Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bastlíři v 90kach se asi nenudili
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PC-maniak



Založen: Jun 11, 2006
Příspěvky: 948
Bydliště: Plzen-Jih

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2020, 19:59    Předmět: Citovat

Twisted Evil muhaha ! s epromkama od jjilek (moc dekuji!) se mi podarilo nahrat ten "BOOT LOAD" TOS a to zlaticko funguje Cool teda skoro .. mys nefunguje vubec a obraz se zacne po cca 2sec sypat Evil or Very Mad musim dat do pryc tu jeho upravu ram vratit to do puvodu podle schematu a pak budu zkoumat dal.. na fotkach jsem se pokousel ukazat co to dela ale mobil mi odmita fokusnout na crt Mad

jeste bych se mel taky kouknout na zbytek tech socketu a nebo jeste lepe rovnou je proste vymenit



work1.jpg
 Komentář:
hned po bootu
 Velikost:  131.65 kB
 Zobrazeno:  52 krát

work1.jpg



work2.jpg
 Komentář:
a pak se to sype (boot z diskety jsem nezkousel .. mys nejede)
 Velikost:  148.15 kB
 Zobrazeno:  64 krát

work2.jpg



_________________
Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PC-maniak



Založen: Jun 11, 2006
Příspěvky: 948
Bydliště: Plzen-Jih

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 18:42    Předmět: Citovat

Tak vsechny mody odpajeny (musim nakonec autora pochvalit za inteligentni rezani cesticek vzdy u sameho konce takze jsou jednoduse opravitelne bez dratu pres pul desky Laughing ) zatim jsem ale draty pouzil abych ty mista videl Laughing .. zatim jsem ocistil jen levou spodni cast desky kde jsou epromy i ta koroze sla hezky dolu na cistej cin Wink

soucasny stav konzole : nefunguje Laughing nektera z origo ram je KO zatim jsem nezkousel ktera Laughing tak o vikendu Very Happy


jlcpcb mi vyrabi Atari ST cartridge abych mel kam nalejt diagnostik rom pro pozdejsi potestovani .. pokud by nekdo chtel tak osazena a napalena by byla k mani za +- 200kc pripadne cista deska jen za postovne Wink



IMG_20201012_153257.jpg
 Komentář:
stav konzole
 Velikost:  297.72 kB
 Zobrazeno:  95 krát

IMG_20201012_153257.jpg



pcb_cart.jpg
 Komentář:
cart
 Velikost:  51.59 kB
 Zobrazeno:  33 krát

pcb_cart.jpg



_________________
Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2020, 11:28    Předmět: Citovat

Škoda že jsem na to narazil až teď, cca dva týdny zpět jsem vyhodil těch 27C256 několik desítek. Nenapadlo mě že by se zrovna tohle mohlo někomu hodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1300
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2020, 12:07    Předmět: Citovat

No hlavně, že ve svém poptávkovém tématu, inzeruju zájem o nejrůznější součástky, včetně techto pamětí, už několik let. Embarassed Je to jako se hřebíky - není jich nikdy dost a hodí se vždycky. Smile A nejen 27C256.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PC-maniak



Založen: Jun 11, 2006
Příspěvky: 948
Bydliště: Plzen-Jih

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2020, 12:31    Předmět: Citovat

judeware - mam jich objednano z ciny dost pak nejake poslu Wink

Thales - to je opravdu skoda Shocked

_________________
Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1300
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2020, 14:24    Předmět: Citovat

Eltechnici by se měli naučit likvidovat věci s větším rozmyslem. Zrovna paměti patří mezi kousky, které vyhoví kdekomu "ještě za mnoho desítek let".

Prakticky "nezastarávají" - čímž nemyslím, že se nemění kapacita, přístupová doba, styl rozhraní apod. Sešit A4 je taky pořád sešit A4, se stejnou kapacitou. Very Happy A je fuk, jestli je po babičce, se širšími linkami, odložený od šedesátých let, nebo je to současný čtverečkovaný exemplář na křídovém papíře (nadsázka). Pro paralelní (E)EPROM existuje množství zapojení, jimiž se neimperialističtí bastlíři/nekonzumenti/nadšenci budou (doufám) bavit i za sto let. Asi jako se najdou tací, co po této době vytáhnou Vyškovského vystřihovánky a začnou pro zábavu lepit. Polistopadové dřeváky se syndromem smárfouního pokřiveného palce, do toho nepočítám.

Pro Tomáše nepomuckého:
Ryzích EPROM mám několik stovek kusůch => střádej je pro soukmenovce. Müsli na mě v případě dohodnutých příslušných telat s textem a OSD M50555 SDIP32.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2020, 20:24    Předmět: Citovat

Hlavně že všichni nadáváte na ruské EPROMky. Já schovávám i ty. Kdyby je někdo nechtěl, klidně může poslat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PC-maniak



Založen: Jun 11, 2006
Příspěvky: 948
Bydliště: Plzen-Jih

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2020, 23:09    Předmět: Citovat

tak RAM vyzkousene byly v haji 3ks ale porad nic Confused a CPU je HALTnuty hm musel jsem jeste prehlidnout nejakou riznutou cesticku po tom modu Mad
_________________
Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2020, 23:20    Předmět: Citovat

Tak ještě jsem nevyhodil hromádku 27C512 a také tu mám nějaké paměti (RAM) od NECu ve stejném pouzdře kdyby někdo chtěl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1300
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2020, 20:06    Předmět: Citovat

A jak konkrétně jsou značené ty paměti NEC? Question

EPROMy podle vzoru cihly. Smile Schovávám je na horší časy, a to vždy. Třeba nastane situace, že budeme Covidově omezeni ještě dalších deset let a tím pádem součástkyskladující muži budou hodnoceni mezi svými soukmenovci kladně. Integráče nejsou autodíly - nevidím v tom problém. Divím se, že se nikdo neozval. Vzal bych všechno. Akurát prymuloidní metropoli nějak nemám nejbližší týdny v plánu. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PC-maniak



Založen: Jun 11, 2006
Příspěvky: 948
Bydliště: Plzen-Jih

PříspěvekZaslal: čt říjen 29 2020, 20:37    Předmět: Citovat

Tak Cool desky od JLCPCB jsou doma tak jsem to hned nalil zapajel Very Happy

a hned po spusteni mi ta mrcha hodi cervenou smrt (pouzil jsem ted scart a lcd at z tech fotek neco mate..) podle stare dokumentace k test kitu to znamena ze je jedna z ramek(a vice..) KO Evil or Very Mad

->i presto ze jsem vsechny ramky otestoval pomoci arduina a vsechny byly OK Evil or Very Mad asi to chce neco rychlejsiho

no zacal jsem ty ramky teda hold zas jednu po druhy vymenovat a vzdy zkusil co se stane a Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil konecne to funguje Very Happy Very Happy



IMG_20201029_201715.jpg
 Komentář:
 Velikost:  156.73 kB
 Zobrazeno:  47 krát

IMG_20201029_201715.jpg



IMG_20201029_201813.jpg
 Komentář:
 Velikost:  171.2 kB
 Zobrazeno:  127 krát

IMG_20201029_201813.jpg



_________________
Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 20:32    Předmět: Citovat

Hele Ataristi a 8bitari, mate muj obdiv, jak se s tim mazlite a drzite spolu, jen me mrzi, ze kolem starych PCcek tady skoro zadna ziva komunita neni (na oldcompu je to dost zdechly, tam se tak zmohli na nakou repliku 30pin SIMM, kterych uz je udelano nekolik)...
Stare zajimave cipy a karty se taky snazim nevyhazovat a skladuju aspon to, co nezabira moc mista. Obcas kdyz se podivam treba na aukro, tak sem za to skladovani rad a jeste si nadavam, ze sem v '90/00 nezachranoval aktivneji. UV EPROMu mam celkem dost, tak na takovou dobrou vec bych je pustil, ale tak uz mas, sem si to precetl az ted.

BTW to tu nemame pro tohle retro/restauratorske bastleni nakou vhodnejsi sekci nez nezaraditelne? Tady to asi moc lidi hledat nebude. Ja sem to nasel ciste nahodou, kdyz sem hledal retezec "JLCPCB" Smile Snad by to mohlo byt vhodnejsi v sekci Vypocetni technika, i kdyz vedle zaplavy problemu s windowsy by to tam asi taky brzo zapadlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 20:51    Předmět: Citovat

Veď je tu rubrika Opravy a reštaurácie starých elektroprístrojov, tam by to tak nezapadlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PC-maniak



Založen: Jun 11, 2006
Příspěvky: 948
Bydliště: Plzen-Jih

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 21:10    Předmět: Citovat

Zdravim tak ono to ani nemela byt serie o oziveni .. spis jen ty fotky tech modu Laughing .. ted sem na to moc nesahl neni moc nalada ani cas
_________________
Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1323
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 03 2021, 21:30    Předmět: Citovat

>PeteBurns

ano, ta rubrika me taky napadla, ale precejen to tihle trochu jinam - lampovky, stara A/V technika nez pocitace, a kam potom treba s ruznymi rozsirenimi, upravami a novymi periferiemi pro stare pocitace? To uz nema s restaurovanim nic spolecneho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund