Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pioneer MVH S120UBW do Fabia 1

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 598
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: pá září 11 2020, 12:18    Předmět: Pioneer MVH S120UBW do Fabia 1 Citovat

Po té co jsem se vrátil nohama na zem jsem nahradil poškozené radio MS202A radiem Pioneer.
Patřím bohužel k lidem, kteří chtějí vědět nejen jak to zapojit ale také proč právě tak. Některé informace o ISO autokonektorech jsou dostupné, některé jsem musel naměřit, protože mě zajímalo to proč. Pokusím se výměnu popsat, aby bylo vše na jednom místě. K autoradiu výrobce dodal přechodku Pionner / ISO. Musíš dokoupit anténí výhybku (150Kč tady pozor na antení konektory, jsou 2druhy), držák na skleněnou pojistku(lépe zařadit do modrého drátu pojistku 0,2A popsáno níže) a skleněnou pojistku 0,2A.
Nové radio má k připojení pouze 4 dráty (reproduktory jsou bez změny)
pin 8 černá, kostra - připojíš z původního drát hnědý průřez 1,5 z pinu 8 kostra -
pin 7 rudá, klíč - připojíš hnědá / rudá průřez 0,5 z pinu 4 signál A21,je to + přes klíč
pin 4 žlutá, stálé + připojíš černá /modrá průřez 1,5 z pinu 7 sig A46 stálé + Fabia
pin 5 modrá, výstup z radia na ant.zes. (zde pojistka) + na výhybku (modrá) ,od původního pinu 5 směr do auta přerušit! Žádné další piny nepropojovat. Ještě bych chtěl upozornit, že je lepší použít přechodové konektory i u jiných radií, protože orig. WV jdou dost blbě rozebírat. Toto je všude uváděné základní zapojení. (snad jsem něco nepopletl) Nyní to co jsem nikde nenašel. Zastrč klíč do zapalování, radio nejde zapnout. Zapni zapalování, radio jede. Vypni zapalování rádio stále jede. Vytáhni klíč, radio vypíná a nejde na rozdíl od MS 202A bez klíče zapnout. Proud přichází do radia pouze po žlutém drátu. Rudý drát je pouze mechanicko-elektronická inicializace (proud cca 1mA, nahodí systém radia) Radio zapnuté klíčkem a vypnuté tlačítkem na panelu radia odebírá cca 0,15A(2W). Po zapnutí tlačítkem 0,45A při 0 hlasitosti. Při vytažení klíčku je odběr asi 1mA. Tedy natvrdo žlutá i rudá na + nezapojovat, dříve nebo později vymlátíš baterku. Jak je u mne zvykem kontroloval jsem teplotu chladícího profilu. Na můj vkus byla příliš vysoká. Doplnil jsem chladičem z PC. (obr) Teplota klesla při odběru radia 1 až 2A (to už dost řve) pod přijatelných 40 st.C. Dále jsem vyvrtal do vyndavací přihrádky pod radiem 5 řad otvorů do stropu pro chlazení.( doba žebrovaných AL skříní je už i u Pionnera asi pryč)
Radio jde jak z praku a je tam kýžená bass linka GHDE moc pěkně slyšet.



bez chlad.JPG
 Komentář:
 Velikost:  68.4 kB
 Zobrazeno:  217 krát

bez chlad.JPG



chladič.JPG
 Komentář:
 Velikost:  68.77 kB
 Zobrazeno:  208 krát

chladič.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 598
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne září 27 2020, 14:39    Předmět: Citovat

Některé poznatky z montáže a provozu. Hraje velice slušně ale mechanické provedení už není to co býval Pioneer je to hrachovina.Radio používám převážně jako přehrávač, protože stanice, které dříve hrály převážně bigbeat nyní každých 10min otravují s půjčkou nebo ti hrnou do hlavy školení co si mam myslet. Problém nastal, když jsem chtěl použít další flešku. Ta dodaná k rádiu (8G) pracuje bezchybně. Testované mini flešky, které jsou určeny pro toto použití, tedy aby nepřečnívaly moc přes panel, radio nevidí. Jde o Verbatim USB3/USB2 a SanDisk USB2 obě 16G. Metodou pokus, omyl to vypadá na to, že radio spolupracuje pouze s pomalou fleškou, která nahrává 5-10Mb/s. Má tedy i pomalejší čtení. K tomu snad není co dodat. Jaký že je to rok? Co Pioneer sleduje? Může si člověk koupit něco co funguje?
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 598
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st září 30 2020, 11:59    Předmět: Citovat

Zdravím všechny.
Svůj příspěvek bych chtěl zakončit také dobrou zprávou.
Zde jsou mini flešky, které v autorádiu fungují: (všechny jsou pomalé !)
Kingston DTSE9 8G
Kingston ? DT microduo 8G
Verbatim Store n Stay USB2 16G - 3Mb zápis / 10Mb čtení. (nízká)
Poslední jmenovaná je v doprodeji Mironet. (září 2020) Není to reklama, prostě to konstatuji.
Doufám, že to někomu pomůže a nebude naslepo kupovat nefunkční flešky jako já.
Luboš



P1011295.JPG
 Komentář:
 Velikost:  66.26 kB
 Zobrazeno:  178 krát

P1011295.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund