Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LINKSYS Internet phone adapter

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Semafor



Založen: Oct 04, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 14:38    Předmět: LINKSYS Internet phone adapter Citovat

Dobrý den, snad jsem tady dobře, pokud ne , prosím o přesunutí. Je to můj první příspěvek a orientuji se dost pomalu... Mám připojení od routru k tomuto zařízení s názvem model PAP2T. Od této "krabičky" mám vedeno 2x kabel k různým telefonům. (fax a klasika s tlačítky). Léta vše OK ale nyní se adaptér nepřipojí. Problikají všechny kontrolky ale nakonec svítí připojení na router zeleně , tedy OK a napájení po problikávání zůstane svítit červeně. Obě kontrolky připojení telefonů nesvítí. Takže není napájení a tudíž ani spojení. Adaptér napájecí je OK, podezírám snad nějaký filtrkond v tomto zařízení. Má někdo zkušenost? Děkuji. Foto sem dám později, musím nastudovat, jak vložit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3995
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 18:50    Předmět: Citovat

Mám Linksys. ale jiný typ. Zatím nebyly zásadní problémy, a to je v nepřetržitém provozu 8 roků. To ale neplatí o adapteru, kde byly vadné nějaké kondy a Linksys nejel až do jeho výměny, resp. opravy. Podrobnosti se ale nepamatuji.
Ve funkci routeru Linksys s připojeným počítačem jede?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 19:31    Předmět: Citovat

Já měl "kopii" WELL ATA a měnil sem v tom 2 nějaky elyty. Nejelo napájení pevných, co tak matně pamatuji (cca 12 roků zpět). Linksys se choval vždy lépe, ale stejné obvodové řešení nevylučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semafor



Založen: Oct 04, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 21:09    Předmět: Citovat

Jen upřesním. Wifi jde kabelem do routeru zn. TP LINK , odtud do dvou PC a do telefonního adapteru. V provozu cca 6 let, možná i více. Z adapteru jde telefonní linka do faxu a do telefonu s tlač. klávesnicí. Jako spojení se využívá účet u SIPY.cz.


P1120753.JPG
 Komentář:
 Velikost:  235.28 kB
 Zobrazeno:  142 krát

P1120753.JPG



P1120752.JPG
 Komentář:
 Velikost:  242.98 kB
 Zobrazeno:  174 krát

P1120752.JPG



P1120745.JPG
 Komentář:
 Velikost:  121.86 kB
 Zobrazeno:  148 krát

P1120745.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3306
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 21:28    Předmět: Citovat

Na desce máš kondy tak se můžeš vyřádit. Určitě bude problém v některém kusu.


deska.jpg
 Komentář:
 Velikost:  168.76 kB
 Zobrazeno:  141 krát

deska.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Semafor



Založen: Oct 04, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po říjen 05 2020, 21:05    Předmět: Citovat

Děkuji moc, jsem přes týden mimo domov, tak se na to v sobotu podívám. Třeba tam bude nějaký "náfuka" , to by vše usnadnilo, Dám určitě vědět. Díky!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2020, 16:51    Předmět: Citovat

Jak se zde zmiňuje Kvicala_r, tak jsem kdysi měl ke kontrole/opravě nějaký WELL (možná ATA-161), jde problikávaly taky kontrolky, zdrojem to nebylo, kondíky uvnitř však byly nějaké načaté. Bohužel výměna již nepomohla, odnesl to hlavní čip - partně díky tomu. Podpora WELLu mi to potvrdila - prý konstrukční problém, asi důsledkem chyby v konstrukci došlo při ztrátě kapacity ke zvýšení/rozkmitu napětí a odpálení čipu. Takže konečná !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Semafor



Založen: Oct 04, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so říjen 10 2020, 22:55    Předmět: Citovat

Ajajaj, a čím ten adapter nahradit, bratranec měl taky ten co já, a i on mi psal , že to je stejné jako u něj. Poslal v záruce (!!) výrobci či prodejci a vyměnili za něco jiného. Ale už to nemá léta, jede na klasiku VOiP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne říjen 11 2020, 10:38    Předmět: Citovat

Já kdysi sehnal místo WELL-ATA původní "originál" CISCO 2101. Najednou to fungovalo všechno jak mělo. Ten WELL z hlediska spolehlivosti nebyl zrovna vydařený. Jenže tento typ už se nedělá.
Měl jsem ještě nějakého Asuse, taky pohroma.. Využíval jsem nastavení dvou VOIP účtů. Nějakou dobu sem pak měl i jednoportovou Cisco/SIPURA (SPA1001) a taky naprosto OK. Ta už byla provozována jen s 802. Nastavení Provisioning fungovalo na 1*.

Reálnou zkušenost nemám, ale Cisco nabízí napřSPA112 . Po té zkušenosti bych WELL už nebral ani omylem. I ten novější typ je na Bazoši za rozumnou cenu.
Ta jednoportová SPA1001 je na Bazoši zadarmo (pha a osobn vyzvednutí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Semafor



Založen: Oct 04, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2020, 12:21    Předmět: Citovat

Děkuji všem, tak zařízení je KO. Po výměně kondů se objevil podivný zvukosmrdutý efekt. Tož půjde do depozita jako relikvie a objednal jsem u WHAATu nové zařízení. Díky a mějte se fajn !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvoulampovka



Založen: Jun 25, 2011
Příspěvky: 284
Bydliště: KOLÍN

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2020, 10:40    Předmět: Citovat

Chvilku tady nejsem, a hned zajímavé téma. Také jsem tento Cisco adaptér měl. Mám z něj už jen napájecí zdroj. U Whaat jsem chtěl také nakoupit, ale byl malér s placením. Vám se to povedlo?? Dle mě tam byl nějaký problém na bráně Go Pay, myslím směrem k prodávajícím. Platba se vrátila, tak jsem hned udělal objednávku u https://www.jirno.cz/ , platba také přes Go Pay a bylo to hned. Tak u mě to nebylo, ta chyba. Jo, a mají tam tyto adaptéry taky na skladě, 2 možnosti výběru, snad to nebude brát nikdo jako reklamu, ale jen jako info: https://www.jirno.cz/vyhledavani/?string=SPA122 Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.46 sekund