Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA BM591
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mmou



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 32
Bydliště: Brněnsko

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2005, 7:25    Předmět: TESLA BM591 Citovat

Sháním na TESLA BM591 - LCRG METER schéma zapojení nebo blokové schéma či radu pro opravu: Měřák začal z ničeho nic nahodile samočině měnit rozsahy a přepínat seriové či paralní zapojení náhradního obvodu.. Kde začít hladat závadu? Předpokládám někde v logice..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SMITH



Založen: Jun 07, 2004
Příspěvky: 1270
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

PříspěvekZaslal: út květen 03 2005, 6:19    Předmět: Citovat

Mám schemy od neho, ak bude čas zoskenujem. Wink
_________________
Smile Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! Smile
Úspěch je špatný učitel. Kvůli němu si chytří lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: út květen 03 2005, 9:13    Předmět: Citovat

Vyměň tantalové kapkové elyty, které jsou napájeny přímo na stabilizátorech na zadní stěně. Mají zkrat nebo svod. Možná to nevydržela i některá pojistka ve zdroji.
Návrat nahoru
ALF63



Založen: Aug 05, 2006
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so říjen 28 2006, 15:07    Předmět: Citovat

BM591jednička má aut. přepínání a jakákoliv závada se na 90% projeví takto.

Naposledy upravil ALF63 dne so duben 14 2007, 12:51, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
david69



Založen: Jan 04, 2007
Příspěvky: 407

PříspěvekZaslal: čt leden 04 2007, 12:12    Předmět: BM591 Citovat

Mam stejny problem s BM591 a ve zdroji chyba neni, merici body na
desce digitalu vykazuji signal.
Merak zbesile prepina rozsahy a nemeri, pricemz vzdy pri prepnuti
rozsahu se merny signal 1kHz 1V asi zkratuje, na vystupu Hi je nula,
nevim zdali tak ma byt, kdyz odpojim HL a LL od desky prepinani
se zastavi. Kde hledat zavadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12307
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 04 2007, 12:23    Předmět: Citovat

První laické hledání - zkontroluj veškeré napájení, konektory a hlavně patice u IO. 30% vad dělají vady patic.
Bohužel tyhle přístroje mám 2 a oba v poruše, do Brna už je posílat nebudu a někdy se vrhnu na opravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: so květen 14 2011, 8:00    Předmět: Citovat

Podařilo se to někomu vyřešit?
Hraji si s tím už třetí den a stále nemůžu přijít na to kde by měla být závada. Chová se mi to v podstatě stejně: Když zapnu měřák, tak se někdy rozeběhne správně, někdy se rovnou rozbliká mezi sebou sériové a paralelní měření. Pokud na odporovém rozsahu propojím vstupní svorky, tak se mezi sebou rozblikají ohmy a kilo-ohmy, někdy pomůže snížit rozsah měření na 100Hz , ale stejně to ukazuje spíše nesmysly. Na všech kontrolních bodech jsem osciloskopem více méně naměřil správné hodnoty, patice IO prostříkal kontoxem, napájecí napětí ošetřil dalšími kondíky a nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: po květen 16 2011, 11:40    Předmět: Citovat

kód:
http://www.uloz.to/5942414/bm591-pdf

Manuál zde,Propájej ty modré drátky s teflonovou izolací jak na analogové desce tak u toho zeleného konektoru. máš spojené svorky Hi a Hu a Li a Lu zkontroluj jestli jsou opravdu vodivě spojeny !!! propoj je kusem drátu hned u přístroje, pak zkontroluj přepínače ty postříbřené plíšky se v nich ošoupou a pak nevodí zkontroluj ty tantaly a pak jen měřit a měřit. Pak ještě proměř ty trandy co jsou na nich ty diody s bílou pastou. co to dělá když vypneš. Automatiku rozsahů?


a ještě k tomu spreji neznám ho ale Rozhodně bych do toho nic nelil to spíš ty patice vyměň uvědom si že je to měřící přístroj s operáky s obrovským vstupním odporem nesymetryii vstupů rozhodíš i tím že se té desky dotkneš a zamastíš jí a ty do toho naleješ nějakej vodivej sajrajt. Například kalafunový pájitelný lak je super ale bohužel je hydroskopická a sorbuje do sebe vodu čímž se stává vodivým a operáky tohle nemají rádi několikrát se mi stalo že mi na zalakované desce oddriftoval operák až to nešlo vykompenzovat tak to prostě jenom všechno pocínuju a umeju v čistém scetonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jova1



Založen: Dec 20, 2007
Příspěvky: 1249
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora

PříspěvekZaslal: po květen 16 2011, 13:31    Předmět: Citovat

Díky za rady
Ty dráty jsem už proměřoval, ale pro jistotu je ještě propájím.
Svorky Hi HU a Li Lu samozřejmě propojené mám. Izostaty jsem měřil a zdají se OK.

Když odpojím přepínání rozsahů, tak to někdy měří a někdy ne. Stačí to jenom vypnout a zase zapnout.

Většinou se to zacyklí rovnou po zapnutí a musím přepnout na 100Hz, nebo stisknout RH aby to přestalo „cvakat“. Když se zapojí automatika přepínání rozsahu, tak při 100Hz se nastaví rozsah M ohmů, po připojení odporu 1k přepne na k ohmy a zobrazí nějakou hodnotu. Po odpojení se zase nastaví rozsah M ohmů. Pokud ale měřící svorky propojím 0 vodičem, tak se to zacyklí na ohmech a kilo ohmech (měření sériové, paralelní) a nic nenaměří. Na m ohmy už to nepřepne. Pokud nechám měření na 1kHz tak se to většinou rovnou zacyklí na těch ohmech a kilo ohmech a nic nenaměří.
Co jsem sledoval ty tvary impulsů podle tabulky 11 str.54, tak všechny sedí až do čísla 14. Ta 15 a 16 už jsou výrazně jiné. Zdá se jako by ty obvody 21, 22 nepracovaly správně. Konkrétně ten jehlový impuls do plusu mám na bodě 15 mnohem širší a při měření R je na 16 levá část křivky mnohem strmější než pravá.
Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: po květen 16 2011, 14:46    Předmět: Citovat

A dodržel jsi podmínku? na vstupu má být funkce G Zx=3,16Kohm (316uS) Uměr=1V

pokud je pravda co píšeš tak bych se zaměřil na OZ IO22;IO21 MAA741 zkus je přehodit ale doporučuji nahradit paricí pokud tam není a ještě na ty trandy E105 104...
pak je:
zkus tam popřehazovat ty operáky v paticích mezi sebou na ty mba356 opatrně jsou citlivý na el. pole ale pokud si je pochlístal konkorem tak s tim problém mít asi nebudeš pak bych se vrhnul na ty MAA741.

Když budeš hezky měřit a pojedeš po tej trase tak na to musíš přijít
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: po květen 16 2011, 14:50    Předmět: Citovat

POZNAČ SI KDE KTEREJ BYL!!!! ale zase že to někdy dělá někdy nedělá to je divný ty tantaly jsi vypájel doufám když tam místo něj dáš kond 16uF elektrolit a k němu 470n fóliový tak to bude na chvíli v suchu.Zkontroluj si ještě všechny koaxi os měřících svorek jestli neni ulomenej hned u pájenýho místa

máš dvě základní metody opravy buť pochopíš jak to funguje a přijdeš na to co je špatně a nebo hrubou silou budeš jako šílenec přehazovat součástky, je na tobě kterou cestou se vydáš já většinou napřed začnu dedukovat a pak hrubá síla je to pracné ale účinné.


tak ten trand E105 přivádí náboj na E103 pokud jsi stiskl tlačítko výberu měřící frekvence pokud je to tak jak si myslím a podle toho co jsi napsal bude závasa někdy v okolí trandu E103 ten můžeš přehodit bude nejspíš v patici.Sem tam se taky stane že ty zelené rezistory které tam jsou tak jsou tvořeny dutám válcovým tělíske do kterého je zastrčen drátek a ten se někdy nepovede připájet nebo ho při pájení přehřáli a spoj nevede za dobu co je používám tak jsem to viděl u dvou prověř to v okolí tohoto trandu. pak ještě keramická kondy někdy ač je to divný maji svod

ještě prověř jestli je ready IO 26 z toho leze logická hodnota nastavená na izostatu tak se koukni osciloskopem co se děle na uzlu rezistorů R189 a R190 když stiskneš tlačítko 1K/100Hz to udělej jako první a potom se koukni jestli se ten trand E103 otevřel.


škoda že to tu nemám docela rád bych se na tom vyřádil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: út květen 17 2011, 23:44    Předmět: Citovat

Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán tak doufám že mě to nepotkáš tady máš ty obrazovky.


co máš nyní na měřícím bodě č.15 jsi si jistý že io22 přežil karbonizaci zdroje? Jak jsi odzkoušel že je funkční je to jeden z nejdůležitějších operáků

pokud má IO22 na vstupu signál pak ho musí mít i na výstupu je určitě po smrti akorá že se z něj nekouří.

koukni skopem na bázi trandu E104 měli by tam být logické stavi 1 0
pak koukni na uzel diody E110 a rezistoru R184 tam by se mělo být něco podobného.

ten obvod IO21 a IO22 Tvoří obvod Sample/hold pro ten integrační AD převodník ten E103 mění po připojení 1/100 C56 a C57 časovou konstantu a ten C55 je paměťovej kondenzátor na ten buť obvzlášť opatrnej. je to popsaný v manuálu k raketoplánu na straně 38


tak že jestli to dobře chápu ty pulzi které tam ty nemáš lezou z toho tranzistorového můstku (fázového detektoru) na ktrém se provede početní operace se signálem z bodu 11 a 12 s reálnou a imaginární složkou impedance výsledek je přiveden na pin č.2 IO21 terý tím signálem nabije ve stanovená okamžik paměťový kondenzátor ze kterého se převede pomocí integrátoru napětí na čas který je zaznamenán pomocí čítače zobrazí na display ten čas.

tak zkontroluj ten můstek jestli nejsou ty trandy nemocné to je jediná věc co mě napadá pak uvidíme.


pak ještě prověř IO 18 náhradou za něj je LM311 kdybys ho neměl.


jinak popiš prosím stav který je tet co to dělá po připojení Zx jak se to chová.

projeď všechny měřící body a poreferuj

Ten signál na pinu č.6 io21 máš dost zdeformovaný ? Můj skop něni na porovnávání tvaru signálu moc dobrej ale ten tvuj signál je ujetej trochu moc.Je asi 10x kratší a na víc ten můj má rozkmit 1,6V a ten tvůj 4V to neni dobře jestli ono to nebude rozbité.

Musím přiznat že jsem v koncích je na čase přečíst si manuál Grcek Opravář .

To je krásné tady by se to mohlo menovat spolek bojovníku s tupou hmotou. Very Happy Když budeme držet při sobě určitě zvítězíme...



PICT8491i.jpg
 Komentář:
IO 21 pin č.2

Stáhnout
 Soubor:  PICT8491i.jpg
 Velikost:  160.9 kB
 Staženo:  590 krát


PICT8494i.jpg
 Komentář:
IO21 pin č.6

Stáhnout
 Soubor:  PICT8494i.jpg
 Velikost:  159.72 kB
 Staženo:  625 krát


PICT8495i.jpg
 Komentář:
IO 22 pin č.3 sledovač signálu tedy bod č.15 má stejný průběh jako pin č.3

Stáhnout
 Soubor:  PICT8495i.jpg
 Velikost:  138.29 kB
 Staženo:  611 krát


orientace.JPG
 Komentář:
jen tak pro info. tet tam co vede ten signál PS

Stáhnout
 Soubor:  orientace.JPG
 Velikost:  28.49 kB
 Staženo:  597 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrozba7777



Založen: Feb 08, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 21:37    Předmět: Citovat

Zdravím páni.

Riešim práve tento merací prístroj (Tesla BM 591) a snažím sa prísť na postup na jeho kalibráciu. Manuál som viac krát prečítal, ale nerozumiem tomu, ako mám merať a nastavovať nulovanie operačných zosilňovačov v tomto meracom prístroji. Mám mať rozpojené alebo spojené meracie svorky, alebo úplne odpojené? Prípadne mám skratovať vstupy OZ alebo ich odpojiť, alebo na ne privádzať napätie rovnakej hodnoty? Tiež či mám v meracom bode používať DC voltmeter alebo osciloskop s meraním hodnôt?

Ďakujem za každú odpoveď a najviac by som si vážil postup kalibrácie (justáže), ktorý by bol jasný vecný a zrozumiteľný aj pre analfabeta ako som ja.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jfelic



Založen: Sep 15, 2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt září 15 2016, 22:36    Předmět: Citovat

S obdobnou závadou jsem se setkal u mého měřáku, závadu způsobovaly částečně proražené dvě diody ze čtveřice diod E1 až E4 v analogové části.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrozba7777



Založen: Feb 08, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá září 16 2016, 22:04    Předmět: Citovat

Viete mi niekto poradiť postup kalibrácie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund