Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spojenie PDF
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 12:21    Předmět: Citovat

On nechce slucovat stranky, on je liny si jednim kliknutim nastavit ukladani vystupu ze skeneru do jpg a pak jednoduse spojit dva obrazky velke stranky. On si to naskenuje do pdf a pak hleda v cem by to spojil protoze v pdf to samozrejme nejde. A o tehle kravine je cele vlakno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barnodaj



Založen: Apr 16, 2011
Příspěvky: 748
Bydliště: Vodňansko

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 12:31    Předmět: Citovat

Jde, V PDFCreatoru, třeba celý ročník, 12 čísel časopisů!!!!!!

Přečetl jsem si první příspěvek.

Tak máš pravdu, ale pořád s jeho schopnostmi by to měl zvládnout v Malování z Windows.
Pokud má skener v práci, tak může mít povolené skenování pouze do PDF, a to PDFko bude mít zakázány úpravy, povolen je pouze tisk a zobrazení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 12:45    Předmět: Citovat

to kutilmil

Všichni nemusíme umět všechno, Jestli ti ještě nikdo nepomohl, tak mi to prosím pošli do mého e-mailu,(pošli info na sz) já to převedu podle tvého požadavku a přepošlu zpět.
Já ti rád pomůžu.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4293
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 13:56    Předmět: Citovat

Dekuju Luboši. Už mi slubil pomoc fredistav tak skusim jeho a keď by mu to nešlo tak poprosim teba. Naozaj si moc vážim tvoju ochotu. Ešte pre ostatných ohľadom toho prestavovania skeneru a podobne. Tak za 1. Ja to neviem a nechcem sa to učiť a za 2. ja to ani nemôžem pretože to je všetko zaheslované a podobne. A za 3. Nechcem volať IT-Čkárov aby to prestavili keď sa jedná o súkromnú zaáležitosť. A za 4. je to sieťový skener a čo potom ostatní.....? Proste je to tak ako to je a neviem čo viac povedať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 15:30    Předmět: Citovat

K síťovému skeneru přece musíš osobně a ty originály do něj vložit. Můžeš mu předtím změnit nastavení, po tvém odhlášení se vrátí do předvoleného stavu, v jakém ho většinou používají ostatní.
Naprostá většina síťových skenerů dokonce dovoluje uložit pro každého uživatele jeho vlastní nastavení, aby se s tím po přihlášení nemusel babrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barnodaj



Založen: Apr 16, 2011
Příspěvky: 748
Bydliště: Vodňansko

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 15:42    Předmět: Citovat

Pro HILL, u nás v práci je to podobné, běžný uživatel se přihlásí kartou, zadá heslo (pin), provede sken, zadá adresu (pokud není v předvolených uživatelích) kam se má sken odeslat. A nemá možnost cokoliv nastavovat, výsledek skenu je nízko kvalitní PDF u kterého je povolen pouze tisk, žádná další úprava není povolena a někdy ani ten tisk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 17:19    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...Ale proč to píšu: snad i jiné skenery mají možnost nastavit skenování do obrazového formátu, takže se skenem lze pracovat stejně, jako s obrázky. A nainstalovat a osvojit si PDF Creator jako tiskárnu snad zvládne i senior, když s tím běžně dělám i já (67+). Je to jednoduché a naučil jsem se to rychle, protože jsem chtěl.
V PDF Creatoru (verze zdarma) lze totiž nejen tisknout do PDF mnohastránkové dokumenty z obrázků, ale také spojovat do jednoho jednotlivé dokumenty v PDF.
Ano, PROTOŽE JSI CHTĚL. JENŽE TEN BLBEC NECHCE, CHCE RADŠI ZVOSTAT BLBCEM.
termit256 napsal(a):
On nechce slucovat stranky, on je liny si jednim kliknutim nastavit ukladani vystupu ze skeneru do jpg a pak jednoduse spojit dva obrazky velke stranky. On si to naskenuje do pdf a pak hleda v cem by to spojil protoze v pdf to samozrejme nejde. A o tehle kravine je cele vlakno.
Přesně, je to o chtění a nechtění se naučit malou změnu nastavení
barnodaj napsal(a):
Jde, V PDFCreatoru, třeba celý ročník, 12 čísel časopisů!!!!!! Přečetl jsem si první příspěvek.
... ale pořád s jeho schopnostmi by to měl zvládnout v Malování z Windows. Pokud má skener v práci, tak může mít povolené skenování pouze do PDF, a to PDFko bude mít zakázány úpravy, povolen je pouze tisk a zobrazení...
Scelit dvě naskenovaný pdfka DO JEDNÝ pdf STRÁNKY nejde, scelením vznikne dvoustránkový pdf. Je potřeba skenovat do formátu, kterej umožňuje grafickou úpravu na úrovni pixelů, ne na úrovni znaků nebo vektorů. A pokud to má v práci, kdo mu brání požádat ajťáky o povolení možnosti změnit si pro pár stránek nastavení? Zase to je jen a jen o chtění, protože vymlouvat se na to, že mu to odmítnou je zas jen NECHTĚNÍ SE OPTAT.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 18:09    Předmět: Citovat

To Ekkar
Scelit dvě naskenovaný pdfka DO JEDNÝ pdf STRÁNKY nejde, scelením vznikne dvoustránkový pdf.

Právě proto jsem nabídnul pomoc se spojením. Protože já každou chvíli předělávám z PDF nějaké ty data co se všemožně válí na netu v PDF souborech. Samozřejmě to bývá obvykle také rozkouskováné na více stránkách což mi nevyhovuje. Já to převádím do bitmapu a v grafickém programu jednotlivé listy natáčím, spojuji, někdy i někreré listy velikostně upravuji aby přesně na sebe vzájemně jednotlivá části lícovaly a až celkový pospojovaný soubor ukládám již do jakéhokoliv souboru jaký potřebuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2409

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 18:24    Předmět: Citovat

Když A3 naskenuju nadvakrát do bmp a pak v malování spojím, tak to většinou vyjde, ale snažil jsem se starej plakát A2 spojit ze 4 částí, ale už to nešlo rozumě spasovat a ještě každý kus měl jiný odstín.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 19:01    Předmět: Citovat

No jo čím je podklad v horším stavu, tím více to zabere času


Prinz_39b.JPG
 Komentář:
 Velikost:  231.79 kB
 Zobrazeno:  33 krát

Prinz_39b.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 19:21    Předmět: Citovat

lubos1961 napsal(a):
To Ekkar
Scelit dvě naskenovaný pdfka DO JEDNÝ pdf STRÁNKY nejde, scelením vznikne dvoustránkový pdf.

Právě proto jsem nabídnul pomoc se spojením. Protože já každou chvíli předělávám z PDF nějaké ty data co se všemožně válí na netu v PDF souborech. Samozřejmě to bývá obvykle také rozkouskováné na více stránkách což mi nevyhovuje. Já to převádím do bitmapu a v grafickém programu jednotlivé listy natáčím, spojuji, někdy i někreré listy velikostně upravuji aby přesně na sebe vzájemně jednotlivá části lícovaly a až celkový pospojovaný soubor ukládám již do jakéhokoliv souboru jaký potřebuji.
Já to chápu, sám spojuju bitmapu nebo jpg v GIMPu, tady ale jde o to, že k0k0tík to samý požaduje učunit u tiskovýho znakovýho formátu a nedá si vymluvit, že aby se to dalo učunit, musí to buď přímo naskenovat, nebo z pdfka překonvertovat do formátu, kterej takový kejkle umožňuje, takže by se aspoň měl naučit přenastavit ten skener na kterým to sjíždí na výstup v grafickým formátu - no a konečně leze na světlo ten největší problém, ŽE JEMU SE TO NECHCE UČIT. Na to není co dodat, leda doporučit skok do zdi s rozběhem. Tenhle přístup já osobně nechápu, protože v dnešní době to je akorát příčina toho, že zaměstnavatelé odmítají přijímat lidi nad 50 let věku, protože u nich u všech předpokládají tuhletu odmítavost k novým věcem - prostě jiný už to nebude, už teď se musíme chcačky nechcačky učit i ve vyšším věku a v budoucnosti to bude ještě horší, kdo na pár let vypadne, bude se moct celej obor učit znovu ... Enem jemu k0k0tovi sa nechce ... tak nech zvostane blbé jak ten puncštok, no - nám to předsa vadit nebude.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4293
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 20:46    Předmět: Citovat

Pochop ze mbe sa to naozaj neoplati
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 17 2020, 22:53    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
... že zaměstnavatelé odmítají přijímat lidi nad 50 let věku, protože u nich u všech předpokládají tuhletu odmítavost k novým věcem - prostě jiný už to nebude, už teď se musíme chcačky nechcačky učit i ve vyšším věku a v budoucnosti to bude ještě horší, kdo na pár let vypadne, bude se moct celej obor učit znovu ... Enem jemu k0k0tovi sa nechce ... tak nech zvostane blbé jak ten puncštok, no - nám to předsa vadit nebude.

Hlavně, že se ti mladí o tu práci tak perou: po čtyřech ůetech v úpenzi se mi podařilo dojednat zkrácení úvazku na tři dny v týdnu s tím, že část práce převezme mladší. Z toho mála nových zájemců každého druhého předem odradila existence píchaček, ti ostatní dlouho nevydrželi, protože se nechtěli nic přiučit, jenže podle nich nic nešlo (ale taky nepředvedli, proč by mělo). A jý se vždycky nechám ukecat...Tak jsem od loňského prosince druhý nejstarší ve firmě.
Na sí%tovou multifunkci se přihlašuji čipem, nastavit si dormát papíru i skenování umím, jen někdy mi další zpracování dokumentů trvá déle, ale to má vždy svůj důvod.
Pokud chci z PDF dokumentu vytáhnout jen text, často ani nepozřehuju ABBYY FineSprintReader, protože je ptevírám v PDF XChange Vieweru od Tracker Software, Ten má be free verzi vestavěnou funkci OCR. nechám dokument podložit vrstvou s rozeznaným textem a jen příslušný odstavec nebo celou stránku označím a zkopíruji třeba do Wordu. Jen v tom nejde vložit do dokumentu certifikovaný digitální podpis, tak ten dokument musím otevčím v AvrobatReaderu. O šest kliknutí víc, no to je toho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31880
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 1:47    Předmět: Citovat

Jardo, jenže ty ses to CHTĚL NAUČIT - abys před těma mladýma nevypadal jako starej blbej. Už jenom proto, že nejseš. Ale pokud někdo CHCE ZVOSTAT TROUBOU, protože už od přírody je blbej jak vantroky na mazut, tak nám nezbejvá než to respektovat a nechat ho dál bejt blbým jak ten puncštok ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4293
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 3:17    Předmět: Citovat

Konečne negdo pocopil že nezostáva nič iné ako rešpektovať, že sa to nechcem učiť a radšej si zaplatím euro vo faxcopy a mám to bez práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund