Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ferguson Ariva 254 Combo? Vybral jsem si dvojtuner DVB-T2.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 17:54    Předmět: Ferguson Ariva 254 Combo? Vybral jsem si dvojtuner DVB-T2. Citovat

Je zde někdo vlastníkem Ariva 254 Combo. Chci jej používat pouze jako PVR rekordér ze satelitu, pozemního DVB-T2 nebo kabelovky DVB-C. U prodejců někteří uvádějí příjem S, C i T2. Jiní uvádějí jen S a T2. Stáhl jsem si manuál, tam jsou uvedeny všechny tři normy, ale možná to nemusí platit pro každé prodávané provedení. Jak je to ve skutečnosti? Lze mít současně v paměti přijímače naladěné DVB-C i DVB-T2, nevylučuje jedno druhé?
Podle návodu umí přijímač něco nahrávat a současně sledovat jiný program na stejném multiplexu nebo tanspondéru. Umí také něco nahrávat a současně sledovat dříve nahraný program? Pokud ano, stíhá to bez sekání?
Dík za info. Nemám možnost to osobně u někoho zkusit nebo si přijímač na vyzkoušení zapůjčit.
Za zázrak bych považoval, kdyby přijímač uměl současně nahrávat dva programy, jeden ze satelitu a druhý z kabelu nebo pozemní antény.


Naposledy upravil Brozicek dne po březen 11 2019, 18:25, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 18:18    Předmět: Citovat

Tehle znacce se vyhni obrovskym obloukem!
Je to typicky priklad polskeho smejdu. Nedodelany SW plny bugu, ojebany HW. Neschopnost servisu cokoliv opravit, jen znovu a znovu prehravaji ten zabugovany FW, coz pomohlo na par dnu nez se to zase kouslo takovym zpusobem, ze se to uz nepodarilo rozbehnout. Nakonec po nekolika mesicich vratili prachy. Ja vedet ze to delaji ti prasivi polaci, nikdy bych to nekupoval a tobe durazne radim totez.

Nasledne jsem na rady kamose koupil neco od firmy Vu+ a od te doby o tom nevim, jede naprosto bez problemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt leden 31 2019, 18:26    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Tehle znacce se vyhni obrovskym obloukem! ............. Nasledne jsem na rady kamose koupil neco od firmy Vu+ a od te doby o tom nevim, jede naprosto bez problemu.

Dík za varování před nejen před kvalitou FW, ale i celkově s kvalitou toho Fergusonu.
Podobné vlastnosti má také AB cryptobox 752HD nebo Amiko 8265. Z technických popisů se bohužel nedovím, zda umí nahrávat jeden program a současně sledovat jiný, dříve nahraný. U svého starého rekordéru Sony jsem tuto možnost často využíval. Také z popisu nepoznám, zda se vzájemně nevylučují DVB-T2 a DVB-C, tj. buď naladím jedno nebo druhé. Ale to by tak nevadilo.
U levnějších přijímačů bývají někdy problémy s rychlostí nahrávání a přehrávání. Zejména pak při přetáčení reklam zvýšenou rychlostí se po přechodu na normální přehrávání ztrácí synchronizace obrazu a zvuku nebo se dějí jiné psí kusy. Pozoruji to na svém GoSat 7055, který občas použiji k nahrávání ze satelitu.

Díval jsem se také na výrobky Vu+. Zajímavý by byl Vu+ ULTIMO PVR - 2 x DVB-S2 + 1 x DVB-T/C, ale již se neprodává a cenově je pro mne nezajímavý.

Ještě mne zaujal Octagon SF8008 Combo UHD 4K Enigma DVB-S2X, DVB-T2/C za přibližně 3200 Kč. Zatím k němu hledám více informací a případné recenze. Linuxový přijímač jsem původně nechtěl, ale kvůli kvalitě a širokým možnostem o tom začínám uvažovat.
Má s tím Octagonem někdo zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: čt leden 31 2019, 20:15    Předmět: Citovat

Tohle jsi četl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt leden 31 2019, 21:08    Předmět: Citovat

Ja mam konkretne VU+ SOLO 4K, kupoval jsem to tady https://www.tvdigitalne.cz/
Typci vypadali ze tomu docela rozumi kdyz jsem s nima mluvil, zkus tam zavolat.
Mi udelali veskera nastaveni pro CZ abych se s tim nemusel srat, proste jsem jen naladil, nastavil WIFI apod. a jede to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 8:37    Předmět: Citovat

SF8008 nemá CI slot, takže pokud chce uživatel koukat na Skylink, tak nesmí mít M7 kartu. Osobně bych přijímač bez CI nekupoval. Mám 2x SF4008 a 1x F4 turbo combo, v záloze ještě několik nelinuxových.
Je na každým uživateli, zda chce jen koukat nebo si s tím i hrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 11:36    Předmět: Citovat

decmen napsal(a):
......Je na každým uživateli, zda chce jen koukat nebo si s tím i hrát.
Já to chci téměř výhradně používat jako PVR místo stávajícího SONY RDR HXD870, který má jen DVB-T. Pro nahrávání ze satelitu občas ještě použiji GoSat 7055.
Jinak na sledování TV preferuji satelitní tuner v TV. Skylink ze satelitu mám doma v Sony KDL-40EX706. Nepotřebuji samostaný satelitní přijímač jako hračku na lovení na satelitech.
To, že SF 8008 nemá slot CI už jsem zjistil, pro mne "nebrat".
Jinak mi u zde jmenovaných přijímačů vyhovuje, že by měly mít možnost nahrávat současně jeden program ze satelitu a jiný program z kabelu nebo T2. Současně používaný GoSat jako PVR bych pak mohl zrušit.
Podívám se blíže na tyto dva přijímače:
1. Octagon SF4008 UHD 4K TRIPLE, 2x DVB-S2X satelitní + 1x DVB-T2/C tuner(asi 8400 Kč)
2. Formuler F4 TURBO COMBO- Full HD HEVC H265 DVB-S2/T2/C, Enigma 2 za (asi 3100 Kč).
Snad by mé požadavky splnil ten levnější přístroj.

Vu+ SOLO 4K (2x DVB-S2 FBC + 1x DVB-T2/C) je pro daný učel jen jako PVR dost drahý (asi 9700 Kč).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 13:35    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 13:58    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Treba tady ho mas za necelych 8k. ......
Ten tvůj odkaz je na přijímač bez tunerů DVB-T2 a DVB-C.
Já mám TV ze satelitním tunerem. Externí přijímač, jak jsem psal, chci používat výhradně jako PVR.
Většinou budu nahrávat jen z kabelu nebo pozemního příjmu. Pokud budu chtít nahrát něco ze satelitu, přehodím Skylink kartu do přijímače a TV přepnu na kabel.
Můj současný rekordér Sony umí nahrávat jen z DVB-T. Proto si "vydržuji" ještě GoSat, abych mohl občas něco nahrát ze satelitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 14:24    Předmět: Citovat

Takže F4 turbo combo, modul z televize schovat do šuplíku (pokud nemáte kartu M7), v F4 pěkně naladit satelit i pozemák, zprovoznit oscam ,všechny programy do jednoho seznamu a přepínat a nahrávat si podle libosti.
Na sat tuner v televizi si za chvíli ani nevzpomenete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 17:59    Předmět: Citovat

A s CI ještě 1 , 2 .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
almas



Založen: Aug 03, 2005
Příspěvky: 137
Bydliště: cca Karviná

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 19:47    Předmět: Citovat

OCTAGON SF4008 mohu doporučit,Koupen u p.Bulíčka v PLUTON Třebič,systém OPEN ATV6.2,doporučuji si ho nechat nastavit prodejcem(je velmi ochotný)obraz velmi dobrý,síťové funkce fungují,OSCAM naštěstí taky,jen mám problém s kodováním titulků-nezobrazují se někdy háčky a čárky,může to být vlastní neznalostínasavení ENIGMY .
Almas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 12:20    Předmět: Citovat

almas napsal(a):
OCTAGON SF4008 mohu doporučit,........

Dík všem za náměty a odkazy na další podobné přijímače, které by mohly splňovat moje požadavky na možnosti PVR. Nyní mám z čeho vybírat, snad vyberu dobře. Protože DVB-T se bude vypínat až počátkem roku 2020, budu mít čas se s Linuxovým přijímačem seznámit a naučit se jeho nastavení k obrazu mému.

Určitě mi nový přijímač "nenahradí satelitní tuner v moji TV", jak přepokládá kolega Decmen. Zase bude sloužit jen jako rekordér s širšími užitnými vlastnostmi, než má můj stávající rekordér Sony, který kdysi stál kolem 10 tis. Kč.

Prosím ještě kolegu Almas, jestli mi může na svém SF4008 vyzkušet, zda lze nahrávat nějaký program, a současně sledovat jiný dříve nahraný záznam. Často ten souběh u svého Sony využívám. U nového přijímače by mi tato vlastnost citelně chyběla, pokud by to nešlo. Předpokládám, že pokud tento souběh půjde u jednoho z těch Linuxových přijímačů (SF4008), tak je pravděpodobnost, že to bude fungovat také u jiných, ze kterých budu vybírat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
almas



Založen: Aug 03, 2005
Příspěvky: 137
Bydliště: cca Karviná

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 18:12    Předmět: Citovat

Zdravim,
Nejsem schopen toto potvrdit,protože se Octagon začal nějak divně chovat zrovna ve spolupráci s interním HD a síťovým diskem.Asi budu muset přehrát img .
Jsou tady na foru a jinde jiní borci,kteří mají s ENIGMOU a tímto přijímačem větší zkušenosti .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
almas



Založen: Aug 03, 2005
Příspěvky: 137
Bydliště: cca Karviná

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 19:04    Předmět: Citovat

Už jsem přišel na to,v čem byl zakopaný pes.
Lze nahrávat a dívat se na jiný, již nahraný pořad.
Upozorňuji ,že ENIGMA je pro běžného uživatele (i pro mne... ) dost komplikovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund