Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rail to rail 7W- Jurův sedmiWatt neboli zes. JS po 150....

 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 10:44    Předmět: Rail to rail 7W- Jurův sedmiWatt neboli zes. JS po 150.... Citovat

Ahoj,

děkuji Bernardovi, Sinclairovi a ještě komusi, že usvědčili Danharda. ze lži. A adminovi za uzamčení tématu, kde Danhard jen sprostě nadával. Jak už jste asi někteří pochopili, aspoň kdo používáte mozek, nesahá mně D ani po kotníky.

Vyšší matematiku jsem se naučil sám (matfyz a astronomie mně vždy bavily) Naučil v době, kdy jsem byl bez práce. Taky mně tatínek ve 14 letech věnoval Jarníkův Diferenciální Počet I. Za ten pind kolem diferenciálu se Vám omlouvám, už jsem byl tolik zešikanovaný a nervózní od D., že jsem sem napsal jeden přehmat. Nicméně, u derivace vždy musí fyzik uvést, jaká veličina je derivovaná a podle čeho, jak jsem vám a danhardovi psal.

Takže:

Když jsem dostával Danharda do úzkých, lhal (prosím, dejte sem někdo odkaz, kde jste ho z té lži usvědčili). Asi podobně jako kdysi MilAn o filtru ATC FX-2, že je to fotografický filtr: https://www.astro-forum.cz/viewtopic.php?t=6384¨ (velmi moc stránek vlákna). Podobně je i MilAN velká autorita, ale není neomylný, jak si o něm myslí.

Moje metoda je zajímavá nejen pro velmi starý typ UHC od ATC Přerov, ale taky pro filtr Optolong UHC. Mrkněte na tenhle můj článeček: http://aesobchod.cz/clanky-aes/15_co-dokazou-filtry.html

Další zajímavý UHC, kde se moje metoda uplatní, je např. moderní Optolong
UHC se špičkovým poměrem cena/výkon.

Na Astrofóru mně neměli moc v lásce, neb ne vždy jsem souhlasil se zaběhnutými názory, zastával jsem se (jako jeho spokojený zákazník a někdo, kdo ví, co lidi dokážou) J. Holubce z ATC Přerov, a protože jsem hledal nová technická řešení, což mnozí nestrávili. Na druhé straně, musím se omluvit (myslím podruhé) člověku s nickem MMys za to, že jsem ho kdysi obvinil, že okopíroval moje řešení vyhřívání sekundáru Newtonu. Nevěděl jsem, že to vymysleli jiní ještě přede mnou. Nicméně, už spoustu roků mám vymyšlený jiný, ještě lepší řešení, jen k jeho realizaci nemám peníze. To víte, jsem moc nemocný, každý 3 měsíce neschopenka po dobu 3 měsíců (chronická LB), mám eshop pro chudý lidi s etickýma přirážkama (přesto roste o 30% ročně, což mají dle statistik Heureka.cz nejlepší eshopy v ČR). Eshop přitom začínal od nuly, od půjcených 10 000 od kamaráda.

Danhard dále neměl pravdu ohledně zpětnovazebních a přibuzovacích rezistorů. 15R je tam opravdu kvůli silné NFB, jak nakonec vysvětlil i pro největší prosťáčky Sinclair (jak to funguje) a jako první pochopil Bernard a vysvětlil pro chytřejší lidi A NASIMULOVAL TEN KONCOVÝ STUPEŇ (taky díky). Stejně tak, jako měl pravdu Sinclair, že pro KD605/615 by byly potřeba rezistory o odporu řádu jednotek Ohmů. Takže ty KD jsou špatným řešením (sdělte Microlanovi).

Taky D. neměl pravdu v tomhle: Ta nadproudová ochrana je tam nutná i přes zatěžování trandů na střídačku. I u jeho špatnýho řešení (neb můžete narazit na kusy, co mají nadprůměrný zesílení- i při vysokých proudech- jako možná i ty, co měřil Sinclair). Proč? Ty použitý BD na konci mají malý čipy, tedy ne moc dobrou impulsní přetížitelnost (kdo umíte logaritmovat, víte něco o elektronice, tepelné kapacitě přechodu a pod., máte pravítko, co položíte na displej /SOA/, spočítejte si to pro celý ak. pásmo od 16Hz). Nota bene, když se přehrává třeba gramodeska, no, hups...

Stejně tak je špatně udělaný DanWatt. Ta dioda u koncáku, to uznávám, je jeho dobrý nápad, to sice jo, ale bez nadproudu zesilovač spolehlivě odejde (pokud nejsou konce opravdu super kvalitní, značkový). Použijte mozek, pochopíte proč. Sinclair měl pravdu.

Věc názoru je a já s D. nesouhlasím v jednom. Vždy navrhuji elektroniku na worst case design, ne na typical case design. Tedy navrhuju na to, co výrobce součástek ZARUČUJE. Jedině tak je jistota, že zapojení bude vždy a všem fungovat. U D. přístupu je POUZE VYSOKÁ PRAVDĚPODOBNOST, a to hlavně u značkových, drahých součástek. Tedy moje konstrukce si může postavit každý, kdykoli a z čehokoli, pokud dodrží hodnoty a typy. A bez výběru a měření součástek.

I ten jeden tranzistor jakoby navíc u mého JS je tam z nějakýho důvodu (přemýšlejte sami). Dobře. Prozradím to. Stručně. Pro předpokládaný rozsah napájení 10 až 17V, pokud by tam nebyl, ujížděl by střed napájení pro diferák, pokud by se použilo danhardovo řešení. Smile Tedy ani tady neměl pravdu.

Ať jsme spravedliví, tak měl D. pravdu v tomto:

U transiwattu má D. pravdu, že k buzení KD je potřeba použít menší odpory ve VAS (a do schématu připsat nutnost výběru konců na zesílení). A že ten jeden rezistor navíc (už nevím číslo) je tam k ničemu. K ničemu, neb přechodový zkreslení snižuje kondenzátor (kapacitor), přes který jede bootstrap do rezistorů VAS (nemám čas teď dohledávat schéma sory).

Je pravda taky že jeden em. sledovač (ideálně NPN) u tohodle zesilovače sníží THD. U jeho špatnýho řešení na cca 0,01%, u 15R řešení (mýho) na několik tisícin procenta. Otázka je, jak to snese kmitočtová kompenzaca, jak bude všechno pak stabilní. A taky, jestli se tisíciny % k něčemu vyplatí (slyšitelnost, fyziologická akustika).

PS:

Microlan není můj zákazník a u zadání jsem předpokládal, že bude zesilovač do auta, kde je aku 45Ah. Nebo ze sítě. Ale ne pár Li- Ion. Chtěl přece retro, ne? Upřesnění zadání přišlo pozdě (to jsem ale psal) a nezlobte se, mám svou hrdost a vola jsem ze sebe nikomu dělat nehodlal, ani Microlanovi za (nejistou) tisícovku. Nicméně, už asi půlrok mám vymyšlený jiný, optimálnější řešení než CFP a optimálnější než třída B nebo AB. Možná to někdy zveřejním, (teď není čas), jen nevím, jestli to není házení perel sviním.

Omlouvám se, že nemám čas odpovědět na Vaše SZ, neb jsem chtěl přestat na ebastlirnu chodit a hrozně dlouho jsem tady nebyl. Starší zprávy se tedy automaticky smazaly.

Pokud trpíte na senilitu a (admini, moderátoři) a nevzpomínáte, o čem teď mluvím ohledně sedmiWattu, a pokud se tady opět objeví D a nebude moderován, končím tady na dobro. Nic moc mně tohle fórum nepřináší, spíš bere čas. Teď doháním skluz, byl jsem v hospitalizován, tak si važte toho, že jsem vůbec napsal.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 14:52    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):

Když jsem dostával Danharda do úzkých, lhal (prosím, dejte sem někdo odkaz, kde jste ho z té lži usvědčili).

Tak to sem dej konkrétní odkaz, kde jsem lhal.
Nenechám se urážet o nejakého ubožáka, který si tu potřebuje léčit komplexy Rolling Eyes


Naposledy upravil danhard dne pá říjen 02 2020, 15:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19482
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:15    Předmět: Citovat

To je projev, jako bys dostal Oskara, slavíka nebo glóbus, s děkovačkou na začátku. Zaujala mě ale výzva na závěr.
jura80 napsal(a):
...doháním skluz, byl jsem v hospitalizován, tak si važte toho, že jsem vůbec napsal.

Všimni si, že si tady rad a názorů jiných mnozí vůbec neváží. Přitom nerozhoduje ani to, zda rady či názor vůbec vážení hodné byly. Kdysi jsme se snažili prosadit, aby se sem dávaly jen užitečné věci, na zbytečnosti tu byl chat. Ten ale tiše zdechl na vlastné neschopnost, protože byl modernizovatelný jen za tu cenu, že se vymění i engine fóra. A to by byla přiliš vysoká cena.
Chat se tedy přesunul na fórum. Jakkoli jsme se snažili to omezit, skončili jsme u moderování osobních útoků a dalšého sajrajtu, včechno prostě ukočírovat nejde.
Snaž se s tím vyrovnat, jako se s tím vyrovnali i jiní. Je to tu ostrůvek svobody v přiškrceném světě kolem, a někteří si na tu svobodu pořád nezvykli a pletou si ji s anarchií. Je čas, abys si zvykl tuto svobodu přijímat jako fakt, a naučil se s ní zacházet.
To samozřejmě platí pro všechny na tomto fóru.
Moderátoři totiž taky můžou svobodně rozhodnout, kde je hranoce zdravého rozumu, a jak moc pružná je.
Taky totiž mají svých starostí dost, za což si jich my admini, vážíme, že ze svého času věnují část moderování. Ti by měli první říkat "važte si toho, že pro baslírnu něco dělám"... Zajímavé, z těch, kdo to múžou napsat, to ještě neudělal ani jeden.
Ale to jen tak na okraj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:20    Předmět: Citovat

Vivat anarchie ! vivat administrátor, že jí tu toleruje Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:25    Předmět: Citovat

Kdo smazal to vlákno, kde Bernard můj konec nasimuloval a usvědčil Danharda ze lži a Sinclair vysvětlil funkčnost i těm největším prosťáčkům a kde zdenekHQ téma locknul (že lhát se nemá)? Ztím jsem informoval jen člověka s nickem Kaed...

Moje svoboda končí, kde začíná u druhýho.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:27    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:34    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
Na druhé straně, musím se omluvit (myslím podruhé) člověku s nickem MMys za to, že jsem ho kdysi obvinil, že okopíroval moje řešení vyhřívání sekundáru Newtonu. Nevěděl jsem, že to vymysleli jiní ještě přede mnou.

o podstatě přetlačování v tomto vlákně nemám přehled (ani mě nějak nezajímá), jen poznámka, zmíněný Martin Myslivec je autorem propracovaných konstrukcí pro tracking a astro-fotografii, které už jsou víc profi než amatérské, přestože je dělal čistě jako hobby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:37    Předmět: Citovat

Jo, ale Jura80 je přeci lepší Very Happy
Ty jsi to osle někde veřejně uveřejnil, že se opovažuješ někoho napadat, že to od Tebe opsal ?

A sorry, jsou to problémy z jiného fóra, to sem podle regulí snad nepatří ?
Co na to administrátore ?


Naposledy upravil danhard dne pá říjen 02 2020, 15:41, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:38    Předmět: Citovat

MMys: Jeho věci fungují, to jo, je chytrej, to taky jo, ale původně použil (a upravil na modernější elektroniku) nápad a zapojení někoho jinýho. Někdo dokonce tvrdil, že ten nápad v podstatě ukradl. Tady ale nehodlám ani soudit ani obviňovat, já nevím, nebyl jsem u toho- tedy předchozí větu berte s rezervou a jako jednu z možností.
_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:41    Předmět: Citovat

Ale jděte už tady všichni do prdele. Ještě před pár lety technické fórum. Dnes Facebook, pár lidí co tady stále komentují jen technicky je a těch se i vážím. A někteří tady dokážou komentovat kdejaké hovno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:46    Předmět: Citovat

Že se nápady "kradou" a vylepšujou, tomu se říká evoluce. Kdyby tomu tak nebylo, tak jsme pořád na krystalce a jezdíme paromobilem, protože jo, to první bylo první rádio a to druhý první auto. Uvědom si to. Jseš prvok, nebo už člověk?
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:46    Předmět: Citovat

Taky jsem se snažil jen podat technickou informaci ve vlákně
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=94845&highlight=
než se tam nasral nějakej Jura80 se svými výblitky.
Reaguju tam na ně, protože si nenechám srát na hlavu od takového pošuka Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19482
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 15:48    Předmět: Citovat

ZVUK2000: i to je cesta. Pro začátek bude stačit, když tam půjde toto vlákno. Je totiž opět osobní a nekonstruktivní.
LOCK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 16:40    Předmět: Citovat

@jura80: Já jsem tu Tvoji PM (SZ pro provokatéry) dočetl asi do pětiny a nechal jsem to na lepší zítřky. Čučím do návrhů 10 hodin denně a tohle bych si musel vytisknout a dát na záchod.

A doteď nevím, o jakým vláknu píšeš, tím se většinou začíná. Jarda to správně ukončil, možná ty sedativa, co jsi dostal v nemocnici měli napsat i při odchodu ze špitálu.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund