Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Špatný příjem DVB-T2 - přímá viditelnost na 3 vysílače
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2020, 22:00    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Ten zesilovač je víc spíš zašumovač. Chtělo by to vyzkoušet příležitostně něco s lepším F.. Mají i 1,5dB

To je celkem zbytečné. Jestli settopbox hlásí za zesilovačem úroveň 100%, což by stálo i za rozbočení na 4 pořijímače, znamená to taky, že ten zesilovač má na vstupu signál o takové úrovni, že odstup signálu od šumu na vstupu zesilovače je vysoko nad mezí, kdy by ten šum mohl začít vadit. Ten zesilovač naprosto stačí.
Na ten Praděd se zatím můžeš vyignorovat, to až jak bude signál reagovat na počasí. Když to chodí, netřeba do toho vrtat.
To spíše časem vyměň ten settopbox, některé se opravdu nevyvedly a koušou se bez zavinění samotným signálem, u některých je to poddimenzovaným chlazením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2020, 22:27    Předmět: Citovat

Generátor stojícího obrazu je něco jako spořič?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3988
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2020, 8:40    Předmět: Citovat

Počítám s výměnou zesilovače za nějaký novější. Bral jsem, co bylo v krabici, tenhle tam ležel ještě od analogové TV někdy po r. 1990. Very Happy Ten šum ale asi u digitální TV moc nevadí.
Spíš mi vadí, že zesilovač nejede také na 5V přímo z TV a vyžaduje další zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2020, 22:53    Předmět: Citovat

Myslím, že s výměnou zesilovače nemusíš spěchat. Napřed vysleduj, jak se příjem bude chovat za inverze, mrazu, deště, prostě s počasím. Když to nebude mít vliv, neřeš to, zesilovač s F=5dB je šumově pořád lepší, než kanálové vložky Alcad pro STA (stále patří k tomu nejlepšímu, co pro hlavní stanice STA existuje), ty mají šumovou figuru 10 dB, přitom mají zisk přes 50 dB s možností ubrat na 30 dB.
Leda bys potřeboval spolehlivější konektory, tpak by stálo za to vyměnit za zesilovač s F-konektory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2020, 23:02    Předmět: Citovat

(stále patří k tomu nejlepšímu, co pro hlavní stanice STA existuje)

No dovolím si trochu oponovat Laughing . Jo jsou to nezmary a když je někde hlavní stanice udělaná z ALCADů a potřebuju jí rozšířit, tak jasně použiju stejnou vložku. Ale pokud někde buduju nový systém, tak klasickej ALCAD už nepoužívám a myslím, že nejsem sám. Kanálový zesilovače ALCAD jsou super, ale jsou za zenitem, třeba jen tím, že nemají AGC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2020, 23:17    Předmět: Citovat

No, nějaký pátek už Alcady běhají a za tu dobu se vývoj jiných systémů nezastavil, to jistě. Ale použil jsem to pro porovnání šumových čísel. Ta mají význam při opravdu nízkých úrovních užitečného signálu na vstupu. Jak ale Míra píše, má na výstupu víc, než dost, tak má na vstupu také dostatečnou úroveň,že by ten odstup vyhověl i pro kvalitní příjem v analogu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3988
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 11:28    Předmět: Citovat

Ještě považuji za vhodné doplnit, že původní (dnes již odstraněný) zesilovač přímo v anténě byl DX7070 negativně diskutovaný tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=93382
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 13:33    Předmět: Citovat

O tom se tam hned zkraje přece zmiňuje Ekkar - nevýhodou zesilovače DX-7070 a konstrukčně podobných je zbytečně velká šířka pásma. Ale není jednoduchý (a nejspíš ani reálný) způsob, jak omezit jeho šířku pásma do 710 MHz a já dodávám, že z druhé strany od 470 MHz by mu to náramně prospělo zrovna tak.
Bere totiž signály mimo potřebné pásmo. A těch stále přibývá, a stále blíž k anténě, a vyvolávají za určitých podmínek křížovou modulaci, která zaruší ten užitečný signál. Někde dlouhodobě, někde jen chvilkami.
Ale netřeba ho hned vyhazovat, jeden způsob recyklace jsem už vyzkoušel: když je nouze, a není čas ani chuť čekat na linkový zesilovač poštou, dá se ale odpojit ten symetrizační meandr a místo něj na vstup připojit koaxiál od antény. Ještě lepší je, když se dá zesilovač zabastlit do plechové krabičky s F-konektory, třeba od nepřeladitelné, proto už nepotřebné, kanálové propusti, protože na tom kanálu se už nic široko daleko nevysílá, ani nebude. Jedna se mi zrovna v zásobách nudila. Mně to ušetřilo nejen čekání a peníze, ale také část práce a času. Nainstaloval jsem ho jako nouzové řešení, že když jako nevyhoví, koupíme zesilovač k tomu určený. Je na té půdě dodnes.
Myslím, že to přesně splňuje podmínky pro označení jako UŽITEČNÝ BASTL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8801
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 17:42    Předmět: Citovat

jjilek napsal(a):
ohryzek36:
Já Tlustou Horu beru v Olomouci na síto se zesilovačem v perfektní kvalitě. Před asi 15 roky po přestavbě RD jsem anténu namontoval a už tam nelezu. Proč jsem ji natočil na Zlín - chtěl jsem i slovenskou TV. Ale mám anténu na střešním stožáru cca 15 m vysoko. Nic jsem nyní nemusel nastavovat kromě nového naladění kanálů.

Takže na jednu anténu jak CZ, tak SK programy.
A jede ti to obojí dobře, když my vysíláme v H-polarizaci a Slováci ve V-polarizaci?
Nějak sis ty polské síta oblíbil . . . Sad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3988
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 18:11    Předmět: Citovat

Kokun:
Něco jede, něco ne. Nějak to nesleduji.
Kdysi polská síta bylo to nejlevnější, co vyhovovalo, tak jsem jej tam nechal i po přestavbě. Akorát jsem 1990 shodil čtyřče Yaginu na Vídeň. Už nebyla zapotřebí Very Happy

Hill:
Já jsem na tohle vlákno přišel až dnes, když jsem ten zesilovač ukládal do sbírky do příslušné krabice. Nic se nevyhazuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 22 2020, 19:31    Předmět: Citovat

Ta polská síta, jakkoli jsou rachitické konstrukce, jakkoli elektrickými vlastnostmi kulhají za plzeňským sítem, překvapivě mnohde uspokojivě slouží a vyhovují dlouhé roky, i když často už bez vestavěného zesilovače, protože s ním v místě digitál nefungoval. Osvědčila se hlavně v kopcích, kde dlouhé antény selhávaly, a nebylo kam v rozumném čase skočit pro síto velké husté. Tak se v nejbližší elektře vzalo to polské síto, někdy ani jinou anténu neměli. Fungovalo to, rozneslo se to, tak ty antény šly na odbyt.
Ale to sem asi nepatří, spíše do nějakého pokecu o historii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3988
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 9:24    Předmět: Citovat

Vracím se k tématu. Až do ledna všechno jakž takž fungovalo. Nyní jsme přijeli se ukrýt na chalupě před Covidem. Televize nefunguje. Pardon. nefunguje pouze ČT1, 2, 3, art a sport. Pokud trochu otočím anténou, podaří se mi příjem ČTV nějak obnovit, Ale jen na několik hodin. Potom je všechno opět černé. Přitom slovenské, polské programy a Novu přijímám bez sebemenších problémů.
Asi je ten příjem České televize v tomto regionu nějak amatérsky vyřešený. Kdysi to fungovalo na kus drátu. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31645
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 9:51    Předmět: Citovat

Jaromíre, zavolej na České Radiokomunikace, že ti nefunguje příjem reklam a hlavně přenosy z parlamentu - a to na žádným multiplexu, kterej jsi doposavad přijímal. Uvidíš, že se začnou zajímat mnohem rychlejc, než když jim začneš vyvolávat, že ti nefunguje příjem normálních programů ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3988
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 9:57    Předmět: Citovat

Svedou to na Covid a vládu. Nic jiného tady nikdo neumí. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31645
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 10:05    Předmět: Citovat

Myslím že tam budeš mít vzájemnou kolizi, ty 3 blízký vysílače se mi nechtějí líbit. Obzvlášť jestli tam máš jako příjmovej orgán nějakou zešilovačovou polskou kurwu matracówu. Uvědom si, že TutenHamouni prodali všecky kmitočty nad K51 na LTE, takže pokud nemáš hned na svorkách antény dolní propust tvrdě naladěnou na kmitočet 705-710MHz, leze ti z ní i naprosto nedefinovatelnej LTE bordel, kterej umí všecko ostatní jen ne normální TV příjem - a tím se zahltí hned na vstupní elektrodě všecko - obzvlášť to, co samo o sobě LTE k ničemu nepotřebuje ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund