Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aliexpress
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 12:53    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Na Ali je PayPal nepoužitelný. Takhle už to mnoho let a nepamatuji že by tomu bylo jinak. Na platbu používám Revolut.

Díky za info. Na Banggoodu i u prodejců na eBay včetně těch z Číny se PayPal používat dá. Nechápu proč s tím na Ali mají takový nepřekonatelný problém. Tímto je tedy Ali pro mě pasé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2168

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 13:19    Předmět: Citovat

Valdano: Ali ma svoj vlastny system, a v pripade reklamacii, alebo podvodneho obchodnika vie bez problemov vratit peniaze naspat tebe.
Lebo ty pri nakupe neposielas peniaze obchodnikovi, ale aliexpressu. On ich da obchodnikovi az bud po tom, ako potvrdis prijatie zasielky, alebo po nejakom case (tych 30-60 dni).
V pripade paypal a pod. by to bol zlozitejsi proces.
a druha vec su poplatky.

Uz sa mi parkrat na ali stalo, ze mi zrazu prisli peniaze naspat, a ked som pozeral preco, tak dany predajca mal vela negativnych hodnoteni (pri objednavani tam neboli) a preto ho ali zrusil a vratil peniaze tym, ktori mali nieco objednane

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 14:10    Předmět: Citovat

Právě, že Paypal je naprosto k ničemu a přežité.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33911
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 14:32    Předmět: Citovat

PayPal sluzi na to, aby si cislo svojej karty nedaval hocikomu. Lenze AliExpress prave cislo karty vyzaduje (maju vlastny AliPay). Takze jedine samostatny ucet v banke alebo aspon samostatnu kartu s nastavenym limitom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 14:50    Předmět: Citovat

A jak to je, když mám k běžné kartě ještě virtuální na jedno použití? A chci použít tu.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2168

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 14:52    Předmět: Citovat

rnbw: alebo mat banku, ktora dava jednorazove karty.
hafca: asi 3x som objednaval na ali cez tu jednorazovu kartu a vzdy bez problemov.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 15:04    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
Ali ma svoj vlastny system, a v pripade reklamacii, alebo podvodneho obchodnika vie bez problemov vratit peniaze naspat tebe. Lebo ty pri nakupe neposielas peniaze obchodnikovi, ale aliexpressu. On ich da obchodnikovi az bud po tom, ako potvrdis prijatie zasielky, alebo po nejakom case (tych 30-60 dni). V pripade paypal a pod. by to bol zlozitejsi proces.

Tohle jsou dle mého názoru jen výmluvy. Při platbě PayPalem by peníze šly na globální PayPal účet AliExpressu a ten by je pak podobně jako nyní mohl po nějaké době buď předat obchodníkovi a nebo v případě reklamací atd. vrátit kupujícímu. Žádný problém bych v tom neviděl.

pocitujlasku napsal(a):
a druha vec su poplatky.

Na Banggoodu i eBay platby PayPalem stále fungují i přes zmíněné poplatky. Takže v tom problém nevidím.

Mimochodem i eBay zahrnuje DPH do ceny a má svoje globální IOSS číslo IM2760000742 pro celní deklarace zásilek v cílových zemích EU.

eBay také nabízí vlastní ochranu kupujících viz eBay Money Back Guarantee policy a umí vrátit peníze zaplacené přes PayPal i bez zásahu PayPalu a dokonce i když příslušný prodejce na eBay tržišti z hlediska vrácení peněz nespolupracuje.

Je tedy vidět, že když se chce tak to jde, ale když se nechte tak je pro AliExpress samozřejmě jednodušší se jen suše vymlouvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 15:05    Předmět: Citovat

U jednorazove karty muze byt problem, kdyby ti chteli prachy vratit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2168

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 15:19    Předmět: Citovat

termit256: nie, ma platnost u mna pol roka a ak sa ti vrati platba, tak ti to pride na ucet. Ved predsa banka vie, kto tou kartou platil.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 18 2023, 15:22    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
PayPal sluzi na to, aby si cislo svojej karty nedaval hocikomu.

Já mám už mnoho let PayPal účet bez přiřazené platební karty i bez přiřazeného bankovního účtu a platím vždy jen ze zůstatku co na něm aktuálně mám. Prostě si PayPal nabíjím jen občas a pouze přes TOPUP což funguje v rámci ČR převodem peněz bankovním příkazem z mého bankovnictví na účet PayPalu v ČR u Unicredit Bank. Takže žádné zahraniční převody, žádné poskytování možnosti brát peníze z bankovního účtu ani přímo ani přes platební kartu.

Z mého pohledu je to maximálně bezpečné a nepotřebuji si k tomu dělat žádný další bankovní účet ani kartu. I kdyby někdo hacknul můj PayPal účet tak získá jen ten zůstatek co tam aktuálně bude, ale nemá šanci čerpat peníze z mého bankovního účtu ani přímo ani přes platební kartu, protože je k PayPal účtu přiřazené prostě nemám.

Když je nějaký problém tak mi na můj PayPal účet vrátí peníze buď příslušný prodejce nebo PayPal a když nakupuji na eBay tak je tam ještě navíc i možnost vrácení peněz od eBay. Takže mám v případě nějakého problému více možností na koho se obrátit pokud by některá z možností selhala.

rnbw napsal(a):
Lenze AliExpress prave cislo karty vyzaduje (maju vlastny AliPay). Takze jedine samostatny ucet v banke alebo aspon samostatnu kartu s nastavenym limitom.

Tak to na AliExpress kašlu a ať si dají ten svůj AliPay třeba za klobouk. Budu dál používat Banggood a eBay a bez AliExpressu se prostě obejdu.

PayPal rozhodně přežitý není a naopak se spíš rozšiřuje. I v některých českých eshopech se dá platit PayPalem viz třeba na Alze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: čt leden 19 2023, 7:45    Předmět: Citovat

Já mám jeden z účtů u MBank a tam si držím tak 3-5 tisíc. A z tohoto účtu platím na Ali.
_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt leden 19 2023, 8:12    Předmět: Citovat

Myslim ze obavy z hacknuti paypalu jsou zbytecne. Ta firma ma cca 400.000.000 zakazniku. Z tohoto pohledu je jakakoliv nase banka pochybny garazovy podnik Smile

Ale pokud mas strach, udelej to jak pise Victronix. Zrizeni uctu u banky je otazka par kliknuti mysi a nic to nestoji. Osobne to tak taky mam. Ne ze bych neveril paypalu nebo alipay, tam je to v klidu. Ale obcas kupuju od obcodniku kteri umoznuji platbu jen pres nejake mistni a z naseho pohledu obskurni platebni systemy ala paypal a tam uz to muze byt trochu risk. A nejde jen o zeme jako treba Turecko kde to maji ve velke oblibe, kupoval jsem treba sprchu v Anglii a tam to taky nijak jinak zaplatit neslo nez pres nejaky mistni platebni system o kterem jsem do te ani od te doby neslysel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: čt leden 19 2023, 8:19    Předmět: Citovat

Mimochodem, mám taky paypal.
_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1692
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 19 2023, 11:08    Předmět: Citovat

Díky za doporučení. Pokud bych chtěl nebyl by pro mne žádný problém si už dávno zřídit další účet s kartou i kdyby to nebylo na pár kliknutí a dokonce ani poplatky by mi nevadily, ale já prostě nechci. Stávající stav se zahraničními platbami pouze přes PayPal mi vyhovuje. Pokud AliExpress platby přes PayPal nepodporuje tak budu nakupovat jinde jako to dělám posledních cca 14 let od doby co mám PayPal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt leden 19 2023, 11:32    Předmět: Citovat

Problem je, ze nekdy danou vec jinde proste nesezenes, pripadne za mnohem vyssi cenu. Ale kdyz nechces, tek nechces.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Strana 13 z 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund