Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přelomový rozsudek?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2020, 19:43    Předmět: Citovat

Mám Fiestu 2005. Keď málo prší, tak páčku dám do prvej hornej polohy, zotrem, páčku dám dole a keď opäť potrebujem zotrieť, páčka opäť do prvej polohy a tým je už naprogramovaný cyklus. Pri väčšej rýchlosti si to samozrejme upravím, skrátim cyklus. Takto podobne to má podľa mňa väčšina normálnych vozidiel. Neodvracia to pozornosť od premávky. Tie LCD ovládania sú terajšia módna vlna na ťahanie prachov z istej skupiny ľudí. Najmä tie LCD namiesto celej palubovky. Dúfam, že sa to časom vyselektuje a dopadne to rovnako, ako Quadrofonia v rokoch 70" a 3D u TVP... Čas ukáže...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2020, 21:35    Předmět: Citovat

Veškerý problém dotykových ovládání je v tom, že SW tlačítka nejsou definována tvarem. I ty hloupé telefony s klasickou klávesnici měly na pětce výstupek, který umožnil orientaci na klávesnici bez nutného podívání. Autorádia mívají na tlacitkach předvoleb taky různé výstupky. Ale dotykáč nemá nikdy nic, tak na něj musí člověk čumět...
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2020, 22:45    Předmět: Citovat

Problém je v závistlosti na displejoch. Ja to vidím na našej učňovskej mládeži, ktorá sa zasiera medzi skiňkami v šatny, leštia palcom telefóny a mlčia. Keď sú prinútení zdvihnúť oči do horizontálnej polohy, tak sú ako zombie, nevedia kde sú, čo majú robiť, čo sa po nich chce. Z 10 mladých, ktorí nastúpili k nám do práce, jeden komunikuje normálne, ako človek, druhý vie, čo má robiť na príkaz, ale komunikuje tak divno, pomaly, a zbytok, 8 kusov chodia ako zo sci-fi blbého USA filmu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 1:25    Předmět: Citovat

Tak říkáte paměťový cyklovač, jo? Aha, a já si myslel, že je nějaký vadný, když pokaždé má ten interval jinak. Budu muset vyzkoušet Smile Na druhém autě mám prstýnek, po té, co jsem si na něj zvyknul taky pohoda (chvíli mi trvalo, než jsem si zapamatoval kterým směrem se přidává a kterým ubírá). Nějak podvědomně, teď, když o tom píšu, to nevím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 5:49    Předmět: Citovat

Kremik: ten prstýnek, mám taky stejný problém zapamatovat si kterým směrem je pomalu a rychle. Nějaký čas si to pamatuji ale zrovna teď to zas nevím. Autem často nejezdím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 6:16    Předmět: Citovat

No vidis a to je jeden blbej prstynek. Osobne to mam podobne, mi se plete i zapinani a prepinani rychlosti steracu. V terennim fordu mam rychlejsi sterace packou nahoru, ve VW dolu. (nebo naopak, fakt nevim Smile ) Kdyz stridam auta, je to parada... Destovy senzor je jen k vzteku a kdyz si nepamatuju smer zapinani steracu, tak ovladani cyklovacu uz tim tuplem ne.


Kdybych to mel na dotykaci, tak jen jednim tuknutim prstem na ukazatel nastavim rychlost bez zkouseni a tipovani.
Ale prohrabavat nejakym menu bych se k tomu fakt nechtel, muselo by se to zobrazit po zapnuti steracu packou a zustat na displeji do jejich vypnuti. Nevim jak je to v te tesle udelane, nejel jsem v tom aute.


Michal22: Ty tvarem definovana tlacitka maji vyznam pokud je jich tak deset. Podivej se na fotku ovladaciho panelu CNC stroje co jsem tu dal o dve stranky zpet. Pri podobnem poctu cudliku na palubni desce by ti nejake tvary byly prd platne a byl bys za dotykac vdecnej. Smile Ale jak uz jsem psal, nic by se nemelo prehanet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 6:58    Předmět: Citovat

Jen tak mezi řečí: Když jsem zbastlil cyklovač do starého wartburga, sehnal jsem si starý potenciometr s vypínačem "tahem zapni, stiskem vypni" a cyklovač zapojil, že se zapínal když klávesa ovládání na palubní desce byla vypnutá, když se klávesa zapnula, stěrače stíraly bez cyklování bez ohledu na to, jestli cyklovač byl nebo nebyl zapnutý. A k instalaci cyklovače jsem využil díru v palubce původně připravenou k montáži rádia.
Teď jezdím s renaultem thalií co má cyklovač s jedním pevně nastaveným intervalem, taky to jde.
Co se týká instalace dotykových displejů do aut, taky si myslím, že je to 3.14čovina a štelování řidičem za jízdy by mělo být v zákonech postavené na roveň moblování.

EDIT:
Tenhle článek je zajímavý:
https://neviditelnypes.lidovky.cz/cirkus/jsme-v-rukou-imbecilu.A200802_213547_p_cirkus_nef

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.


Naposledy upravil Yarda1 dne po srpen 03 2020, 8:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 7:14    Předmět: Citovat

Ted jsem prijel autem a nasel jsem uplne zbytecne hw ovladace ktere jsem snad nikdy nepouzil.
Treba jako:
Tlacitka na zapnuti klimy na maximum a vypnuti vetraku - je rychlejsi otocit enkoderem regulace otacek vetraku doleva nebo doprava nez hledat prislusne cudliky
Tlacitko na synchronizaci nastavovani teploty u ridice a spolujezdce - naco???
Nastaveni adaptivnich tlumicu - neni mez tim zadny patrny rozdil a stejne se stupen nastaveni zobrazuje na displeji, takze ne nej musim cumet.
Vypnuti automatickeho zabrzdeni kdyz stojim v kopci - proc bych mel chtit tuhle funkci vypinat?
Regulace podsviceni palubni desky - nastavim jednou a pak uz do toho nehrabu
Enkoder na rucni ladeni radia - no comment

Kdyz nekdo neni schopnej ovladat dotykac za jizdy, at to proste nedela nebo si takove auto nekupuje. Jsme snad svepravni lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1432
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 7:58    Předmět: Citovat

A to nikdo nezmínil navigaci (vestavěnou). To je ošetřené jak abych se díval na navigaci a současně na cestu?
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 8:03    Předmět: Citovat

A co tachometr, ukazatel stavu paliva atd...
Ty neodvadi pozornost?
Je to cele nesmysl. Ridic mej jet tak, aby zvladl ridit a basta. Kdyz nekdo pri jizde nezvlada obsluhovat dotykac, tak to delat nema. Uplne stejne jako kdyz macka nejake cudliky. Ze ma starsi generace problem s novymi technologiemi je obecne znamy fakt, tak tomu proste musi prizpusobit styl jizdy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 8:12    Předmět: Citovat

Už jste někdy dostali od polišů flastr za zařízení omezující výhled v zorném úhlu řidiče? Tak bacha na různý krámy na přísavce na předním skle, jako je kamera, navigace, mobil...
Zase jedna blbost, mě třeba omezuje ve výhledu šmidlání stěračů, při dlouhý cestě v dešti mě to přímo sejří.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 8:31    Předmět: Citovat

Myslim ze s tema navigacema taky fizli delaji zbytecny opruz. Ja mam ve sportovnejsim osobaku predni sklo pod tak velkym uhlem, ze mi tovarni zrcatko zasahuje pri vyhledu do poloviny vysky celniho skla. To nikomu nevadi, ale navigace na palubni desce dodavky je problem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 8:41    Předmět: Citovat

Tak co, za prošlý obvaz v lékárničce už prudit nemohou, tak si holt našli tohle, no. Jsou potřeba čárky za přestupky, víc bych za tím nehledal.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 9:07    Předmět: Citovat

MiraSt napsal(a):
A to nikdo nezmínil navigaci (vestavěnou). To je ošetřené jak abych se díval na navigaci a současně na cestu?
A proč? Kdo se potřebuje stále dívat na navigaci a na cestu zároveň? Když už tu navigaci potřebuji, tak mi stejně všechno odkecá. No a kdo to nezvládne, tak si má zastavit, podívat se a jet dál. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 9:11    Předmět: Citovat

Obcas sa hodi pozriet aj na mapu, kde navigacia vyznaci cestu. Ked je zlozitejsia krizovatka, tak to podla hlasovych pokynov nemusi byt jasne. Napriklad vyjazd z dialnice, ktory sa rozvetvuje. Tam by si zastavit urcite nechcel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Další
Strana 4 z 17

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund