Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nový monitor a možnost srovnat na živo s jiným kusem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2020, 20:57    Předmět: Nový monitor a možnost srovnat na živo s jiným kusem Citovat

Koupil jsem si monitor Acer Nitro XV270Pbmiiprx 27palců, https://monitory.heureka.cz/acer-xv270pbmiiprx/
Líbí se mě má to Ale, dole u přechodu z displeje na ten rámeček prosvítá podsvit displeje. Vidět je to na černé barvě, flíček velikosti-délky přibližně 4cm. Je to jen lehký nádech podsvitu ale vidět to je. Chtěl bych to srovnat s jiným stejným monitorem ale dnešní způsob prodeje- kup a zjišťuj až doma není takové zkoušce nakloněn. Druhá možnost je koupit ještě jeden, porovnat a jeden z nich vrátit. První varianta mě připadne méně náročná. Je covid tak mě asi nezbude nic jiného než koupit druhý. Kdyby tady někdo tento monitor měl doma nebo znal někoho kdo tento monitor má tak by se to taky dalo zkonzultovat. Naděje je ale mizivá. Později dám foto pro případné zájemce o tento monitor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8982
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2020, 21:26    Předmět: Citovat

Není na 27" monitoru rozlišení jen 1920x1080 málo? To se hodí tak na 22", maximálně 24". To budou pixely jako prase a plýtvání místem na stole. Radši bych volil 2560x1440 na tuto uhlopříčku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2020, 22:02    Předmět: Citovat

Nebo jim vrať tenhle a kup si jiný kus; třeba jinde. Podsvit si myslím že by prosvítat neměl...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2020, 22:29    Předmět: Citovat

To je prostě na reklamaci. Řekni jim, že budeš ale chtít peníze zpět nebo vyměnit hned stejný monitor. Než aby ti vraceli peníze, tak ti raději hned sepíšou protokol o výměně v rámci reklamace. Závadu jim můžeš popsat, ale měli by si to u sebe převzít tím, že to zapnou a vidí ten problém. Na tom potom není co opravovat, musejí ti dát nový monitor, ne žádný použitý a opravený.
Jinak na reklamacích je všude normální provoz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2020, 22:30    Předmět: Citovat

Prosvitat by to urcite nemelo, zavolej prodejci. I kdyz za ty prachy, je to naprosty low-cost.
Rozliseni je nizke, ale pokud je slepej tak je to stejne jedno a je zbytecne platit za vyssi rozliseni, kdyz stejne bude pismo ve win zvetsovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 11 2020, 22:33    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Není na 27" monitoru rozlišení jen 1920x1080 málo? To se hodí tak na 22", maximálně 24". To budou pixely jako prase a plýtvání místem na stole.
Ne nebudou, je to Full HD a na písmu to vůbec neuvidíš ani zblízka. Kouká na to každý, co má TV 32" a FHD a to někteří mají na 32" jen HD. Jinak je to asi tak, jak psal termit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 6:52    Předmět: Citovat

Na 22" Full HD stejně posílám 1280 × 720 p, jinak nic nepřečtu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5218
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 7:04    Předmět: Citovat

Ips panel. Neni to vada, je to vlastnost. Backlight bleed https://m.alza.cz/slovnik/backlight-bleeding
Druhy kus to bude mit taky,akorat mozna v jine mire nebo na jinem miste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8982
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 9:20    Předmět: Citovat

Nojo, já mám oči naštěstí zatím v pohodě, v práci sedím u NTB 15,6" a má to taky 1920x1080. Moc si nedovedu představit, mít to na skoro dvojnásobné ploše. Není to televize, abych od toho seděl dva metry a víc. I kdybych měl špatný oči, tak mi přijde jemnější rozlišení lepší, radši bych si zvětšil fonty. Ale jasný, každýho volba, jen mě to prostě překvapuje. Stejně jako to, že se ještě furt prodávají NTB s historickým rozlišením 1366×768. Prostě priority jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 10:23    Předmět: Citovat

To rozlišení není až tak důležité, protože to je věcí každého soudruha, na co a jak chce koukat. Stejně se každý kouká do světelné placky a potom záleží jen na tom, jak dlouho. Já mám taky monitor 28", ale hlavně kvůli tomu, že nevidím důvod se koukat na fotky ve velikosti 10x10 cm, když mohu mít to samé ve velikosti 20x20 cm. A vysvětlovat někomu rozlišení jaké kdo chce používat, tak to je zbytečné. Je to každého věc a nemá smysl si vymýšlet falešné argumenty, že je někdo slepej atd. Na každého dojde a každý se dočká.
Je to stejné jako když dnešní staří čtyřicátníci před deseti lety posuzovali ty staré čtyřicátníky. Dnes už jim to pomalu končí a za pět let se budou divit, že je ti mladí na základě jejich původních argumentů budou posílat na vedlejší kolej jako přestárlé. Ti normální, co nevidí jen sami sebe, tak se přizpůsobí a velmi radi přenechají těm mladým tu práci, aby sami později zjistili, že to není vše tak růžové, jak si nechali nakukat a najdou si něco lepšího.
Např. rozlišení 4K, které někdo využívá pro AutoCAD a podobné programy kvůli různým barevným šikmým čarám atd., tak je nakonec taky lepší používat až na 32". Nejde o ten celkový pohled, ale o normální pohled na určitou část, který se nemusí zvětšovat. Je to naprosto přirozené, protože nikdo nevidí ty čáry v tom velkém rozlišení na monitoru 24", jen si to namlouvá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4006
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 10:45    Předmět: Citovat

Do 14dnů to můžeš v e-shopu vrátit bez udání důvodu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 13:04    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
....nevidím důvod se koukat na fotky ve velikosti 10x10 cm, když mohu mít to samé ve velikosti 20x20 cm...

To jako když si to zvětšíš na čtyřnásobnou plochu, tak se jim zvětší poprsí? Laughing

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 13:35    Předmět: Citovat

Bude to jak píše keemo. Zkoušel jsem to vyfotit černou na displeji ale na displeji mobilu jsem viděl humus který neodpovídá skutečnosti. A nebo čočka mobilu vidí něco co lidské oko neuvidí. Možná musí být musí být úplná tma, vyzkouším večer. Dost jsem toho načetl a musím zkonstatovat že to mohlo být i horší, je to jen na jednom místě. Není to oled a asi mám přehnané představy, za ty peníze co stojí. Původní EIZO monitor, rok snad 2013, nebyl špatný a až s novým při srovnání vidím ten pozitivní posun v obraze. Dřív baňa Sony trinitron co stála jak dnešní trochu lepší ntb a jak to byl ostrý obraz v porovnání s AOC monitorem za sedmičku. Po letech jsem dotáhl lcd nějakou 15 a čučel na testovací sadu obrázků a říkal si tohle je prostě báječný. Stál co stál tak musím trochu slevit a co teprve kupující co zaplatí 15 tisíc a je na tom hůř než já, co jsem se dočetl z debat a obrázků na netu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 14:32    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
p32 napsal(a):
....nevidím důvod se koukat na fotky ve velikosti 10x10 cm, když mohu mít to samé ve velikosti 20x20 cm...

To jako když si to zvětšíš na čtyřnásobnou plochu, tak se jim zvětší poprsí? Laughing
Tak to určitě není špatný nápad, ale u fotek, které všichni fotí v takovém rozlišení, že na obrazovce to vidí např. 4x zmenšené, aby se to tam vešlo, tak je prima si to ještě prohlížet na 15" nebo 17" monitoru. Laughing
A to se nebavím o prohlížení dvou nebo tří formátů A4 vedle sebe. Někdo prostě jen vidí něco a nenapadnou ho jiné (logičtější) důvody většího monitoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund