Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lenovo S5Pro 128GB nastavení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 21:44    Předmět: Citovat

Dík za info. Některé z těchto skutečností mi nejsou úplně cizí. Mám nějaké zkušenost s videokamerami. Jedna z důležitých pouček je vyhýbat se záběrům oblohy nebo sněhu v krajině. lepší kamery mají vypínatelnou funkci, teď nevím, jestli si to pamatuji správně, Back Light, která právě tu expozici více nebo méně kompenzuje. Za cenu přesvětlení světlých ploch. CCD to přežije.Také při malém osvětlení zvyšují citlivost, a tyto a podobné články mi vysvětlily, proč je pak obraz zašumělý.

A dělají to z pochopitelných důvodů i profesinální i kvalitní kamery. Ta moje má pomocné světlo, tuším ještě halogenové. je to nouzové řešení, a téměř vždy dochází k ovlivnění White Balance, vyvážení bílé. I tak často záběry v pološeru mají tendenci ovlivňovat bílou, často do modra. Ale i tak jsem se dověděl některé věci, které jsem neznal. Z těchto a dalších důvodů je někdy malý zázrak, že fotoaparáty v mobilu dokážou jakž tak použitelné fotky. Ale o profi kvalitě a dokonalosti si většinou u běžných mobilů můžeme nechat zdát.

Ale stejně si myslím, že duální fotoaparáty v mém mobilu mají, slušně řečeno, dost velké rezervy vlivem softwaru. I když použitý fotoaparát Sony rozhodně nepatří k těm nejlepším. Měl jsem a mám nějaké hračky videokamery Sony osm a digitální s kazetami HI osm, a je to bída. O dost lepší jsou JVC VHSC a SVHSC nebo Panasonic, tuším NVMS4. I když dnes už jsou překonány.

Ale už jsem napsal, že ten foťák není jedinou vadou toho mobilu, spíš problém nastavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7547
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 21:58    Předmět: Citovat

Fotografování sněhu bývalo problém i za dob filmu. Expozimetry (i ty vestavěné ve fotoaparátech) jsou kalibrovány na 17% šedou. No a jak je to výrazně jinak, tak je problém.
U sněhu je to tak, že odráží světlo a fotoaparát si "myslí", že je toho světla moc, tudíž zkrátí expozici. Bez korekce "do plusu" (prodloužení expozice) vyjdou snímky tmavé. Když tohle člověk ví, tak není proč se takovým situacím vyhýbat; je dobré znát, jak se fotoaparát chová, co za jaké situace dělá a podobně.
U digitálu je "menší zlo" podexpozice, než přeexpozice; ze stínu se kresba vytáhne líp, než z přepalu.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 0:13    Předmět: Citovat

Nějak mi uniká smysl více fotoaparátů v jednom mobilu. Jo, kdyby od sebe byly vzdáleny na vzdálenost lidských očí, to by byla jiná!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33861
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 7:20    Předmět: Citovat

Kedze tam nevojde normalny objektiv, tak tam naseru x fotakov, kazdy s inym "objektivom". Potom sa bud jednoducho pri fotenie vyberie ten najvhodnejsi alebo sa softwarovo z viacerych skombinuje "fotka".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 8:06    Předmět: Citovat

Zdravím. Děkuji všem za rady a podněty. Je pravda, že jsem zpočátku psal o fotoaparátu(fotoaparátech). Ale to vlákno jsem napsal i kvůli nastavení tohoto telefonu všeobecně, tedy nejen foťáku. Nějak jsme se všichni na tom foťáku zasekali. Ono to nastavení je, alespoň podle mého názoru, "nějaké divné". Jednou a dost. Jen pořád nemůžu uvěřit, že poměrně složitá soustava několika objektivů, snímačů a elektroniky dává tak mizerný výsledek. Telefon umí spoustu funkcí, i když často se dá o užitečnosti pochybovat, ale budiž. Jako hračku pro mladé bych to toleroval. Ale proč ten foťák neplní pořádně ani svou základní funkcí?

Možná jsem špatně hledal, prohledal jsem všechno možné, ale nikde jsem nenašel žádný použitelný návod k obsluze, resp. návod k použití. To leporelo, co bylo v krabičce, byť v češtině, rozhodně není návodem k obsluze ani náhodou. Jen samé kecy a chvála jaký je to úžasný přístroj, jaknádherné fotky dělá, co všechno umí, ale nic konkrétního se člověk nedozví. Přitom zákon vyžaduje ke každému výrobku dodat návod v českém jazyku. U výrobku vyžadujícího zvláštní zacházení je chybějící informace důvodem k vrácení peněz. Máme tu různé kontrolní a inspekční úřady, které by to měly řešit, ale těm je to u krku(teda u druhého konce krku). Ti tak akorát dokážou pronásledovat drobné prodejce a živnostníky. S výrobci radši vůbec nejednají, z těch mají strach?

Prosím proto všechny znalé, jestli neporadí spíš o obsluze, nastavení a používání tohoto přístroje. Nějaká finta v tom musí přece být. S klávesnicí jsem si už poradil, většinu jejích funkcí jsem už pochopil, a dokážu je nastavit. Ale další aplikace, jako třeba zrovna ten foťák, rozluštit neumím. Dík za případné další podněty a rady. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 15:36    Předmět: Citovat

Na tom návodu je nejzajímavější zadní strana a na stránkách Lenovo kliknutí na Telefony také přesměruje na Motorolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 725
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 15:46    Předmět: Citovat

Čo je na tom divné? Lenovo kúpilo Motorolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 17:59    Předmět: Citovat

Na tomto leporelu je divné právě to, že ho nazývají "návodem". Ať už ho stvořilo Lenovo nebo Motorola. Vyjde to nastejno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 18:11    Předmět: Citovat

Tam je právě odkaz dál na support.lenovo.com
Ten tvůj je asi tento.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st srpen 05 2020, 12:23    Předmět: Citovat

Dík za radu. Přihořívá. Ještě tam ale musí být Pro 128 GB. Mají těch pětek několik typů. Ale asi to bude podobné.Zřejmě něco to nastavení otevírá. Jenom škoda, že nás neosvobodili (nezkolonizovali?) místo rusů Američani. Pak bych tomu textu určitě rozuměl. Ale díky, je to krok správným směrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2020, 19:04    Předmět: Citovat

Je slušnost napsat jak záležitost dopadla.
Takže: Po tříměsíčním kordování a trápení jsem se konečně odhodlal vymazat ty desítky GB dat pracně narvaných do paměti a oželet nedůležité informace a poctil jsem návštěvou olomouckou Šantovku a v ní Datart. Přivítal mě prodavač, kterého boužel nemůžubohodnotit jinak, než úppný Hotentot. A to se snažík být slušným Obrovský problém byl vysvětlit mu to množství závad, které jsem chtěl reklamovat. Katastrofou bylo přimět ho, aby do protokolu napsal alespoň přibližně co vlastně požaduji. A spoustu hrubých pravopisných chyb jsem radši nekomentoval. Nejvíc ublížíšvhňupovi, pokud mu řekneš že je hňup.


Ale zkrátka: reklamoval jsem, že foťák nejde nastavit a že nemá předepsané rozlišení.

2. Není možné nastavit aplikaci víc než jednou.

3. Přehrávání hudby od flac nahoru, tedy s větší datovou rychlostí je rušeno vrčením v pravém kanálu, ve výstupu a v reproduktoru.

4. Není k dispozici návod v češtině ani v jakémkoli jiném jazyku.

Zmíněný odborník tvrdil, že zen fotoaparát už je "inteligentní" a počet megapixelů určuje sám podle vlastního uvážení. Teda uvěřil bych, že ten foťák jebrozhodně inteligentnější než ten prodavač. A další nesmysly. Netuším, co nakonec napsal technikovi, ale snad je to tak lepší.


K mému obrovskému údivu a překvapení jsem za14bdní obdržel sms k převzetí opraveného přístroje. S obavami jsem bokamžitěbjel do Šantovky s černými obavami a myšlenkami. Přivítala měvúplně jiná směna složená z normálních homo sapiens. První nadějné zjišrění. V listu k opravě stálo, že vyměnili základní desku a fotoaparát. Takže ten technik odvedl podle svých zkušeností opravdu poctivou práci a snahu.

Jen mě zarazilo, že na tom listu bylo oznámeni , že:"mobilní telefon je zařízení k přenosu hovorůa zpráv a není určeno k přehrávání hudbybve vysoké kvalitě". Pak jsem zjistil, že ten hňupbprodavač přeložil moji žádost: Chrčí pravý teproduktor. Takže není divu.


Trochu jsem prodavače potrápil tím, že předávací protokol nepodepíšu,bdokufbsi telefon nevyzkouším. Ten den začal platit zákaz prodeje. Jen jako výdejna s jen jedním zákazníkem uvnitř. Nakonec mě posadili ke stolku snpočítačem. Ukázalo,bse, že to vrčení způsobuje inovovaná aplikace Poweramp. Nicméně nová MB obsahuje, nebo má nahrátou jinou verzi softwaru, 8.1 místo toho původního čínského úletu Oreo. A to je jiné kafe!

Takže odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil. Je to za ty penízebvelmi slušný mobil, foťák opravdubumí 20 megapixelů a na Lenovo ani Datart nedám dopustit.


Omlouvám sevza překleoy, snad to rozluštíte. Nemám sílu to, co napsal mobil, kontrolovat. Děkuji všem, a hlavně P32bza pomoc a rady. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund