Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pravidelné blikání proudu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 6:33    Předmět: Pravidelné blikání proudu Citovat

Omlouvám se, že zakládám nové téma, ale hledal jsem odpověď a NIC.
Jsem člověk, co s elektřinou skončil na základce u ebonitové tyče a liščího ocasu a nic mi to neříká, proto jdu naradu za Vámi.

Asi měsíc mě padal modem. Trochu, pak víc až minulý pátek skoro nejel.Koukal jsem do událostí v PC a tam to psalo - odpojení a nedostatek proudu. V pondělí se do 9:30 nic nedělo, pak to začalo....nejenže se vypínal modem, ale tvrdě se vypínal i nb a satelit s televizí. Nejprve po 20 minutách, pak po 30 a pak po hodině. Volal jsem poruchy, pak podruhé a večer v 21 dojeli, zírali do pojistek, jako by chtěli vidět zázrak a jen jak odjeli, bliklo to naposledy a manželka řekla, že toho má dost a šla spát.
Ráno od 5 do 11 neblikalo nic, pak to začalo opět blikat po hodině a včera mi volali z elektrárny, že sem dají měřák a uvidí se. Zajímavé je, že po téhle informaci to do večera nebliklo, zato ráno jak jsem zapl počítač, tak to bliklo.

To likání je naprosto ve stejných intervalech, když 20 minut, tak 20 minut, když hodina, jdou podle toho řídit hodinky.
V Prohlížeči událostí je napsané tohle: "Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení."
Zásuvky jsou v domě OK, kontroloval je před týdnem elektrikář, co zde dělal další zásuvky. Jistič je na 16A a zapojeno je pouze TV, satelit, modem, NB, lednice a mražák.

Poradíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 6:37    Předmět: Citovat

Použij záložní zdroj jen pro PC a router. Pokud ho nemáš, tak si ho prostě půjč. Budeš mít jistotu, že ti blikne např. stolní lampička, ale PC ti pojede dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 6:57    Předmět: Citovat

Pokud zírali do pojistek a nic nenašli, tak chyba asi není u tebe, ale v nadřazeném úseku a víc se ukáže až po zapojení toho registračního měřáku.
Nepíšeš nic o provedení přípojky, rodinný dům nebo činžák, kabel nebo venkovní vedení na nástřešák, stáří rozvodnic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 7:59    Předmět: Citovat

Kamarát elektrikár zo SSE čo chodíme spolu na pivo nedávno spomínal, že "už to zas začalo". Myslel tým, že vždy takto v podzim im pribúdajú prípady povolených, alebo zhorených svoriek na prípojkách fáz do rodinných domov. Tie, čo spájajú drôty na pouličných stĺpoch s prípojkou do RD. Prejav závady je rovnaký, ako tebou popisovaný, akurát sa jedná o čisto náhodný dej, nie presne cyklicky sa opakujúci. Ale to zas môže mať s niečím súvis. Často to počuť večer, keď je na ulici ticho, ako to vydáva praskavé zvuky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 8:16    Předmět: Citovat

Přesně tohle jsem zažil u přípojky k RD v roce 1993 - a nebyla to fázová propojka, ale od PEN - a ještě ne na našem baráku, ale právě na jejich spojce, umístěný na náhradě běžnýho sloupu = na vysoký konzoli umístěný na sousedním baráku na střeše, která samozřejmě nespadala nikdy pod naši pravomoc ... od léta nám blikala elektrika, během 3 měsíců jsme museli nechat 4x vyměnit rozběhový relé u ledničky, protože neustálým drnkáním se spekla kontakty, několikrát u nás byli rozvoďáci, čuměli do fejfarky jak panic do wagýny, nakonec jejich vedoucí všecko utnul s poukázáním na to, že "... jeho cejchovanej voltmetr žádný kolísání napětí neukazuje!!! ..." - konkrétně to byl analogovej měřáček na velkým 300A klešťáku, kterej měl indikovanou přesnost 2,5% a rafičku 2cm dlouhou, zatímco já mu před xichtem mával labákovým multimetrem UNI 11e - se stupnicí jak kráva 10cm dlouhou a k tomu rafikou jak ukazovák, která lítala přes celou stupnici a k tomu žárovkou nade dveřma ze dvorka, která kvůli výpadkům viditelně pohasínala. Jenže pravdu měl samozřejmě on, byv zaměstnancem všemocnýho rozvodnýho závodu. Nakonec den před Silvestrem spojka definitivně upadla - v 8 večer. V baráku tma jak v Obamově prdeli, doutnavková zkoušečka svítila v obou dutinkách i na kolíku každý zásuvky a všecky spotřebiče co měly nulovanej kovovej obal kopaly jak splašená zebra ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3116

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 8:40    Předmět: Citovat

Mě se to stalo taky, dělal to povolený nulák v přípojce, stačilo dotáhnout a bylo po blikání. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 9:35    Předmět: Citovat

Návrat ztraceného syna? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4136

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 10:09    Předmět: Citovat

Kocourekpuci napsal(a):
...jdou podle toho řídit hodinky. ... ...zapojeno je ... lednice a mražák.
Myslím, že príčina je jasná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 10:36    Předmět: Citovat

Ano, takto se často projevuje vadný spoj při zatížení spotřebičem, který spíná v určitých časových intervalech. Pokud nejdou pouze zásuvky, závada bude nejspíš ve vnitřní instalaci (v rozvodnici nebo krabici).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4015
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 10:41    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Přesně tohle jsem zažil u přípojky k RD v roce 1993 - a nebyla to fázová propojka, ale od PEN -
Asi jedete jen na jednu fázi. Při upadlém PENu a sdruženém napětí by byly škody větší. A proč jste neměli uzemněnou HDSku Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 12:39    Předmět: Citovat

Protože jsem si vědom, co upadlý, nebo hořící PEN umí udělat, mám to proti obvyklostem posichrovaný 2x, třebaže je to stará přípojka, kde by to být ještě nemuselo.
Festovní zem /dvě spojené normodesky/ jsou zakopané přímo u základů baráku, přes měřicí svorku zavedené do HDS.
Další tři normodesky, zakopané ve vlhku pod betonem dvorku, jsou připojené k PEN v domovním rozvaděči.
Myslím, že nic by se nedělo ani v případě, že by komplet upadlo PEN AlFe lano na ulici, uhořela shnilá svorka apod.
Zkoušet to ale nechci Very Happy
Jediný potenciální nebezpečí pak číhá na trafačce, že PEN uhoří tam. Ale protože jsme na smyčce, kde je každé trafo téměř 2x předimenzované, tak zbývá ještě připojený PEN z konce smyčky.
Při výpadku jednoho trafa to běží bohudíky dál, jen trochu poklesne napětí, ale vždy se udrží na cca 220V. Bolševici brutálně předimenzovali AlFe venek, takže to vyhovuje ještě asi 40 let od poslední výměny.
Od doby, kdy tu smyčku udělali, se tu nic podobného nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 13:46    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Přesně tohle jsem zažil u přípojky k RD v roce 1993 - a nebyla to fázová propojka, ale od PEN -
Asi jedete jen na jednu fázi. Při upadlém PENu a sdruženém napětí by byly škody větší. A proč jste neměli uzemněnou HDSku Shocked
Já tu instalaci netahal - fakt je, že když se její část dělala, tak už jsem sice běhal po světě, ale ještě tak s plínou na (_!_) a s káčerem na špagátě za sebou. A když se dělala ta přípojka, tak to jsem se ještě tutově houpal tátovi v trenclích. A skoro tutově vím, že na ty dráty od tý doby nikdo nesáhnul, naštěstí tahle havárka výrazně přesvědčila rozvodnej podnik, aby vyhověl naší dlouho odkládaný žádosti podávaný snad 5 let před incidentem o náhradu holejch Cu drátů uzavřeným závěsným kabelem - na baráku byl hned jak roztál sníh ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17738
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 17:41    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Festovní zem /dvě spojené normodesky/ jsou zakopané přímo u základů baráku, přes měřicí svorku zavedené do HDS.
Další tři normodesky, zakopané ve vlhku pod betonem dvorku, jsou připojené k PEN v domovním rozvaděči.

Kdybys Sinclaire viděl, jak po 30 letech vypadá zemnící systém z žárově zinkovaný oceli se spoji natřenými asfaltem, tak bys ty svý iluze o kvalitním zemění baráku rychle ztratil. Wink
U mě doma byl hromosvod na baráku z roku 1938 celej z mědi. Když jsem roku 1979 přistavoval, tak byl celej odkrytej. Nýtování svodu na Cu desku bylo užraný a deska cca 1m2 byla na několika místech prožraná skrz na skrz. Děda si pamatoval, že do toho jednou fest třísklo, protože byla spálená barva na rouře, co svod u země v dýlce asi 1,7m mechanicky chránila. A na půdě je na trámu dodnes hnědá spálená stopa kde byl jímač přišroubovanej vrutama.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 18:30    Předmět: Citovat

Záleží na vlastnostech půdy. Doma jsem při výkopu odkryl FeZn pásku a i po 50 letech vypadala celkem použitelně. Zemní odpor nebylo možné změřit, ale impedance smyčky přes zemnič byla 3,5 Ω, což je na 25 m pásky dobrá hodnota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 18:53    Předmět: Citovat

Jirko, naštěstí to lze změřit, takže v tomto směru jsem klidný Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund