Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Udělat si živnost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 17:31    Předmět: Citovat

My si tady ale vystačíme i bez toho. Zkus to. Kupodivu většina přítomných chápe souvislosti, i když to je na první pohled neuvěřitelný. Citovat (zkráceně) můžeš, ale až ten druhý den.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 18:48    Předmět: Citovat

Za mě odpověď ANO vždy se to vyplatí !!

Jak bylo již uvedeno, je zde ten největší benefit, pokud se mi nelíbí zakázka,
nebo zákazník je možné vše okamžitě a slušně odmítnout.

Myslím si, že dobří řemeslníci se mají v dnešní době neskutečně dobře. Samozřejmě musí něco umět Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ludvik_walter



Založen: Dec 24, 2020
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 19:29    Předmět: Citovat

ZdenekHQ: u některých tady je neuvěřitelný, že se dokáží sami vymočit.
milosak: v jakém oboru řemeslíš?

Koukněte, já jsem dost splachovací, beru práci jen jako zdroj peněz, a vztahy neřeším.
Jde spíše o peníze, co za moc nestojí, a o nízké perspektivy. Pokud chce člověk založit rodinu (je mi 26) také ji chce slušně zabezpečit, namísto toho, aby rodina obracela každou korunu. A když v té firmě - záměrně nejmenuji - dělá "tecničku" i slepice s výučákem na kuchařku, a její "techničnost" spočívá v tom, že umí zapájet SMD integráč, a jinak ví kulový (!!!) a bere stejně jako já, tak si člověk řekne, že by mohl to svoje elektro vzdělání někde zúročit lépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 19:45    Předmět: Citovat

A zkusil jsi si říct o přidání?
Jinak za mě ANO JDI DO TOHO A ZKUS TO. Buď se chytneš, nebo né a možná budeš potom rád pájet ty integráče, pokud bude ještě kde.
Jinak já (a i ostatní)měl před těmi X lety výhodu, že jsem si veškerý vybavení kupoval postupně. Dnes, pokud budeš chtít uspět a být konkurence schopný, už to tak jednoduché nebude. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 20:02    Předmět: Citovat

živnost mám na zámečnictví, paraelně autonomní mechatronika (evoluční vývoj)

Naposledy upravil milosak dne st prosinec 30 2020, 20:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ludvik_walter



Založen: Dec 24, 2020
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 20:03    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):


Jdi do toho a zkus to... to je prostě jaksi nevědecký přístup. Spíš mě zajímala nějaká analýza anebo něco v tom duchu, prostě něco, co by mě pádně obohatilo.


Ty děláš co? Navíc, je otázka, co bych pro to taky potřeboval, že. Jestli síťovej analyzátor za bůhvíkolik, nebo jenom znalost norem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 20:22    Předmět: Citovat

Nevědecký Surprised
Ty jsi taky nenapsal co chceš dělat a co umíš. Chceš dělat revizáka, potřebuješ revizní přístroje.
Chceš dělat elektromontáže- potřebuješ vybavení ( auto, vrtačky, příklepovky, flexu, .........)
Těžko se uživíš jen znalostí norem- jen můj názor a třeba je to díra trhu..
Já jako hlavní dělám slaboproudý elektromontáže. Hlavně antenařinu, ale i alarmy, kamery, domovní audio a video vrátný, ...
Jako vedlejší a spíš koníček pak zbraně a ohňostroje.
Dnes budu s vybavením hrubo za půl mega.
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 20:27    Předmět: Citovat

Chceš být živnostníkem nebo vědcem? Živnostník má vše zařízeno tak nějak samo od sebe. Prostě si skočíš na Živnostenský úřad, tam se zeptáš, co to stojí a podle toho se rozhodneš, co si dáš jako živnost. Samozřejmě si ale nemysli, že se budeš mít dobře jak uklízečka v Praze, pokud v té Praze nepodnikáš nebo nebudeš.
Pro začátek než tam na ten ŽÚ zajdeš, tak bych doporučil pár základních věcí. Zjisti si, kolik budeš platit minimálné zálohy na zdr. a soc. pojištění, kolik bude dělat minimální daň z příjmu, kterou ANO chce zavést, kolik budeš mít placené dovolené a nemocenské a kolik. Samozřejmě vše, co si koupíš do podnikání a váže se to k oboru, ve kterém budeš podnikat, tak dáš do nákladů. Můžeš si koupit jakékoliv auto (klidně za jeden milion), ale dáš ho do nákladů postupně nebo jako splátky lízingu. Nájem provozovny či prodejny je dost drahý, ale dáš ho taky do nákladů a je to stále lepší než si koupit celý barák a pak ho odepisovat x let podle daňových předpisů. Na peníze moc hledět nemusíš, protože na to je lepší zajít do banky, půjčit si peníze od nich a veškeré úroky vrazíš zase do nákladů. Na tu půjčku musíš mít nějakou rozvahu atd. atd., ale to ti udělá za nějaký drobný poplatek někdo, kde se tím živí a ten poplatek vrazíš zase do nákladů. To si jako obyčejný zaměstnanec nemůžeš nikdy dovolit a takhle budeš mít hned jasno, na co si musíš každý měsíc vydělat plus na nějakou korunu domů. Podle toho součtu ti hned vyjde i to, co bys měl dělat a na nějaké kecy od vlády o zavírání obchodů se vykašli, to se týká jen těch, co nemají žádné rezervy, protože špatně podnikají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 21:48    Předmět: Citovat

@ludvik_walter: No moc splachovací nejsi a v 26 letech bys měl už dávno něco umět, ne si jen stěžovat. Já mám ŽL na řemeslnou živnost od 21 let, dřív to bohužel nešlo.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 21:54    Předmět: Citovat

Taky jsem se rozhodoval, když jsem dal v práci výpověď. Nakonec jsem se nechal zaměstnat na 6h abych měl nějakou jistotu a po práci dělám auta, pneuservis a ještě kovoobrábění. Dělám to co mě baví a sype to slušně. Ani do toho zaměstnání bych už nemusel ale člověk si tam odpočine od toho šmíru Laughing a jsem sám na čerstvym vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 22:10    Předmět: Citovat

Sandal: Naprostý souhlas. Jistota je jistota.
Jinak tady mi to spíše připadá na debatu jestli mám nebo nemám jít do světa. přeci jen já sám musím vědět zda na to mám nebo nemám. A to jak zkušenosti tak vlohy.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 22:32    Předmět: Citovat

Je pravda, že asi jsem to měl jednodušší, když jsem odešel v roce 1991 z
Tesly a začal dělat na živnost.
Potom jsem ještě, tak jednou za rok chodil do fabriky pro různé detaily
na které jsem neměl čas, nebo vybavení a hrozně si musel dávat pozor,
protože ze mě neustále páčili co dělám, kolik si vydělám. Bylo mně hrozně
trapně, protože jsem věděl, že co si oni vydělali za měsíc, tak já měl 2x
tolik za den Wink
Bylo mně tenkrát taky 26 let .... zlatý devadesátky, tak už to nikdy nebude, zase jsem se vykašlal na školu, jo něco za něco Cool


Naposledy upravil milosak dne st prosinec 30 2020, 22:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ludvik_walter



Založen: Dec 24, 2020
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 22:33    Předmět: Citovat

ZdenekHQ: člověk taky jinak jedná v práci a jinak "v civilu", a co, stejně, aby člověk měl nějaký vyšší level §50, chce to praxi, kterou si nemohu nakreslit.

rezis: jak říkám, vždy je nejlepší vytěžit každý zdroj informací, než se rozhodovat stylem "nic o tom nevím, tak do toho po hlavě skočím".

milosak: to ti půjčovali vybavení, nebo "půjčovali vybavení"? Vím, že ty devadesátky byla jedna velká kovbojka, ale nedovedu si představit, že by někdo toleroval, aby si tam bejvalej zaměstnanec chodil pro rozumy v době, kdy zaměstnanci maj pracovní dobu, a maj generovat zisk pro své chlebodárce. Asi v tom tehdejším bordelu šlo všechno. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 22:46    Předmět: Citovat

Ne, ne vybavení o to nešlo, všechno jsem si koupil za svoje peníze.

Většinou jsem potřeboval, něco svařit Al. nerez, nebo udělat přípravek v
nástrojárně, rada jak co řešit .... všechno jsem dobře zaplatil

Peníze se tenkrát válely na zemi a stačilo se jenom sehnout Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2020, 22:51    Předmět: Citovat

Ty se dnes válí taky všude, jen nebýt líný se sehnout nebo pro to něco udělat. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
Strana 2 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund