Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Navigace - specifický požadavek

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Navigace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 19:14    Předmět: Navigace - specifický požadavek Citovat

Vláken o navigacích je spousta, ale co potřebuji vědět, jsem nenašel. Tak jestli s těmito požadavky máte někdo zkušenosti. Předně se jedná o navigaci jako přístroj, a né navigaci v mobilu.
1) možnost si připravit trasu na počítači předem, a pak ji snadno přenést do navigace
2) Mít možnost "zamknout" trasu, tzn aby když sjedu z trasy nenastalo přepočítávání a úprava trasy. Když pojedu po špatný silnici, tak abych se mohl podívat kde je ta původní "správná"
Nikde jsem tohle v popisech navigací nenašel, to ale neznamená že to některá neumí.
Dík za informace


...taky jsem hledal telefon s notifikační diodou, a u těch které ji mají, to skoro všechny v technickém popisu neuvádějí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 19:37    Předmět: Citovat

Nahrani trasy umi urcite tomtom, "zamknuti" trasy umi snad kazda navigace.

edit: spatne jsem pochopil cos myslel tim zamknutim. Pokud by to melo delat to co pozadujes, navigace by musela prestat fungovat kdyz sjedes z trasy. Dost pochybuju ze nejaka tohle dela, nevim kdo by chtel navigaci ktera prestane fungovat kdyz sjedes z trasy a zase zacne ukazovat kam mas jet az kdyz nejakym zpusobem (pomoci papirove mapy) na trasu najedes Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 20:27    Předmět: Citovat

Navigace by nepřestala fungovat, normálně by ukazovala kde jsem, jen by to nezměnilo původní plánovano trasu, prostě by nic nepřepočítávala. např u dvou souběžných silnic (které se ještě vejdou na display) bych viděl kde je původní nahraná trasa, a zároveń bych viděl sebe, jak ho mastím po špatné silnici:-)
Návrat na plánovanou trasu by byl můj problém. Snad je to lépe pochopitelné. Nepotřebuji se až tak přesunout z bodu A a do bodu B, jako potřebuji jet po předem vytyčené trase, kterou jsem si naplánoval na PC.

edit: dosažení bodu B je druhořadé, prvořadé je jet po předem přesně naplánované trase (líp to vysvětlit asi neumím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 20:50    Předmět: Citovat

Tak to jsem zažil peklo s nějakou potvorou, která mě naopak po plánované trase chtěla navádět a vracela mě do "průjezdního bodu" i když sem ho minul protože byl v protisměru. Tuhle funkci "zamknutí" doporučuji dobře prověřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 20:52    Předmět: Citovat

Ja nemel na mysli ze by se navigace vypla nebo neco podobneho, ale kdyz po sjeti z trasy prestane ukazovat kam mas jet, tak vlastne prestane fungovat a nikdo by navigaci ktera by se takto chovala nekoupil. Proto pochybuju ze to nekdo nabizi.

Ty prujezdni body je treba pouzivat s rozvahou, pokud je umistis nesmyslne nebo sjedes z trasy, nemuzes se divit, ze navigace vymysli nesmyslne trasy. Ona se je snazi za kazdou cenu projet. Navigace netusi jestli s bodem chtel jen projet, nebo tam jedes na schuzku s nekym apod. Takze pokud sjedes z trasy, je dobre se mrknout kama jedes a pripadne body kteryma uz nechces projet smaznout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 21:31    Předmět: Citovat

Ty průjezdní body je neštěstí Sad Jezdím jednou týdně do firmy, kde pravým předním kolem najedu na takovou prohnutou mřížku kanálu a zaparkuji. Pak dám uložit polohu. Příští týden na tom samém místě hlásí že do cíle mi zbývá 15 metrů, příště třeba 50, nebo taky otočte se do protisměru. Prý je ta nepřesnost podle toho zda jsou vidět tři satelity nebo všech dvanáct.
--- U průjezdních bodů když zadám město, tak mě to má snahu prohnat přes střed (náměstí, radnice) prostě centrum. A pokud jedu jinudy tak otočte do protisměru a celé navigování je v Haj.lu:-(
--- ale to se bohužel dostáváme od tématu, teda mojí otázky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
renda15



Založen: Nov 05, 2005
Příspěvky: 631
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 21:45    Předmět: Citovat

U některých navigací jde v nastavení zaškrtnout "nepřepočítávat trasu" nebo podobné znění a pokud je tato volba aktivní navigace očekává návrat na původní trasu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 22:28    Předmět: Citovat

Nevíš náhodou u kterých?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 22:31    Předmět: Citovat

To směrování při průjezdu na střed/radnici dělá třeba i Googlemap nebo i Mapy.cz. Musí se jako průjezdní bod definovat přímo nějaká křižovatka, která pak je součástí trasy, nestačí uvést název města. Ta navigace se bez nás sama od sebe skutečně nemá jak dovědět, co my jako uživatelé od ní požadujeme - jestli daný zeměpisný bod daný názvem města jen "líznout", nebo skutečně "absolvovat návštěvu centra". Asi by nebylo od věci, kdyby návrháři systémů pro navi přístroje/aplikace zvážili zavést u průjezdních bodů na trase funkci "zvolit průjezd nejkratší cestou přes katastr udané obce" anebo "při průjezdu navigovat do centra obce" - při dnešní výkonnosti výpočetní techniky by to myslím nijak nezesložiťovalo výpočet tras ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červenec 06 2020, 23:12    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Asi by nebylo od věci, kdyby návrháři systémů pro navi přístroje/aplikace zvážili zavést u průjezdních bodů na trase funkci "zvolit průjezd nejkratší cestou přes katastr udané obce" anebo "při průjezdu navigovat do centra obce" - při dnešní výkonnosti výpočetní techniky by to myslím nijak nezesložiťovalo výpočet tras ...

A nebo by stačila funkce "Dosažení bodu" a pak uvést vzdálenost, např.
0m, 50m, 100m, 500m, 1km, 5km. Pokud bych se přiblížil k průjezdnímu bodu na uvedenou vzdálenost, bral by to jako splněnou podmínku - bodem projeto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: út červenec 07 2020, 8:04    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
Nevíš náhodou u kterých?

Napríklad určite iGO. Skús ho. Navyše so skinmi dimka alebo gurjon má veľmi podrobné nastavenia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2020, 12:40    Předmět: Citovat

Další zkušenost. Zakoupena navigace Navitel E700 do rodiny, z důvodu velkého displaye pro řidiče který má brýle jen na blízko a v autě je nevozí.
Samozřejmě jsem vyzkoušel. Graficky slabota, nepřehledné. trochu se to dá vylepšit nastavit trvale noční režim. Taková navigace pro ženskou, pordon to bych některé urazil Navigace pro lamy Pokud chceš jet z bodu A do bodu B tak celkem rychlé nastavení, výběr ze třech tras. Problém a to veliký nastane pokud chceš zadat průjezdní bod. Přímo horor, ono se tady nedá ani nastavit kam jedeš - myslím město. Idea je asi taková, že musíš vytvořit body, ty se nedají pojmenovat, je jim jen přiděleno pořadové číslo, a pak když plánuješ trasu, tak používáš body, které sis vytvořil. Ještě snad u stolu v klidu a den předem, ale rychle v autě nepoužitelné.
----Ale proč o to píšu, umí import tras, vyzkoušeno gpx ze Seznamu a z Kurvigeru. A tu trasu nepřepočítává , takže plní můj požadavek (viz začátek vlákna) pokud sjedu z trasy, tak je jen na mě abych se na ni vrátil. Sice při importu trasy jsou některé informace na dislay nefunkční, ale tu základní funkci plní - nepřepočítává, neupravuje trasu. Trasa z počítače tam je natvrdo, a je jen na tobě, pokud se od ní odchýlíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2020, 10:24    Předmět: Citovat

tusim aj igo (aspon tie starsie, ktore boli priamo pre samostatnu navi) vie neprepocitavat trasu. Tiez som to obcas vypinal, a ked som zisiel mimo, tak len zahlasila nieco v style, ze som mimo trasu a cakala, az kym som sa opat nenapojil na miesto, kde uz je ta povodna trasa, a dalej navigovala do ciela.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Navigace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund