Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

U filmů hlasitá scénická hudba proti mluvenému ději
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 17:00    Předmět: U filmů hlasitá scénická hudba proti mluvenému ději Citovat

Já mám pocit, že u filmů z poslední doby je scénická hudba na pozadí nepřiměřeně hlasitá proti mluvenému ději. Např. v seriálu "Božena" brnkal na pozadí klavír tak hlasitě, že téměř přehlušoval řeč. Pozoruji to více současných filmů. Zkoušel jsem normální stereo u reproduktorů v TV. Zkusil jsem nastavit zvuk jen na "řeč", ale pořád hudba řeč rušila. Zkusil jsem přepnout i na zvukový systém s vypnutím TV reproduktorů, ale moc to nepomohlo.
Naopak u starších filmů to nepozoruji, tam bývá síla pozadí přiměřená k mluvenému slovu.
Také mi vadí, že různé znělky jsou hlasité proti následujícímu čtenému textu. Opět např. CNN Prima news, když v 18:55 běží znělka zpráv, tak skáču po ovládači, abych ten "kravál" ztlumil, a vzápětí to musím zesílit, abych slyšel hlas moderátorů.
U reklam je hlasitost také zvýšená, i když snad už tu zvýšenou hlasitost řešila nějaká legislativa. U reklam mi to tak nevadí, protože stejně neposlouchám toho moderátora reklamy a na těch cca 8 minut většinou nastavím MUTE.

Mám jít na vyšetření k ušnímu, nebo to pozorujete také. Mám pocit, že dříve "zvukoví mistři" spoléhali na své uši, a dnes se spoléhají na nějakou automatickou hlasitost směšovacích pultů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vicious



Založen: Aug 10, 2007
Příspěvky: 658
Bydliště: 3 km od Humenného

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 17:10    Předmět: Citovat

U rôznych akčných blbostí bežná vec, nie len v poslednej dobe. Zvlášť nepríjemné pri zaspávaní, keď to počuť cez stenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 17:30    Předmět: Citovat

Taky se s tím setkávám. Kdysi jsem si pouštěl nějaký film z netu na PC a tam když se mluvilo uprostřed obrazu, tak nebylo slyšet prakticky nic, jen slabá ozvěna. Když postava přešla na nějakou stranu, tak ze z té strany ozval i hlasitější hlas. Napadlo mě, že je ten zvuk vícekanálový a skutečně, v přehrávači nebyla zašktrnuta konverze vícekanálu na stereo. Tím jsem věc považoval za vyřešenou. Ale pak jsem se s tím právě setkával i později a tam už žádné nastavení nepomohlo.
Takže je možné, že je to špatně namixované při dabingu, nebo to někdo převáděl a pohrabal se v tom, protože byl chytřejší než tvůrce, nebo prostě nevím.
Před lety, když se ještě vysílala TV analogově i v kabelových rozvodech, jsem měl už HBO a všiml jsem si, že občas bylo z pravého kanálu špatně rozumět, zvuk byl jako když se přehrává zmuchlaná kazeta. Při repríze to někdy bylo v pořádku, někdy ne. Prostě náhodně. Upoutávky mezi pořady byly ale vždy perfektní. Psal jsem jim a odpověděli mi, že analogové kopie prostě trpí opotřebením... Na moji reakci, že repríza bývá někdy v pořádku a tak to bude nejspíš nějakým pokaženým zařízením ve studiu už nereagovali a problém trval několik let. Jindy se zase stalo, že na tomtéž HBO měli snad rok přehozené L a R kanály. Opět jsem jim napsal, že mají zvuk otočený a že jsem doma s kabelama nic nedělal a na ostatních TV kanálech stereo zvuk odpovídá ději na obrazovce a na to mi odpověděli, ať si zkontroluju zapojení své stereo soustavy...

Prostě mistři zvuku jsou bohové, přes které nejede vlak a které nikdo nemá co poučovat... Krásným příkladem je rádio Český Impuls, který se kasá tím, že vysílá MONO. Ale oni vysílali (možní i vysílají) i v DVB-T (T2 mi můj TV nebere), vysílají i na internetu a tam, pokud ne stereo, tak "dvoukanálově" a když si to pustíte, tak zvuk hraje posunutý k levé straně a pokud sledujete indikátory v přehrávači, tak je vidět, že pravý kanál je silně ztlumený. Buď se někdo opřel o mixák a nebo jim v modulační cestě vyschnul nějaký kondenzátor, protože ten zvuk je z toho kanálu úplně bez hloubek a dynamiky. Psal jsem dvakrát na jejich kontakt a ani se neobtěžovali odpovědět. Stav trvá už asi pět let...


EDIT: Poslední dobou doma zkoukneme občas nějaký film přes YouTube. Že to přerušujou reklamama bych snad ještě zkousnul, ale že jsou ty reklamy nařvané tak, že mi to trhá repáky, zatímco film je sotva slyšet (hlavně při nočním koukání), to bych někoho nejradši zastřelil...


Naposledy upravil Mikras dne út leden 26 2021, 18:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2539
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 17:51    Předmět: Citovat

Řvaní reklam se řešilo už v devadesátých letech TV v Hovna v pořadu volejte řediteli. Jedna paní si tam stěžovala, že jim reklamy řvou a ten kripl ji odpověděl že to není možné. Přitom ty reklamy řvou naschvál aby náhodou nikomu nic z těch sraček neuteklo.
Některý filmy se nedaj poslouchat. Ty zvuky efektů jsou tak nepříjemě vytažený, že to rve uši.
Kdo třeba posloucháte rádio Blaník, tak to je taky síla. Uječený hnusný zvuk. Přijde mi to jak přemodulovaný a bez dynamiky.
Naopak musím pochválit zvuk ČRo Dvojka na FM. To se poslouchat fakt dá. Myslím tim hudbu. Ne to kecání mezi písničkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 17:55    Předmět: Citovat

Ona bohatě stačí ČT24, ty jejich příšerně ufidlaný znělky narvaný lichýma harmonickýma musí tvořit nějakej tatar. Když v noci usnu u poslanců a oni tam odpálí ten předěl, letím až ke stropu. Twisted Evil
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5194
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 17:59    Předmět: Citovat

Zapnout v tv automaticke vyrovnavani hlasitosti nestaci? me to celkem postacuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 18:01    Předmět: Citovat

To není o přeřvaných reklamách. Jde o to, že dnešní "herci" v rámci tajuplnosti a mdlé atmosféry huhňají otočení od mikrofonů, případně při detailním záběru sotva otevřou hubu. To málo, co zůstalo ze srozumitelnosti, zabije scénická hudba. Opravdu zvuk některých filmů je katastrofa a prakticky s tím nelze v domácích podmínkách nic udělat. Pochopitelně se ke zvukové deformaci ochotně přidají i reproduktory velikosti pětikoruny, které jsou ve většině dnešní TV střední třídy osazeny. Vzpomínám na staré černobílé filmy. Sice trochu šumí, lupe to ale rozumíš každý slovo.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 19:30    Předmět: Citovat

Dobře to bylo vidět u původní série Star Wars (4-6). Po tom, co Lukáš udělal "digitální remastering", obraz byl mnohem kvalitnější, ale naši to nanovo ozvučili, a to tak, že je to k neposlouchání. Hudba řve, dialogy naprosto potichu a ještě takové jalové hlasy, že to připomíná dabing ze Slunce, seno.. Holt dneska asi dělá zvukaře rejžův bratránek, jehož kvalifikací je, že v pubertě strkal hlavu do reprobedny na diskotéce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HC-96



Založen: Aug 02, 2015
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 19:46    Předmět: Citovat

Není to v hercích.Mám Samsung 5075 asi 6 let starou a mladí plasmu LG asi kolem 10 let. Na té LG zvuku jakž tak rozumím / mám problém se sluchem/ a když jsem přivezl Samsunga byl jsem rozčarován ,většině filmů jsem vůbec nerozuměl nejen já ale i rodina. . Po reklamaci - máte to špatně seřízené ,potom pořiďte si kvalitní naše domácí kino tam to jde vyladit.Nereklamovatelné - je to vlastnost. Pak jsem zjistil že k tomu nejdou připojit sluchátka bez toho aby se vypnuly reproduktory- opět vlastnost ,nereklamovatelné.Rada přišla připojit elektronicky, ale s malou vadou ,zvuk v sluchátkách byl posunut oproti zvuku v reproduktorech ,takže opět nepoužitelné. Na netu jsem získal radu že se dá použít optický výstup s převodníkem . Ku podivu se objevila i možnost to doladit ,takže to "hraje" v souladu i s reproduktory a i ten efekt podkresu ve sluchátkách není tak mocný.Při přechodu na DVBT2 problémy s naladěním a zřejmě došlo k mylnému zapnutí automatické aktualizace. Po znovu zapnutí TV jsem ji musel znova seřídit a objevila se možnost vedle tzv "automatického vyrovnání zvuku" které by mělo reklamy tlumit ale bylo to téměř nefunkční i možnost "noční " zvuk. To TV úplně zatlumí a musí jít zesílení téměř na max ,ale po zapnutí funkce "Jasný hlas" je ta situace trochu lepší, ale stejně to není plně srozumitelné občas se musím zeptat co vlastně herec říkal... O tom že po 4 letech odešlo podsvícení a není možno pořádně naladit DVBT2 i když přez settop box na stejném rozvodu signálu ta LG chodí už ani nemluvím... Je to krám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33751
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 19:54    Předmět: Citovat

Niektore filmy maju fakt otrasne urobeny zvuk, takze bud ovladac v ruke a nastavovat hlasitost alebo pouzit nieco na automaticku normalizaciu.

Alebo to vypnut a dalej nepozerat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 20:05    Předmět: Citovat

Taky pozor, někdy si "švihneme" film se zvukem v Dolby Surroud. A ty fakt na obyčejnou telku hrajou jinak.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HC-96



Založen: Aug 02, 2015
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 20:18    Předmět: Citovat

Ne sourond mám vypnutý. Nepomohl ani zapnutý ekvalizér a vytažení vyšších frekvencí. Zajímalo by mě jestli někdo má u Samsungu zapnuté"domácí kino" a jestli se situace zlepší a jde podkres zvuku ztlumit. Co jsem měl informace tak ty obyčejné to neuměli ,se značkovou Samsungu se nikdo neozval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 20:59    Předmět: Citovat

Na youtube zatím na reklamy stačí uBlock, jen se občas zastaví a chce odkliknout další sledování.
Na televizní reklamy je dobrá lepsi.tv, nemusím myslet na timeshift na tv, nebo stb, můžu sledovat až 30 dnů zpětně a díky tomu reklamu přeskočit. Teď je měsíc za 1,-Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1688
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 21:05    Předmět: Citovat

Jo, blbý zvuk utopený v pozadí je zřejmě normální. ALE miluju tlačítko MUTE, při reklamách herci, když nejsou slyšet jejich šplechty, vypadjí jako idioti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 21:09    Předmět: Citovat

Neřekl bych, že jde o neduh poslední doby. Mám nějaké hodně staré filmy (na 16 mm) a mají podobný problém. Lepší mi v tomto přijdou filmy dabované (před plyšákem), tam je zvuk pěkně vyrovnaný.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund