Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dell Latitude E6420 vypíná místo režimu spánku i hibernace.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 7:25    Předmět: Dell Latitude E6420 vypíná místo režimu spánku i hibernace. Citovat

Dell Latitude E6420 s SSD a Win10 64bit po zavření víka nejde do spánku, jako ještě nedávno, ale vypne. Nastavil jsem schéma Nastavení napájení do výchozího stavu, přesto závada trvá. Hibernaci mám odstraněnou. Když dám NB do spánku softwarově - tj. Start->Vyp-> Režim spánku, nebo Fn+F1, tak ho lze za krátkou chvíli probudit normálně tlačítkem Vyp/Zap (viewtopic.php?p=366340#p366340), ale po delší době už je zase samovolně vypnutý. Často NB přenáším a s otevřeným víkem je to problém.
Čím to může být?
---------------
Edit:
Už to vám. Dělá to grafický ovladač.
Když mám originál od Dell co patří k mému modelu (Intel(R) HD Graphic 3000), tak to blbne.
Když ale zvolím Základní grafický adaptér Microsoft, tak je vše ok, jen nejde večer ztlumit jas a
Hledal jsem jiný ovladač pro grafiku co by problém odstranil, bohužel jsem nenašel.
Vrátil jsem se tedy k hibernaci a dělá to totéž.
Když mám ovladač "Základní grafický adaptér Microsoft", tak to po zavření víka hibernuje a po otevření je to ok. Funguje ale jen s hibernací.
Když mám ovladač "Intel (HD) Graphics 3000", který jako jediný k tomu NB nabízí Dell, tak se to po zavření víka vypne (asi nekorektně). Zavření víka je totéž jako jiné metody přivedení do spánku, nebo hibernace (podle toho co pokročile nastavím)
I když jsem našel na netu podobné problémy s tímto NB, zůstaly také jako zde bez vyřešení.
Ví někdo jaký dát jiný ovladač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 7:40    Předmět: Citovat

U Win10 by mělo stačit kliknout ve správci zařízení na tu grafiku, dát aktualizovat ovladač po internetu a měl by si stáhnout MS oficiální ovladač. Pokud tedy Dell něco příliš nemodifikoval, ale jinak se jedná o "kartu", která je přímo v procesoru. Nebo ten ovladač najít u Intelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 8:15    Předmět: Citovat

Díky.
Když dám ve správci "Aktualizovat ovladač", tak mi to tam vrazí jen ten "Intel(R) HD Graphic 3000", pokud tam mám předtím "Základní grafický adaptér Microsoft".
Pokud tam mám ten "Intel(R) HD Graphic 3000" a dám ve správci Aktualizovat ovladač, tak mi to nahlásí, že mám ten nejlepší a aktuální ovladač.
Hledal jsem a když se mi některý ovladač zdál vhodný, tak to instalaci stejně odmítlo.
Kde mám hledat ovladač Intel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 307
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 8:18    Předmět: Citovat

Tady je otázka, co si Win10 myslí, že je vhodnější ovladač. Kdysi mi takhle jeden starší stolní PC Lenovo běžel správně jen s generickým MS ovladačem videa, ale vždycky jen chvilku - pár vteřin po každém restartu si nainstaloval "lepší", originál od výrobce - a ten už Win10 nepodporoval a blbnul. Marně jsem se to pokoušel odinstalovat a zakázat aktualizace pro konkrétní kus hardware. Na netu se dají dohledat návody, jak to vypnout natvrdo v registrech, ale funguje to jen v Pro, ne v Home.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 11:37    Předmět: Citovat

Tak to vypadá, že se na to Intel vybodl, viz: https://downloadcenter.intel.com/product/81500/Intel-HD-Graphics-3000

Takže ty drivery, co stáhnou Win10, budou asi jediný. Můžeš ještě zkusit tam nacpat drivery pro Win 8, ale vzhledem k tomu, že MS hrabe do driverů s každým buildem, asi to nebude k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 13:49    Předmět: Citovat

Našel jsem toto ale šlo to instalovat jen pomocí souboru kit36381.inf
Výsledek je stejný jako s Intel-HD-Graphics-3000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 14:00    Předmět: Citovat

Prostě se Intel vykašlal na podporu starších grafik a MS se od té doby několikrát porýpal v drivermodelu Win10... Takže buď se s tím smířit, nebo přejít zpět na Win7/8. Nebo počkat, co zas MS opraví a podělá ve Win 10, verzi 2010 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 14:34    Předmět: Citovat

Změna nastala letos, mám dojem že nedávno. Předtím to chodilo ok. Asi to pokazila nějaká aktualizace. Víte která? Jak se jí zbavit?
historie aktualizací zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33894
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 15:38    Předmět: Citovat

Mas tam najnovsi BIOS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 18:05    Předmět: Citovat

Ano, nejnovější je z 3.6.2018


bios.jpg
 Komentář:
 Velikost:  39.56 kB
 Zobrazeno:  53 krát

bios.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33894
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 18:22    Předmět: Citovat

Uz je A26, ale tento problem to neriesi (je tam len novsi mikrokod pre CPU). Mimochodom, neviem najst na webe, ze by ludia mali tento problem - tak sa obavam, ci to nebude problem v HW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2020, 6:55    Předmět: Citovat

Odinstaloval jsem graf. adapter (zůstal jen VGA). Pak jsem instaloval ovladače z Dell podle mého s/n - všechny ty, které mi to spolklo. Je tam teď sice zase grafika (Intel(R) HD Graphic 3000, ale protože jsem nechal funkční hibernaci, tak to dělá toto:
- při vypnutí do spánku z menu - místo nastaveného spánku - hibernace
- při vypnutí tlačítkem - vypne
- při vypnutí do spánku přes Fn+F1 - místo nastaveného spánku - hibernace
- při zavření víka - po krátké době (cca 2min) otevření víka - spánek, po delší době - hibernace.
Nechám to tak, na nic lepšího asi nepříjdu.
Dík za pomoc
Nahoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 460
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2020, 8:09    Předmět: Citovat

Ta reakce na zavření víka je podle mně v pořádku. Takhle to fungovalo i u mého notebooku (dokud ještě byl funkční). Je to tak schválně, aby se šetřila baterie. Spotřeba v hibernaci je nepatrná oproti stavu spánku, kdy je udržovaný obsah v paměti RAM. Doba po které to přejde do hibernace je nastavitelná v "Pokročilých nastavení napájení".
Chování při těch první třech akcích by se mnělo dát taky nastavit v "Pokročilých nastavení napájení".



Pokročilé nastavení napájení.PNG
 Komentář:
 Velikost:  21.26 kB
 Zobrazeno:  58 krát

Pokročilé nastavení napájení.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: so říjen 17 2020, 14:47    Předmět: Citovat

Už delší dobu se mi občas objevovala hláška o tom, že mám vyměnit baterii.
Teď jsem jí vyměnil a problém zmizel.
Děkuji všem za ochotu.
Umíte to pochopit?
Já ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33894
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so říjen 17 2020, 14:51    Předmět: Citovat

Embedded controller (EC), ktory okrem ineho komunikuje s bateriou, riadi zapinanie a pod., dokaze niekedy pekne zlblbnut. Predsa len je to tiez procesor, takze ma program a su v nom chyby... Na niektorych notebookoch dokaze vadna bateria sposobit mizerny vykon a vysoku zataz CPU (asi to generovalo ACPI prerusenia alebo co).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund