Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VU+ Zero 4K pro příjem pozemního DVB-T2
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 9:28    Předmět: VU+ Zero 4K pro příjem pozemního DVB-T2 Citovat

Ahoj, uvažuji o koupi STB, já sám televizi téměř nesleduju, takže jsem trochu mimo, nicméně doma vyvstal požadavek na červené tlačítko respektive podporu HbbTV. Přečetl jsem pár recenzí, ze kterých jsem pochopil, že trh je zaplaven nejrůznějším balastem, který není moc použitelný. Celkem mě zaujala krabička VU+ Zero 4K, kterou lze použít i jako STB. Líbí se mi, co umí, ale odrazuje mě složitost nastavení. Má někdo tento přístroj doma, případně existuje nějaké diskusní fórum, či server, kde by se sdílelo know-how, sw a pluginy do této krabičky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 9:56    Předmět: Citovat

VU+ Zero 4K je satelitní přijímač s 4K UHD rozlišením a výkonným dvoujádrovým ARM 1,5 GHz procesorem, kterému k svižnému výkonu pomáhá velká operační paměť 2 GB DDR4 a 4 GB flash. Model podporuje nejnovější standardní interaktivní televize HbbTV a HVEC/H.265. Přijímač je osazen novým DVB-S2X MIS tunerem s podporou multistreamu. Dále přijímač podporuje multimediální přehrávač KODI a HDR10/HLG.
Cena kolem 4 tisíc Kč plus měsíční poplatky za koukání na satelit. No, neber to na to 2-3x koukání do měsíce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 9:57    Předmět: Citovat

Kup si Octagon SF 138, ale jestli nezvládáš linux, tak budeš muset někoho zaplatit.VU+ zero 4K jsem měl taky v ruce, ale Octagon se mi líbil víc a pro zákoše byl i levnější.
Nevím, proč do toho někdo tahá satelit.... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 9:59    Předmět: Citovat

No, toto mi našel strejde: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=VU%2B+Zero+4K
Takže to tam mají pomatené, jednou STB, podruhé satelitní přijímač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 10:09    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 10:31    Předmět: Citovat

Ja jsem koupil nejaky model s displejem vepredu a vymenitelnymi tunery na http://www.vu-plus.cz/
Vsechno nastaveni provedli zdarma a vse funguje uz par let bez problemu. Pouziva to duchodce, takze uzivatele lze jen sotva podezrivat ze by se rejpal v linuxovem nastavovani cehokoliv a pokud jo, tak to zvladne kazdej. Za mne doporucuju.
Pouziva to jako malou telku v kuchyni, ktera se uz neda koupit. Dal jsem tam tohle, 4k monitor a od te doby o tom nevim. Jako vyhodu bych videl, ze az za 5 let prejdou na dvbt3, presoupnu jen tuner a pojedu dal (snad).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 10:40    Předmět: Citovat

Dá se čekat, že změna normy by byla spojena i se změnou kodeku. A to pak výměna tuneru nepomůže, to už procesor nezvládne dekódovat. Ale přechod na DVB-3 se hned tak nečeká...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 13:02    Předmět: Citovat

decmen napsal(a):
Kup si Octagon SF 138, ale jestli nezvládáš linux, tak budeš muset někoho zaplatit.VU+ zero 4K jsem měl taky v ruce, ale Octagon se mi líbil víc a pro zákoše byl i levnější.
Nevím, proč do toho někdo tahá satelit.... Question


Satelit vůbec neřeším, někdo holt rychleji píše, než myslí. Smile

Ten OCtagon SF138 je předpokládám taky jen holé železo, tzn. musím do něj nahrát použitelný sw a pluginy. Proto se ptám, kde se tyto věci řeší. Chtěl bych to nainstalovat, naladit a pak už jen používat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 13:14    Předmět: Citovat

rayx napsal(a):
Proč tak složitě, však vyhledat info je třeba v klidu Wink

https://abcom.tv/product/satelity/kablovy-prijem-dvb-c/kablove-prijimace/4k-prijimace/vu-zero-4k-1x-single-dvb-c-t2-tuner-1090525?lang=cz

https://www.parabola.cz/clanky/6334/vu-plus-zero-4k-s-hybridnim-tunerem-kvalitni-uhd-prijimac-pro-dvb-t2-c/

https://www.abcomeu.com/vu-zero-4k

http://www.ab-forum.info/

ale je to jak s kanonem na komára ...
https://www.televizniweb.cz/2018/04/posledni-set-top-boxove-prekvapeni-s-hbbtv-se-jmenuje-vu-zero-4k-ct2-prilis-se-ale-neteste/


Skoro to tak vypadá, já si myslel, že tím vyřeším nejrůznější zamrzání, pomalé starty apod. Nerad kupuju čínský šmejd, ale nejspíš mi nic jiného nezbyde. Oželím červené tlačítko, koupím Mascom MC720T2 a bude. Stejně u nás běží telka jen občas. Rodina si pouští jen veřejnoprávní zprávy, jinak skoro všechno stahují z netu.

Díky za ten poslední odkaz, utvrdil mě v tom, že bych si asi nepomohl a jen vyhodil peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 19:04    Předmět: Citovat

Četl jste tuto diskuzi?:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=91611


Mě zatím ten Mascom MC720T2 funguje dobře, ale to EPG mě donutilo si koupit AB Cryptobox 702T (velký model).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: út září 29 2020, 7:12    Předmět: Citovat

Taky bych se kouknul po jiným STB než něco od Mascoma Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út září 29 2020, 8:34    Předmět: Citovat

rayx napsal(a):
Taky bych se kouknul po jiným STB než něco od Mascoma Wink


V tomhle low-cos zboží je těžké vybrat něco solidního. Máte nějaký tip na konkrétní model?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út září 29 2020, 9:05    Předmět: Citovat

nonius napsal(a):
Četl jste tuto diskuzi?:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=91611


Mě zatím ten Mascom MC720T2 funguje dobře, ale to EPG mě donutilo si koupit AB Cryptobox 702T (velký model).


Četl, díky za tip, koupím asi AB Cryptobox 702T (velký model), za těch 900kč bude vyhovovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 12:46    Předmět: Citovat

Nakonec jsem koupil TechniSat Digipal ISIO HD. Jelikož jsem čekal nějaké problémy, tak jsem se rozhodl raději přihodit pár kaček a objednal ho u oficiálního distributora, tedy v Omko Digital. STB mi přišel hned druhý den. Propojil jsme ho přiloženým HDMI kabelem s plazmou a zatím nemám nic moc zásadního, co bych mu vytknul. Obraz i zvuk je v perfektní kvalitě, menu i EPG funkční, přehledné a víceméně intuitivní, čeština je včetně diakritiky. Mám-li být skutečně objektivní až akurátní, tak v nějakých hodně zastrčených a víceméně nepoužívaných meníčkách (např. registrace přístroje) jsem narazil na němčinu, ale při běžném provozu s ní člověk vůbec nepřijde do kontaktu. Registraci výrobku je dobré udělat, lze i přímo na webu výrobce, protože člověk tím získá jeden rok záruky navíc - příjemné překvapení. HbbTV funguje. DO od telky už vůbec nepotřebuju, zapínám, ovládám i vypínám všechno najednou, tedy TV i STB jednou krabičkou, která navíc nepůsobí nijak lacině. Některé nápisy na DO jsou však v němčině, viz fotky na netu. Citlivost je fajn, překvapilo mě, ža STB měří sílu signálu v dB nad mikroVoltem, zkusím ještě zobrazované hodnoty porovnat s tím co skutečně naměřím Promaxem. Prohlížeč webu jsem zatím nepoužil, YouTube asi vůbec nefunguje, ale to mi nijak nevadí. Rád bych však zprovoznil přehrávání souborů přímo z PC přes LAN síť. Zatím jsem nepřišel na to, jak sdílené soubory dostat do nabídky přehrávače v STB. S soubory na flashce není problém. Psal jsem do Omka, tak dám vědět, jestli ten TechniSat umí i tohle. Když to shrnu, tak je ten TechniSat dobrá volba, něco s tojí, ale prostě dělá to, co má, myslím, že běžně zdatný uživatel je schopen jej i sám nastavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1254
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 21:33    Předmět: Citovat

V tématu - Jaký STB DVB-T2, jsem se o něm zmínil nejmíň třikrát (4.12.2019 21:40; 22.3. 13:44; 31.8. 19:13...). Bral jsem ho z finančních důvodů přímo z rajchu (celkem asi 12ks). Samozřejmě se za transakci a původ aparátu stydím. Embarassed

Ta (ne)objektivnost měření úrovně v dBµV mě samozřejmě velmi zajímá!

citace:
Rád bych však zprovoznil přehrávání souborů přímo z PC přes LAN síť.
Mám otestovanou spolupráci se zařízením ZyXEL NAS326. Stačilo v něm aktivovat ona "multimédia"/DLNA (jeho implicitní fce je spíš souborový čůrvr), definovat název ("ZyXEL"), pracovní skupinu ("NOVAKOVI"), síťové parametry (z praktických důvodů raději mimo rozsah DHCP běžného domácího routeru; př. NAS IP=192.168.0.2, maska tradiční, brána=vlastní IP domácího routeru). V M$ okenních O.S. je pak přístup do NASu možných přes prohlížeč, nebo přes ikonu Síť (do hledacího pole stačí zadat \\ZyXEL), pochopitelně i přes pro ten účel vytvořeného zástupce na ploše.

ISIO HD do úložiště přistupuje přes tlač. NAV, po vybrání názvu "ZyXEL" nabídne podsložky VIDEO/FOTO/MUSIC, či jak jsem to definoval v ZyXELu v uživateli Public.

Reprodukci z PC zřejmě představuje aktivní služba, odpovídající DLNA v NASu. Dál musí být PC viditelné svými síťovými sousedy, což pro WIN7 a výše, často implicitně neplatí. Sdílené předdefinované složky bych v PC nazval stejně, jako v typickém NASu, s právy (pro jednoduchost) RO pro všechny ("přehrávání schopné") uživatele. Určitě se o tom dá na webu dočíst mnohé. Já doporučuju spíš externí skátula, jelikož trápit domácí komeční PC/ntb. zvýšeným provozem disku, nepovažuju za rozumné. Děcka do toho drcnou v nejméně vhodnou chvíli, někdo něco poséře, zavšiví, znáte to. Confused


Naposledy upravil judeware dne pá říjen 09 2020, 22:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund