Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED podsvícení LG 42LF561V
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wagner



Založen: Apr 29, 2019
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2021, 17:46    Předmět: LED podsvícení LG 42LF561V Citovat

Dostal se ke mě LG 42LF561V s tím, že je tmavý obraz, byl. Podle popisu na desce zdroje by LED měli byt napájeny 208V 235mA . Multimetrem jsem naměřil 265.2V. Důvod byl jasný. Napětí pro LED se děla z 13,2V a je na výstupu je filtrováno dvěma 10uf 350V. LCR metr skoro nedokázal C změřil, respektive vykazoval kapacitu v řádu desítek pF.
Osadil jsem 2x KMG 22uF 450V a považoval věc za vyřízenou (ostatní elity na desce zdroje jsou OK).
Dnes jsem do TV, kterou sem frajersky nechal u kolegy doma , závada byla přeci jasná a kdo by se s tím tahal, zdroj vrátil, no podsvícení je znatelně lepší, ale pořád je to spíš tmavé. Intenzita podsvícení se sice mezi nastavením 0 až 100 mění, ale i na 100 je to spíš málo i když už koukatelné.

Otázka je kde je zkopán pes?

Co jsem koukal podsvícení zajištují 4ks LED pásek po 8ks (2x4), ale jsou zapojeny v serii a tak bych čekal, pokud odejde jedna LED zhasne to celé, pokud LED neodchází tak, že se zkratuje. Zkrátka nemám s tím žádné praktické zkušenosti.
Může byt problém v odešlém LED pásku nebo dokonce v odešlé LED /dvou na každém LED pásku?
Pokud ANO jde to nějak ověřit bez toho abych rozbral panel?
LED mají jakýsi plastový "reflektor" jde sundat, respktive lze LED horkovzduchem vyměnit nebo i když odejde jedna LED na každém pásku musí se kupovat 4 nové?
Napájecí napětí, na Ali píší že LED jsou na 6V, ale 208V/( 4 * 8 )=6,5V?

Případně je to celé nesmysl a závada je jinde když LED svítí?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2021, 17:50    Předmět: Citovat

LED pásy měním komplet, drbat se s výměnou jednotlivých LEDek nemá podle mě význam, ojeté jsou všechny stejně.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2021, 18:42    Předmět: Citovat

Inšpiračná teória: závadu opravil, zníženú svietivosť nastavil už niekto predtým úpravou invertoru, ako je to tu zvykom.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2021, 20:55    Předmět: Citovat

Jinak u LG naprosto běžný stav, ze je ve zkratu až třetina LED a tv. stále žije. A když se ptám, zda jim nevadí ty tmavý fleky, tak "já žádný nevidím". A pak se konečně jedna přepálí úplně.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2021, 21:06    Předmět: Citovat

Wagner napsal(a):
Dostal se ke mě LG 42LF561V s tím, že je tmavý obraz, byl. Podle popisu na desce zdroje by LED měli byt napájeny 208V 235mA . Multimetrem jsem naměřil 265.2V. Důvod byl jasný. Napětí pro LED se děla z 13,2V a je na výstupu je filtrováno dvěma 10uf 350V.

Nie. LED sa napajaju prudovym zdrojom. Ten zvysuje napatie dovtedy, kym prud nedosiahne 235mA (alebo napatie dosiahne maximum zdroja).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2021, 21:14    Předmět: Citovat

A LEDky v skrate znamenajú, že sa daný prúd dosiahne už pri nižšom napätí. Iba že by boli všetky LEDky vysvietené až do bodu, kde už klesá svietivosť a stúpa spotreba.

Buď zle pozerám, alebo tu nikde nevidím namerané napätie po výmene kondenzátorov.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Wagner



Založen: Apr 29, 2019
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: po únor 22 2021, 0:55    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi.

Napětí s novými C jseme neuvedl, závada byla tak jasná, že jsem si sebou nevzal multimeter a hned po zpojení opraveného zdroje hořce litoval.
Tmavší flek v levém dolmím rohu je vidět tzn. min jedna LED nesvítí.
To že se LED napájí proudovým zdrojem mi mohlo dojit, respektive to vím, zmátl mě popis na desce zdroje.

No nic, rozebírání LCD panelu vyložen nesním a CCFL u monitorů vyloženě nemusím nějak nezdravě se mi lámou, ale LED by snad neměl být problém.

Na ali vidím LED jako že original pásky
a pak napřiklad jedne prodejce nabízí
levné , střední a pro netechniky hned ne mi jasné v čem se pásky lišší
S tím v čem se liší levné normlná a pro netechniky mi asi neporadíte, kontaktuji prodejce, ale obecně má cenu kupovat o 10 $ dražší jakože originál, což je tak jako tak nějaký čína?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po únor 22 2021, 1:03    Předmět: Citovat

Bral jsem teď do 42" PHILIPSE tady od borců https://rzconne.aliexpress.com/store/3211029 a přišly super, na hliníku, na rozdíl od originálního vyhřátého laminátu.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po únor 22 2021, 7:56    Předmět: Citovat

Ty pásky co jsou v TV namontovány jsou vesměs jako oboustranný plošný spoj, čili vespod je pouze měděná folie a nahoře kde jsou LED diody je také měď vyleptaná do potřebných cestiček. Nové pásky co jsem se setkal, měnil mají již vespod chladící masivní hliníkovou plochu takže by měly mít LED-ky daleko lepší chlazení. Ale i přes toto chlazení u každé TV snižuji proud pro napájení LED pásků aby LED-ky tolik netrpěly.
Co se týče nákupu na Ali tak tam při výběru jakéhokoliv zboží si vždy nejdříve zaškrtnu "& Up" což je hodnocení prodejce aby mi to vybralo pokud možno nějakého spolehlivého i když i tak se někdy stane že natrefíš na podvodníka.
A když často nakupuješ jako já pak je výhodné nakupovat přes tuto aplikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3453
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po únor 22 2021, 21:56    Předmět: Citovat

[quote="workhard"]Bral jsem teď do 42" PHILIPSE tady od borců
To nevies ,neviete niekto kupit dobre veci hned viacej kusov aj pre nas?Mal by si aj na cestovne.Staci sa spytat,nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: po únor 22 2021, 23:27    Předmět: Citovat

Také jednoduché to nieje. Napríklad jeden kus má poštovné zdarma. Pri dvoch kusoch tam zrazu vyskočí poštovné napríklad 10€. A tak je to so všetkým. Raz chcel jeden známy viac kusov čohosi. No objednával so mu to asi u štyroch predajcov naraz, aby ostalo nízke poštovné.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po únor 22 2021, 23:51    Předmět: Citovat

Tak to snad objednám po jednom.. Už sem taky na takové omezení narazil. Nakonec to došlo stejně v jednom balíčku Pokud bych chtěl mít jistotu, počkám den/dva, až to odešle a objednám znovu. Nebo dám jinou doručovací adresu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wagner



Založen: Apr 29, 2019
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út únor 23 2021, 13:28    Předmět: Citovat

Tak jsme oslovil cca 10 činanů, kteří nabízeli LED pro tuto TV s jednoduchým dotazem.
1. jde o plastové nebo AL pasky?
2. Jaká je udávané svítivost a životnost použitých LED?
3. Jaká je velikost plastového difuzoru?

Na rovinu o použitých LED diodách vědí všichni kulové. Nicméně nabízený jsou cca tři typy pásku, plastové s malým 12mm difuzorem, platové s velkým difuzorem a Al s velkým difuzorem.
Ty AL s velkým difuzorem se prodávají od cca 18 do cca 28$. Podle fotek s e mohou lišit bud výrovcem nebo serii nebo pouitou LED, ale to navědí ani ti co to prodávají a tak jsme nakonec vzal toto prodejce tvrdi a i foto vypadá na AL, difuzor je velký, uvidíme. 17,58$ za celou sadu ujde.

Změřil jsem kolik dává zdroj s vyměněnými C , cca 240V. Čili proudový zdroj a vliv odešlých LED vede k zvednutí napětí až na 7,5V/LED. Další příjemnou vlastností zdroje je, nemá vybíjecí R paralelně s C a tak jsou v i po hodině nabity na napěti při kterém se 32LKED v serii zavře.
Nechal jsem zobraszit čistě bílou plochu a podle všeho odešla u tří pasku poslední dioda, ta nejvíce vpravo a celý horní pasek má viditelně nižší jas než zbytek.
Kdyby někdo hledal servisní manuál k této TV je zde zde
Nicméně jde o manual k TV a i když obsahuje přímo věty jako zkontrolujte napajecí napětí LED a to včetně fotografie konektoru pro LED pásek na zdroji, už neobsahuje ani inforamci kolik je to sprvné napětí zdroje pro LED.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út únor 23 2021, 13:45    Předmět: Citovat

Chtěl jsem se podívat jaké ty LED pásky jsi vybral ale nefunguje Ti ten odkaz lépe řečeno nenašlo to požadovanou stránku, ten druhý je funkční.
Až Ti dojdou ty pásky a budeš je mít namontované tak doufám snížíš proud LED-kami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 23 2021, 14:18    Předmět: Citovat

Funkční to je, musíš půlku stejného odkazu odmazat v adresním řádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund