Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STB Di-Way Pro 2020
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 11:10    Předmět: STB Di-Way Pro 2020 Citovat

Pár dní tu testuju tenhle STB. Zatím jsem nenarazil na žádnej problém, neseká se, neztrácí kanály, bedna má cca 35 st po několika hodinách provozu. Prostě zatím vše chodí podle návodu jak má.
Zkoušel jsem nahrávání na USB /SSD a USB/HDD taky. Při nahrávání to píše datovej tok, s SSD je kolem 30% s HDD kolem 70% na USB2. V návodu píšou, že USB se může zatížit jen 0,5A ale HDD 500GB s tím jede bez problémů. Překvapilo mě, že při nahrávání se může koukat na jiný programy ve stejným multiplexu. BS-Player vše bez problému přehraje. PVR pin je 8474.
Zkoušel jsem taky z STB valit přes Scart do linkovýho vstupu HDD/DVD rekordéru Sony. Nahrávání a následný přehrávání a editace bez problémů, ale kvalita trochu horší, pro výstup přes Scart se musí přehodit rozlišení z 1050i_25 na 576i.
Dálkáč má samoučící sekci tlačítek, takže jde našvindlovat funkce CEC pro televizi. Dálkáč je po předchozích trochu jiný rozvržení tlačítek ale to je jen věc zvyku. Jo a jako skoro každej STB je dost málo citlivej, odraz od zdi a stropu nejde.
Za mě dobrý, jdu ještě pro jeden. Měl jsem na stole o několik řádů horší hrůzy.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 19:20    Předmět: Citovat

Ten set-top-box Di-Way Pro 2020 vypadá hodně podobně jako ten Mascom MC720T2, zejména to grafika (nastavení, EPG) a dálkový ovladač. Docela by mne zajímalo, jestli se také chová podobně.


Moje hodnocení:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=91611
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 19:25    Předmět: Citovat

Taky mám podobný dálkáč v rodině, ale naučil jsem ho i vstupy + hlasitost zvuku na TV a to byla chyba, protože si to rozdrbou. Někdy až tam půjdu, tak bych ty tlačítka potřeboval vymazat, aby zůstalo jen zapnutí + vypnutí TV. Netuší někdo jak? V manuálu se o smazání nic nepíše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá srpen 28 2020, 23:57    Předmět: Citovat

nonius napsal(a):
Ten set-top-box Di-Way Pro 2020 vypadá hodně podobně jako ten Mascom MC720T2, zejména to grafika (nastavení, EPG) a dálkový ovladač.

Tak jsem narazil na první problém. Mám ty Di-Way Pro 2020 dva. Jeden po vypnutí RF signál prochází, u druhýho ne. Marně zatím hledám kde se to dá nastavit. Oba jsou od stejnýho prodejce a byly v krabici nad sebou, verze FW tedy stejná.
Když je ten Mascom asi jen převlečenej Di-Way, netušíš kde se to nastavuje?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jobro



Založen: Mar 05, 2018
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 11:41    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Jeden po vypnutí RF signál prochází, u druhýho ne. Marně zatím hledám kde se to dá nastavit.

Opravdu mají oba boxy stejný firmware? Mě se stalo totéž - chyběla v menu možnost zapnout průchozí anténní konektory v režimu stand by.
Nechtěli mi na SAPRO věřit - poslal jsme jim snímek obrazovky - volba tam nebyla.
Odkázali mě na přeinstalaci firmware (https://sapro.cz/ke-stazeni/category/5-di-way-di-box) a hle - volba se "objevila".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 19:37    Předmět: Citovat

Nikde jsem nepsal , že firmwary těch přijímačů jsou stejné, ale že nastavení nebo EPG vypadá graficky stejně. Existuje spousta set-top-boxů, které mají stejnou grafiku, ale podle mne mají různý firmware.


U Mascomu MC720T2 se průchod signálu ze vstupu na výstup ve stand-by nastavuje ve "Systémovém nastavení" - "Ostatní" - "Loop out ve stand-by". Je tam také nastavení AD a Napájení antény 5V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jobro



Založen: Mar 05, 2018
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 19:46    Předmět: Citovat

nonius napsal(a):
Nikde jsem nepsal , že firmwary těch přijímačů jsou stejné

Nějak sis nevšimnul, že odpovídám Celeronovi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 20:09    Předmět: Citovat

Omlouvám se za nedorozumění, odpovídal jsem také Celeronovi a nějak se mi spojily oba předchozí příspěvky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 29 2020, 22:11    Předmět: Citovat

nonius napsal(a):
průchod signálu ze vstupu na výstup ve stand-by nastavuje ve "Systémovém nastavení" - "Ostatní" - "Loop out ve stand-by".


Volbu "Loop out ve stand-by" v Ostatní nemám. Ale je tam volba "Aktivní Loop Throu zap/vyp". Defaultně je vyp, dal jsem zap a RF je průchozí i ve Stand-by.
Asi to je taky jen v novějším FW, v návodu jsou popsaný jednotlivý položky v Ostatní ale o Lopp Throu tam není ani čárka. Takže jsem vůbec netušil, k čemu to může být.
Navíc jsem zjistil, že i když byl STB v Stand-by, signál přes něj trochu prolejzal, bargraf síly signálu na TV ukazoval cca 25%. Občas to kostičkovalo ale na druhý televizi a druhým STB to nešlo vůbec, asi slabší signál v rozvodu UHF. Po přepnutí Loop Throu signál vypálil sílou a kvalitou na doraz.
Takže díky za navedení na "Loop".

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 12 2020, 17:58    Předmět: Citovat

Narazil jsem na zvláštní věc na STB Di-Way 2020 kolem rozlišení obrazu co z něho leze.
Když ho připojím na starou CRT Philips přes kompletní Scart kabel, tak si STB automaticky nastaví 576i a nic jinýho nenabídne. Když přes ten samej kompletní Scart připojím HDD/DVD recordér Sony, tak je tma, musím ručně nastavit 720P, jinak to nejde, zase pro změnu nenabízí 576i .
Pokud zkusím kabelem Scart - Cinč připojit loňskej model placky Panasonic, tak musím přepnout ručně na 720P, nic jinýho nejde, černá obrazovka
Pokud připojím Panasonic přes HDMI, tak se STB přepne na 1080i/50.
Pokud připojím k STB přes HDMI PC monitor AOC E2470Sw, tak se pro změnu přepne na 1080p/60.
Rozuměl bych tomu, že HDMI si spolu pokecaj jakej formát umí a podle toho přepnou na nejvyšší možný rozlišení, ale co ten analog přes Scart? Jak STB pozná, že má pro starou televizi přepnout na 576i a na přibližně stejně starým Sony rekordéru to nechodí a musí se nastavit ručně jak přes kompletní scart, tak přes blbý Cinčový RBG? Nějaká komunikace přes piny 8,10,12,14 kterou Philips podporuje a Sony né?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so září 12 2020, 20:06    Předmět: Citovat

Komunikace tam v tomhle ohledu žádná není a jiné rozlišení než 576i (nebo 480i pro NTSC) ani přes Scart jít nemá, byť to novější modely zvládaly. Spíš bych čekal, že ze zakončení výstupu hádá připojení TV a jinak tam nastaví nějakou kravinu, ale na výstupu bude pořád 576i, i když tvrdí 720p. Schválně se podívej osciloskopem a zkus připojit 75ohmový odpor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 12 2020, 21:16    Předmět: Citovat

Co mám zatížit 75R? a koukat jak se STB nastaví? Tvrdíš, že Scart posílá jen 576i. Tak proč Panasonic (kterej nemá Scart ale jen Cinče) zobrazuje jen pokud mu nastavím ručně 720p a 576 ani i ani p vůbec v nabídce nemá ani když na STB těch 576i nastavím jako výstupní formát? Kromě tý 720p nabízí pouze 480i pro NTSC. Pokud nastavím těch 480i tak je tam normální ale černobílej obraz. Těch 576 v obojím mě nabídne kromě kupy dalších formátů jen v provozu přes HDMI vstup. To samý u AOC PC monitoru přes HDMI.
Mě spíš napadá něco jinýho. Philips je přeci autorem D2B. Televize je Philips, co když si přes ten D2B s STB přece jen nějak popovídá? A nebo napěťový úrovně na pinu 8 tam se přeci kromě zapínání vstupů taky řídí formát 5/4 nebo 16/9.
Ještě bych mohl vytáhnout starou placku Samsung a zkusit to na něj. Má dva Scarty a dva HDMI, možná i něco dalšího vstupního.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so září 12 2020, 23:18    Předmět: Citovat

I kdyby Philips D2B používal, tak k čemu by to bylo STB, když by to bylo s většinou TV zcela nekompatibilní. Na každý normální STB můžu připojit třeba Teslu 416 a prostě dostanu 576i v kompozitu, případně v RGB dle nastavení. O nic si není potřeba datově říkat. Díky tomu není problém ani s redukcí na cinch (tam už ty data ani není jak poslat), klidně to můžu cpát do videa v kompozitu.
Z toho popisu mi není jasné, zda je ta redukce na cinch kompozitní, nebo RGB/YUV. Ale pokud je to kompozit, tak jak by se přes něj vůbec přenesla barva v jiné normě než 576i? A pokud je RGB, tak zas nedává smysl, aby 480i bylo černobílé. Nakonec když je to placka, tak normu 576i nebo 720p ukáže v menu.
75R bych zatížil kompozitní výstup a pak RGB a osciloskopem bych schválně zkontroloval časování toho signálu. Mezi 720p a 576i je setsakra rozdíl.
Napěťový úrovně na pinu 8 skutečně řídí 4:3 nebo 16:9, ale to nezmění normu, ta je pořád 576i. Jak se to chová při tom nejobyčejnějším připojení, tedy s redukcí na kompozit? Tam data prostě nemají kudy jít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne září 13 2020, 14:47    Předmět: Citovat

Panasonic i STB při jednodrátovým kompozitu ukazuje 720p ale musí se to nastavit ručně. Nabídka na 576i se vůbec nezobrazuje, kromě 480i tam je ještě By Source.
Vytáhl jsem starou placku Samsung a ten na úplnej Scart a nebo jednodrát kompozit je na STB stále 576i a pak tam je už jen černobílej 480i a By Source. Samsung sám zobrazení rozlišení v menu nemá, nebo jsem ho nenašel. Takže Samsung se chová stejně jako Philips.
Jen ten Panasonic tvrdošíjně trvá na 720p a to přes jednodrát kompozit. RBG ze Scartu jem nezkoušel, ani nevím, jestli ho STB podporuje. Component STB nemá.
Nic, prostě to chodí a ale chová se to nestandardně.
Mě jde spíš o to přepínání dvou HDMI pro PC monitor a smíchání dvou zdrojů zvuku, co řeším v jiným vlákně.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: ne září 13 2020, 15:03    Předmět: Citovat

To je přece nějaký nesmysl. Aby ten signál prošel barevně kompozitním výstupem, musí být v nějaké barevné normě. Já znám jen PAL, Secam (obě 576i) a NTSC (480i). Žádná norma pro 720p přes kompozit neexistuje, leda že by to tam posílal v HD MACu Smile
Jinak nevím, jak který Samsung, ale ten můj rozlišení ukazuje při přepnutí/zmáčknutí info v tom proužku, kde je info o pořadu.
Když jsem kdysi zkoušel nějaký STB, tak ta rozlišení šla nastavit jen pro HDMI, SCART byl vždy natvrdo downscalován na 576i (což dává smysl, když v Evropě jiná soustava běžně nebyla). Ale STB i po vytažení HDMI psal ta rozlišení, která byla nastavena s ním. I u tebe to vypadá, jak kdyby to byla rozlišení pro nějaký 60Hz monitor (720p může být p50 i p60) připojený přes HDMI. Asi bych zkusil reset do továrního nastavení pouze s připojeným scartem.


Naposledy upravil xsc dne ne září 13 2020, 15:08, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund