Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Podivnosti u C4 Picasso za mlhy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17725
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 22:40    Předmět: Podivnosti u C4 Picasso za mlhy Citovat

Včera jsem nechal Picasso stát venku přes noc. Ráno v 7 jsem vyrazil a ejhle, nešlo zvolit automatický řazení robotický převodovky. V poloze automat se na displeji místo A1-A6 ukazovalo jen 1-6 jako v manuálu. Už se mi to stalo před dvěma lety a pak před rokem, taky za dlouhodobý mlhy. Stačilo odjet s manuálem asi 10 km, chcípnout a nakopnout motor a pak už zase automat makal.
Co to může sakra být? Vlhkost v nějakým konektoru? To by ale asi trvalo dýl než 10 km. Navíc po mytí motoru Wapkou to nikdy neudělalo.
Nebo ta hromada sond kolem HDI motoru hodí za vysoký vlhkosti nějakej stav, kterej řídící jednotka vyhodnotí jako poruchu? To bude asi blbost, co? Může tohle vůbec odchytit chybovej log auta?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 22:51    Předmět: Citovat

mal som nejakeho citrusa v automate na sluzobke, pred par rokmi. Rano , vyrazne vlhko a niekolko km mi blbla elektronika, nepametam presne co to bolo. Potom som zastavil na pumpe, vypol motor a bolo zas vsetko OK. Auto bolo z pozicovne, tak som to neriesil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6593
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 23:02    Předmět: Citovat

Může být zapsaná závada, to zjistíš ovšem jedině diagnostikou. Lze zakoupit čínskou lexii za cca 2000,-. Mám ji a už se určitě zaplatila, servis za "vysoce odbornou" práci požaduje sazbu až hrůza. Pokud nebude zapsaná závada, tak je potřeba se podívat na live data ze senzorů, nejlépe jednou, když to funguje a podruhé, když to nefunguje, jestli bude patrný nějaký podstatnější rozdíl. Nějaký důvod se tak chovat ta převodovka určitě má a velmi pravděpodobně to bude kvůli vnějším vlivům měřeným (a to třeba chybně) právě senzory.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 23:35    Předmět: Citovat

Tipuju svod v nějakým konektoru vystaveným vzduchu mimo auto. Za mlhy to při stání povrchovou kondenzací navlhne a po zapnutí kecá blbosti, jak se to za jízdy odpaří - a na to stačí i jen průvan kolem, netřeba zvýšená teplota!!!, při následujícím startu závada zmizí.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 9:52    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
Lze zakoupit čínskou lexii za cca 2000,-.

Jen bacha na operační systém. Mám dojem že pracuje jen s 32bit.

To jsou prostě francouzký auta. Tam si elektrika žije vlastním životem.
Chce to diagnostiku. Bez ni je to jen hádání, co tomu může bejt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6593
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 10:24    Předmět: Citovat

To je možné, provozuji to na starém noťasu s Vistami.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17725
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 15:57    Předmět: Citovat

Ve značkovým servisu mi nakecali, že to je starej olej v převodovce. Že mu prý vadí vlhkost z tý mlhy a je pak moc hustej. To museli být blbci, to auto řadí zcela normálně i po startu v -15 st.C. Za ty mlhy robot řadí z manuálu zcela normálně, pouze nejde zapnou automatika.
To bude asi stejnej problém jako popsal misocko.
Karle, kdyby to byl nějakej konektor v motorovým prostoru, tak by to Wapka navodila taky a možná by se toho tam naflákalo ještě víc.
Asi se na to vybodnu když to zatím udělalo 3 x v průběhu tří let a dá se tu chvíli jet na manuál.
Sandál, je to sice frantík už 12 let starej ale kromě tohodle a nedotažených šroubků na kabelovým rozdělovači nad baterkou před rokem tomu nikdy nic s elektrikou nebylo. Vím co měl za problémy s elektrikou příbuznej s první verzí stříkací Ochcávky, tam nikdy nevěděl, jestli dojede. Ono jak se zrovna urodí. Pažout 405 měl taky elektriku ještě po 20 ledech v pohodě. Zato Xsary, když začínala sériová sběrnice, to prý bylo peklo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 17:15    Předmět: Citovat

Jirko, budu ti oponovat - wapka tam napere vodu a vytvoří nějakej definovanej malej odpor až zkrat, se kterým si ŘJ poradí prostě tím, že ho bude ignorovat, protože to má nadefinovaný. Jenomže orosení právě tím, že to nemá souvislej povlak vody, ale kondenzuje na prachovejch kondenzačních jádrech MŮŽE dávat svod mimo předem výrobcem definovanou oblast - prostě je to ještě v oblasti, kde to elektronika bere jako pravdivou hodnotu, ale zase je mimo okýnko hodnoceným jako neporuchovej stav - prostě něco jako nedocvaknutej volič až úplně na doraz nebo něco takovýho. A stačí "zavrklat", ono se to propojí dokonalejc resp to zjistí, že v ujetý toleranci jsou i další hodnoty - a zas "se to najde" v nějakejch předdefinovanejch režimech, takže to začne fungovat, aniž bys to ty jako uživatel registroval, že to jede v módu řešícím nějakou poruchu. Jediný co by pomohlo, by byla rosná komora a auto kompletně "svlíknutý do naha" digitální diagnostikou, tzn. napíchnutý bod po bodu na tovární systémovej analyzátor, ne na tu náhražku, co mají značkový servisy, ale skutečně paralelní fabrickej "mozek", kterej bude paralelně suplovat a registrovat činnost všeho co v autě je a taky to ukazovat včetně rozhodnutí, který udělala ta která součást systému. To dílenská diagnostika nikdy neukazuje, na to jsou mechoši moc blbý, na to už to musí análně lízat systémovej indžinýr, kterej ví, jak se vůči sobě ty jednotlivý podsystémy chovají a jak se navzájem ovlivňujou.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 17:59    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):

Sandál, je to sice frantík už 12 let starej ale kromě tohodle a nedotažených šroubků na kabelovým rozdělovači nad baterkou před rokem tomu nikdy nic s elektrikou nebylo. Vím co měl za problémy s elektrikou příbuznej s první verzí stříkací Ochcávky, tam nikdy nevěděl, jestli dojede. Ono jak se zrovna urodí. Pažout 405 měl taky elektriku ještě po 20 ledech v pohodě. Zato Xsary, když začínala sériová sběrnice, to prý bylo peklo.

No, popravdě já jsem rád, když se auta se..ou protože mě to od noveho roku živí Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 19:27    Předmět: Citovat

Zvláště frantíci. Známej si nedal říct a narval do C4 v automatu asi 80 tisíc, ale teď je spokojenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund