Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BREXIT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 10:23    Předmět: Citovat

Japonský 2SA1837/2SC4793, nebo 2SA2121/2SC5949 jsou podle tebe obsolete? Odkdy?
Americký MJE15032/MJE15033, nebo opět Amerikou vymyšlený 317 /117/ to je obsolete?
Proč teda rejžák, skoro do všeho, cpe pajcy výše uvedených součástek - jako zjednaný? Ty první čtyři skoro do každý, jen trochu slušnější aktivní bedny na výšky, pročpak? Protože je to přeci úplně nahovno a obsolete?

Jo, ale to by přesně odpovídalo. Blbým Evropanům a Američanům, co si 30 roků zpět nechali všechno dobrý ukrást, dneska narveme mizerný kopie toho, co kdysi sami vymysleli.
Však oni to koupí, když to bude levné. Nakonec jim nic jiného ani nezbyde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 11:01    Předmět: Citovat

https://cz.mouser.com/ProductDetail/Toshiba/2SC4793/?qs=5ImNReKKAIOyoOg%2FxINY1w%3D%3D

Vykopavky Smile
A ted nas budes presvedcovat ze jsou to ty jedine stare dobre poctive a vsechny ty nove stoji za prd atd...
Vime, vime, vime, muzes si to usetrit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 13:03    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
a neni se schopen srovnat s tim, ze svet jde dal dopredu Smile

Souhlasím, že na místě nestojí, ale jestli je to dopředu nebo někam do anatomický lokality, si nejsem tak jist.
Jinak, Sinclaire, s marťanama komunikovat, to asi bude spíš ztráta času...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7817
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 19:25    Předmět: Citovat

Petulo, nevím jaký používáš materiál.
Ale pokud to není něco úplně echt exotického, mohli by to vyrobit i u nás:
https://www.pragoboard.cz/
Kvalita vysoká.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24 2020, 17:30    Předmět: Citovat

Kvalita vysoka/nevysoka, ale kdyz jim trva tyden nez mi jen sdeli cenu za desky, at jsou do prdele. Za tu dobu to ma cinan davno vyrobene a je to na ceste do CR. Bohuzel za vydatneho prispeni ceske posty tohle celkem dlouho trva. To je snad jediny duvod proc takove firmy jeste zivori.

Podobne jeko ten printed. Vzdyt jim jedou stranky jeste ve flashi a vubec se na ne s antivitrakem nedostanu.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/clanek/slavnemu-flash-playeru-zbyva-tyden-zivota-pak-skonci-v-propadlisti-dejin-40346119
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24 2020, 17:41    Předmět: Citovat

Klídek. Oni vedeli, že sa dohodnúť musia, tak to iba naťahovali: https://www.topky.sk/cl/11/2028009/Velka-Britania-a-EU-sa-na-Stedry-den-dohodli--Podla-europskych-lidrov-ide-o-historicky-krok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24 2020, 17:47    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Petulo, nevím jaký používáš materiál.
Ale pokud to není něco úplně echt exotického, mohli by to vyrobit i u nás:
https://www.pragoboard.cz/
Kvalita vysoká.


Ano, Pragoboard znám. Nejsou ode mne daleko. Kdysi, před lety, jsem s nimi začínal. Moje zkušenosti: ze začátku to šlo, později to začali flinkat. Došla mi trpělivost, když mi dodali várku 800 kusů desek, které byly po 20 kusech ne-panelizované (!) na jedné velké desce, ačkoliv měly být rozřezané. Když jsem měl námitky, že to měli rozřezat, byli drzí, prý ať si to nařežu sám. Kdyby to bylo panelizované, tak ještě, ale rozřezávat 40 velkých desek, každou na 20 malých kousků, a to ruční pilkou, pak brousit pokraje, to je fakt drsný. Nejsem číňan, ani garážová firma. Takže dostali padáka. Na tohle jednání jsem alergický.

Nevím, jak to mají teď, ale tenkrát jsem jim poslal vždy gerber soubory + NCD soubor a nevěděl jsem, co z toho vytvoří, protože tenkrát neměli na netu žádnou možnost kontroly, jak to vidí oni. Totiž gerber formátů a niancí je strašně moc, také NCD formátů, dá se nastavit velmi různě. Každý CAE totiž generuje něco jiného a u každého ještě lze nastavit hodně variant. Na druhou stranu, každý výrobce požaduje něco jiného. Pragoboard, když jsem chtěl přesně vědět, co potřebují, tak byli celkem skoupí na slovo. Dnes je dost jiných výrobců po Evropě, kteří dodávají perfektní kvalitu a mají slušné chování.
Jinak, přecházet od výrobce k výrobci, není vůlbec jednoduché. Prostě každý návrhář je zaveden na určitý CAD, na určitého výrobce, ví co přesně výrobce musí dostat, jaké má být nastavení v CADu. A toto vše zkoušet měnit a testovat nového výrobce, to stojí čas , nervy a prachy. Předevčírem jsem takto testoval nového výrobce v Německu, pro případ, kdy by z Anglie nebylo vůbec možno nic dostat. Zabralo mi to celý den, než jsem se dobral k jakýmsi znalostem, co požadují Němci. Nakonec se povedlo s Anglií dojednat, že budou pro mne vyrábět dál.

Pokud jde o jiné české výrobce, domnívám se, že někteří ani nejsou výrobci, že jen převezmou podklady a výrpbu zadají do Číny, předem si zjistí od číňanů za kolik jim to vyrobí, něco přihodí a pak vám řeknou vlastní cenu. Ona totiž výroba plošných spojů není vůbec žádná sranda. Je to high technologie se vším všudy a investice do zařízení jsou kolosální. K tomu problémy s ekologií.
Myslím, že výroba plošných spojů v high technologii v Česku za současné situace (kolosální byrokracie, spousta omezení, minimální domácí odbyt, vysoké daně, vysoké mzdové náklady, mraky nejasných předpisů...) prostěto nemá naději na úspěch. Žádný investor do tohoto byznysu v Česku nepůjde.
Takže ti co v Česku "vyrábějí", buďto jedou na velmi omezených možnostech, anebo zadávají do Číny či jinam a tváří se naoko, že jsou výrobci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24 2020, 21:18    Předmět: Citovat

Co taková CEA Kunštát, dělaj ještě plošáky?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25 2020, 5:17    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
Klídek. Oni vedeli, že sa dohodnúť musia, tak to iba naťahovali: https://www.topky.sk/cl/11/2028009/Velka-Britania-a-EU-sa-na-Stedry-den-dohodli--Podla-europskych-lidrov-ide-o-historicky-krok

Čekalo se snad něco jinýho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25 2020, 11:15    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
petula napsal(a):
překvapilo mne, že toto tému tu ještě není. Oni všichni sladce spí.... To bude za pár dnů probuzeníčko Smile ...
Kolik let jsi měl na to, aby ses na to připravil?


já jsem se na to celkem připravil. Nakoupil jsem součástky na projekty, o kterých jsem věděl. Nakoupil jsem z Anglie vše co se dalo a na co byly prachy. Tedy na plánované projekty. Jenomže na nově vzniklé projekty bude občas něco chybět.
Zaspala však státní správa ČR, české úřady.
Hned jeden příklad. Chcete si koupit pájecí pastu u Farnella a žijete v Česku? Máte smůlu. Farnell dodává ze skladů v Británii a kvůli české legislativě nedodá do ČR, pokud nemáte platné české DIČ. Pokud však žijete v Německu, pak německá legislativa není problém, na Brexit se připravila a ten samý výrobek od Farnella dostanete. V Česku se totiž zaspinkalo, řešilo se zda prodávat kafíčko do kelímků či nikoliv, zda povolit pití píva z PET lahví nebo raději ne... a podobné radůstky se řešily. Very Happy



farnellweb-cz.jpg
 Komentář:
český web Farnella
 Velikost:  127.79 kB
 Zobrazeno:  68 krát

farnellweb-cz.jpg



farnellweb-de.jpg
 Komentář:
německý web Farnella
 Velikost:  126.19 kB
 Zobrazeno:  68 krát

farnellweb-de.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25 2020, 11:23    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
....
Proč teda rejžák, skoro do všeho, cpe pajcy výše uvedených součástek - jako zjednaný? ...Blbým Evropanům a Američanům, co si 30 roků zpět nechali všechno dobrý ukrást, dneska narveme mizerný kopie toho, co kdysi sami vymysleli..


Zásadní problém je zadávat výrobu do Číny. V Číně levně vyrobí a hned to okopírujou a ukradnou vám know-how. Blbí Evropani a Američani ještě věří na "patenty" a "ochranné známky" a naivně si myslí, že je Čína bude dodržovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6057
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25 2020, 11:33    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
Chcete si koupit pájecí pastu u Farnella a žijete v Česku? Máte smůlu. Farnell dodává ze skladů v Británii a kvůli české legislativě nedodá do ČR, pokud nemáte platné české DIČ. Pokud však žijete v Německu, pak německá legislativa není problém, na Brexit se připravila a ten samý výrobek od Farnella dostanete.
Tak to kup v Německu.
Nevím jak ty, ale já si nechávám věci z Německa posílat na doručovací adresu v Německu a odtamtud přeposílat do Prahy. Je to levnější než posílání z Německa rovnou do ČR, a většinou i rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25 2020, 13:36    Předmět: Citovat

petula napsal(a):

Zásadní problém je zadávat výrobu do Číny. V Číně levně vyrobí a hned to okopírujou a ukradnou vám know-how. Blbí Evropani a Američani ještě věří na "patenty" a "ochranné známky" a naivně si myslí, že je Čína bude dodržovat.

Přesně toto, plus otevřená průmyslová špionáž u náročnějších věcí, stojí za těmi jejich 30 lety.
Evropa/Amerika i v případě, že by ideálně spojila síly a omezila byrokracii, by na totéž potřebovala celé století.
Stačí se prosím podívat na projekty typu Apollo.
Protože se číňan nikde k ničemu nezavázal, nic nepodepsal, nedodržuje nic, co se mu nehodí, k tomu všemu jde o agrobolševickou diktaturu a navíc - má po Americe i Evropě hejna zdatných kolaborantů, tak je tam, kde je.
Domnívám se, že pokud se něco opravdu hodně zásadního nestane, tak jde o nevratný stav.
Račte si povšimnout, že svinstvo, které sami vyrobili, vypustili a řídili jeho šíření, je hospodářsky nebývale posílilo, zatímco zbytek světa je poškozený často tak, že se některá odvětví už nevzpamatují.
I naším vlastním přičiněním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25 2020, 14:24    Předmět: Citovat

Jo, zrovna ty tvoje konstrukce plne obsolete soucastek bude tak nekdo kopirovat Smile

Jinak je to obvykle fnukani neschopnych bridilu kteri nejsou schopni konkurovat.

Hod sem link na jedinou firmu u nas, ktera ma takto prehledne a uzivatelsky jednoduse udelany objednavkovy a platebni system jako treba tihle https://jlcpcb.com/ Davaji zdarma k dispozici navrhovy system na dps https://easyeda.com/ apod.

Ja zadaval pred tydnem poptavku u 5 ceskych firem, dodnes nedosla odpoved ani od jedne. At jdou do prdele i s fnukanim nad cinskou konkurenci, kdyz zamrzli nekde v dobach socializmu. Kdyz si to necham udelat v cine a poslat DHL, budu to mit na stole driv nez mi to nasi bridilove naceni a kvuli rychlejsi preprave to bude stat stejne prachy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27 2020, 22:11    Předmět: Citovat

No jo, je to složité, Brexit mi prodloužil rozjezd továrny s Anglány v ČR min. o rok. Snad se to v 2021 podaří a já si ten domek pořídím.
Tišťáky jsem nechával dělat v Pragoboardu. Mám pocit, že jsou trošku přehlcení. Na věci, na které se spěchalo protože zákazník... byly spožděny a to klidně o týden. Problematická výroba speciálek - v prototypu vše vyjednáno a odladěno a pak dodaná sériovka na vyhození - reklamace? spíš to vypadalo, že ti chtějí naznačit, že se nemají s tebou ani čas bavit.
Na druhou stranu znám firmy, které tam nechávají vyrábět i expresní prototypy i sériovky a bez problémů.
Osobně, přešel jsem ke Gatemě, cena rovnou na webu při zadání. Sériovka mailem obratem. Zatím nikdy nebyl problém. A když jsem něco posral já - zavolali mi, jestli jsem se někde nesek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund