Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bateriový příklepovky a elektropneumatický vrtací kladiva
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 30 2020, 23:22    Předmět: Bateriový příklepovky a elektropneumatický vrtací kladiva Citovat

Vážení, používáte někdo některou mašinku z předmětu?
Jde mi o to, zda po předešlých letech používání těchto mašinek na 230V (obojí Bosch, vrtačka s zubovým příklepem a vrtací/sekací kladivo 2,6 J SDS+) nejsou bateriovky příliš hračkoidní a jestli s tím jde vůbec profesionálně dělat?
Kolik třeba to vrtací kladivo vyvrtá na jedno nabití děr do betonu SDS+ vrtákem fí 8? Případně do plných cihel?
Vytipoval jsem zatím:
https://www.bosch-professional.com/cz/cs/products/gbh-18v-26-0611909000
https://www.bosch-professional.com/cz/cs/products/gbh-18v-26-f-0611910000
Akorát je mi podezřelý, když někdo u něčeho napíše Professional.
Nebo vzít vyrazně levnejší Makitu která je s baterkou a nabíječkou za podobný prachy co výše uvedený zcela holý Bošky:
https://www.fepro.cz/aku-kladiva/makita-dhr182z-aku-kombinovane-kladivo-li-ion-18v-bez-aku-z/
Vyhazovat hodně peněz za něco, co vůbec netuším jestli bude vyhovovat se mi moc nechce.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 8:09    Předmět: Citovat

měl jsem v ruce příklepovou makittu a to schopně nevrtalo ani do cihly, radši jsem šel natáhnout kabeů a vzal pořádný stroj i když šlo jenom o tři díry 6mm Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 8:51    Předmět: Citovat

Známej, co dělá elektro a revize, tak používá bezdráty jen Bosch a je spokojený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 8:54    Předmět: Citovat

Můj taťka byl kameník.
Kdysi koupil od bývalého kolegy aku kango Bosch, profi řada.
Nechal si v GESu zrepasovat akumulátory a pak to používal několik let.
Byl velice spokojený, říkal, že to klepe do přírodního kamene i do teraca líp, než síťová Bosch v profi provedení.
Ale bohužel jednou nechal tuhle aku mašinu na hřbitově, po půl hodině se pro ni vrátil, už tam nebyla Confused
Zbyl od ní kufřík a nabíječka.
Potom koupil nějaké jiné, jakási zvláštní značka (nevzpomenu si, ale můžu se pak podívat), za docela rozumný peníz.
Sice říkal, že na Bosch to nemá, ale jinak byl docela spokojenej.

Teď už tady 8 let není, tohoto aku kanga jsem se ujmul já, občas s ním dělám.
Na vrtání do zdi docela v pohodě, ale v betonu jde vidět menší razance příklepu, navíc už akumulátory hodně zestárly.
Jsou tam Ni-MH, takže ještě samovybíjení.
Ale občas je to k nezapalacení, zvlášť někde venku, když není po ruce zásuvka.

Osobně bych si asi zvolené kladivo zkusil vypůjčit v půjčovně, otestoval výdrž aku a razanci příklepu, pokud by vyhovovalo, tak bych ho koupil.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 795
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 9:27    Předmět: Citovat

Švagr má Milwaukee, vrtá to krásně, přesný typ ale nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 10:23    Předmět: Citovat

Bateriový Milwaukee vrtá a seká jak blázen. Jen trochu těžký do ruky.
Pneumaticky to pumpuje i na minimální otáčky, skoro to není slyšet, a dere se do betonu o sot šest. S uřvanou síťovou příklepovkou slyšitelnou přes 6 pater nesrovnatelný. Jako sekací kladivo taky vynikající.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 10:31    Předmět: Citovat

Kolega má stavební firmu a měl skoro vše v aku verzi od Hilti a jelo to dobře...
Nedávno ho slušně vykradli a tak zkusil Milwaukee a říkal , že je to srovnatelné s Hilti a za mnohem lepší ceny...

Jeho důvod přejít do aku byl jasný, než se tahat s prodlužovákama a shánět volnou zásuvku a řešit kdo ho mezitím odpojil nebo sekl prodlužovát... tak už dávno pracoval....

tím že měl baterky kompatibilní do všech mašin, tak měl velkou zásobu aku a jen přehazoval....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 14:28    Předmět: Citovat

Sadra17 napsal(a):
měl jsem v ruce příklepovou makittu a to schopně nevrtalo ani do cihly, radši jsem šel natáhnout kabeů a vzal pořádný stroj i když šlo jenom o tři díry 6mm Embarassed

To jsi ale měl příklepovku s univerzální hlavičkou a nebo s SDS +? Univerzální hlavičky mají jen mechanickej příklep přes zubatku, SDS+ jsou elektropneumatický vrtací kladiva s mnohem vetší, rázem. Rozdíl ve vrtání obou je mi z 230V verzí znám dostatečně.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 14:30    Předmět: Citovat

Radimosso napsal(a):
Kolega ... zkusil Milwaukee a říkal , že je to srovnatelné s Hilti a za mnohem lepší ceny...

Nemohl bys prosím zjistit, co to má za typ?

Prosím i Charose

Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 14:33    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Osobně bych si asi zvolené kladivo zkusil vypůjčit v půjčovně, otestoval výdrž aku a razanci příklepu, pokud by vyhovovalo, tak bych ho koupil.

To je trochu problém, protože v půjčovnách obvykle mají mašiny o 1-2 modely starší než ty, co jsou aktuálně na trhu.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 16:54    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):

To jsi ale měl příklepovku s univerzální hlavičkou a nebo s SDS +? Univerzální hlavičky mají jen mechanickej příklep přes zubatku, SDS+ jsou elektropneumatický vrtací kladiva s mnohem vetší, rázem.

jo byl to "obyčejný" vrtačkošroubovák" za pár tisíc Embarassed kdyby tam ten příklep nedali tak by se vůbec nic nestalo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidChlup



Založen: Sep 03, 2019
Příspěvky: 69
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: po červenec 13 2020, 21:43    Předmět: Citovat

Porovnání milwaukee a makity DHR241 je, že milwaukee má větší výdrž, a klepe o něco málo víc, ale oproti makitě má takový "necitlivý" regulátor ve spínači. Ta makita má ten spínač docela vymakanej a motor je schopen opravud malých otáček, to je dobré na přesné vrtání, aby jste díru začal tam, kde potřebujete. To milwaukee se vždy tak "hrubě" rozjelo a vrták o pár mm uhnul.

Pokud s tím nebudete dělat denně 100 děr, tak si myslím, že je bosch zbytečný, nehledě na jejich servis...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2020, 21:38    Předmět: Citovat

Já mám 20 let modrýho Bosche s kabelem (to nejlehčí elktr. kladivo)
už bylo x krát v opravě a pořád šlape.
Ale teď jsem pořídil aku Metabo, bez kabelu to je jiná liga Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2020, 22:36    Předmět: Citovat

milosak napsal(a):
Já mám 20 let modrýho Bosche s kabelem (to nejlehčí elktr. kladivo)
už bylo x krát v opravě a pořád šlape.
Ale teď jsem pořídil aku Metabo, bez kabelu to je jiná liga Very Happy

Toho modrýho Bosche kladivo mám od roku cca 1995 a krom 2 x zlomenýho kabelu hned za rukojetí a vybouchlýho odrušovacího kondu mu nikdy nic nebylo. Má teda dost vyrajtovanou SDS hlavičku,ze který furt trochu teče kolomaz ale raubírnu už s tím moc nedělám a tak snad ještě pár let vydrží.
Od Metaba jsem měl pouze zelenou elektrickou opalovačku ve který mě po půl roce foukání na smršťovačky bužírky odešlo topný tělísko. Když jsem pak zjišťoval, jak je to s Metabem, tak mi všude říkali že to je hračkoidní produkt. Jestli mají Hobby a Profi jako měl Bosch, to jsem nezkoumal.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2020, 23:40    Předmět: Citovat

Mám 3 aku od Metaba, flexu, silnou vrtačku na dlabání,
nástrojařskou se 4 k otáčkami na přesný navrtávání a jsem s nima nadmíru
spokojen, to kladivo jsem zatím moc nepoužíval.
Ta flexa co jsem před 2 rokama kupoval byla tehdy nejvýkonější ze všech
18V strojů v celým vesmíru. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund