Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Amatérská náhrada soundbaru k TV Panasonic
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 3996
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 8:59    Předmět: Citovat

Pokud je to kupované přes eshop tak zboží mohu vrátit do 14ti dnů bez udání důvodů (není možnost zboží vyzkoušet jak v kamenném obchodu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 9:17    Předmět: Citovat

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Tpč, to musí nasrat, takový "vylepšení".
Lidi, proč nečtete parametry a návody k použití, co na webu vždycky jsou?
Při maximálním příkonu 30W, předpokladu tří D-konců a živení všeho okolo, ten střep může mít tak 5-6W na kanál.
Při příkonu 30W a výkonu 150W by to bylo perpeetum mobile, ale to je každé druhé čínské zařízení, teda skoro.
To už samotný ten televizor má na kanál asi víc výkonu.
Při mizerné účinnosti použitých měničů /asi těžko to bude mít drahé Nd magnety/ je to ale zoufalost. Dobrá leda snad pro šušně, na dělání kraválu v dětském pokoji, zesílením 64kbps telefonních mp3.

Edit:
Omlouvám se - skutečného příkonu zařízení Samsung se skutečně nikde nelze dopídit! Kurrvárna!


Naposledy upravil sinclair dne út říjen 13 2020, 9:31, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 9:31    Předmět: Citovat

Už to funguje.
Dělal to ten optický kabel. Musí být pořádně zacvaknutý. (udělá to "CVAK")
Přes BT to je pochopitelně horší než přes optiku.
Musí to být namířené reproduktory na posluchače, jinak se ztrácí kvalita. Hlavně na hudebních kanálech.
Je to už teď lepší kvalita než zvuk ze samotné TV - basy to má až moc.. dá se to snížit tlačítkem WOOFER na DO.
---------------
Měl jsem kdysi u skleněné TV a vedle ní ještě rádio Tesla AM FM STEREO SÓLO 638 A s dvěma repráky a to byl docela jiný rachot. Mám to v dílně a asi to vykuchám a přidám bez tuneru (jen zesík) do toho těla sound baru (místa ke tam dost). Tady u toho soundbaru je dobré to pohodlné dálkové ovládání, co jde synchronizovat s DO televize, nebo STB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 9:36    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Pokud je to kupované přes eshop tak zboží mohu vrátit do 14ti dnů bez udání důvodů (není možnost zboží vyzkoušet jak v kamenném obchodu).

Má zkušenost, že když jsem to vracel, tak to dali posoudit odbornému servisu a za měsíc mi poslali zpět jen část kupní ceny protože to bylo rozbalené a používané (což jsem pro vyzkoušení musel) a dále bez repase neprodejné. Když jsem tvrdil, že jak mám poznat, že mi to nevyhovuje, tak odpovědí bylo vždy, že jsem to neměl používat a nepoužité vrátit a pokud jsem byl nespokojen, měl jsem to reklamovat. A to ja pak ještě delší běh na dlouhou trať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 11:04    Předmět: Citovat

V tom případě porušili §1820 a následující, protože nelze rozbalené vrátit jen zboží upravené předem podle požadavků spotřebitele a zboží (ne)hygienické povahy. U ostatního zboží se nevrací celá částka jen v případě, že bylo viditelně nějak poškozené, a zákazník nemá jak dokázat, že takto poškozené to vybalil. Jestli deklaruje prodejce předem požadavek "při zrušení smlouvy vrátit nerozbalené, v původním obalu", což platí třeba pro CD a DVD nosiče s obsahem, na který se vztahují autorská práva, pak o tomto požadavku diskutovat nelze.
Jestli ale prodejce nikde nepíše nic o tom, jak zrušit kupní smlouvu v zákonné lhůtě, je to práce pro obchodní inspekci. Posouzení stavu včas vráceného zboží odborným servisem není mezi účelně vynaloženými náklady, stejně tak rozbalení zboží, které nelze jinak vyzkoušet, nesnižuje samo o sobě jeho hodnotu při zrušení kupní smlouvy. Při pultovém prodeji je to zase věc prokazování, s čím byl zákazník na místě seznámený, atd...
Ale to jen tady. V těchto velkých řetězcích na Západě se zákazníkem nikdo nediskutuje a ani nezkouší s ním vyjebat. Zákazník je prostě zákazník, není spokojený se zbožím, tak si vrátíme plnění, a je to.
To jen tady zkoušejí na blbé spotřebitele (proč se taky nejmenuje "zákazník", jako tam, kde to slovo něco znamená?) finty, které by si v jiných zemích nedovolili, a to ani tam, kde to přímo zákonem ošéfované není. Aspoň se v těch paragrafech nezamotají. Vždyť si jen zkuste aplikovat §§ 1810 a následující nového občanského zákoníku bez právnického vzdělání. Snad jen jediné plus to celé má v tom, že zákazník musí příslušnou informaci dostat písemně, i když bude veřejně vyvěšená na internetu. Jestli prodejce neprokáže, že v době prodeje si spotřebitel mohl v té informaci počíst, jde to za ním.
V opačném případě, nečetl-li zákazník, je to na dobré vůli prodejce.

Mimochodem - jestli si někde na netu stáhnete vzorový formulář o odstoupení od smlouvy, neopisujte tam, prosím, ten § 53. To bylo číslování paragrafů ve starém OZ. Dnes jsou v této skupině paragrafy o svéprávnosti, opatrovnictví, poručnictví a podobných laskominách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 12:58    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Tpč, to musí nasrat, takový "vylepšení"....
Při příkonu 30W a výkonu 150W by to bylo perpeetum mobile, ale to je každé druhé čínské zařízení, teda skoro...
Edit:
Omlouvám se - skutečného příkonu zařízení Samsung se skutečně nikde nelze dopídit! Kurrvárna!

Samsung nejsou Číňani, ale Korejci ...cituji: "Samsung (korejsky 삼성); stylizováno jako SΛMSUNG) je největší společnost v Jižní Koreji a 3. největší světový konglomerát podle tržeb, který řídí několik firem na světě."
A ty údaje 150W jsou uvedené v nabídce zde, ale tady je odlišná specifikace z manualu. Máš pravdu, je to obchodní prasárna! (150W mají zesíky pro kytary v kapele a ne sound bar pro domácnost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 14:22    Předmět: Citovat

Ten druhý odkaz je ještě větší prasárna, to je snad přímo z GT. Příkon ze sítě nelze najít nikde. A pozor - už se to táhne nějaký ten rok, ale žluťák si začíná zase zvykat na móres, že se udává jakási "průměrná" spotřeba, ne maximální.
Kdysi v 90. letech s touhle praxí pěkně pohořeli Japonci, přestože poctivě udávali podmínky tohoto "průměrného" odběru - a je to tady zpátky.
Patrně kvůli ekologii, nebo pes ví čemu, se výrobce "stydí" udat maximální příkon.
Dnes už je to celkem jedno, zda číňan či korejec. Prasárna jako prasárna a poctivý údaje se těžko hledají i u profi ligy.
Ještě před 25 lety se korejec snažil být aspoň o něco málo serióznější, než číňan. Ale kdysi dobře míněná snaha Goldstaru /dnes LG/ skončila v hajzlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33751
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 14:31    Předmět: Citovat

Tu prirucku prekladat nejaky dement (alebo google). Ani na stitku nie je uvedeny prikon?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 3996
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 14:31    Předmět: Citovat

V 90tych letech byl ještě dobrý Korejec DAEWOO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 14:38    Předmět: Citovat

Noo, dobrý...Ten průměr byl lepší, než číňan z tržnice, to zase jo.
Ten předchozí bolševik některé lepší kousky i ofiko dovážel, Daewoo i Goldstar a spíš ty, které byly schopný s přivřenýma očima projít zkušebnou. Dílů na to bylo hafo v Jarohněvicích, ale hlavně TV. Kolegové z práce, tam pořádali na ty holky ze skladu hotové hony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 14:46    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Tu prirucku prekladat nejaky dement (alebo google). Ani na stitku nie je uvedeny prikon?

Hledal jsem a nenašel jsem nikde. I když. Na tom těle SB je zezadu nějaký těžko čitelný černý štítek, ale už to mám zabudovaný a nebudu to rozebírat.
Tady je zadní strana z nabídky obchodu. Přečte to někdo?
Leda bych vzal nějaký měřák a změřil to.
Změřil bych to tady tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 15:20    Předmět: Citovat

Ještě že jsem si to nekoupil. Promiň SAMARIT že jsi na to skočil, ale vidím, že ti to nakonec poslouží Wink
Já už jsem si taky párkrát naběh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 16:17    Předmět: Citovat

Tímhle jen velice orientačně. Má to spínaný zdroj, naměřil bys blbosti.
Kromě toho - muselo by se to nějakým způsobem sinusově vybudit na plný výkon, těsně pod hranu slyšitelného zkreslení a měřit elmg wattmetrem odběr ze sítě.
Možná, že by to šlo změřit i tím zásuvkovým elektroměrem. Některé lepší mají funkci měření a zobrazení aktuálního odběru, ale tak jsem to nikdy nezkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2020, 20:57    Předmět: Citovat

basů to má dost protože to budou nejspíš njen ty vyšší basy - udělat aby to "bouchalo" je snadné, ale za chvíli se to omrzí, ztlumíš to a pak si všimneš že ty opravdové nízké basy tam nejsou, respektive velmi nepřesvědčivé.

To že musíš být přesně v ose beden má na svědomí to, že tam budou pravděpodobně jen nějaké širokáče, takže vyzařovací charakteristiuka bude velmi úzká.


Jestli dobře pamatuju (neověřoval jsem si to) tak v Solu se nachází nesymetricky napájený A2030. je smutné že i když to soundbar rozbalí tak to Solo mu nakope s touhle výbavou zadek, navíc s původními bedýnkami.


Hill napsal(a):
Koukám, že Záchranář napsal poslední post o dvě strany příspěvků dřív.
Tak bych se vrátil k tématu: bastlit nějaké zařízení jako doplněk k digitální televizi se dá, ale jak se začne spekulovat nad prostorem, je to cesta zase jen zpět k tomu soundbaru. Leda zavléct manželku tam, kde už nějaký takový bastl hraje, a přesvědčit jim že to je lepší, víc muziky za menší peníz, aby uvolnila potřebný prostor.


Základ je, že ženy nemají do prostorového či estetickjého uspořádání audiosestavy co mluvit. Ty problémy si děláte sami. V opačném případě to dopadne jako u jednoho známého, který měl jen nějaké šustibudky. Koupil si materiál na solidní bedny, ale manželka mu to zatrhla. Tak si postavil dům a od začátku si naprojektoval obývák i z hlediska audiotechniky. Tam mu to zatrhla také. Teprve až po letech se nasral, řekl že "tak to bude", postavil ještě mnohem monstróznější aparát než měl v plánu původně a byl klid. Kdyby nebyl ňouma mohl poslouchat už o 10 let dříve. A stalo se jeho vztahu něco? Nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samarit



Založen: Dec 16, 2015
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: st říjen 14 2020, 8:05    Předmět: Citovat

Thales napsal(a):
basů to má dost protože to budou nejspíš njen ty vyšší basy - udělat aby to "bouchalo" je snadné, ale za chvíli se to omrzí, ztlumíš to a pak si všimneš že ty opravdové nízké basy tam nejsou, respektive velmi nepřesvědčivé....

máš pravdu, nastavil jsem si SoundMode jako Smart (to prý podle manuálu "analyzuje obsah v reálném čase a automaticky nastaví optimální zvukové pole na základě vlastností obsahu" ... Tzn, že mluvené slovo je srozumitelné a když to umělci v TV podbarví muzikou (hlavně bubny a basy), tak manželka vzhlédne k oknu a nebi a říká "blíží se bouřka" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund