Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba DPS - doporučení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BastlDedek



Založen: Mar 30, 2022
Příspěvky: 22
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 6:53    Předmět: Citovat

pajaentr napsal(a):
Když už je tu tato diskuse obnovena.
Nezkoušeli jste někdo tuzemské výrobce DPS ať už s nebo bez osazení SMD?


Já ano, www.plosnaky.cz pan je velmi ochotný a děla sice o něco méně než www.jlcpcb.com ale pro mé požadavky to stačí. Poslal mi vzorová data gerberu a vrtačky až to pošlu tak dam vědět jak to celé dopadlo. Ceny jsou srovnatelné, za 1dm2 učtu je 150kc česká pošta stoji 65kc takže si myslím to vyjde stejně, néli levněji než u Číňana. Až to přijde tak dodám přesnější info.

Navíc jsem obnovil používání starého návrhového systému www.lsd2000.cz který je vlastně také zadarmo ale hlavně vše je tam česky.

_________________
Diky Vlada
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4232
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 7:02    Předmět: Citovat

bohužel pan Hájek neumí prokovy. A musím říct, že v poslední době odcela výrazně podražil. U číňanů je nevýhoda i u středně velkých desek odběr pět kusů. I tak to cenově vyjde pět desek, jen o málo dráž a s delší dobou dodání, než u pana Hájka jedna. Ještě využívám služeb pana Bučka, nevím kdo to pro něj dělá, ale díky tomu, že už nedělají foto matrice, je to cenově slušné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BastlDedek



Založen: Mar 30, 2022
Příspěvky: 22
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 12:06    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
bohužel pan Hájek neumí prokovy. A musím říct, že v poslední době odcela výrazně podražil. U číňanů je nevýhoda i u středně velkých desek odběr pět kusů. I tak to cenově vyjde pět desek, jen o málo dráž a s delší dobou dodání, než u pana Hájka jedna. Ještě využívám služeb pana Bučka, nevím kdo to pro něj dělá, ale díky tomu, že už nedělají foto matrice, je to cenově slušné.

Kdo je pan Buček mohl by jsi sem dat link?

_________________
Diky Vlada
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 14:40    Předmět: Citovat

Ono s Cinou to neni tak hrozne, co se tyka dopravy, nebyt zparchantele ceske posty.
Ja u jlcpcb 19.4. zadaval objednavku, dnes rano to bylo na letisti u nas. Jenze lini bridilove z posty to budou mesic dorucovat i kdyz uz je DPH zaplaceno.

Kdyz potrebuju neco opravdu rychle, dam tam rychlejsi dopravu a je to tady driv a levneji nez pool servis z pragoboardu. Jeste jsem delaval v CZ u printed, ale ti maji tak pitome stranky ze mne na ne eset nepusti, nebo uz zkrachovali.

Jednovrstve veci delam pomoci laminatoru a laserove tiskarny, je to za par minut hotove a prakticky zadarmo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ec1045



Založen: Nov 28, 2010
Příspěvky: 241
Bydliště: Šlapanice

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 14:55    Předmět: Citovat

Nechával jsem si dělat DPS v APAMA v POOL servisu nebo i klasicky (dalo se u nich domluvit ledasco), jenže jak je vystrnadili z areálu Zbrojovky BRNO tak zrušili fyzickou výrobu DPS. Takže taky přemýšlím, kde si nechám dělat DPS … asi taky zkusím znovu po letech Bučka … budu to mít kousek od rachoty, takže osobní odběr.
_________________
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BastlDedek



Založen: Mar 30, 2022
Příspěvky: 22
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 16:20    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):

Jednovrstve veci delam pomoci laminatoru a laserove tiskarny, je to za par minut hotove a prakticky zadarmo.


Chapu to tak ze potisknes pruhlednou folii a tuto kresby nejak prenes na Cu a co leptani, to uz se dnes nepouziva.

Jen pripominam jsem tu novy a k elektronice se vracim po mnoha letech...
Kdysi davno jsem mel vybojku s tlumivkou to cele zavrene v drevene bedne a celou radu chemikalii - dnes uz se k teto optochemicke tovarne nechci.

Laserovku mam - tak se ptam co jsi to vlastne popsal v te citaci

_________________
Diky Vlada
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 17:04    Předmět: Citovat

Vytisknu to na laserovce na zluty papir z ebay https://www.ebay.com/itm/403275989140
Prilozim na med a poslu pres laminator. Po schladnuti lehce odloupnu papir a hodim do chloridu. Tot vse. Rychle a jednoduche.
Jen bude mozna potreba poladit teplotu laminatoru podle konkretniho toneru a pak s tim jdou udelat i cesty siroke jen 5mil (4 pruchody mezi piny klasickeho DIP pouzdra). V realu ale pouzivam radeji sirsi spoje, tohle jsem jen testoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BastlDedek



Založen: Mar 30, 2022
Příspěvky: 22
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 17:10    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Vytisknu to na laserovce na zluty papir z ebay https://www.ebay.com/itm/403275989140
Prilozim na med a poslu pres laminator. Po schladnuti lehce odloupnu papir a hodim do chloridu. Tot vse. Rychle a jednoduche.
Jen bude mozna potreba poladit teplotu laminatoru podle konkretniho toneru a pak s tim jdou udelat i cesty siroke jen 5mil (4 pruchody mezi piny klasickeho DIP pouzdra). V realu ale pouzivam radeji sirsi spoje, tohle jsem jen testoval.


Tak to odpoved, ze zustala chemie mi bylo jasne ale ze nova technika přenosu krasby na med jsem do ted nevedel.

Diky V.

_________________
Diky Vlada
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út duben 26 2022, 17:18    Předmět: Citovat

Na med se prenese toner. Neni to moc novy postup, jen se to delalo s ruznyma lepicima papirama ktere se pak musely pracne a zdlouhave odmocovat ve vode a podobne opicarny. Mrkni na youtube je tam toho plno - hledej pod pojmem toner transfer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BastlDedek



Založen: Mar 30, 2022
Příspěvky: 22
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 11:36    Předmět: Citovat

BastlDedek napsal(a):
pajaentr napsal(a):
Když už je tu tato diskuse obnovena.
Nezkoušeli jste někdo tuzemské výrobce DPS ať už s nebo bez osazení SMD?


Já ano, www.plosnaky.cz pan je velmi ochotný a děla sice o něco méně než www.jlcpcb.com ale pro mé požadavky to stačí. Poslal mi vzorová data gerberu a vrtačky až to pošlu tak dam vědět jak to celé dopadlo. Ceny jsou srovnatelné, za 1dm2 učtu je 150kc česká pošta stoji 65kc takže si myslím to vyjde stejně, néli levněji než u Číňana. Až to přijde tak dodám přesnější info.

Navíc jsem obnovil používání starého návrhového systému www.lsd2000.cz který je vlastně také zadarmo ale hlavně vše je tam česky.


Slíbil jsem ze dam vedet výsledek objednávky na www.plosnaky.cz u p. Hájka. 28.4 jsem poslal data na první plošnáček, pravda má rozměry jen 4x3 cm a nechal jsem vyrobit 1 ks.
Celková cena včetně dopravy 157kč. Důležité je že stejná cena zůstane do rozměru 50cm² dnes (29.4) už ho má česká pošta - v pondělí / úterý bych ho měl mít v ruce.

Docela by mě zajímalo srovnaní obdobné zakázky na
1. www.jlcpcb.com
2. pomoci tisku na laserovce + chemie



Plosnaky-Hajek.png
 Komentář:
 Velikost:  32.49 kB
 Zobrazeno:  130 krát

Plosnaky-Hajek.png



_________________
Diky Vlada
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 12:45    Předmět: Citovat

BastlDedek napsal(a):

Docela by mě zajímalo srovnaní obdobné zakázky na
1. www.jlcpcb.com
2. pomoci tisku na laserovce + chemie


Co by te zajimalo?
Z Ciny dostanes profesionalne vyrobenou oboustrannou desku s maskami, potiskem, prokovy, frezovanim, V-drazkami... Ted mi jde 5ks 4vrstvych desek 5x5cm stalo to i s dopravou a DPH $7.19, takze to same co tebe 1 ks na kolene vyrobene desky. Objednal jsem 19.4, vcera prisla SMS od posty ze to budou dnes dorucovat. Zasilka samozrejme nikde, ale snad je to uz na dobre ceste. Zadne proclivani se nekonalo.

Kdyz si to udelas doma, mas to hned a za cenu materialu. Tuhle desku nakreslis i fixkou, prenosem toneru delam naprosto rutinne i SSOP pouzdra a naprosto zadny problem.

Nevim co na tom chces vic srovnavat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 14:10    Předmět: Citovat

Zaujal mě ten žlutý papír z ebay. Já jsem vždy používal lesklé papíry z katalogů ale to se musí odmočit v teplé vodě a jde to mizerně dolů ale také se to dá. Na Aliexpress jsou také a levnější tak je asi zkusím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4956
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 14:37    Předmět: Citovat

Ešte lacnejšie: https://www.aliexpress.com/item/32861048911.html
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 14:50    Předmět: Citovat

@termit256: To je všechno určitě za tu cenu v uni zelené barvě s bílým jednostranným potiskem, ne ?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4956
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 14:58    Předmět: Citovat

Termit asi kecá, ja som sa tam nijako nedostal pod 12 $. Teda na jlcpcb.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund