Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Wharfedale Diamond 10.5 - bassový reproduktor

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FandaFanous



Založen: May 17, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st únor 17 2021, 16:38    Předmět: Wharfedale Diamond 10.5 - bassový reproduktor Citovat

Ahoj všem,

odešel mi bassový reproduktor v jedné z reprobeden viz název tématu. Netušíte, kde bych sehnal náhradu? Ani google mi nedal uspokojivou odpověď :hm

Na zadní straně jsem našel text Model 17185

[img]https://img34.rajce.idnes.cz/d3403/17/17179/17179638_5cfbfec2fcffae4314f6051836776c5e/images/IMG_20210216_223727.jpg?ver=0[/img]

Díky za rady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
therion



Založen: Oct 19, 2020
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st únor 17 2021, 17:04    Předmět: Citovat

co to je "odesel"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st únor 17 2021, 17:26    Předmět: Citovat

Hledejte například pod heslem "opravy reproduktorů Kříž".
Naprosto každý reproduktor je opravitelný. Je to v principu a často i materiálově poměrně jednoduchá záležitost, zvlášť v případě HiFi měničů.
Opravovat 800W PA reproduktor, nebo cosi takového, jako je tlaková dóza, jistě už není sranda. Ale s přístupem ke správným materiálům to už jde snadno, princip je stále tentýž.
Stejně tak to platí u tohoto segmentu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FandaFanous



Založen: May 17, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st únor 17 2021, 22:51    Předmět: Citovat

Sinclaire, díky za radu Number one

Že odešel jsem usoudil tak, že při proměření multimetrem mi neukazoval žádný měřitelný odpor, na rozdíl od středu a výškového. Aby toho nebylo málo, při demontáži se mi "podařilo" z membrány odlomit jeden vodič, těžko říct, zda nebyl načnutý už před tím. Každopádně ten neměřitelný odpor již vykazoval před mým "odborným" zásahem.

Žádný elektro odborník opravdu nejsem, to říkám na rovinu. Nicméně mám podezření, zda není částečně odpálená í výhybka, i když při proměření jsem neodhalil žádný kondík, rezistor nebo cívku, která by měla být KO. Na druhou stranu při připojení k zesilovači hraje střed strašně slabě. Výška bych řekl že je proti druhé straně v normálu. Mohl bych zkusit ještě střed připojit na na výhybku z pravé strany, ale zatím se mi nechtělo demontovat i pravou reprobednu.

A aby toho nebylo málo, závěrem dodám, že měření výstupu na zesilovači, který to krmí - HK 970, ukazuje levá půlka asi 4x nižší hodnoty napětí i proudu proti pravé straně. Ovšem při prohození kabelů mám subjektivní pocit, že reprobedna, která je OK, hraje stejně, rozhodně nemohu říct, že bych zaznamenal nějaký útlum.

Začínám mít pocit, že tu mám nějakého Poltergeista
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2021, 9:48    Předmět: Citovat

Pana Kříže mohu osobně doporučit, je to machr a ví, kudy běží zajíc Very Happy
Opravoval pro mne už spoustu reproduktorů, někdy i doslovných rarit a poradil si s nimi - jako třeba se spálenými, středovýškovými tlakovými dózami předválečné firmy Bellton.
Nebo veleúspěšná oprava páru citlivých, 12" basových reproduktorů z asi 100L, 3p aktivních soustav Heco.
Něco jako slavné Grundig AktivBox, ale asi tak 3x větší, se 3x vyšším výkonem zesilovačů pro střed/basy.
Byly to kusy ještě z německé výroby, kterým se bohužel po 30 letech rozpadl horní, polyuretanový závěs.
Ty Heco, podle pana majitele a bez zásahu do nastavení elektroniky, hrály po opravě údajně lépe, než původně.
Někdy bývá vhodné, zaslat do opravny celý pár, tj. oba reproduktory, i ten z nepoškozené soustavy. Je to pro servis velmi výhodné, protože servisák si může na základě proměření funkčního kusu udělat poměrně přesnou představu o vlastnostech.

Po brutálním přetížení bývají levné výhybky i kompromisní středové reproduktory poškozené poměrně často. Zvlášť, pokud výhybka obsahuje bipolární kondenzátory a soustavy jsou napájené výkonným zesilovačem.
Ty středové reproduktory doporučuji oba vymontovat a na dobré výhybce porovnat reprodukci.
Pokud bude jeden z nich hrát výrazně slaběji, bude také mít /je-li měřák/ i nižší ss odpor a impedanci - což jednoznačně znamená "přismahnutou" cívku.
Doporučuji podrobnou kontrolu jednotlivých prvků výhybky, aby pak po montáži opraveného reproduktoru nedošlo k nedorozumění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FandaFanous



Založen: May 17, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2021, 13:18    Předmět: Citovat

Leoši, myslím, že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Před nedávnem jsem to měl docela vyhulený a jelikož jsem byl poměrně společensky unaven, kdy se mi podařilo v tom kraválu usnout, hrálo to tak x hodin Rolling Eyes Někdo poté jsem si všiml toho nesouladu - takže to vypadá evidentně na tu příčinu.

Oslovím pana Křížka a bedny mu asi dovezu osobně, pokud se dohodneme. Samozřejmě jsem obaly nedávno vyhodil s tím, že jsem je x let nepotřeboval a akorát mi doma zabírají místo Very Happy

Zesilovač asi podrobím nějaké hloubkové kontrole a repasi poté nějakým odborníkem.

Díky moc za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2021, 14:17    Předmět: Citovat

Celé bedny mu nevoz. On nemá ani časové možnosti, opravit případně poškozené výhybky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FandaFanous



Založen: May 17, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2021, 14:59    Předmět: Citovat

Zkusím mu tedy napsat a domluvit se s ním. Myslíš, že je schopný proměřit i výhybky nebo to se budu muset obrátit jinam? Jak jsem psal, nějaké měření jsem provedl, ale "přismahnutou" cívku fakt nepoznám. Kondíky se při měření chovaly tak, že odpor na dig. multimetru postupně rostl, z čehož jsem usoudit, že jsou OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2021, 15:58    Předmět: Citovat

Každopádně zavolat a domluvit se - třeba má po ruce člověka, schopného zajistit případnou opravu výhybek.
Ale on sám to příslušenství prostě nedělá, nemá na to prostor ani čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FandaFanous



Založen: May 17, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt únor 18 2021, 19:35    Předmět: Citovat

Tak jsem si dal tu práci a rozdelal druhou bednu, která je v pořádku. Vzal střed i basovy a připojil k vyhybce prvniho. Hrálo to OK. Takže se zdá, že se potvrdily dvě věci. Kromě bassaku je odpalenej i stred, kterej hraje slabounce a výhybka se zdá naštěstí OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund