Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Je to ten němec nebo né
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 11:05    Předmět: Citovat

nejhorší je hledat brejle, aby na to hledání bylo vidět Very Happy
doma mám dvoje v záloze, ale když jsem chodil do práce tak se mi to občas stávalo

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radek89



Založen: Oct 25, 2009
Příspěvky: 146
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 11:38    Předmět: Citovat

Mojí nejoblíbenější zábavou je hledání klíčků od baráku těsně před tím, než mám někam odjet. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 11:42    Předmět: Citovat

Na hledání ztracených věcí mám svoji přítelkyni. Ta ví úplně všechno, kde co mám a i v dílně a když náhodou někdy neví, hned mi to najde. Nevím jak to dělá ale když volám domácím telefonem z dílny, ona do telefonu říká co hledáš miláčku? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 11:44    Předmět: Citovat

Brejle bych sem natahal . To je specielní nemísitelná kategorie .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 12:10    Předmět: Citovat

Vtipné taky je bydlet chvíli na dvou místech, to se teprv hledá...
A nebo po přestěhování přesně vědět kde to bylo před stěhováním a na novém místě ani za boha... Stávalo se mi to ještě i po několika letech. A ano, řidičák jsem našel pár dní po té, co jsem si vyzvedl nový. Nejvtipnější je kolonka k vyplnění, kde jsem ho ztratil. To kdybych věděl, tak tam přece nejsem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 12:41    Předmět: Citovat

Boli sme si pred pár rokmi zakorčulovať -nostalgia. Po nejakej dobe sa pýtam polovičky: nevieš koľko by mohlo byť hodín? -mykla plecom, netušila. To už sa na mňa rútil akýsi chlapčisko -oblúkom mi to bral pred nosom -a jeho kamošovi stojacemu za mnou cezo mňa zakričal: Za päť pol druhej! a pokračujúc v oblúku odletel. To isté sa nám stalo kdesi inde ešte raz -tak sme sa zasmiali znovu.

Zvláštnych vecí -hmatateľných=dokázateľných -sa mi stalo v živote viac -dodnes neviem vysvetlenie -keďže sme na elektrikárskom fóre tak aspoň jednu: šiel som do pivnice, samostatná nehnuteľnosť, napojiť kábel -odtiaľ zelektrifikovať na pivnici nalepenú garáž. V pivnici je 380V vodáreň, že to odbočím z nej. Vykrútil som sklenené poistky obďaleč v dome, vrátil sa do pivnice a vidím že čerpadlo ide!!! (niekto práve bral vodu). Vyliezli mi oči -idem späť do baraku či mi náhodou ne(píp), chvíľu civím na poistky položené na parapete, zakrútim ich, idem dole, elektrika je. Vykrútim -a až teraz konečne žiadané ticho...

Taktiež veci občas "zmiznú". Niečo som robil, podvedome položil chemoprén na stoličku obďaleč, pokračoval, potrebujem chemoprén -pozriem -a chemoprénu nikde! Veď som ho tuším dal na tú stoličku!! poobzerám stoličku (nejaké iné 2 až 3 malé veci na nej stále boli) + okolo -nič. Znechutene mávnem rukou -pohľad uprel kamsi inde kvôli inému -pozriem späť - a chemoprén na stoličke! To som si vtedy uvedomil tuším prvý krát. Stalo sa mi to už aj potom. Neviem si to vyvetliť. Napadlo ma už: v mysli v našej chémii máme zakódovaný nejaký obraz, ktorý je nám známy -a ten porovnávaním hľadáme. Buď tam chvíľkovo zlyhá nejaké prepojenie -a proste napriek tomu, že myšlienka chce, repliky niet, alebo nastane nejaký "antiobraz", niečím to byť musí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 12:53    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Vtipné taky je bydlet chvíli na dvou místech, to se teprv hledá...
A nebo po přestěhování přesně vědět kde to bylo před stěhováním a na novém místě ani za boha...

To mě povidej. Kvůli blbé životní situaci jsem se stěhoval 4x.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 13:04    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Celeron napsal(a):
...horší bude až třeba někde zmizí mobil...
Copak mobil, stačí prozvonit z jiného.

Tohle se mi stalo před vlakovým nádražím OV Svinov. Najednou jsem zjistil že nemám mobil, přitom před chvíli jsem ho ještě měl. Byl to SE T630. Vracel jsem se stejnou cestou až do nádražní budovy a koukal po zemi, jestli ho neuvidím, ale tehdy byl sníh, takže šance malá. Na nádraží na stěně visel telefonní automat, tak jsem si skusil zazvonit. A v tom jsem odněkud uslyšel svůj vyzváněcí tón! Nechal jsem tedy viset sluchátko za "špagáť" a vydal se po zvuku mobil hledat. V hlučné budově to není nic snadného Smile Nicméně došel jsem až k přepážce, kde opravdu zvonil můj mobil. Prý ho tam před chvílí někdo přinesl. Byl jsem tak nadšený, že jsem tam paní i cosi nechal, ale poctivý nálezce nedostal nic, ten už byl pryč. Tak mu tímto po letech aspoň děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 13:11    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
To mě povidej. Kvůli blbé životní situaci jsem se stěhoval 4x.

Jenom? Se máš Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 13:40    Předmět: Citovat

jogo9 napsal(a):
šiel som do pivnice, samostatná nehnuteľnosť, napojiť kábel -odtiaľ zelektrifikovať na pivnici nalepenú garáž. V pivnici je 380V vodáreň, že to odbočím z nej. Vykrútil som sklenené poistky obďaleč v dome, vrátil sa do pivnice a vidím že čerpadlo ide!!! (niekto práve bral vodu). Vyliezli mi oči -idem späť do baraku či mi náhodou ne(píp), chvíľu civím na poistky položené na parapete, zakrútim ich, idem dole, elektrika je. Vykrútim -a až teraz konečne žiadané ticho...
A to ťa nenapadlo, že tá vodáreň mohla byť napájaná z iného miesta ako tie vytočené poistky a že si mal šťastie, že niekto znova nepustil vodu, keď si tam mal prsty? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 14:01    Předmět: Citovat

Napätie sa objaví po pustení vody za spínačom vodárne -v krabici pred ňou je predsa stálé..

Bol som pri tom, keď dedo pokladal kábel od skrine v baraku smer pivnica do zeme -prastarú pivnicu revolučne elektrifikoval -v tej dobe som už bol dosť pri zmysloch -elektrickú inštaláciu som si v krátkej budúcnosti v dobe udalosti dobre pamätal.

V tom čase som sa naplno venoval motocrossu -v garáži som bol dlhé noci -inak by som záujem na jej zelektrifikovaní iste nemal -na pollitri som sa na výnimku po dráhe mohol preháňať od 17, -takže som vtedy predpokladám končil alebo mal práve po sou-e -a vadasku som obsluhovať už vedel..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 14:51    Předmět: Citovat

Cituji jednu paní, která už roky není: "Čert to vzal, on to zase vrátí."

A v bytě o 30m² jsem ztratil klíč od Felicie. Nenašel se ani při stěhování. Straka vyloučena.

A nejlepší brýle byly s červenými nožičkami. Decentní barvy jsou na houby. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1524
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 15:54    Předmět: Citovat

Já taky občas něco hledám. Naposledy to byl plynový hořák na PB. Když jsem po dvou dnech hledání rezignoval, tak jsem si teprve vzpomněl, že jsem ho někomu půjčil. Dodnes nevrátil. Vybavuje se mi jen, že s ním chtěl opálit prase, ale kdo to byl si za boha nevzpomenu.
Nedal jsem na radu mé babičky. Říkala " co nechceš mít, tak půjč ."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 17:31    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
Na hledání ztracených věcí mám svoji přítelkyni. Ta ví úplně všechno, kde co mám a i v dílně a když náhodou někdy neví, hned mi to najde. Nevím jak to dělá ale když volám domácím telefonem z dílny, ona do telefonu říká co hledáš miláčku? Laughing
Ano, naše drahý polovičky vždycky nejlíp vědí, kde MY něco máme. A víš proč to tak je? Protože ONY TO VZALY Z MÍSTA, KAM JSME SI TO POLOŽILI MY A ULOŽILY TO JINAM, KAM TO PODLE NICH PATŘÍ. A pak jsou vytlemenýjak lečo a dělají chytrý, jak my chlapi něco hledáme, když to samozřejmě není tam kam jsme si to položili - ale je to tam kam to uklidily ONY ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 17:33    Předmět: Citovat

Není to pravidlem. Žiju sám a občas něco hledám a nemůžu najít; to bych vyletěl z kůže. V 99,9% to ale najdu; často si vzpomenu. No nebo hledám něco jiného a ono to vyplave.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund