Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kirchhoffovy zákony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 10:46    Předmět: Citovat

První zákon se často zmiňuje u principu proudového chrániče. Ovšem není to zcela přesné - chránič pouze hlídá, zda se proud vrací do zdroje stejnou cestou. Zákon přitom platí i při poruše - poruchový proud se nikam neztrácí, pouze prochází mimo chránič. Odběr daného obvodu ze zdroje se vždy rovná součtu provozního a poruchového proudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4118

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 13:19    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
osobně se se zapojením využívající zákon pana Kirhoffa setkávám dnes a denně. Např srážecí odpor složený z několika sériových odporů pro snížení zátěže na odporu, nebo ve stejném důvodu, jako měřící odpor složený z několika paralelně. A těch případů je spousty.
To je predsa jednoduchý súčet odporov alebo vodivostí. To snáď nepotrebuješ zakaždým odvádzať z Kirchhoffových poučiek.

Najbližši k použitiu Kirchhoffových zákonov je asi virtuálna nula na vstupe operačného zosilňovača. Tam to môže byť občas tak zamotané, že bežná predstavivosť nestačí a pre istotu treba zapojenie rozpísať do vzorcov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miller



Založen: Jun 21, 2020
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 19:36    Předmět: Citovat

Tak to řeknu ještě úplně jinak: je to u mě jako bych byl mimozemšťan, a našel na ulici válet se pistoli: umím ji hezky nakreslit na papír, ale vůbec nevím k čemu je, jak se s ní pracuje a kterej konec patří do ruky.

Mohli byste mi - prosím - dát link na nějaký vzorový příklad, který bych zkusil vypočítat? Zkusím to vypočítat, jak si myslím, že to má fungovat, a uvidím, zda to dopadne dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3499
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 19:50    Předmět: Citovat

Třeba tady a tady
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miller



Založen: Jun 21, 2020
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 20:07    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
IMHO vysvětlovat to na obvodu s pár odpory - tedy rezistory - není až tak složité. Ale když tam budeš mít ještě nějaké kondenzátory a cívky, tak končí sranda a začne náboženství (vím o čem mluvím, vystudoval jsem FEL ČVUT ještě v době, kdy slovo "počítač" pro mne znamenalo zajít k dálnopisu, vyděrovat děrnou pásku a hodit ji do krabice).
Pokud to po tobě budou chtít s tím, že to pak budeš používat, tak tam raději ani nechoď.

Co je to za pozici o kterou se chceš ucházet?
https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=922&t=929499&st=0&sk=t&sd=a&start=0&all=1

https://www.podnikatel.cz/clanky/co-delat-s-tim-kdyz-se-vam-na-pozici-programatora-hlasi-uklizecka/


Ještě doplním: když jsem - pravda, před pěti 4 lety, kdy byla krize na lidi - šel žebrat do jedné firmy o práci (kterou jsem nakonec dostal, byť ji, kvůli nehoráznému bordelu po dvou letech opustil) tak mě tam uvítala barbie, co měla před sebou papír s asi 20ti otázkama, a dělala zelené fajfky anebo červené křížky podle toho, jak moc se moje odpověď shodovala s tím, co měla napsáno na papíře.

Takovej paradox čínského pokoje v praxi.

A proto se obávám, že podobně bude probíhat i tento pohovor: manažer oddělení nebude mít čas, posle tam podobnou husu, a taky bude záležet, jak pak - ten můj "děrný štítek" - bude vypadat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1282
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 22:22    Předmět: Citovat

Miller, kam do .... chces ist robit ze zaspinis cele forum divnymi nieotazkami, mohol si to nasypat do jednej temy a na koniec dat otaznik (dalo by sa to lahsie zmazat Very Happy )
co sa tyka roboty , neviem ako ostatne oddelenia u nas , ale konkretne nase oddelenie , si na "nad operatora" co by mal vediet aj nieco technicke a zaklady obsluhy daneho zariadenia , zavolaju na pohovor mňa (prisediaci). Personalista sa pyta na hluposti na ktore ani ja neviem odpovedat a uricte by ma nezobrali , ja sa opytam na konkretne veci , vies obsluhovat dany stroj , ano
rozumies tomu? - spytam sa na to ako to funguje aby som zistil ci ma clovek aspon zaklady technickeho myslenia - odpoved je jasna , nerozumie ani prd. Bereme.
Okrem balenia bab na zmene vie obsluhovat stroj, nic viac, technicke myslenie nula bodov. Naco som na takom pohovore?
ale na druhu stranu , aspon mozem povedat NIE , ak je jasne ze clovek dany stroj este nevidel, to mozeme zaucit aj upratovacku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2569

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 22:25    Předmět: Citovat

Miller napsal(a):
...když jsem... šel žebrat do jedné firmy o práci (kterou jsem nakonec dostal, byť ji, kvůli nehoráznému bordelu po dvou letech opustil) tak mě tam uvítala barbie, co měla před sebou papír s asi 20ti otázkama, a dělala zelené fajfky anebo červené křížky podle toho, jak moc se moje odpověď shodovala s tím, co měla napsáno na papíře....


Především: Když se jdeš někam ucházet o zaměstnání, je chyba, když z tebe čiší, že jdeš žebrat. Má z tebe vyzařovat něco jako "Já jsem ten pravý co ho hledáte a jestli to nevíte, tak děláte chybu". Prace co ti jinak vyhovuje se neopouští kvůli nehoráznému bordelu, tedy pokud není tvůj. To je starost někoho vyššího a pokud jemu je to jedno, házej na to nočník. Taky jsem dlouho až do důchodu pracoval v jedné firmě, trochu jsem se pokoušel tam tomu dát nějaký řád, ale moc se mi to nedařilo, tak jsem si pomyslel: "Co já se budu snažit, ty naše produkty kupovat nebudu".
A pokud někoho skutečně shánějí a nikoho jiného nemají, tak tě vezmou i kdyby se pipina ukřížkovala. Možná by bylo dobré, kdybys o té firmě získal co nejvíc informací, co se tam vyrábí a tak a při jednání měl pár otázek k věci - jestli bude potřeba nechat se proškolit podle vyhlášky 50 a jakého paragrafu, jestli budou vyžadovat, aby sis udělal školení referenčních řidičů, jestli budou požadovat, abys jezdi na pracovní cesty a jak často - tedy ne, že se na to třeseš, ale když to bude třeba, jsi ochoten to pro firmu udělat.
Jednou jsem dostal nabídku na zaměstnání od firmy o které jsem vůbec nevěděl že existuje, kouknul jsem se co je to zač, myslel jsem, že mne nevezmou, tak je zbytečné tam jezdit, ale měl jsem čas, tak jsem tam jel, dali mi nějaké otázky, něco jsem věděl, něco ne, ale byl jsem přesvědčený, že o mne zájem mít nebudou a nijak mne to nermoutilo. A za čásek se mi ozvali, že jestli chci, mohu nastoupit. Tak jsem tam rok pobyl, pak s firmou ukončil spolupráci hlavní zahraniční zákazník a firma sklapla paraple.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miller



Založen: Jun 21, 2020
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 16:17    Předmět: Citovat

Hele, ja to beru takle: když budu mit ne-seriove 3 odpory, a jedna z techto vetvi bude studeny spoj, tak se stejne proud anebo napeti ROZPROSTRE mezi zbyvajici vetve. Takze k-zustane cely, ale ja stejne nepoznam, ze je nekde neco v neporadku.

Takze nevim, k cemu jsou k- zakony vhodne k diagnostice toho, co je kde rozbity.

(Psano z mobilu, sorry)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4118

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 19:34    Předmět: Citovat

No veď práve tak, že z Kirchhoffa vyrátaš ako by to malo byť a meraním zistíš, či to tak naozaj je. Ak nameráš niečo iné, tak je niekde chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miller



Založen: Jun 21, 2020
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út červen 23 2020, 19:39    Předmět: Citovat

To nějak nechápu.

To se dá nějak před k-zákony dopočítat, jakej je úbytek napětí na daném rezistoru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 23 2020, 20:25    Předmět: Citovat

Jo, k tomu ty zákony taky sloužej - ABY SE DAL PŘEDEM URČIT ÚBYTEK NAPĚTÍ NA DANÝM ODPORU - ze znalosti dalších hodnot v daným obvodu. Dá se z toho pak spočítat i víc věcí, ale to už nejsou jen Kirchhoffovy zákony.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4118

PříspěvekZaslal: út červen 23 2020, 20:41    Předmět: Citovat

Miller napsal(a):
To nějak nechápu.

To se dá nějak před k-zákony dopočítat, jakej je úbytek napětí na daném rezistoru?
Zožeň si zbierku príkladov z teoretickej elektrotechniky a rátaj. Až vyrátaš 10, 20, ... 50 príkladov, tak ti to bude všetko jasné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červen 23 2020, 20:42    Předmět: Citovat

Nebude ... bo on se i na ně přijde zeptat sem.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4118

PříspěvekZaslal: út červen 23 2020, 21:38    Předmět: Citovat

Komu sa nechce počítať, tak dnes je taká doba že nemusí...
https://youtu.be/h6jG_Vpv2LE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miller



Založen: Jun 21, 2020
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st červen 24 2020, 20:31    Předmět: Citovat

Tak mi naplácněte, co po mě tam asi budoi chtít, a bude klid. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund