Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AZS 223 zlepšení parametrů ZČÁSTI POŘEŠENO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: čt listopad 11 2021, 8:24    Předmět: Citovat

Je to jak píše Sendy. Když se vyřadí všechny korekce a podobný udělátka, zůstane jen samotný konec, pečlivě se srovnaj úrovně, použijou slušné soustavy a posluchač neví, jaký zesilovač poslouchá, teprve pak se zjistí, jak malý rozdíly tam ve skutečnosti jsou. Netvrdím, že žádný nejsou, nebo že TW40 bude hrát úplně stejně, jako L-530. To opravdu nebude. Ale když se vedle sebe takhle sejde nějaká Yamaha 8-kový řady a Luxman 4-kový, drtivá většina nebude schopna identifikovat, co zrovna hraje i když tam nějaký drobný nuance rozdílný budou. Mnohokrát je to prostě o sympatiích k určitý značce a okobias udělá taky svý. Já jsem zrovna Luxmanista. Ale netvrdím, že ty zesilovače jsou zvukově nejlepší na světě. A když jsem doma zkoušel na direct Luxman L-430 a Pioneer SA-9800 s tím, že mi je přepínala nezainteresovaná osoba a já nevěděl, co zrovna hraje, opravdu jsem neuměl říct, co zrovna hraje. A rozhodně to nebylo tím, že bych měl sestavu s nedostatečným rozlišením. Slyšel jsem sice, že něco je malinko jinak. No neuměl jsem si svýho Luxmana rozpoznat, ani jsem nemohl říct, co vlastně hraje lépe. Zkrátka rozdíly mezi dvěma koncáky podobné třídy jsou fakt minimální a stějžení rolu ve zvuku opravdu hrajou reproduktorové soustavy. Pokud někomu hraje něco blbě, je nutný hledat problém v první řadě v soustavách a poslechové cimře. Zesilovač měňte jako poslední. Stále samozřejmě mluvím o samotném koncáku. Jak do toho začnou kecat korekce, různý fyziologický regulace hlasitosti a udělátka na "zlepšení" zvuku, je všechno jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1728
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt listopad 11 2021, 10:12    Předmět: Citovat

Já si jen hodně mlhavě vzpomínám, že snad v červeném AR vyšel článek, kde byla fotka jakési nástavby na paneláku s tím, že je to kvůli dostatečně velkému objemu reprobeden. A že se hifisté natírají vyjetým motorovým olejem, aby lépe vnímali basy. Možná si někdo vzpomene, najde článek a upřesní....
EDIT: jasně že aprílové


Naposledy upravil jardafiala dne čt listopad 11 2021, 12:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirku



Založen: Jun 15, 2006
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: čt listopad 11 2021, 11:07    Předmět: Citovat

... tak to určitě bylo v nějakém aprílovém čísle ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt listopad 11 2021, 15:54    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že nejde jednoznačně říci "X" hraje líp než "Y" (samozřejmě nemluvím o nějakých šuntech z tržnice). Ovšem rozdílem mezi tím Denonem (pravda, bylo to nejlevnější co kolem roku 2000 nabízeli) a Sony (naopak asi druhý model "shora" mezi integrovanými zesilovači počátkem 90. let) byl fakt slyšitelný na poprvé. Ten Denon v dynamičtějších pasážích dost ztrácel, byla tam taková jako nejistota a zvuk byl takový slitý. Sony s prstem v nose, vše přehledné a takové pevnější. Taky ale je faktem, že do hmotnosti toho Sony se vešlo asi 2,5 Denona...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: čt listopad 11 2021, 19:59    Předmět: Citovat

Rozdíly při vysoký hlasitosti se samozřejmě ukážou okamžitě - jak parní je konec, jak má dimenzovaný zdroj, jak je stabilní atd.
Jinak na tohle téma se v Český Skalici před dvěma lety dělala poslechovka se slepým testem zesilovačů. Výsledky byly opravdu zajímavý. Smile Řekl bych, že by nebylo na škodu si to zopakovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31843
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 11 2021, 21:10    Předmět: Citovat

Jednorožče, hlavně nezapomenout pozvat nejlepšího konstruktéra na světě, původce nejkvalitnějších zešilovačů typový řady HQQQQQQQQQQZ ....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1612
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2021, 17:50    Předmět: Citovat

Tak moment. Ten sraz jsem pořádal já. Jestli mi tam příště někdo přivede VyVíteKoho, shodím oba do náhonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31843
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2021, 18:33    Předmět: Citovat

Na druhej AKEL pořádanej Hi-Fi Druidem Bohoušem Sýkorou jsem měl domluvený ve spolupráci s místní odbočkou KKK dva balíky slámy, dřevěnej kříž, půl kubíku smolnýho dřeva a kanystr nafty, že VyVíteKoho drapneme, v parčíku před starýma nocležnama (kde AKEL II probíhal) přivážeme ke kříži, obložíme slámou a klestím a polejeme naftou ... Bohužel Velkej Druid připravenou večerní obětinu k usmíření boha Elektro zatrhnul a nechal toho hajzla dejchat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2021, 18:45    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...

Hele, to je celý, nebo to ještě bude pokračovat? Já jestli už se teda můžu smát.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31843
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2021, 20:09    Předmět: Citovat

Já nemůžu za to, že Druid odmítnul předložit obětinu bohům ... možná se za takovou chrchlinu styděl, já nevím, prostě zatrhnul to.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1612
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2021, 21:11    Předmět: Citovat

Protože jste duchovní ignoranti.

Obětovat se má čisté zvíře, zdravé a bez vady, nikdy nepoužité k práci, zvlášť k tomu předem oddělené, chované mimo stádo. Použít se musí poražené dřevo. Sláma je odpad, který se podestýlá dobytku. A nafta (tuk Země) je přeci nečistá!
Takováhle věc se má bezbolestně (to jest neublížit si při tom) zabít za hradbami města a zakopat. Pak se to místo nesmí už nikdy obdělávat ani sloužit k pastvě.

Já už fakt nevím, co se dneska v těch školách učí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31843
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2021, 21:21    Předmět: Citovat

Tak s tím by byl docela problém. Třebová pokud vím, v dohledatelný historii nikdy žádný hradby neměla ... Nejbližší nějaký dneska použitelný hradby se nacházejí v památkový rezervaci města Polička - a kolem těch se rozkládá zhruba 60% dnešního města ... Jedině ho utopit v Pařezáku - to je rybník kousek za městem, využívají ho jen tiší blázni k vysedávání nad udicema ... tam mu uvázat SPLÁVEK z betonovýho patníku nebo kusu traverzy a spustit pod hladinu ... Ale pokud vím, tak bohové přijímali jako oběti i nepřátele zajatý v boji - a tam na nějaký čistotě nebo dosavadní nepoužívanosti moc nezáleželo - ani bohům, ani žrecům ... a na školu to nesváděj, když pominu svářečskou, tak z poslední jsem vylez koncem roku 1990 ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1612
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2021, 23:11    Předmět: Citovat

Za prvé: Pohanští bohové, ano. Ale copak jsme nějací tento... pohani?
Za druhé: Zajaté bojovníky, ano. Ovšem pouze po vítězné bitvě. Musím vysvětlovat rozdíl mezi bojovníkem a hentím... jak to jen... Přinejmenším tedy i bojovník nepřítele je úctyhodný. Radujeme se z vítězství, ale jeho smrti litujeme.
A za třetí: Funkci městských hradeb dnes plně převzaly dopravní značky IZ4a a IZ4b.

Byl jsem jednou na jedné poslechové akci, kam VyVíteKdo dovezl propagovat nějaké svoje přístroje. Takhle: Vyrobené to měl tuze pěkně. Polemizovat by se dalo o tom, zda ten choulostivý pružící tišťáček osazený vesměs SMD součástmi (včetně emitorových odporů koncových tranzistorů a za ty trandy přimontovaný k základně chladiče) dává smysl z hlediska odolnosti elektrické, tepelné a mechanické. Ono když čtu články VyVíteKoho, mnoho z těch tvrzení je pravda a zabíjí to v první řadě jeho monomaniakální sebestředná duševní vada vyjádřená nejlépe jako "všichni jsou blbci a jedině já to chápu a dělám správně".
Dopustil jsem se při prohlídce vystavených plošňáků téměř dokonalého faux-pas, když jsem pronesl nahlas "kurňa, to vypadá jako ty úchylnosti, co u nás dělá VyVíteKdo (bylo to na Slovensku), netuše, že VyVíteKdo stojí asi dva metry ode mě.
VyVíteKdo pak využil pauzy pro přestavování exponátů a zařadil do programu jeden hotový HQQWERTY (nebo HQQWERTZ, teď fakt nevím). Přičemž držel na židli jednoho mládence (nestihl se, chudák vytratit) a mávaje rukama mu sugeroval: Slyšíš ten rozdíl? Boha jeho, jak má člověk slyšet rozdíl mezi zesilovači po půlhodinovém přepojování a na jiný nahrávce? Jediné, co jsem byl schopen konstatovat o zvuku, tak že se mi zdá, jako by zesilovač malinko zakmitával nebo limitoval. Což přiznávám, mohlo být způsobeno i negativním očekáváním. (Celkově se mi zdá, že nejlíp hrajou výtvory konstruktérů skromných, vyrovnaných a milých.)
Když pak VyVíteKdo nezaregistroval žádný náznak uctívání, zase se vytratil.

Kdybych se vrátil k té předchozí rozpravě: Podle mého rozumu neexistuje žádný jiný způsob, jak zesilovače zvukově na ucho porovnat, než je jejich skokové přepnutí. Proto jsem tenkrát taky ten sraz u nás ve Skalici dělal. Jinak je to jenom plkání o ničem, porovnávají se prostorově a časově oddělené zkušenosti získané za absolutně neporovnatelných podmínek. Neměl jsem žádný zájem dokazovat to či ono - je mi osobně opravdu fuk, jestli různé zesilovače hrajou stejně nebo rozdílně. Ale bavil mě ten problém jako takový. Takže jsem nachystal jednoduché vybavení a nechal jsem na kamarádech, ať dělají závěry sami. Vždycky čtyři zesilovače se budily shodným vstupním signálem se společným regulátorem hlasitosti. U všech zesilovačů se nastavila shodná výstupní úroveň pomocí generovaného signálu a milivoltmetru, pustila se nahrávka a pomocí releového přepínače jsem mžikově přepínal mezi jednotlivými zesilovači tutéž produkci k referenčním bednám. Mnozí účastníci ze začátku v podstatě nebyli schopni vůbec poznat, že se něco přepnulo, a to byl jeden ze zesilovačů dokonce čínský modul ve třídě D, a jeden vyhlášený vintage lampáč od Revoxu. Nakonec se po notném špicování uší podařilo odfiltrovat dva kusy malilinko lepší a jeden nepatrně horší. Bedny byly s 10" v basreflexu a věřte nebo ne, nebylo vůbec žádného rozdílu na basech mezi zesilovačem s DF300 a 30...
Můj závěr: Veškeré rozdíly, které lze mezi zesilovači skutečně slyšet na první dobrou, jsou v naladění korekcí a fyziologie a v impedančním přizpůsobení vstupu ke zdroji signálu. Jakmile se korekce vyřadí a vstupy se budí shodným signálem (zde tvrdý výstup bufferu s pasivním rozbočením natvrdo), rozdíly jsou i napříč výrobci, roky výroby a třídami naprosto marginální. Pokud se tedy bavíme o ne-zastaralých a ne-zmršených konstrukcích. Transiwatt ani AZS-223 bohužel k dispozici nebyly. K oběma mám i nadále rezervovaný vztah, z různých důvodů, ale jak moc hrajou dobře nebo špatně, o tom raději odmítám diskutovat, bo pořádně nevím jak by dopadly v přímém porovnání, a nechci do toho tahat svoje předsudky, když okem vidím hlavně souhrn vojebů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5126
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po listopad 15 2021, 23:33    Předmět: Citovat

Já bych jako splávek stylově použil betonovej úl...
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31843
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 16 2021, 0:35    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Za prvé: Pohanští bohové, ano. Ale copak jsme nějací tento... pohani?
Za druhé: Zajaté bojovníky, ano. Ovšem pouze po vítězné bitvě. Musím vysvětlovat rozdíl mezi bojovníkem a hentím... jak to jen... Přinejmenším tedy i bojovník nepřítele je úctyhodný. Radujeme se z vítězství, ale jeho smrti litujeme.
A za třetí: Funkci městských hradeb dnes plně převzaly dopravní značky IZ4a a IZ4b.
Křesťanskýho ani jinýho monoteistickýho boha jsem nikdy nevyznával, nevyznávám a nikdy vyznávat nehodlám - já byl odjakživa pohan nevěřící v žádný božstvo, protože žádnej bůh není letadlo. Tudíž pokud předložit oběť, tak jedině všem Silám Všehomíra a minimálně zápalnou všeočišťujícím ohněm - když už ne rovnou hvězdnou koronární plazmou. A jako obětinu klidně i strachy posranýho a pochcanýho Fčelaře - když nebude nic lepšího k dispozici ... Proč? Bo Fčelař není protivník - Fčelař je (NE)TVOR, kterej se vyskytne jednou za století a my jsme ho bohužel zrovna potkali. A všecko, co bylo cizí a ne-svoje se odjakživa obětovávalo na oltář bohů bez rozdílu religie - však oni si to už přeberou ...
ransom dál napsal(a):
Byl jsem jednou na jedné poslechové akci, kam VyVíteKdo dovezl propagovat nějaké svoje přístroje. ...
VyVíteKdo pak využil pauzy pro přestavování exponátů a zařadil do programu jeden hotový HQQWERTY (nebo HQQWERTZ, teď fakt nevím).
...
Jediné, co jsem byl schopen konstatovat o zvuku, tak že se mi zdá, jako by zesilovač malinko zakmitával nebo limitoval. ...
Fyzikální nutnost, pokud 100W zešilovač krmí z 10VA tráfka a tvrdí, že zbytek dožene 10G filtrace v každý větvi, tak při normálním hudebním buzení mu to musí limitovat už jen kvůli prudkýmu poklesu napájecího napětí pro konce. To ovšem on nepřipouští a obviní kohokoliv ze špatnýho měření a z nepochopení jeho teorií...
workhard napsal(a):
Já bych jako splávek stylově použil betonovej úl...
Fskutku stylovej splávek pro Fčelaře ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund