Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Funkce "Časový posun u záznamu" u DVB-T2 Sencor SD

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 18:05    Předmět: Funkce "Časový posun u záznamu" u DVB-T2 Sencor SD Citovat

Už přes rok k mé spokojenosti používám settopbox Sencor SDB 5104TD se dvěma tunery pro nahrávání filmů. Filmy pak mohu sledovat s rychlým přeskočením reklam. Lze nahrávat až dva programy současně ze stejného nebo libovolného Multiplexu. Během nahrávání lze souběžně přehrávat nějaký dříve nahraný program.

Přesto, že STB používám již dlouho, stále nechápu některé funkce nastavitelné v Menu - viz obrázek výstřižku z návodu. V návodu je jen napsáno, jak se to zapne nebo vypne, ale ne jak to funguje podle aktuálního nastavení.

Timeshift (časový posun):
Jsou tam možnosti Pauza/Vypnuto/Automaticky.
1. Vypnuto - to je mi zcela jasné, pokud nastavím vypnuto, tak Timeshift nefunguje.
2. Pauza - to je mi také jasné, při stisku se program zastaví a nahrává se na Disk. Program pak mohu sledovat se zpožděním, a program se v čase před zpožděným sledováním dále nahrává.
3. Automaticky - Zatím jsem nepřišel na to, k čemu je ta funkce Automaticky dobrá.

Step to (Krok):
To s výhodou používám při přehrávání zaznamu. Mám to nastaveno na 5 minut. Při spuštění reklamy jedním tlačítkem poskočím o 5 minut a zbytek reklamy projedu dalším tlačítkem zrychleným přehráváním (až 24x).

A nyní ty dvě hlavní nejasné funkce.

1. Časový posun u záznamu: On/Off. Nepozoruji žádný viditelný rozdíl mezi zapnutím a vypnutím této funkce. K čemu by to mělo být dobré? Zatím to mám nastavené v Off

2. PS záznam: On/Off. Stejně jako u předchozí funkce nevím, k čemu je to dobré a jako výhodu má nastavení On. Zatím to mám nastavené v Off.

Znáte nebo odhadnete někdo, k čemu by měly sloužit ty tři tučně zvýrazněné funkce? Děkuji za nakopnutí.



Funkce v návodu STB.jpg
 Komentář:
 Velikost:  69.91 kB
 Zobrazeno:  146 krát

Funkce v návodu STB.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 20:01    Předmět: Citovat

Docela mě zaujalo, co to umí. Na heureka lehkomyslně někdo odepsal:
citace:
Dobrý den,
Váš názor nás mrzí, nezaregistrovali jsem ještě žádné připomínky k našemu manuálu. Pokud potřebuje s něčím obsáhleji poradit, prosím kontaktujte mě na emailu: info@fastcr.cz
Aktualizace SW není k dispozici z prostého důvodu. Přístroj funguje tak, jak má a tudíž jsme ještě nepotřebovali vydávat aktualizace.
Váš SENCOR team
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 21:50    Předmět: Citovat

Ten STB nemám, takže budu spíš hádat.

časový posun automaticky - nahrává se vlastně pořád, takže se kdykoliv dá vrátit o x minut zpět. Je to jako kdybys pauzu zmáčkl hned při zapnutí STB.

časový posuv při záznamu - zda se vytváří soubor pro timeshift, i když se nahrává. K tomu je potřeba svižnější flashka.

PS záznam by mohl být záznam Program Streamu - tedy v podstatě celého muxu. Lze vyzkoušet, když se vytvořený záznam dá přehrávat třeba ve VLC - měl by tam pak být výběr více streamů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 22:35    Předmět: Citovat

o Timeshift je něco tady:
https://set-top-boxy.heureka.cz/sencor-sdb-3007t/poradna-otazka/64957/

a o TS/PS jsem našel:
nastavení PS(TS-ukláda soubory v dvr)ukládá soubory v mpg a tento formát přehraje většina pc přehrávačů.

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 22:35    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Ten STB nemám, takže budu spíš hádat. ..
.

Zajímavé úvahy. Zkusím to zítra nebo v pondělí, až budu doma. Jak by mohlo fungovat to PS zatím nechápu. Nepoužívám flešku, ale HDD. Výhodou toho STB je, že si nepřivlastní celý HDD. Na disku ponechá data z PC a pro PVR si vytvoří vlastní samostatný adresář. Na USB disku 500 GB tak mám asi z poloviny zálohovaná data z PC a volnou kapacitu využívá STB pro PVR. Nahrávky jsou ve formátu TS, takže je lze přehrávat v PC. Tuto možnost ale nevyužívám. Jen jsem si cvičně nahrál koncert André Rieu valčíky ve Vídni, v PC jsem vystříhal reklamy a pak koncert uložil jako video v MP4 formátu.

Dám vědět co jsem o těch tajemných funkcích zjistil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1432
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 23:23    Předmět: Citovat

Taky ho mám a už dobrou hodinu si s tím hraju abych zjistil co je co protože hned po koupi a to už ho mám dva roky, mi nejsou tyto funkce jasné. Akorát PS/TS je nefunkční. U starého stb PS zapnuté se dalo přehrát prakticky na čemkoliv. Tady to nefunguje. Do PS se to nedá zapnout. Takže "mrtvá" funkce. Ale ještě si s tím pohraju.
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06 2020, 14:00    Předmět: Citovat

PS záznam slouží pro nahrávání přenosů z poslanecké sněmovny a automaticky přeskakuje nesmyslné projevy. Výsledek je takový, že se nenahraje nic. Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06 2020, 17:39    Předmět: Citovat

https://cs.wikipedia.org/wiki/MPEG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2020, 14:01    Předmět: Citovat

Dnes jsem si udělal čas a chvíli jsem si s tím STB pohrál. Nejlepší nakopnutí přišlo od kolegy "esc".

Timeshift režim AUTO:
Funguje to tak jak naznačil "esc". Kdykoliv se přepne na kterýkoliv kanál, tak se začne nahrávat na disk. V průběhu sledování je pak možno se kdykoliv vrátit o libovolný časový úsek až na počátek přepnutí na nový program. Nemusím stlačit tlačítko PAUZE. Při přepnutí na jiný program se nahrávka smaže a začíná se znovu nahrávat od okamžiku přepnutí.
Klasický Timeshift nahrává jen od okamžiku stlačení PAUZE (v různých přístrojích může mít to tlačítko jiný nazev). Tady se nelze vrátit v čase do minulosti.
Funkce AUTO může být užitečná, ale pro mne nemá význam, protože STB využívám jen jako PVR.

PS záznam: On/Off.
Tato funkce je u tohoto STB skutečně nefunkční, jak psal MiraST. Platí to ale asi jen pro DVB-T2. Pokud je funkce zapnutá, zobrazí se při spuštění nahrávání asi na 0,5 sec hláška "Pro HEVC je možný zaznam jen TS".

Časový posun u záznamu: On/Off.
Tady jsem zatím žádný rozdíl mezi On a Off nenašel. Ale ještě se tomu budu věnovat. Třeba v nastavení On může být tato funkce v nějakém detailu někdy skutečně užitečná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1766

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2020, 20:26    Předmět: Citovat

Mam jiny typ STB, ale obdobne funkce a kdyz zapnu funkci "Timeshif record", tak mi pri stlaceni tlacitka REC do zaznamu zahrne i cely timeshift (tedy nahraje vse od prepnuti programu), pokud je funkce vypnuta, zaznamenava jen od stlaceni tlacitka REC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2020, 11:04    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
Mam jiny typ STB, ale obdobne funkce a kdyz zapnu funkci "Timeshif record", tak mi pri stlaceni tlacitka REC do zaznamu zahrne i cely timeshift.......

Tak společným úsilím kolegů bastlířů je i poslední problém, "Časový posun u záznamu: On/Off (Timeshif record)", vyřešen a objasněn.

Funguje to tak, jak napsal kolega Kevin. Podmínkou však je, aby byla funkce Timeshif v režimu AUTO.

Zkoušel jsem to při souběžném nahrávání pro oba tunery v tom mém STB. Abych si to mohl objektivně dokázat, použil jsem stopky a testoval v jednom společném měřeném úseku. Názvy Program 1, 2 a 3 jsou obecné pro libovolný konkrétní kanál (třeba ČT1, Prima a Barrandov).
Program 1 - přepnutí z Programu 3 v čase 0 min. Record spuštěn v čase 1 min. Vypnut po dvou minuách v čase 3 min. Doba režimu RECORD 2 minuty, doba nahrávky 3 min, tedy nahrána jedna minuta navíc z předchozího Timeshift před zapnutím RECORD.
Program 2 - Z Programu 1 přepnutí na Program 2 v čase 1 minuta. Record spuštěn v čase 2 min. Vypnut po jedné minutě v čase 3 min. Doba režimu RECORD 1 minuta, doba nahrávky 2 min, tedy nahrána opět jedna minuta navíc od zapnutí RECORD.

Z obou tunerů se začal nahrávat na HDD Timeshift od přepnutí na příslušný Program 1 a 2, a na HDD při vypntí RECORD byly uloženy nahrávky od počátku Timeshift, nikoliv jen od zapnutí RECORD.

Zkusil jsem ještě při nahrávání dvou programů spustit jeden již dříve nahraný program. STB stíhal vše bez problémů. Procesor v STB i HDD se musely snažit, ale vše stihly.

Škoda, že funkce režimů nejsou popsány v návodu. Popsané funkce mohou být někdy užitečné. Já většinou nahrávám naprogramováním časovače z EPG nebo přímým nastavením časovače.
Občas však spusím nahrávku přes RECORD, když mne něco zaujme, a pak je záznam od přepnutí na sledovaný kanál výhodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 8:47    Předmět: Citovat

Na STB ALMA se to při stlačení REC zeptá, zda-li se do nahrávky má zahrnout i předchozí time-shift (tedy pokud byl zapnutý).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund