Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips CDR 770, 880 - rekordéry - neví někdo kde opravit?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: pá červenec 17 2020, 22:46    Předmět: Citovat

A co takhle ještě zkusit namazat olejíčkem tu lesklou tyčku, která vede vozíček. Dost častá závada přehrávačů, když vyschne a začne "lepit" původní vazelína Sad.

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2020, 12:18    Předmět: Citovat

No asi tak - pokud má CD rekordér, co má v běžném popisu práce pálit CD-R a CD-RW, problém s čtením LISOVANÝCH disků, tak už netřeba dál diskutovat.
Rozebírání "na součástky", které mmch. nejsou až zase tak kvalitní, jak si mnozí představují /furt jde o masovou prvovýrobu/ - tak to rozebírání může přijít na řadu snad až v momentu, kdy se nikde jinde v Evropě neobjeví např. za 2-3 stovky tentýž aparát, ale např. se spáleným primárem, ulomeným šuplíkem apod.

Sám jsem právě tímto způsobem, přišel k opravdu výborným strojům se dvěma DAC, Philipsům CD-610.
Můj kus měl vadné trafo a současně na Bazoši prodával člověk za 200,- tentýž stroj, ale údajně s vadnou optikou.
Resp. myslel si, že má vadnou optiku.. Nakonec jsem tedy musel koupit ještě jeden ze Slovenska, který už doopravdy vadnou optiku měl a navíc byl zřejmě i napaden nějakým kutimilem.
Tak se během dějin stalo, že ze tří kusů mám dva plně funkční CD-610 a zbytek toho třetího "na součástky". Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2020, 12:35    Předmět: Citovat

[quote="sinclair"]Rozebírání "na součástky", které mmch. nejsou až zase tak kvalitní, jak si mnozí představují /furt jde o masovou prvovýrobu/ - tak to rozebírání může přijít na řadu snad až v momentu, kdy se nikde jinde v Evropě neobjeví např. za 2-3 stovky tentýž aparát..

Bohužel, pomalu mě tyto stroje stály to co nový "Tascam CD-RW900MKII" (myslím tím včetně různých testovacích CDR , nákupu dalšího z řady 880, kvůli přednímu panelu atd. Smile Jak říkám, ještě počkám. Jinak je jedna německá firma , poskytující i záruku na tytp Philips stroje, ale cena kolem 7-8000Kč, to už je fakt lepší ten čínskej TASCAM Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červenec 18 2020, 13:45    Předmět: Citovat

A tak to jo. Já myslel, že jsi k tomu přišel nějak "po haluzi" jako já, za pár stovek a proto, že původní majitelé ani netušili, co vlastně mají/chtějí vyhodit.
Férově přiznávám, že v tom Pioneeru PDR-609 jsem už před lety preventivně přeosazoval jeho spínaný zdroj + všecky bločky po všech napájecích cestách. Byly to obyčejné, spotřebácké 85°C a 105°C a s původními, kdybych je tam nechal, by ten strojek byl už dneska mrtvý.
Udělal jsem to mmj. i proto, že je zásadní rozdíl, hlavně v čitelnosti vypáleného CD-R v jiných strojích a čitelnosti po 10 letech - mezi pálením v počítačové mechanice a pálením reálnou rychlostí ve stolním rekordéru.
Ty šuntové elyty ve spínaném zdroji, to je samozřejmě záměr výrobců. Oni rozhodně nestojí o to, aby zákazníkovi ten výrobek fungoval 20 let, ale jen max. 7-8. Prachy se musejí točit a skláři musejí mít co žrát Very Happy
Elektrolytům ve spínaných zdrojích, třeba i ve vyšších třídách výrobků, je dobré apriorně nevěřit.
Po určitém nájezdu, ještě před vypuknutím prvních potíží, je dobře je komplet celé přeosadit - o jednu až dvě třídy lepším materiálem, než byl použit v prvovýrobě.
Tento, na první pohled málo ekonomický přístup, se mi odměnil naprostou spolehlivostí a nejenom v audiotechnice.
Na audio-cestě si Pioneer v podobných strojích ale dává tradičně záležet. Všude jsou tyrkysově modré Nichicon Alpha a zelené Nichicon Muse, některé v bipolárním provedení.
Používal je ve vyšších třídách i Akai a Rotel. Jsou po stránce kapacit a hlavně svodu nesmrtelné /i proto jsou tak velké/.
Kvůli jejich mizivému svodu je tohle -krom značkových polovodičů a svitků- jedna z mála pasivních součástek, co se fakt vyplatí "vytěžit" na jiné podobné audio-účely.
Jen je třeba dávat pozor, neboť není Nichicon jako Nichicon. I on dělá "základní" třídu, např. srovnatelnou s Nippony SMG/KMG, kterou se ani nevyplatí z desky tahat. Stojí to korunu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund