Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Špatný příjem DVB-T2 - přímá viditelnost na 3 vysílače
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 22:54    Předmět: Citovat

Pokud je na příčině echo nebo preecho a úhel vysílačů je jak píšeš 20-30° tak lze použít druhá anténa. Zapojení je tak jakoby paralelně. Ta anténa se musí umístit a natočit hodně přesně. Tím dojde k odečtu toho rušivýho signálu. Někde jsem četl, že na to existuje vzorec pro výpočet. Nikdy jsem to nepočítal, vždy jsem echo odstraňoval pomocí měřáku. průser je v tom, že pokud chytáš jednou anténou všechny muxy, může se stát, že odstraníš echo na jednom a rozjebeš si ostatní Sad . mnou popisovaný postup používám většinou v bytovkách, nebo panelákách, kde na ten kritickej mux použiju sólo anténu ( teda soustavu antén Laughing ).
Jinak někdy pomůže dát anténu o pár metrů vedle, ale zase je to o měření Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 22:54    Předmět: Citovat

hill:
Nemám možnost signál měřit jinak než vypnutím nebo vyjmutím zesilovače. Ale skutečně může být přebuzen při vzdálenosti od vysílače přes 60km?
scorpions-cz:
To je v háji, to bych musel postavit vedle chalupy (nebo před chalupu?) stožár. Nebo snad při vzdálenosti vysílačů mezi 60 - 90km by se podařilo ty interference odstranit posunem druhé antény stranou o 2 nebo snad 4 m?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5014
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:02    Předmět: Citovat

Ještě než polezeš na střechu zkus jiný settopbox. Půjč si od nějakých dobrých lidí třeba víc typů.
Ještě s DVBT jsem měl podobný případ. Kolega chytal dva vysílače z podobného směru a kostičkovalo mu to až k nepoužití. Půjčil jsem mu na zkoušku svůj STB a rázem žádné problémy. Tehdy jsem měl nějaký Technisat a byl relativně kvalitní.
V odkazu od petrfilipi je vysvětlení, jak jednofrekvenční síť chytře vymyšlená a ošetřená, že rušení vlastně nemůže nastat. Taky tam ale je, že některé pŕijímače si s tím přesto neporadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:05    Předmět: Citovat

Může. Třeba máš v blízkosti ne-televizní vysílač, o kterém nevíš, třeba místní FM rádio, amtény mobilního operátora, prostě cokoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:06    Předmět: Citovat

PavelFF:
Také tam ale jsou meze, po které to jde. A já už jsem mimo Sad
Jiný settop? Pokusím se někde půjčit. Zatím jsem zkoušel dva, ale asi stejného výrobce. Zajímavé ale je, že jeden z těch dvou set-top boxů jsem odvezl do Olomouce, kde mám historicky podobně poměry (Lysá Hora + Tlustá Hora), stejnou anténu a žádný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:16    Předmět: Citovat

jjilek Těžko něco radit, protože vaříme z vody. Jen se dohadujeme co je příčinou špatného příjmu.
Jiná firma u vás není?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:18    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Může. Třeba máš v blízkosti ne-televizní vysílač, o kterém nevíš, třeba místní FM rádio, amtény mobilního operátora, prostě cokoliv.

Skoro jistě ne. Mobily jdou tak na jednu až dvě čárky, většinou vůbec. Všichni tři operátoři. Je to zapadlý kraj. A žádný blízký fm vysílač, i to FM rádio jde blbě. Používám proto VOIP. Nejbližší civilizace je Bruntál nebo Rýmařov 15 nebo 10km. V Bruntále je slabý místní TV vysílač, který jsem bezvýsledně při ladění hledal. V krajině by antény bylo vidět. Jen na obzoru jeden mobilní operátor. Leda by rušil Praděd za kopcem, ten by ale rušil i ten multiplex 2. To považuji za jeden z bodů k některým úvahám. Ze stejného vysílače jde multiplex 1 i multiplex 2. Ale vysílače na obzoru jsou se shodným kanálem jen pro multiplex1 a ten mi nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:26    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
jjilek Těžko něco radit, protože vaříme z vody. Jen se dohadujeme co je příčinou špatného příjmu.
Jiná firma u vás není?

To je asi ten důvod, že místní firma v Rýmařově mi na požadavek nabídky antény ani neodpověděla. Asi vědí proč, ale je těžké to zákazníkovi natvrdo říct. Asi je budu muset osobně přepadnout. Že vaříme z vody, je jasné. Zatím mám tři možnosti:
Zkusit půjčený jiný kvalitní set-top
Zkusit yaginu
Zkusit anténu na Praděd, jestli alespoň málo kvalitní ale nerušený signál
Jít koupit parabolu (TV má vestavěný satelitní tuner)m, ale bez drahé karty je to jen pro ČT 24, ta ale jde (blbě) i na PC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12042
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 23:49    Předmět: Citovat

jjilek napsal(a):

Zkusit půjčený jiný kvalitní set-top
Zkusit yaginu
Zkusit anténu na Praděd, jestli alespoň málo kvalitní ale nerušený signál


mohlo by fungovat i obyč. síto, ale jen se symetrákem !!!
a otočit na Praděd, tím bych začal.



Praděd.jpg
 Komentář:
 Velikost:  95.9 kB
 Zobrazeno:  97 krát

Praděd.jpg



Tlustá Hora Zlín.jpg
 Komentář:
 Velikost:  134.5 kB
 Zobrazeno:  85 krát

Tlustá Hora Zlín.jpg



Lysá Hora.jpg
 Komentář:
 Velikost:  90.94 kB
 Zobrazeno:  89 krát

Lysá Hora.jpg



Hošťálkovice.jpg
 Komentář:
 Velikost:  95.05 kB
 Zobrazeno:  111 krát

Hošťálkovice.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2020, 8:41    Předmět: Citovat

Že se setopboxy liší mám vyzkoušeno. Např. Wiwa lite funguje kde cryptobox 702t mini má vypadky a pak se úplně sekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2020, 8:48    Předmět: Citovat

Ok1hga
Co myslíš obyčejným sítem..... myslíš tím tu polskou, kterou Hill navrhuje očesat?
A pokud ano lze použít symetrak, který je na vstupu v integrovaném SMD zesilovači pro tuto anténu.....tím že SMD součástky odejmu?...já myslím že ano.

Hille
Je rozdíl v symetraku pro anténu colorku a symetrak na feritovem jádru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2020, 9:23    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):

mohlo by fungovat i obyč. síto, ale jen se symetrákem !!!
a otočit na Praděd, tím bych začal.

Večer jsem si udělal podobný obrázek, jen mám strach právě z těch pár metrů přes Vysokou Holi. Jdu na to, jen musím upevnit na krov na opačné straně chalupy držák na anténu, už jsem si jej přivezl i s 10 m koaxu. Ještě ale nejprve přesunout parabolu od netu, technikovi od poskytovatele se nechce přijet, mám to zkusit sám. V současné době se všechno blbě kupuje, tak je to na dlouhé shánění.
Z dalšího obrázku vidím, že mám v přímé viditelnosti jen Lysou Horu. Ještě nevím, jak vysoký je stožár v Hošťálkovicích. Už jsem to našel, 184 m.


Naposledy upravil jjilek dne čt listopad 19 2020, 10:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12042
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2020, 10:16    Předmět: Citovat

zvaty napsal(a):
Co myslíš obyčejným sítem..... myslíš tím tu polskou, kterou Hill navrhuje očesat?

ano
zvaty napsal(a):
A pokud ano lze použít symetrak, který je na vstupu v integrovaném SMD zesilovači pro tuto anténu.....tím že SMD součástky odejmu?...

ano
ale součástky tam můžeš nechat, jen se přeškrábne spoj na vstup zesiku a u šroubku, kam se připojuje střed kabelu.
Pak to propojíš kouskem drátu a fertig . . .
zvaty napsal(a):
Je rozdíl v symetraku pro anténu colorku a symetrak na feritovem jádru?

záleží co myslíš tím "pro colorku" . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2020, 10:38    Předmět: Citovat

Míro, rozdíl v symetráku pro plzeňské síto, Vaten a polské síto je jen v rozteči děr, ale to se dá proříznout. Polské má větší rozteč. Stejně ho nacpeš i do X-colorky.
Symetrizák s drátovými vývody to má do každé antény vůbec jednoduché.
A, jestli je na feritu, nebo v plexiskle, je asi také jedno. Nakonec může to být normální leptaný meandr bez jádra. Hlavně, když bude určený pro UHF (IV. a V. TV pásmo), to stačí.
Sice neznám přesné umístění chalupy, ale tipuji někde kolem Moravic či Nové Vsi. Tam bych se nerozpakoval zkusit tu anténu bez zesilovače a klidně ji spustit níž, a chytit to, co se "přes hřebem odštíplo" z prostorové vlny podle povrchu od Pradědu. Jeho vysílací výkony tam totiž nejspíš budou pro každý anténní zesilovač hlavním zdrojem přebuzení, i když ho máš "za zády". Ono se to umí odrazit od čehokoli..
Letos na jaře jsem měl v plánu Malou Morávku, znám to tam, jezdili jsme na Kamzík v Karlově, jarní akce u Neptuna odpadla. Přesunutá na podzim a do Suché Rudné. I ta byla zrušená. A to jsem se chtěl podívat k Pepovi_W z Krnova na chalupu u Nové Rudné, má tam už dlouho problém s hanebným signálem všech tří operátorů, zatímco televizi z Pradědu chytal v přízemí na pletací jehlici v konektoru, necejchovanou, neladěnou. Zase z toho nejméně do května nic nebude...



uprava_sym_clenu.jpg
 Komentář:
Takto proříznuté díry pasují jak do českého, jako polského síta.
 Velikost:  76.97 kB
 Zobrazeno:  86 krát

uprava_sym_clenu.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 19 2020, 12:39    Předmět: Citovat

Tipuješ naprosto správně, v Nové Vsi, necelých 100m pod horním okrajem. (Kousek vepředu je odkaz na podrobnější plánek, sice riskuji návštěvu kolegů, ale bude vždy vítána.) Stávající anténu mi asi Praděd neovlivní, je na opačné straně chalupy zčásti pod plechovou střechou a ještě za kopcem. Takže jak už jsem psal, musím upevnit nový držák na opačné straně a na něj teprve anténu. To chce nějaký čas, nestačí jen otočení stávající antény, což ani není na fasádě fyzicky možné. Všechno ze žebříku a ono prší a mrholí, všechno klouže. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund