je to "desetipalec" = 25cm široká hranatá profi štětka s vlasem z čínskýho prasátka, dlouhým za nova skoro 10cm. Ale ani běžný štětce nevyhazuju po jediným použití - snažím se je poctivě vypírat a používat opakovaně. Vyhazovat štětec za 80-100-120 kaček po jednom použití je podle mě opravdu hovadina ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund