Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaké máte zkušenosti se Zásilkovnou
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 13:55    Předmět: Citovat

Protože nemám v mobilu ten minimální Android, co požadují na instalaci aplikace, tak to nemám a nemůžu posuzovat. Asi jim to tak vyhovuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 14:08    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):
zadám to jako kdybych si to posílal sám sobě, zaplatím, lístek od toho oskenuji...

JJ zaplatím, vygenerovaný krátký kod pošlu protistraně a on s ním jen dojde na pobočku předat.

Snad je šance, že potenciálně chybějící (a schopné) najdou jako vyškolené z pošty co propustí.
Asi jako všude jinde - je to hlavně o lidech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 14:40    Předmět: Citovat

Tak bodejť by nebyla zásilkovna levnější - už z principu musí být.
Rozdíl je v tom, že ČP doveze balík až ke dveřím, kdežto spousta lidí musí do nejbližší zásilkovny třeba několik kilometrů.
Ale ušetřili jsme a jsme levnější...

"Zajdu do Zásilkovny, zadám to jako kdybych si to posílal sám sobě, zaplatím, lístek od toho oskenuji,pošlu e-mailem, odesílatel to vytiskne, nalepí na balíček, odnese do Zásilkovny, tam už poznají kam to mají poslat a že je to zaplacené..."
A to se vyplatí. Náš čas za váš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 14:58    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Rozdíl je v tom, že ČP doveze balík až ke dveřím, kdežto spousta lidí musí do nejbližší zásilkovny třeba několik kilometrů....

Tak jednak spousta lidí bydlí ve městech, kde mají pobočku blíž než poštu, druhak i Zásilkovna umí doručit domů. Neměl bys soudit, pokud nevíš. Domů sem ještě nikomu nic neposílal, to je fakt.

sinclair napsal(a):
A to se vyplatí. Náš čas za váš.

Asi jsi to nepochopil, tady jde o ušetření času ochotnému odesílateli. A za tebe snad někdo z pošty něco někdy vypsal? Tady místo vypisování kravin 2x na obálku/balík a podacího lísku ((nebo v případě dobírky 3x - protože + šek) nebo apky udělám vše zaráz do minuty z telefonu.
Některé věci jsou zde od počátku prostě lepší, ať už se ti to líbí nebo ne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 15:32    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
A za tebe snad někdo z pošty něco někdy vypsal? Tady místo vypisování kravin ...

Tak to jsi s ČP hodně zaostal. Mám zákaznickou kartu, v PC se v klidu u stolu přihlásím, vypíšu všechny údaje podobně jako v Zásilkovně, vytisknu si sám štítek, který nalepím na balík a úplně stejně to odnesu na kteroukoliv poštu. Nic dalšího nemusím vypisovat! Jen na rozdíl od Zásilkovny nalepím štítek a zaplatím až na poště (hotově nebo kartou).
Rozdíl je v tom, že ČP se zdá být více komunikativní. Ale jde to i bez zákaznické karty, jen je balík o 10,- Kč dražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 15:39    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Protože nemám v mobilu ten minimální Android, co požadují na instalaci aplikace, tak to nemám a nemůžu posuzovat. Asi jim to tak vyhovuje.

Very Happy Dostal jsem od vnučky vyřazený MT s prasklým displejem, ale s Androidem v.5. Ten sice nikam nenosím, ale na stole mi ještě poslouží. Kvůli zásilkovně a spoustě dalších aplikací bych si nový MT určitě nepořizoval a zásilkovna mi od včerejška může být ukradená. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 15:50    Předmět: Citovat

U pošty to jde, jak popisuje Jílek. Vypíšeš doma, vytiskneš, polepíš a jdeš to poslat. Dostaneš pak jen papír kde jsou zásilky uvedené a máš to jako potvrzení.
Blbá je u pošty jen dobírka - tam musíš vypisovat poukázku a dávat ji na balík. Pošta sice má tzv. bezdokladovou dobírku (kdy není poukázka a prachy se posílají z účtu pošty na účet odesílatele balíku), ale tu nabízí jen pro zákazníky se smlouvou, tedy těm, co jsou (zjednodušeně řečeno) zadáni v systému a platí podání fakturou.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 15:54    Předmět: Citovat

jjilek napsal(a):
Kvicala_r napsal(a):
A za tebe snad někdo z pošty něco někdy vypsal? Tady místo vypisování kravin ...

Tak to jsi s ČP hodně zaostal. Mám zákaznickou kartu, v PC se v klidu u stolu přihlásím, vypíšu všechny údaje podobně jako v Zásilkovně, vytisknu si sám štítek...

Věř, že nezaspal. Apku i kartu sem zkoušel. Hledal sem tak adresu k doručení někde v Praze v té jejich super apce. Reportoval myšlenku, jak to vyhledávání zlepšit, protože na tohle fakt nervy nemám. Z helpline mi odpověděli: Víte to je těžké, tu apku nám dělá externí firma...

Štítek si musíš tisknout - proč bych měl, když zásilkovna to má jako standard? Takže zlepšit to stále ještě jde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 15:56    Předmět: Citovat

Také jsem měl problém, ale po chvilce jsem na ten fígl už přišel (zatím jen na PC). Ostatně úplně stejně to hledá úředník na poště. Asi je to nějak navázané na nějakou celostátní evidenci adres.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 15:58    Předmět: Citovat

Jo na PC to bylo možná lepší. Jenže telefon mám v ruce často. Kompa musím pustit a sednout si k němu. Telefon sedí "se mnou" Smile
Prostě každé má nějaké plus a rád bych aby obě instituce našly to nejlepší z toho všeho a tak to udělaly. Joo růžový ten svět ale není Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 16:41    Předmět: Citovat

Pardon za OT, ale nedávno nám pošťačka hodila do schránky lístek "Přes veškerou snahu se vás nepodařilo zastihnout doma.Dojděte si pro zásilku na poštu". Byli jsme doma 4 lidi celý den kvůli virovi. Veškerá snaha spočívala v nenápadném plížení ke schránce, abychom ji náhodou neodchytili. Docela mě to pobavilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 17:04    Předmět: Citovat

PavelFF: Já ji tak jednou pošťačku načapal. Mám PC u okna a tak mám přehled k do k nám jde. Zastavila na ulici a šla rovnou s tím modrobílým papírem do schránky, ani nezvonila... Pak mi měli dojít nějaké větší balíky rozvozem a i když sem byl doma a to auto viděl projíždět (dle sledování to doručovali ten den den), tak ani nezastavil. Neměl jsem tedy ani ten papír... Jen v trasování zásilky byla poznámka - Adresát nezastižen, balík uložen na poště té a té... To se stalo 2x za měsíc...
Reklamoval jsem doručení už při prvním balíku, tak jsem dostal info, že to vyšetřovali ale nic nevyšetřili. U druhého jsem to taky reklamoval a to už napsali že se tedy zmíněný řidič přiznal a byl potrestán. Nejspíš stylem bububu, dávej tam aspoň ten papír... Nechci nikomu dělat zle, pokud si zaplatím balík s doručením domů, a musím jít stejně na poštu, tak to není OK.
A tady bych přešel k tématu "Zásilkovna". Od té zkušenosti s ČP, zasílám a pokud to jde, tak i přijímám balíky výhradně ze Zásilkovny. Do 3 dnů je to vždy na dané pobočce, kterou mám momentálně ten ob jeden barák vedle, takže naprostá pohoda. Zásilky můžu sledovat a po přijetí potvrzovací SMS jsem tam za minutu... Posílání balíků je taky v pohodě... Stačí se zaregistrovat na jejich webu, vypsat údaje o zásilce a odnést na pobočku. Nic se neplatí. Za podanou zásilku platí příjemce (pokud se nedohodnete jinak a peníze mu nějakým způsobem nevrátíte)... Já tak odesílal jeden balík, teď v sobotu. Jen mi paní v obchodě, řekla, že to odjede až v pondělí. V úterý už byl balíček doručen... A to bylo přes půl republiky...
Za mě zásilkovna OK!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 17:29    Předmět: Citovat

Postu proste vubec nevyuzivam. Pokud uz opravdu neni zbyti, objednam to vzdy na dobirku a kdyz hodi jen papir, na nejake chozeni na postu kaslu a balik neprevezmu. Jestli naklady na takove nedoruceni nese posta nebo eshop je mi fuk, pokud je majitel eshopu takovej blb, ze nema jinou moznost dopravy, at si to zaplati.

Na barak nam primontovali alzabox. Tehle firme jsem se kvuli jejich protivne reklame vyhybal obloukem, ale uz par let nemam televizi takze mne ten jejich skret uz nevytaci a asi tam zkusim obcas neco objednat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2559
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 18:14    Předmět: Citovat

Alzabox je v poho. Nevýhoda je pro malý lidi, protože když ti to daj nahoru a kolikrát i dva balíky do jedný schránky, tak ten zadní nemáš šanci vyndat protože je skoro ve dvou metrech a 60cm hluboko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 18:21    Předmět: Citovat

podobný boxy už má i zásilkovna Wink takže nějaká otevírací doba pobočky nehraje roli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
Strana 2 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund