Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučte multifunkční tiskárnu ČB laser
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 7:06    Předmět: Doporučte multifunkční tiskárnu ČB laser Citovat

Zdar všem,
prosím o doporučení nějaké tiskárny.
Potřebuju multifunkci, protože nějak najednou musím scanovat.
Měl by to být ČB laser , ideálně s možností sehnání levného neoriginálního toneru, papír A4 by se do ní mohl vlézt celý a ne trčet a hlavně by měla být lehce a spolehlivě připojitelná přes Wifi pro více uživatelů.
Na připojení tabletů a telefonů netrvám.
Na oboustranném tisku bez nutnosti otáčení papíru taky ne.
Cenově spíše z těch levných...

Mám 10 let starou , Samsung ML-1640 a je to nezmar, furt jede,
ale tím jak ji mám ve skladu a trčí z ní papír, tak to někdy vypadá že mangluju prádlo a ne tisknu. Tonery jsou za hubičku, ale musím k ní chodit a furt se připojovat a děcka mi jen všechno přeposílají k tisku , takže wifi bych uvítal.
Samozřejmě, že ten scanner taky.

dík za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5131
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 7:24    Předmět: Citovat

Tyhle laserovky jsou všechny na jedno brdo, pohybují se tak od cca 2800 kocourkovskejch a papír z nich prostě trčí. Dávám ho tam, jen když tisknu.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 7:25    Předmět: Citovat

Multifunkci už jsem měl, inkoustovou "dy" Colosmart užnevímjaký číslo - scanner, kopírka, barevná inkoustovka. A letěla. Po vytisknutí asi 50 formátů A4 fotek za cenu doslova několika tisíc Kč vyhozenejch za nedoplňovatelný a předražený originální "dy" kartridže (ony sice doplnit jdou, ale jen neoriginálním inkoustem, protože originální neexistuje - jsou jen origo předplněný kartridže. A když se vezme klidně i jinak značková doplňovací sada (třeba Crocodille), tak nálepka na kartridži kryjící doplňovací dírky má barevný kolečka naschvál rozmístěný jinak, než jak jsou v kartridži uložený barvy - takže kdo do kartridže vstříkne barvu podle barev na nálepce, zkurwí si ji. Je potřeba nálepku od ještě ne úplně vyžraný kartridže odloupnout, do dírek píchnout jehlou a tu otřít o čistej papír - jehla nechá stopu odpovídající barvy. A stejně je pak na tisku poznat, že do kartridže je nalitá neorigo barva, protože tiskovej algoritmus "dy" pracuje s vlastníma hodnotama barevný sytosti, kterou samozřejmě inkousty jiný značky mají jinou. Fotky tisknutý s neorigo náplní jsou proto docela risk, ba někdy až doslova fujtajbl. A tisknout jen černě s vyčerpanou barevnou kartridží zas znamená pořád odklikávat megavotravnou hlášku o vyčerpaný barvě a nutnosti koupit originální příslušenství.

Nějakej čásek jsem kombinaci používal jen jako scanner, pak vedenej potřebou nascanovat starší kinofilmy jsem poslechnul radu Hilla a koupil scanner Epson Perfection V370 Photo plus k němu od bráchy HP Laserjet P1102W. Multifunkci jsem dal na skříň a klidně ji někomu nechám za hubičku pro potěšení z barevnejch voprásků. Domů už nikdy víc ingoustofku!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 7:30    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
Tyhle laserovky jsou všechny na jedno brdo, pohybují se tak od cca 2800 kocourkovskejch a papír z nich prostě trčí. Dávám ho tam, jen když tisknu.


Ten požadavek na papír , bude asi ten nejmenší problém... hlavně až to má scanner, slušnou wifi a levný toner.....

S cenou bych počítal kolem 4000Kč , víc ne , protože to si jinak dokoupím scanner za pár korun a budu dál chodit jak idiot dolů a nahoru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5131
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 7:37    Předmět: Citovat

Tuhle si zrovna včera koupili staříci, taky rozladění z věčně zaschlé inkoustovky...
https://www.okay.cz/multifunkcni-laserova-tiskarna-hp-laser-mfp-135a-4zb82a/
Já koupil za litr jetého BROTHERA a ten vypadá prakticky stejně.

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 8:08    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
Tuhle si zrovna včera koupili staříci, taky rozladění z věčně zaschlé inkoustovky...
https://www.okay.cz/multifunkcni-laserova-tiskarna-hp-laser-mfp-135a-4zb82a/
Já koupil za litr jetého BROTHERA a ten vypadá prakticky stejně.


Wifi to nemá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 9:04    Předmět: Citovat

Mladí vypadnou a ty budeš mít furtovní tiskárnu . Jsem na tom jako ekkar . Mám starou multi na scan a nejlevnější laser asi za tiskara . Do těch starých jak píšeš lze jednoduše doplnit levný toner a tak jestli často tiskneš , tak ji uchovej . Takováto stará minolta dala i několik tisíc stránek do školy jednoho synátora . Do kazety té nové malé jsem musel udělat díru a tou dosypávat toner . Mladejm natáhnout kabel ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1279
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 9:07    Předmět: Citovat

Třeba miniaturní HP MFP M28w. Ale papír čouhá Smile
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4137

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 9:23    Předmět: Citovat

Aj USB tlačiareň sa dá pripojiť na wifi.
https://www.alza.cz/sitove-prvky/printservery/18842924.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 10:55    Předmět: Citovat

Dokupit skener a print server. Print server nemusi mat wifi, pripojis ho k routeru kablom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 11:12    Předmět: Citovat

Připojení na wifi lze jednoduše doplnit k printserveru, Např. mám krabici takových šikovných OvisLink WLA-5000AP, které se mi již na několika místech výborně osvědčily v Client Infrastructure modu. Mohu Ti (máš-li zájem) nějakou jen za poštovné přenechat. Jen si doplníš adapter 230V/5V, 2,5A (ty nadbytečné nemám).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 13:51    Předmět: Citovat

Tomu kabelu jsem se chtěl vyhnou.....
mám to úhlopříčně přes celý dům a přes patro...

Ta stará sice šlape, ale někdy je problém s vtažením papíru...
Buď má problém vzít jeden, jakoby to kolečko bylo moc suché a papír po něm klouzal ( možná zaprášené ?) a nebo to porve i 10 najednou....

Jakože nerad likviduju věci které jedou.... dokoupím scanner... prdne tiskárna a ze se mi něco bude ležet bez kompletní funkce .....

Spíše mě odrazují ty ceny tonerů u těch nových....

Zase dělat wifi sítě z komponent a maturovat s tím....
Jeden kluk má Notebook druhý kisnu bez wifi, takže dokupovat anténku a instalovat to a párovat.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 13:58    Předmět: Citovat

Vyber von ten excenter s gumou (pick-up roller) a ocisti handrou a izopropanolom (cistit horizontalne = kolmo na smer pohybu papiera).

Guma musi byt "chlpata" a papier berie "proti srsti". Ak je v mieste kontaktu s papierom vyhladena, da sa opatrne z plastovej kostry zvliect, otocit a navliect tak, aby bol v zabere neopotrebovany kus. Pozor, aby si ju neroztrhol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 14:01    Předmět: Citovat

Tonery koupíš kvalitativně srovnatelný na Tisknulevně.cz i v dalších í-šopách za polovinu i míň ceny originálních, nikdo ti nemůže bránit používat neorigo spotřebák. Jediný co nebudeš mít, je garance na kvalitu tisku - a tu ti stejně prakticky žádnej origo výrobce neuzná, protože se z toho vykecá. Origo tonery (i ingousty) jsou dobrý pro toho, kdo kupuje bez DPH a ještě má odpočty, ne na doma. Mimochodem, ve firmě kde trávím pracovní dobu jsou asi 4 velký outsourcovaný Konica-Minolta barevný kopírky/scanery/tiskárny (bedna metr dvacet vysoká se šuplatama na asi 4 nebo 5 formátů papíru plus ještě minimálně 2 poličky na "vnější přístup", veškerej provoz jde po intranetu včetně wi-fi přístupu - ale ne přes printr, ale přes normální AP rozházený po firmě) - a taky se do nich kupujou neorigo tonery jak černý, tak barevný. prostě s tím bych si kebuli nelámal.

A opakuju - multifunkce je dobrá do kanclu, kde ji permanentně používáš, na doma jsou lepší oddělený komponenty - i když za ně v součtu dáš víc oběživa, máš každej komponent kvalitnější než to, co výrobce zkompiluje do multifunkce - ta je vždycky na něčem víc nebo míň ojebaná.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so listopad 14 2020, 16:33    Předmět: Citovat

Pokud mas vse v jednom tak je vyhoda jednoducheho kopirovani. A taky to nezabira tolik mista. Mrkni na ledkove OKI. Jsou to bytelne stroje s vahou desitek kg, maji vyhoodu v nizke cene neorigo toneru ktere kupuju kolem kila. Ostatni spotrebka typu valec, pas, zapekacka nemaji chipy ale jen tavnou pojistku, takze kdyz ji nahradis, jednoduse resetujes pocitadlo a tisknes dal dokud dana vec fyzicky neodejde. Naklady na tisk jsou tak minimalni. Mrkni i na bazos a spol, obcas se tam daji takove stroje koupit za cenu originalniho toneru. Ojebanosti skeneru u multifunkci bych se rozhodne nebal. Pokud na nej nemas nejake specificke pozadavky, je nesmysl kupovat to zvlast. Cena je nizka ne z duvodu ojebanosti, ale protoze ma s tiskarnou spoustu veci spolecnou, Zdrojem pocinaje, logistickymi naklady konce. Bezny levny skener je kvalitativne uplne to same co v multifunkcich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund