Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Axiální elyty pro Tektronix 577 - dotaz na spolehlivost
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mira_c



Založen: Oct 23, 2020
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 12:29    Předmět: Axiální elyty pro Tektronix 577 - dotaz na spolehlivost Citovat

Zdravím všechny.
Chtěl bych se zeptat, zda tu má někdo praktické zkušenosti s axiálními elyty značek Vishay / Sprague, Cornell Dubilier nebo Kemet dostupných u Mouser.com.
Kdyby se na danou pozici hodil radiální elyt, sáhl bych jednoznačně po Nipponech z Ecomu. S výše uvedenými značkami ale žádnou praktickou zkušenost nemám a zrovna u toho Tektronixu, který si dávám postupně dohromady, nechci riskovat osazení nějakým podřadným materiálem.

Děkuji, Míra.


Naposledy upravil mira_c dne čt leden 28 2021, 15:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 13:15    Předmět: Citovat

První dvě značky jsou zvučný jména a rozhodně kvalitní a vůbec bych se jich nebál. Ale se současnou jejich produkcí zkušenosti nemám. Kemet znám jen keramiky a svitkáče, s obojím jsem spokojenej. Spíš bych projel datasheety jednotlivých řad a vybral něco s dlouho životností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 13:45    Předmět: Citovat

CDL je u většiny dosažitelných radiálních sérií ještě kousek nad Nipponem.
Z axiálů mám zkušenost jen s jednou modrou sérií a i ta byla skvělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 18:21    Předmět: Citovat

vybral bych asi sprague atom, na co jsem narazil byli i po létech v super stavu a nacházel jsem je jen v lepších přístrojích, ale cena je poměrně vysoká,no
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 18:54    Předmět: Citovat

Hlavně nebrat nové TTI a Goldcapy, tečou.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 19:20    Předmět: Citovat

Myslím, že Sprague stejně, jako např. ROE a Mallory už tyhle běžné hliníkové elyty v axiálu nedělají, naposled jsem od zmíněných firem viděl jen "průmyslové" šroubáky. Sice se strašidelnou ampéráží, co upaluje šroubováky, se životností 10.000 až 30.000h, ale taky za příšerný balíky.

Za radiální, šroubové Sprague 33.000uF/80V, které jsem původně chtěl zakýblovat do AZK240 /měly přesně stejný rozměr i šrouby M6, jako původní Nippon ASX v AZK240/ chtěli u Farnellů 2.300,-Kč za kus.
Pro celkem tři zesilovače AZK240, jakkoli jsou vynikající, jsem takový balík jen za elyty nebyl ochoten obětovat.
Skončilo to tedy 6-pin CDL-LX382, 22.000uF/80V, 4ks do každého zesu, co stály "jen" okolo 600,-/kus.
A výměnou držáků, nových krajních vývodů pro oka i společné středové šíny. Z okrájených, opilovaných pásků z odřezku 16mm2 jističové propojovací lišty.

Mám dobrou zkušenost s axiály na prvních dvou fotkách, jde o Multicomp od Farnella a asi za stokorunu kus.
Jako nové měly +30%, instaloval jsem je v roce 2016 a v říjnu 2020 jsem měřil 4 odpájené z osmi a zbytek rezervních.
Ježděné celkem v teple mají za cca 4 roky pořád v průměru +20%, rezervní stále těch +30%.

Jinak na shrnování pekelných proudů používám jen "radlice" z ostatních fotek. Very Happy
Nejsou úplně nejlevnější, ale dá se to přežít. Svodové proudy CDL srovnatelné či nižší oproti ostatním renomovaným značkám, 4pin a 6pin provedení proudově dovede to, co běžné 22G šroubáky Kemet, které jsem kdysi koupil v Semic Trade.



axial_multicomp_01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  60.99 kB
 Zobrazeno:  55 krát

axial_multicomp_01.jpg



axial_multicomp_02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  54.06 kB
 Zobrazeno:  57 krát

axial_multicomp_02.jpg



CDM382LX 22G_63V_85°C_D40x80.jpg
 Komentář:
 Velikost:  90.53 kB
 Zobrazeno:  66 krát

CDM382LX 22G_63V_85°C_D40x80.jpg



CDM382LX 18G_63V_85°C_D35x80.jpg
 Komentář:
 Velikost:  86.82 kB
 Zobrazeno:  50 krát

CDM382LX 18G_63V_85°C_D35x80.jpg



CDM380LX 18G_63V_85°C_D35x80.jpg
 Komentář:
 Velikost:  103.53 kB
 Zobrazeno:  45 krát

CDM380LX 18G_63V_85°C_D35x80.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mira_c



Založen: Oct 23, 2020
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út leden 26 2021, 20:33    Předmět: Citovat

Díky za vyčerpávající informace. Původní osazení je Sprague 10µ/475V (na fotce ten dolní), bohužel má popraskanou zátku kolem kladného vývodu.

Nic lepšího, než TVA1903-E3 od Vishay se mi zatím najít nepodařilo. Akorát mě mrzí, že zrovna TVA1903 není v datasheetu. Netuším proč. Informace o velikosti pouzdra by byla docela dobrá.

Pro Sendyxe: Je to do Tek 577 D2, deska kolektorového zdroje. Rozhoduju se, zda po tak dlouhé době vyměnit i elyty v síťovém zdroji. Na desce je ©1971, skutečný rok výroby jsem zatím nikde nenašel.



577.jpg
 Komentář:
 Velikost:  142.62 kB
 Zobrazeno:  78 krát

577.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1266
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 8:39    Předmět: Citovat

Možná, že ty elyty ze 70/80 let budou v lepším stavu, než "současné nové" po roce... pokud ten přístroj dlouho nebyl odstavený, tak většina kondenzátorů bude OK - i přes popraskané průchodky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mira_c



Založen: Oct 23, 2020
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2021, 16:14    Předmět: Citovat

Upravil jsem název vlákna...

I když těch charakteroskopů v ČR moc není, určitě je tu pár lidí, kteří se s nimi (576 nebo 577) setkali nebo je dokonce mají. Než budu objednávat materiál (ten jeden elyt vzít musím, štítkových 10µ už nemá), chtěl bych se zeptat, zda jste u těchto přístrojů také řešili problémy s kondenzátory nebo to po těch letech stále drží.

Díky, Míra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2021, 20:56    Předmět: Citovat

576 vím o cca 5ks v CZ a 2ks na SK
577 bych věděl o cca 3 kusech v CZ

Spíš je vhodná informace z jiných obdobně starých Teků, napadá mne třeba řada 7000 a 5000. Často ty staré elyty fungují, fungují, až jednou z ničeho nic umřou. Generálka 576 mne teprve čeká, spíš se bojím všech přepínačů.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ypsi



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 401
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2021, 22:33    Předmět: Citovat

Jo, hlásim problém takisto u 576 elyt zdroja, kdesi tu je aj vlákno. Vymenený za zánovný premeraný kus, zatial šlape.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17726
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2021, 23:15    Předmět: Citovat

Já jsem v HP oscilu z přelomu 70/80-tých let nemusel měnit Sprague ani jeden. Viz vlákno http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=92459&highlight=osciloskop
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2021, 15:34    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
576 vím o cca 5ks v CZ a 2ks na SK
577 bych věděl o cca 3 kusech v CZ

Spíš je vhodná informace z jiných obdobně starých Teků, napadá mne třeba řada 7000 a 5000. Často ty staré elyty fungují, fungují, až jednou z ničeho nic umřou. Generálka 576 mne teprve čeká, spíš se bojím všech přepínačů.

Ten můj jsi tam počítal? Wink Laughing

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2021, 17:54    Předmět: Citovat

Jo...

BTW, vím o dvou 576, koupených na instituci, nákup cca 1991 za plnou cenu, kolem 900K tehdejších....

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2021, 11:12    Předmět: Citovat

Jo? Wink Tak to sis asi spletl s tím Maďarem... O 577 jsem se nikde nezmiňoval. Laughing Jinak v té mojí 577 jsem měnil 9600u ve zdroji a ještě jeden naležato, hodnotu už si nepamatuju a pozici se mě nechce hledat. Jinak rozpraskaná guma nic neznamená... Podstatné je to uvnitř! Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund