Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips TV upgrage na software s HEVC
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po listopad 23 2020, 22:43    Předmět: Citovat

iElement napsal(a):
Je mi to divné, protože jsem mluvil i s technikem Philipsu a ten mi řekl, že to rozjede, protože na stejným HW jedou i modely z roku 2016, který HEVC v sobě už mají - proto byla moje otázka směřovaná na FW.

podle toho co jsi napsal, jsi v kontaktu s člověkem který to všechno zná a dokonce ti řekl, že to rozjede.
Pak ovšem nechápu, proč hledáš rozumy jinde . . .
. . . obrať se přímo na něho a on ti to vyřeší.
Né že by tady nebyli odborníci, ale jsou tu především praktici, kteří vědí, že se takovéhle "harakiri" jednoduše nevyplatí a jen s tím ztrácíš čas, který by se mohl investovat rozumněji.

Jestli to ale děláš pro to aby ses to naučil, tak oslov toho zmiňovaného technika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 8:13    Předmět: Citovat

ještě jsem něco našel . . .
TPN15-1 tady
a TPN16-3 tady
. . . jsou tam i servisní manuály pro porovnání.

tak si můžeš počíst tady, konkrétně se tam řeší něco jiného, ale objevil se tam jeden zajímavý člověk, zkus ho kontaktovat . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iElement



Založen: Nov 22, 2020
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 9:16    Předmět: Citovat

To je právě to. On řekl, že mi nesmí říct, jak to udělat, ale že mi může potvrdit to, na co jsem se ho ptal. To bylo, jestli by to ta TV rozjela a jestli je možné to vyřešit softwarově.

Děkuji ti za odpovědi, pročtu, cos mi poslal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 9:25    Předmět: Citovat

Já bych to udělal asi jinak. Jak jsem se díval na elektrotanyi, tak je tam SM pro verzi TPN15.1E i pro TPN16.3E. Mrknul bych se na ebay po desce z TV, která to oficiálně umí a vybral bych si to tam samozřejmě cenově. Potom bych se pokusil nahrát firmware TPN16.3E a pokud by ho to natáhlo, tak je to jasné. Pokud ne, tak bych ho přejmenoval na tu TPN15.1E. Je u toho riziko, že se to pak může seknout, ale v záloze by potom byl nákup té novější desky. Mimochodem, i ty funkční v HEVCu jsou nějak ožebračené. Asi je to cenová politika Philipsu a jiná kategorie TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 10:09    Předmět: Citovat

tady je ke stažení FW k TPN16.3E a návod jak to udělat . . .
. . . ale je otázkou jestli z toho neuděláš cihlu.
jinak jak se popisuje výše: sežeň celou desku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 10:47    Předmět: Citovat

iElement napsal(a):
To je právě to. On řekl, že mi nesmí říct, jak to udělat, ale že mi může potvrdit to, na co jsem se ho ptal. To bylo, jestli by to ta TV rozjela a jestli je možné to vyřešit softwarově.

A to chceš říct, že to nemůže udělat on (pokud je tedy zaměstnancem Philipsu) ani jako zakázku (samozřejmě placenou)?
Jenže to zřejmě zase nechceš ty, když tady máme ten internet . . . Sad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
iElement



Založen: Nov 22, 2020
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 11:25    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
iElement napsal(a):
To je právě to. On řekl, že mi nesmí říct, jak to udělat, ale že mi může potvrdit to, na co jsem se ho ptal. To bylo, jestli by to ta TV rozjela a jestli je možné to vyřešit softwarově.

A to chceš říct, že to nemůže udělat (pokud je tedy zaměstnancem Philipsu) ani jako zakázku (samozřejmě placenou)?
Jenže to zřejmě zase nechceš ty, když tady máme ten internet . . . Sad


Tak mě přijde docela logický, že když někam oficiálně voláš, tak se s technikem nemůžeš domlouvat na neoficiálních věcech, když se monitorují hovory. A přijde mi i logický, že to nemůže probírat, protože tím si výrobce jistí, že si to nebudou lidi dělat doma, ale že budou kupovat nový televize. Přijde ti, že bych radši sám měnil desku, který mimochodem stojí 1500, takovou dobu studoval, jak a jestli je to možný a trávil čas tady na fóru, kdyby se s tím člověkem dalo domluvit, že mi to třeba za litr ukáže?

Nebo kdyby mi šlo čistě o to, aby to ta TV uměla, že by mi bylo za těžko koupit za 500 set-top box? Asi ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iElement



Založen: Nov 22, 2020
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 11:29    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Já bych to udělal asi jinak. Jak jsem se díval na elektrotanyi, tak je tam SM pro verzi TPN15.1E i pro TPN16.3E. Mrknul bych se na ebay po desce z TV, která to oficiálně umí a vybral bych si to tam samozřejmě cenově. Potom bych se pokusil nahrát firmware TPN16.3E a pokud by ho to natáhlo, tak je to jasné. Pokud ne, tak bych ho přejmenoval na tu TPN15.1E. Je u toho riziko, že se to pak může seknout, ale v záloze by potom byl nákup té novější desky. Mimochodem, i ty funkční v HEVCu jsou nějak ožebračené. Asi je to cenová politika Philipsu a jiná kategorie TV.


No, mě jde právě o to, abych to nebricknul. To už by bylo pro mě celkem neřešitelné. Že bych to přejmenovat, mě napadlo jako první, ale protože nevím, jak to Philips má v kódech, že ten FM pak pozná, že to má jinou základovku nebo cokoliv jinýho a celý se to zablokuje.

Proto jsem chtěl vědět, jestli někdo s tímhle čistě SW updatem nemá zkušenost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
iElement



Založen: Nov 22, 2020
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 11:32    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
tady je ke stažení FW k TPN16.3E a návod jak to udělat . . .
. . . ale je otázkou jestli z toho neuděláš cihlu.
jinak jak se popisuje výše: sežeň celou desku.


Jojo, o tom vím. Mám to tu v záložkách už tři týdny 😁
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 11:39    Předmět: Citovat

Takovém mám nejraději, nenapíše, co všechno ví, přijde tady jako jeliman, ze všech tady tahá rozumy a nakonec sdělí, že už to ví.
Proč jsem asi tady napsal:
citace:
... najdi na NETu návod/kuchařku (pokud existuje), dej ho sem a potom se tu dá něco probírat ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 11:42    Předmět: Citovat

tak proč jsi sem ty odkazy nedal hned na začátku ?
od všeho co už máš . . .
nejenže bychom věděli jak už jsi s tím daleko, ale pomohl bys tím i dalším případným zájemcům na fóru.
Od toho totiž tady Bastlírna je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 11:42    Předmět: Citovat

Nedá se než souhlasit, takoví špekulanti jsou .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 11:54    Předmět: Citovat

Evidentně tady nejde jen o jednu televizi pro vlastní potřebu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
iElement



Založen: Nov 22, 2020
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 14:01    Předmět: Citovat

Tak já už fakt nevím. Ptal jsem se na otázku, jak to udělat, aby se to nebricklo. V tom odkazu, ale není, jak přehrát TPN15.1E na TPN16.3E, jen jak aktualizovat danou verzi.

Dal jsem vám na začátku jasný informace a otázku. Spousta z vás se tu babrá v úplně jinejch věcech. Přijde mi i dost logický, že pokud vím o zmíněných verzích FM, tak asi i vím, kde je najít. A pokud už píšu někam na fórum, tak to u mě znamená, že už o tom mám něco načteno, nahledáno atd. Fórum beru jako poslední možnost, když už prostě nevím. Mimochodem mi na to stále nikdo neodpověděl, pořád tu řešíte něco jinýho. Otázka zněla: jak dohrát kodek do aktuální FW verze nebo jak aktualizovat FM z 15.1E na 16.3E.

Kremik: Evidentně víš něco líp než já. Tyhle rozumy a konspirační teorie si můžeš nechat jinam.

Až nebo jestli budu vědět, jak to udělat, tak se s tím mile rád podělím, aby se to vlákno mohlo uzavřít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út listopad 24 2020, 15:11    Předmět: Citovat

víš co je tohle za konektor ?
a víš na co se používá ?



konektor.jpg
 Komentář:
 Velikost:  91.62 kB
 Zobrazeno:  83 krát

konektor.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund