Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přelomový rozsudek?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31766
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 22:29    Předmět: Citovat

Jenže ono jde o tu dobu, po kterou je nutný tu pozornost přenýst z cesty a situace kolem auta na jinej bod - mrknutí na tachometr nebo otáčkoměr, když člověk ví kde by měl mít rafiku respektive do zrcátka umístěnýho tak, aby bylo těsně na okraji zornýho pole nevyžaduje tak dlouhou dobu, jako pohled na dotykáč, uvědomění si kde je prst, kam by se měl posunout, posunutí prstu se současnou zrakovou kontrolou, jestli se posunuje správným směrem a jestli se dotýká správnýho místa dotykáče a samozřejmě i kontrola výsledný změny. Je to dokázaný, exaktně změřený a mnohokrát ověřený i publikovaný - bez ohledu na věk, pohlaví, barvu a existenci/neexistenci předkožky, druh genderovýho sebeuvědomění, sexuální orientaci i náboženský přesvědčení. Všecky ovládací prvky mají mezinárodně uznávanýma normama určený síly, kterýma musejí jít v tý který kategorii vozidel ovládat, aby bylo dosažený požadovaný funkce (brzdy, řízení, veškerý spínače), jsou platný i normy časovejch intervalů, za jakej se musí třeba plynovej pedál po uvolnění tlaku vrátit na nulovou polohu, všecko. Ze stejný normy by měly vycházet i časy, za jaký má bejt řidič schopnej učunit tu kterou manipulaci s nějakým ovládačem pro funkci nezbytně nutnou pro jízdu = nejrůznější přepnutí provozních režimů jízdy i příslušenství. Jenže jak vidno, automobilky si tyhle předpisy překrucujou jak se jim líbí, koneckonců vidíme to i jinde, když si Boeing moh půlku testů pro ouřední schválení provozní bezpečnosti svejch B-737MAX udělat sám bez dozoru a kontroly nezávislýho STÁTNÍHO ouřadu, takže si de facto do protokolů mohli napsat doslova co chtěli (a pak to stálo víc jak 300 mrtvolek), proč by si automobilky nemohly prosadit oslepnutí kontrolních orgánů při schvalování náhrady klasickejch a časem ověřenejch mechanickejch ovládačů naprosto nesmyslným (ale moderním A HLAVNĚ LACINĚJŠÍM!!!!) dotykovým ovládáním ??? Hlavně, že to sype (do něčí kapsy), že jo ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 22:35    Předmět: Citovat

Ty si proste nedokazes pripustit ze lidem mrknuti na tachometr nebo dotykac trva stejne dlouho, jen z toho duvodu ze ty to nedokazes. Je to marny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4950
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 22:50    Předmět: Citovat

Na dotykáč sa nemrká, po dotykáči sa patlá. To je podstatný rozdiel.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2403

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 22:54    Předmět: Citovat

Dost mi to připomíná jedno fórum o autech před spoustou let. Jeden kluk tam nekonečně dlouho obhajoval, jak naprosto bezpečně jezdí s okávkou 160km/hod po okreskách. Pak asi dva měsíce nic, a pak: "už se můžu na posteli posadit.."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15511
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 22:56    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Ale jak pises, lidi na to casem prijdou ze displej je lepsi nez tlacitka, tak jako na to prisli u mobilu Smile
Tak já jsem kupodivu na to u mobilu ještě nepřišel. Jeden mám tlačítkový a kupodivu normálně funguje. Laughing Druhý mám taky s displejem jako ten tlačítkový, ale "chytrý". Ten jsem si pořídil vlastně jen ze dvou důvodů a to je foťák, abych si nemusel v obchodě všechno opisovat a navigace. Další blbosti mě vlastně nezajímají. Telefonovat umí oba dva.
No a když někam jdu, tak s oblibou vytahuji právě ten tlačítkový a sleduji to opovržení těch "lepšolidí", jak jsem asi blbej. Divili byste se, zase tolik debošů ale mezi náma není, ale člověk si rychleji udělá úsudek. Většinou normální lidi vůbec nezajímá, jaký kdo používá telefon. Doba chlubení s telefonama je už za námi, teď to začíná asi u aut a u televizí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31766
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 23:11    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Ty si proste nedokazes pripustit ze lidem mrknuti na tachometr nebo dotykac trva stejne dlouho, jen z toho duvodu ze ty to nedokazes. Je to marny...
A ty nedokážeš připustit (když už to nedokážeš pochopit), že to vůbec není o mrknutí, ale o celou tu dobu, po kterou musíš ten prst šoupající se po skle sledovat, abys jím sledoval tu kýženou dráhu, protože na tom jako tvůj mozek (pardon, abych ti nepřipsal něco co nemáš, tak jako tvá nervová uzlina) vyblejskaným skle žádný jiný vodítko než optickou kontrolu vočima nemáš? U tebe už se nedá předpokládáat, že bys z takovejch představ vyrost, leda teda že by se ti přihodilo něco podobnýho, jako tomu ochcáfkářovi z postu pepíka9, co jezdil po okreskách 160 tak dlouho, až mu trvalo 2 měsíce, aby se zas DOKÁZAL POSADIT NA POSTELI ... To by ti možná pod ty tykadla něco vrazit dokázalo, ale jinak pochybuju ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2021, 7:42    Předmět: Citovat

Ale nikdo zadnou drahu prstu ci co nesleduje. Proste mrknu a zmacnu.
Tohle je zcela evidentne mimo tve schponosti ale ver, ze vetsina lidi nemusi cumet na prst kdyz macka na displeji nebo neco podobneho. Jede po pameti. Pripada mi ze je to jak vysvetlovat slepemu co jsou to barvy. Pokud je nekdo takovy v bruselu, tak to potes. Je to analogie jako s temi smartfony. Vzdycky se najde nekdo kdo pouziva tlacitkace a ja mu je v zadnem pripade neberu, ale zbytek sveta uz priisel na to co je pro ne lepsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2021, 11:04    Předmět: Citovat

Hloupost. Dotykáč je na mobilu lepší jen proto, že dnes se mobil většinu času používá jako brouzdátko na netu. Pokud chceš telefonovat, je dotykové ovládání stále horší a u sms je to podle situace. Pokud máš klid, volné obě ruce, a po dobu psaní nemusíš sledovat dění okolo, je dotykáč možná rychlejší. Ale v terénu, stačí jen obyčejná chúze po chodníku, už je takové psaní na dotykáči skoro nerealizovatelné.
Na stařičkém telefonu Siemens C10 jsem mohl psát SMS i při jízdě na kole a vůbec jsem při tom na něj nemusel koukat! Pak jsem jen text rychle přelétl očima, jestli tam nemám nějakou chybu.
Ovšem Siemens C10 nebyla žádná Nokia, na které napsat SMS bylo obrovské utrpení, spotřebovalo šíleně času, přečíst si po sobě text trvalo déle než ho napsat a nedej bože když bylo potřeba někde v půlce textu něco pozměnit, na to si člověk musel vzít půl dne dovolené! Laughing
Termite, pokud chceš aby ti v autě zůstal aspoň dotykový telefon, vykašli se tady na to, protože zatím svými argumenty od dotykového ovládáni v autě odrazuješ i ty, kterým bylo doposud lhostejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2021, 15:01    Předmět: Citovat

Proti dotykacum v aute broji nejvic ti, co maji problem s dotykaci obecne a vyzdvihuji tlacitkove mobily, viz i tvuj pripad. Ja zmineny siemens mel taky a byl to posledni mobil s tlacitky co jsem v zivote mel. Svet se ubira jinam.

Je to podobne jako treba s automatickou prevodovkou. Milovnici starych poradku se budou jako ekkar hadat ze automat je nahovno a vymejslet nesmyslne duvody proc, ale kdyz stojim za kloboucnikem na krizovatce, mam fakt radost, nez se mu podari rozhybat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31766
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2021, 15:19    Předmět: Citovat

Jenže za pomalej rozjezd nemůže převodovka, za ten může výhradně ten převod mezi sedačkou a volantem. Ty totiž motáš dvě věci do sebe - telefonování, kdy má obsluha founa jen pro vygenerování spojení a na nic jinýho se nesoustředí a řízení auta, kdy se naopak osoba za volantem má striktně věnovat pouze a jedině řízení auta - a ne někde šmrdlat prstem po dotyku ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2021, 16:28    Předmět: Citovat

Nevyzdvihuju tlačítkové mobily, jen porovnávám vlastnosti obou druhů ovládání, jejich výhody a nevýhody. Jsem myslím nestrannej, protože ani jeden z obou způsobů nepreferuju ani nezatracuju.
Všechny tlačítkové mobily mám dávno v krabici, používám dotykové a nijak mi to nevadí. Co mi ale vadí je, že všechny nové mobily jsou kravsky velké, takže momentálně pokud u sebe nosím mobil, je to Nokia 5530 XpressMusic. Nic novějšího už není telefon do kapsy, ale spíše tablet. Takovou krávu určitě po kapsách tahat nebudu. Pro jistotu jsem si ještě jednu 5530 koupil do náhrady, kdyby se s tou mojí něco stalo.
I tu C10 jsem používal velmi velmi dlouho. Dlouho jsem ho chtěl nahradit něčím menším, a třeba i s více funkcemi, ale opravdu nebylo čím. Krom C25 která však byla jen zmenšeninou C10. C35 už měla velmi otravný SW, taky jsem ji měl, ale jen na hraní. Všechny tehdejší mobily byly jen hračky k nepoužití. Dnes je to stejné, takže s 5530 se asi tak rychle nerozloučím. A ovládání? Pche, to je až ten poslední problém v řadě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2566

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2021, 17:36    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
...Doba chlubení s telefonama je už za námi, ...
Myslíš?
https://debaty.net/discussions/3050953-je-vlastneni-nejnovejsiho-iphonu-chlapacke-part-2
Very Happy

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strana 17 z 17

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund