Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přelomový rozsudek?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st leden 13 2021, 20:10    Předmět: Citovat

Tak například hlasitost na autorádiu, tady zatím točítko nic nenahradilo. Poťák, dnes lépe kódové kolečko, pokud je kvalitní. Tlačítka +/- jsou pěkný oser a posuvník na dotykáči je ještě horší.
Jak nastavuje termit hlasitost jediným ťuknutím, to by mě teda zajímalo Smile
Dotykáč má ještě jednu nevýhodu - snadná možnost neúmyslného, možná i nevědomého dotyku. Nevadil by mi v autě, pokud by obsluhoval funkce, které se neovládají za jízdy.
Ale cokoli zásadního při řízení, to v žádném případě.
U mašin je to jiná kapitola. Často však tyto "modernizace" páchá někdo, kdo nemá pořádně ani ponětí o tom, co by takové ovládání mělo dělat. Podle toho to pak často i vypadá. Všeobecně SW je v dnešní době obrovská slabina jinak i docela vymakaného systému.
Ovládání dotykem možná nebude špatné, ale až bude o level výš. Určitou vizi mám, ale - mluviti stříbro, mlčeti zlato Smile
Zatím si s ním jenom neohrabane pohráváme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2577

PříspěvekZaslal: st leden 13 2021, 20:21    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
...Ty s to trefil, aspon vidis jaky mam ve vsech moznych i nemoznych zkratkach nejen tlacitkach gulas Smile

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=CMpzQeFKrYc&list=PLlTIlv7zj6jKqnJIFhruWFRthw0zOgW-I&index=26

http://www.gentleman.cz/archiv/21/0113.htm

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st leden 13 2021, 20:45    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
...Jak nastavuje termit hlasitost jediným ťuknutím, to by mě teda zajímalo Smile ...


No jednoduse, jako na kazdem mobilu. Proste tuknu prstem na slider hlasitosti vic nahoru nebo dolu a podle toho se mi zmeni hlasitost. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st leden 13 2021, 20:55    Předmět: Citovat

Kremík, celkom jednoducho, ideálne potiahnutím prstu kdekoľvek napríklad na pravej strane displeja, naľavo môže byť jas Smile Autorádio už dávno neznamená rádio, ale aj prehrávač hudby, filmov, kontaktov a správ telefónu, a samozrejme navigáciu atď - bezdotykové ovládanie mala ešte bráchova staršia Audina a bolo to niečo príšerné, tak obrazek_cenzuraé ovládanie si človek ťažko vôbec vie predstaviť Exclamation Takže ako vraví termit, v takýchto prípadoch je dotyk na nezaplatenie, rovnako ako aj v telefónoch a určite aj strojoch, dodnes si pamätám ten veľký panel plný totálne nezmyselných symbolov, ktoré sa nedali ani zapamätať ani logicky odvodiť, a prácne som sa musel nabifliť postup ako to používať, otras... A keďže je toto vlákno o spore s políciou kvôli používaniu displeja v Nemecku, tak k tomu môžem dodať len toľko, že som mal na diaľnici v ruke vypnutý telefón a iba som ho držal, vôbec nepoužíval, no prašivec nemčúrsky ma zastavil a dal 125€ pokutu aj napriek tomu, že uznal, že som ho nepoužíval, dement Very Happy Za chvíľu budú dávať pokutu aj za to, že na palubovke nejaký displej vôbec svieti, magori pošahaní Very Happy Zaujímavé, že Tesla má veľkých displejov niekoľko a nikto sa nesťažuje, každý to iba chváli Smile Ale všimol som si, že dedkovci ten adaptívny tempomat vôbec nepoužívajú, pritom netušia, o čo rozumnejšie je si na nové veci zvyknúť namiesto sa ich báť Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st leden 13 2021, 22:17    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Zaujímavé, že Tesla má veľkých displejov niekoľko a nikto sa nesťažuje, každý to iba chváli Smile
No, myslím, že ten chlápek, co si na touchscreenu ťuknul na autopilot, šel se hrabat v přihrádce u spolujezdce a napral to do lesa, kde ho pak tahali z hořící Tesly, si to asi moc nepochvaluje. Přitom stačilo tak málo - všimnout si, že povel k zapnutí autopilota nebyl přijat. S fyzickým tlačítkem by se mu to asi nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st leden 13 2021, 22:35    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Kremik napsal(a):
...Jak nastavuje termit hlasitost jediným ťuknutím, to by mě teda zajímalo Smile ...


No jednoduse, jako na kazdem mobilu. Proste tuknu prstem na slider hlasitosti vic nahoru nebo dolu a podle toho se mi zmeni hlasitost. Smile

Jasně, a jen tak mimochodem se přesně trefíš. To mi povídej. Jedině že pokaždé pak sám sebe přesvědčíš, že právě tolik jsi to chtěl Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 16:37    Předmět: Citovat

Ako sa to vezme - na displeji človek vidí odozvu a má istotu, že systém o požiadavke vie, zatiaľ čo napríklad tlačítko klímy na mojom aute má dva nezávislé spínače (jeden pre kompresor, druhý pre kontrolku), a pokiaľ je zlý kontakt na tom prvom, tak som aj fyzicky zapol, aj mi kontrolka svieti, ale trt z toho a klíma neklimatizuje Very Happy No a na nejaký súčasný autopilot by som sa nespoliehal ani pri displeji, ani pri fyzickom tlačítku Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 17:25    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):

Jasně, a jen tak mimochodem se přesně trefíš. To mi povídej. Jedině že pokaždé pak sám sebe přesvědčíš, že právě tolik jsi to chtěl Laughing

Ja proste nemam problem trefit se prstem kam chci. Pokud to nezvladas, ovladej si radio jak chces, mi je to fuk. Ale nezakazuj ovladani ktere mi vyhovuje jen proto ze ty ho nezvladas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17819
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 18:59    Předmět: Citovat

Vy tady řešíte nesmysly. Smile Dneska jsem jel autem, kde se nemusely mačkat žádný dotykáče ale stačilo říct (česky) co má auťák udělat. Jen si to všechno pamatovat aby slečna furt neříkala: "nerozumím, zopakujte". Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31930
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 20:08    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Ako sa to vezme - na displeji človek vidí odozvu a má istotu, že systém o požiadavke vie, zatiaľ čo napríklad tlačítko klímy na mojom aute má dva nezávislé spínače (jeden pre kompresor, druhý pre kontrolku), a pokiaľ je zlý kontakt na tom prvom, tak som aj fyzicky zapol, aj mi kontrolka svieti, ale trt z toho a klíma neklimatizuje Very Happy No a na nejaký súčasný autopilot by som sa nespoliehal ani pri displeji, ani pri fyzickom tlačítku Laughing
A to je to - aby člověk VĚDĚL že se něco zapnulo nebo posunulo, NA DISPLEJ se musí koukat aby zjistil odezvu = musí odvrátit pozornost od řízení. Na rozdíl od toho na tlačítko se dívat nemusí, aby věděl, že se něco sepnulo mu stačí hmatovej vjem - a to, že nějaký tlačítko má závadu taky zjistí jednou a pak už ví, že ho musí dát opravit. Ale všecky ty co tvrdí, že dotykáč zvládnou ovládat bez nutnosti čumákovat si na prsty bych nechal ovládat dotykovej chytrofoun s vypnutým zobrazením, ale s aktivní dotykovou vrstvou, aby fakt všecko ovládali výhradně na slepo a po paměti - co by jim z toho vyšlo. Good luck, guys!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 20:37    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):

Dam ti konretni priklad, na ovladani zrcetek mam na dverich takovy joystikoprepinac. Otacenim prepinam serizovani leveho a praveho zrcatka, vyhrivani, sklapeni zrcatek dole a k autu. Takze kdyz chci zapnout vyhrivani, musim cumet na dvere a lustit nicnerikajici symboly a stejne to vetsinou dopadne tak, ze pri zapnuti vyhrivani nejdriv sklopim zrcatka apod nez se proluskam k pozadovane funkci.

Tak proč takovou blbost co nezvládneš vůbec koupíš? To jsi asi stejný hňup jako ten kdo koupí dotykový a nezvládne ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 20:38    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Kremik napsal(a):

Jasně, a jen tak mimochodem se přesně trefíš. To mi povídej. Jedině že pokaždé pak sám sebe přesvědčíš, že právě tolik jsi to chtěl. Laughing

Ja proste nemam problem trefit se prstem kam chci. Pokud to nezvladas, ovladej si radio jak chces, mi je to fuk. Ale nezakazuj ovladani ktere mi vyhovuje jen proto ze ty ho nezvladas.

Si zaseklej, nebo zabržděnej? Kde komu co zakazuju?
Klidně si toč na displeji kolečkem místo volantu, mi je to fuk Smile
Tady strach nemám, tohle ovládání tlačítka nevytlačí, protože je na <|>. Jsi asi statistická odchylka, ale bát se taky nemusíš. Dotykovky úplně taky nevymizí. Čekám, že se časem zdokonalí.
Až lidi přijdou na to, že dotykové ovládání je prostě dotykové. Nemá smysl, aby nahrazovalo nějaké tlačítka, hejblátka, atd, protože takhle funguje jen jako náhražka a náhražka nikdy nenahradí skutečnost. Dotykové ovládání se nejlépe uplatní samo za sebe, bez nějakejch prostoduchejch imitací.
Jo, a taky se trefím prstem kam chci. O tom to vůbec není. Je to o tom, že pouhý pohyb bez zpětné vazby nikdy nenahradí servořízení. Ale pokud vyrobíš HDD běžné velikosti, kapacity aspoň 1G a hlavičky vystačíš polohovat krokáčem, uvěřím ti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 21:06    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Vy tady řešíte nesmysly. Smile Dneska jsem jel autem, kde se nemusely mačkat žádný dotykáče ale stačilo říct (česky) co má auťák udělat. Jen si to všechno pamatovat aby slečna furt neříkala: "nerozumím, zopakujte". Laughing
Tak to já jel před asi měsícem autem a nemusel jsem říkat ani to, slečna řídila sama bez nápovědy. Laughing
(to já jen, abys to neměl tak jednoduchý, když druzí tady řeší takové složitosti) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 21:25    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
A to je to - musí odvrátit pozornost od řízení.

Tak ale v tom prípade musia byť zakázané ako displeje, tak budíky aj spätné zrkadlá, všetko odvádza pozornosť Wink Kamoška rozbila auto o lampu, lebo niečo hľadala v kabelke - kto chce, pozornosť odvráti aj bez čumenia na displej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 22:14    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
...
Si zaseklej, nebo zabržděnej? Kde komu co zakazuju?
Klidně si toč na displeji kolečkem místo volantu, mi je to fuk Smile
Tady strach nemám, tohle ovládání tlačítka nevytlačí, protože je na <|>. Jsi asi statistická odchylka, ale bát se taky nemusíš. Dotykovky úplně taky nevymizí. Čekám, že se časem zdokonalí.
Až lidi přijdou na to, že dotykové ovládání je prostě dotykové...


No vidim, jak se tady vsichni "tlacitkari" doslova zajikaji radosti kdyz nejaky urednik v EU chce dotykace zakazat (o cemz je tohle vlakno).
Ale jak pises, lidi na to casem prijdou ze displej je lepsi nez tlacitka, tak jako na to prisli u mobilu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další
Strana 16 z 17

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund