Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BREXIT
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 22:57    Předmět: BREXIT Citovat

překvapilo mne, že toto tému tu ještě není. Oni všichni sladce spí.... To bude za pár dnů probuzeníčko Smile

V souvislosti s projektem čítače (viz sekce Měřící přístroje), začínají problémy, které jsem od léta správně tušil. Minulý týden se mi povedlo dotlačit od Mousera dost velkou zásobu součástek na různé projekty. Jenže dva dny poté se "rozjel" projekt čítač a bohužel něco chybí. Takže, popořadě:
Z Anglie se nedá momentálně dovézt NIC. Německý zástupce RS Components už u řady položek hlásí, že jsou "nedostupné", ačkoliv anglická centrála RS Components je má skladem. Neví se, jak je dostat z Anglie do Německa. A to není záležitost týdne. To bude na déle. To samé ve Švýcarsku.
Mouser vozí přímo z USA, čili to půjde na českou celnici a Pán Bůh s námi. Viz "Digikey" a UPS story vedle ve vlákně. Raději chci koupit v Evropě, jenžče není moc kde. Farnel nemá to co potřebuju. TME jsou polšrí hudlaří, prodávající čínské padělky, navíc stejně nemají to co potřebuju.

Další malér: - plošné spoje, nejen pro čítač, ale také pro jiné projekty. Dávám je dělat do Anglie. Jenže dnes ráno přišel majl, že anglický výrobce z důvodu Brexitu nebude dodávat mimo UK, ledaže si zajistím vyzvednutí, celní formality, vývoz. To stojí v Anglii od 35 do 50 liber za zásilk, podle toho, kdo je dopravce. A pak ještě celní odbavení v Česku Smile Po půldenní komunikaci s výrobcem (protože u nich objednávám už asi 7 let) se mi povedlo problém nějak administrativně nějak pořešit, že snad to půjde, ale bude mne to stát o 20% více než dosud. Prostě DPH...
Uvidí se při první objednávce v lednu.
P.S. pro "radily", abych dal vyrábět do Číny, rovnou odpovídám NE. Ani omylem NE. Jestli chcete čínskou kvalitu za somálské ceny, tak u mne ne.
Na Fsacebooku je mraky vlezlých číňanů, kteří se vnucují s "kvalitní" výrobou tišťáků a nabízejí i součástky a hned vám to osadí (čínskýma padělkama). Dáte jim podklady, dostanete čínský brak a za měsíc váš projekt začnou prodávat na ebay za dumpingovou cenu. Takže nakakat. Smile
Musí se vyřešit výroba v EU a nebýt závislý na Číně.

Mám ve výrobě od minulého týdne sadu plošňáků pro vysílač. Měli je lifrovat 4.ledna, ale po dnešní majlové komunikaci je prý odeslali dnes v poledne na jejich náklady fedexem. Tak snad dorazí do Česka před Silvestrem, před Brexitem. Další čtyři tišťáky, z toho dva na projekt čítače už holt půjdou až v půlce ledna s brexitovou přirážkou Sad

A nakonec mne děsí, že budu muset běhat na ceknicvi i kvůli vzorkům od firem. Od 1.1. totiž padá limit 20 USD. Firmy, výrobci mi posílali vzorky nových součástek gratis. Od 1.ledna už pro ně budu běhat na celnici Sad Doteď to šlo přes Anglii a nikdo celnici neřešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 23:13    Předmět: Citovat

Zrušení bezcelního režimu pro zásilky do 22EUR se snad o půl roku odkládá: https://www.mesec.cz/clanky/zdrazeni-malych-zasilek-z-ciny-a-dalsich-tretich-zemi-se-o-pul-roku-odklada/
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 23:28    Předmět: Citovat

Nejak nechapu cos nam tim romanem chtel vlastne rict.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 23:41    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
překvapilo mne, že toto tému tu ještě není. Oni všichni sladce spí.... To bude za pár dnů probuzeníčko Smile ...
Kolik let jsi měl na to, aby ses na to připravil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4082

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 23:56    Předmět: Citovat

To clo do 20 eur je nejké nariadenie z EU? Lebo na Slovensku idu zaviesť to isté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 0:38    Předmět: Citovat

citace:
Evropská komise prodloužila osvobození malých zásilek od DPH ze třetích zemí o půl roku. Osvobození drobností ze zemí, jako třeba Čína, mělo skončit k 1. lednu 2021. Nový termín je 1. července 2021.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taz



Založen: May 16, 2007
Příspěvky: 316
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 6:33    Předmět: Citovat

Mouser má pobočku v Praze, žádná celnice, stačí přes ně objednat. Materiál je tu do 5-ti dnů , doprava za 150....
https://www.mausel.eu/?lang=cs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miromatus



Založen: Dec 11, 2004
Příspěvky: 355
Bydliště: SK Levice

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 7:38    Předmět: Citovat

20.12.som objednal u Farnella a 22.12 to je v Bratislave,.... a domov mi to doručia asi až po sviatkoch

Progress Indicator Status Date Location Activity
Future Event Delivery - -
Current Event In Transit 12/22/2020 9:08 A.M. Bratislava, Slovakia
Shipped 12/21/2020 6:32 P.M. Leeds, United Kingdom
Label Created 12/21/2020 11:32 A.M. United Kingdom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 8:27    Předmět: Citovat

Třeba si dotyční pak líp představí, co to je válečná blokáda a co embargo.
Sednout k rýsovacím... CADům, do laborek a prototypových dílen a už to jede...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 8:35    Předmět: Citovat

Dost kvalitní plošňáky se nechají vyrobit i přímo v ČR, nejdál v Německu a nikdo nikomu nic nekopíruje.
Myslím, že když jsou ty české plošňáky dost dobré pro Pavla Dudka, nebo Jiříka Kramperu, tak budou docela dobré i pro píčovinky géniů z EB.

Překvapuje mě, že po básnění na ultralevné rejžácké výrobce plošňáků /dvě vlákna/ tady vidím naráz tohle.
A co jsi čekal od toho stejného rejžáka, který za nějakých 30 let stihl zkopírovat 3/4 produkce neasijského světa?
Jedou pod jedním režimem a s jedním mentálním nastavením, jinak by za těch 30 let nemohli být tam, kde jsou.

Pročpak je ta jejich výroba plošňáků tak levná, že by v Evropě nepokryla ani náklady, co?
Pročpak asi, nabízejí rejžáci, dokonce přes 3 roky i na Facebooku, ale i nadaným děckám na TikToku! - zdarma osazení "jejich" suprlevným matrošem - jen za jeho "režijní" cenu?
K čemuž samozřejmě a nezbytně potřebují dokumentaci, bez ní neosadí nic, nebo schválně úplně blbě.
Potisky desek, požadavek na program, nebo zbytečně podrobná dokumentace, už dořekne zbytek.
Nikomu nepřišly divný ty brutus slevy za opensource design, že jedna středně složitá deska 7x10cm stála 25 centů??
Měli jste je s tím posílat do hajzlu a splachovat za nima hasičským céčkem - jenže nejpozději ale před 10 roky!
Ne tam nakupovat celý osazený desky, moduly, zdroje, kabely, nebo začínající "servisáci" materiál - například 499 tranzistorů v sadě za 199, na které pak ti samí "servisáci" naříkali v extra vlákně, že v některých -no považte- nebyl čip! či to něco zničilo.
Nepochybuju, že to Ivoš se Zdenkem a Mirkem ještě rozvedou, mají ještě víc mizerných zkušeností, nežli já.

Najednou jsou TME polští hudlaři, prodávající čínské padělky? To se podívejme na tu otočku!
A když jsem před 3 roky tvrdil zhruba totéž, po zkušenosti s pajcovanými operáky za ceny originálů, tak jste mě posílali do horoucích prdelí s tím, že to nemají zapotřebí, že mají úplně všecko, co jiní vůbec nemají a za suprdupr ceny!

Se součástkami od Mousera, samozřejmě přes Mausel, není nejmenší problém. Dostal jsem dokonce i některé položky "zastaralé - na dotaz", jejichž dodání mi nepotvrdili - a za velice pěkné ceny, přitom to byly originály, jeden z fetů ještě zavařený v pytlíku originálního výrobce před přejmenováním divize.
Stejně tak přišly originální potenciometry Vishay a jiné tranzistory od Farnellů, žádné jejich šizené atrapy.
Z Farnellů mi úplně po každým nákupu, volá česky mluvící kočka, jak jsem byl spokojený s nákupem, jestli mám připomínky a tak.
Posledně jsem si dobře 15 minut pokecal - jsou celkem tři, jsou to původem Češky a jedna Slovenka, ale žijící a sedící v Anglii, čemuž odpovídala telefonní předvolba. Poprvé jsem na to dost čuměl teda.
To se Vám v TME, nebo u rejžáků běžně stává taky, že? Very Happy

S čím mám fakt velký problém /a další z Vás jistě taky/, je shánění slušných verzí součástek, který původně navrhli i vyráběli Japonci, jejichž výrobu později předali Taiwanu, nebo do jiných civilizovaných částí světa.
S původně evropskými, či americkými součástkami téměř není problém - téměř vždy mají nějakou kontinuitu, nebo /až na výjimky/ lepší novodobou náhradu. Ale u původně Japonci vyráběných součástek, je tohle velmi těžký problém.
Solíte málem, jako by to bylo výkupný a skoro není jistota, že nejde o zdařilý rejžácký padělek, nebo ještě hůř - přetisknuté svinstvo z Indie..

Jinak ale nechápu, v čem je problém.


Naposledy upravil sinclair dne st prosinec 23 2020, 9:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 9:27    Předmět: Citovat

Urcite jsem zvedavej, aby mne nekdo po kazdem nakupu prudil jeste telefonem. Pokud jses tak zoufalej ze ti nikdo nevola a potrebujes si pokecat prosim, mne tohle ale jen obtezuje.

Co se tyka cen tistaku, je to uz dnes jen o efektivite prace, mzdy jsou +-srovnanatelne. Podivej se na nejake video z cinske fabriky a ukaz mi kde takto delaji tistaky u nas, nebo kdo se ti bude s takovou vybavou v evrope zabyvat kusovkou. https://youtu.be/ljOoGyCso8s

Ted jsem objednaval 4vrstve desky, 1dm2 vysel na 35,-Kc pri 5ks. Schvalne jsem se dival na stranky nasich vyrobcu. Na stranky Printedu mne nepustil antivirak, cenik Gatemy se po kazde zmene nacital asi 5 minut, Semach 4vrstve vubec neumi, dal jsem to nezkousel, na tohle opravdu nemam cas. Jestli si myslis, ze cinan bude z gerberu kopirovat ty tvoje tistacky a domyslet si jake obsolete soucastky jsi tam nastrkal, jsi blazen Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 9:38    Předmět: Citovat

Taky nechápu, kde je problém. Asi jde jen o postěžování si, když je zakázáno večer chodit ven brečet u vrby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 9:39    Předmět: Citovat

Ale já přece vůbec nemyslel sebe!
Mě by mohl každý rejžák s reklamou leda tak osrat - což samozřejmě kvituju s povděkem.
Zavolání od Farnella je příjemné stejně, jako zavolání od Ecomu - je dobře slyšet, že se obchodník zajímá, jestli mi to vyhovuje.

Když jsou ceny desek už všude zhruba stejný, tak proč neděláš desky v Evropě, šikmookej kolaborante?

Co ty nadějný, často ještě školní startupy? Ne ty, co jsou futrovaný státníma prachama, ale party kluků, který to baví i ve volném čase a jsou schopní něco dokázat?
Jak jim pomůže rejžácká deska, sice levná, ale osazená naprostým šitem?
V horším případě pak oprásknutá a v jiné barvě prodávaná jinde?
To je fuk? V globále se zase smíříme s tím, že všichni mají všechno a nakonec nemá nikdo nic - kromě rejží?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 9:52    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Když jsou ceny desek už všude zhruba stejný, tak proč neděláš desky v Evropě, šikmookej kolaborante?
Tys ho teda odhalil. Laughing Běžím se mrknout do zrcadla, jak jsem na tom s očima. Protože si velmi rád objednávám z té hrozné Číny některé věci, které tady nejsou schopni ani navrhnout natož vyrobit. Občas nadávám na dopravu, ale 99% to zdržuje právě česká služba nazvaná Česká pošta. Kdyby tedy nebylo českých kolaborantů se západem u České pošty, tak by to šlo normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 9:56    Předmět: Citovat

Bud v klidu, kazdej kdo nepouziva plechove tranzistory motorola a japonske IO z minuleho stoleti je kolaborant Smile
Sinclair zamrzl v osmdesatkach a neni se schopen srovnat s tim, ze svet jde dal dopredu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund