Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc s výběrem NTB pro distanční výuku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 13:49    Předmět: Citovat

Rellik napsal(a):
A ačkoliv to HP má rychlejší CPU, je trochu pomalejší než to HP...

Co tím chtěl autor říci? Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 16:36    Předmět: Citovat

... že i to nejrychlejší HP je stále pomalejší než jiné HP Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 636
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 16:46    Předmět: Citovat

Opraveno... Mělo to být :
A ačkoliv to HP má rychlejší CPU, je trochu pomalejší než to LENOVO...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MH111



Založen: Oct 23, 2016
Příspěvky: 257
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 20:33    Předmět: Citovat

Microsoft teams je žrout maximální.
Já spokojeně používám Dell E6410, RAM i procesor stačí, chybí pouze kamera. Mikrofon bere dobře i z větší vzdálenosti. Takže bych asi doporučil podobný model s kamerou a vložit SSD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1111
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 22:10    Předmět: Citovat

pro MH111: kamera lze přidat, jde koupit na ALI (cca 9USD) a udělat nenápadnou dírku pro objektiv v rámečku. Několik jsem jich již dělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2020, 16:20    Předmět: Citovat

Tak noťas dorazil, je v TOP stavu, jako kdyby ho snad nikdo ani nepoužíval a funguje super. Takže u mě spokojenost.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 15 2020, 17:41    Předmět: Citovat

Rellik napsal(a):
Opraveno... Mělo to být :
A ačkoliv to HP má rychlejší CPU, je trochu pomalejší než to LENOVO...

Jistě, protože ono nezáleží na tom, jestli je CPU rychlejší, když výsledkem je vždy rychlost daná tím nejpomalejším. Takže, když je to nutné, tak změřit to nejpomalejší a pokud to ještě jde, tak vyměnit za rychlejší. Wink
Hlavním kritériem by měla být rychlost komunikace po sběrnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2537
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: pá říjen 16 2020, 8:14    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Pokud NB pojede jen na prohlížeč, tak dobrý. Ale aplikace MS Teams, pokud je nainstalovaná, ukrojí klidně 30% výkonu NB a 1GB RAM. Je hrozně nenažraná.

PF

Samozřejmě po dotazu přes co komunikujou mi mi bylo odpovězeno, že přes MS Teams Laughing
Nicméně Asus dorazil, zprovoznil jsem ho a šlape i s MS Teams výborně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 9:28    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Rellik napsal(a):
A ačkoliv to HP má rychlejší CPU, je trochu pomalejší než to HP...

Co tím chtěl autor říci? Smile

Připomíná mi to 70-tá léta... Tehdá byly na trhu troje hodinky. První z tehdejší NDR, značka Ruhla. Druhé československé, značka Prim a třetí sovětské, značka Strela. Pochopitelně ty sovětské hodinky byly absolutně nejrychlejší. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 16:01    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
Pochopitelně ty sovětské hodinky byly absolutně nejrychlejší. Very Happy

No pochopitelně, pokud je měl na ruce některej kosmonaut. Laughing
I když, kdoví co měl Remek a Jähn. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 14:58    Předmět: Citovat

Přidám jen můj postup pro distanční doučování vnuka. Není to stejný problém, jako řeší toto vlákno, ale pokud pro můj postup není jiné lepší řešení, třeba se to může hodit.

Potřeboval jsem, aby vnuk on line viděl to, co já píši nebo kreslím do svého výukového sešitu.
Vnuk používal aplikaci Discort. Nainstaloval jsem si ji také do svého PC. Aplikace Discort mimo slovní komunikaci, umí také propojit (sdílet) přes internet vzájemně aktuální stav plochy nebo okna na ploše.
Potřeboval jsem něco, co mi na moji plochu (nebo v okně na ploše) zobrazí co právě dělám na svém pracovním stole. Nakonec se mi osvědčila pro tento účel aplikace iVCam. V neplacené verzi má určitá omezení, ale mi ten základ vyhověl.
Aplikace iVCam umí spojit PC s kamerou mobilu a na ploše zobrazit živě snímanou činnost. Sdílením přes Discort pak vnuk viděl On Line co píšu nebo kreslím na svém stole.
Mobil jsem měl uchycený do stativu se zaměřením objektivu na plochu mého stolu.
Stejně tak však mohl být mobil ve stativu nasměrován do prostoru a snímat např. česání, o kterém tady byla řeč.
Přikládám několik obrázku jak vnuk viděl na svém PC co právě píšu do mého pracovního sešitu.



IVCam 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  87.08 kB
 Zobrazeno:  61 krát

IVCam 1.jpg



IVCam 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  100.95 kB
 Zobrazeno:  79 krát

IVCam 2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 15:49    Předmět: Citovat

Pokud ty poznámky už nemáš z minula někde v sešitu, tak je určitě lepší psát a kreslit to přímo v nějakým programu na PC. Odpadne nějaký snímání kamerou a jiný opičárny. Třeba OneNote je zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31643
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 16:11    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
petula napsal(a):
Pochopitelně ty sovětské hodinky byly absolutně nejrychlejší. Very Happy

No pochopitelně, pokud je měl na ruce některej kosmonaut. Laughing
I když, kdoví co měl Remek a Jähn. Wink
Povinně fasovali služební "letecký" hodinky sovětský značky "POLJOT", který měly v exportní variantě značku "RAKETA". Remek si sice vezl privátní Primky, ale během letu musel mít na ruce povinně ty Poljoty a Primky jen jako soukromej osobní předmět - odůvodnění "unifikacce výstroje". Jestli měl Jähn nějaký Ruhly nebo něco podobnýho, netuším, o těch Remkovejch Primkách se ale psalo, že je pak daroval někomu jako dost cennej "vesmírnej suvenýr". Stejně tak jako tu panenku v moravským kroji (snad Kyjovským nebo jakým), kterou dostal těsně před letem od Oldy Pelčáka (starýho ogara z Moravy, narozenýho ve Zlíně) jako talisman - ta skončila v brněnským Technickým Muzeu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 18:46    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Pokud ty poznámky už nemáš z minula někde v sešitu, tak je určitě lepší psát a kreslit to přímo v nějakým programu na PC. Odpadne nějaký snímání kamerou a jiný opičárny. Třeba OneNote je zdarma.

Nevím jestli si rozumíme. Neumím si představit, jak bych psal rukou v OneNote nebo jiné aplikaci vzorový výpočet nějakého příkladu pro vnuka a komentoval živě co právě dělám. Nebo kreslit nějaký fyzikální jev (třeba pohyby kyvadla) nebo elektrické zapojení opět s on line průběžným výkladem.
Ty vzorové obrázky, které jsem přiložil, ukazují již výslednou stránku v mém pracovním sešitě, a vnuk mohl vše sledovat živě a s mým výkladem co píšu "písmenko po písmenku". Není to tak, že bych něco napsal, a pak to poslal v nějakém formátu (jpg apod.) vnukovi.
Nepřišel jsem na žádnou jinou "opičárnu", která by dokázala to, k čemu jsem využil iVCam.
Rád přijmu každou radu, jak jednodušejí přenášet živě text psaný rukou do mého sešitu na vzdálený monitor vnuka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 18:54    Předmět: Citovat

Asi rozumíme, taky děláme různý školení online, přes Teamsy teda. A běžně se píše a kreslí do nějakýho programu rukou. Má to výhodu v tom, že přednášející prostě něco nakreslí a předá někomu řízení, on to na svým monitoru dokreslí. Nebo tam přidá nějaký poznámky, nebo cokoliv potřebuje. Chyby jdou samozřejmě smazat snadno, líp jak něco gumovat z papíru. Ale asi je to o zvyku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund