Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nahrávání z gramo NZC431 na mgn TESLA 444 DE LUXE - jak ??
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4137

PříspěvekZaslal: so červen 20 2020, 21:59    Předmět: Citovat

Skús pri zázname z gramofónu na manetofón vypnúť pohon taniera.

Naposledy upravil samec dne ne červen 21 2020, 13:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 10:46    Předmět: Citovat

Rozhodně bych začal nejprve tím kabelem. Není totiž stíněný kabel, jako stíněný kabel.
Mizerně, pár chlupy stíněná čínská mrdka, může mít na tomto stavu lví podíl. Kabel také může mít, v tomto případě zcela nežádoucí, spojení stínění s plechováním konektoru. Jsou-li konektory zalisovány, lze to zjistit měřením odporu mezi kolíkem 2 a plechem.
Pokud nemáte možnost tento originální, teslácký kabel sehnat/koupit/opatřit, mohu Vám jeden buď přenechat, anebo potřebnou délku vyrobit. Metráž původně použitého, šedého kabelu /jde o šňůry Kablo typu ROm 4-22, nebo ROm 5-22/ mám k dispozici, originální DIN5 konektory Tesla také.
Tento univerzální, obousměrný kabel, má mít maximální délku 2m.
Je to kvůli vlastní kapacitě žil kabelu a současně velkým impedancím, na kterých běží signál po žilách kolíků 1 a 4.
V tomto konkrétním případě, vychází záznamový signál z NZC431 o vnitřním odporu 560kΩ !, který je zakončen v magnetofonu vstupní impedancí asi 20kΩ.
Kapacita jedné žíly kabelu ROm proti stínění, je podle mého měření 180pF/m, takže při 2m délky 360pF. Žilami kabelu 1 a 4 běží v režimu záznamu na magnetofon signál na úrovni asi 15-20mV a jak bylo zmíněno, na vysoké impedanci.
To je platnou poukázkou na problémy, kterým se lze 100% vyhnout jen kvalitním stíněním a také oddálením kabelu od síťové kabeláže, nebo transformátorů.
Ta vysoká kapacita žil šňůry proti stínění, je způsobena jejich tenkou izolací. To je zase daň za přijatelný celkový průměr kabelu 4,8mm a tím i jeho snadnou montáž do standardních DIN konektorů 6AF897 70.

Poznámka 1:
A nevadí Vám vůbec, že B444 za tohoto stavu nahrává jen levý kanál??
Pokud vadí, tak do pětidutinkové zásuvky Radio na B444, je třeba doplnit nože 4 a 5 a vzájemně propojit dutinky 1+4 a 3+5 asi 10mm U-kouskem tenkého pocínovaného drátu.
Jen tak budete mít 100% zajištěno, že magnetofon bude nahrávat oba kanály, sloučené těmito propojkami na mono. Úpravu zvládnete i sám, je třeba jen koupit TESLÁCKOU pětikolíkovou zásuvku a potřebné nože na doplnění z ní vzít.
Dá se to jistě řešit i propojením kolíků 1+4 a 3+5 ve šňůře, ale tím ztratí šňůra univerzálnost. Stane se z ní fakticky "tříkolíková monofonní", kterou bez zpětného odpájení propojek nepůjde použít pro záznam na stereomagnetofon.

Důležitá otázka k brumu:
Je brum obsažen také v signálu, reprodukovaném zesilovačem gramofonu do reprosoustav? Zapněte gramofon, odložte raménko do stojánku, korekce rovně a hlasitost "pokojově".
Neplést brum 50Hz s hlukem pohonu.

Poznámka 2:
Přepnutí NZC431 na mono, tedy NESTISKNUTÍM tlačítka Stereo, nemá na výstup signálu pro nahrávání prakticky žádný vliv.
Tlačítko Stereo v nestisknuté poloze, spojuje oba kanály na mono pouze pro pokračování obvodů interního zesilovače gramofonu, ale ne pro záznamový výstup na kolících 1 a 4 zásuvky pro magnetofon.
Je to dobře vidět na schématu zesilovače NZC431, který elektricky odpovídá zesilovači AZS217.
Záznamové výstupy z RIAA předzesilovače NZC431, jsou vyvedeny přes odpory 560k /postaru M56/ ještě před všemi filtry, korekcemi, před spínačem Stereo i před slučovacími/ochrannými odpory 330R.



B444_Lux Super_orig schema.jpg
 Komentář:
 Velikost:  260.2 kB
 Zobrazeno:  82 krát

B444_Lux Super_orig schema.jpg



NZC431_schema leva cast.jpg
 Komentář:
 Velikost:  234.78 kB
 Zobrazeno:  70 krát

NZC431_schema leva cast.jpg



B444 Super_SMv1.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  B444 Super_SMv1.pdf
 Velikost:  217.39 kB
 Staženo:  72 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 11:56    Předmět: Citovat

Existuje ještě jedna možnost. Při ní je vliv kvality šňůry podstatně zmenšen. Určitou nevýhodou je nutný, i když velmi jednoduchý zásah do vstupního a výstupního konektoru. Spočívá v přemístění odporu zmiňovaných 680 kOhmů na pinech 1a4 do série mezi kolík vstupního konektoru magnetofonu a původně přípojený kablík. Použije se tedy jeden z obou odporů. Vznikne napěťový dělič. Místo obou odporů u výstupního konektoru(kolíky 1 a 4) je vhodné použít odpory zhruba 10 kiloohmů jednak pro ochranu proti náhodnému zkratu. Signál bude nyní přenášen s napěťovou útovní přibližně o 30 dB vyšší. O tuto hodnotu se zlepší i poměr signál/brum.


Trochu jsem to zjednodušil, ale princip je snad jasný. Např. se nepatrně zvýší vliv kapacity kabelu o zvýšení impedance o vlastní impedanci samotných výstupních obvodú gramofonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 14:24    Předmět: Citovat

JiriNov:

Pokud bys chtěl realizovat to, co píše Syron, jde to bez zásahu do gramofonu pomocí dvou propojovacích kabelů takto:
Pro nahrávání si udělej kabel, kde na jednom konci v konektoru propojíš kolíky 1+3 - levý kanál a 4+5 - pravý kanál, na druhém konci to připojíš na kolíky 3 - levý k., 5 - pravý k., stínění samozřejmě na obou koncích na kolík 2. V magnetofonu je potřeba na vstupu pro gramofon doplnit dutinku 5 (obdobně, jak píše Sinclair o konektoru RADIO). Na tuto dutinku doplň odpor 1M5, stejně jako R2 ve schéma magnetofonu (viz. obrázek - R2´). Konec kabelu s propojenými kolíky připoj do gramofonu místo propojovací záslepky do konektoru se symbolem čtyř kroužků. Druhý konec připoj do magnetofonu do konektoru pro gramofon (vstup pro krystalovou přenosku). Pokud neprovedeš úpravu v magnetofonu, budeš nahrávat jen levý kanál, obdobně, jak píše Sinclair.
Pokud chceš, aby magnetofon hrál přes zesilovač gramofonu, potřebuješ ještě druhý kabel, kde použiješ jen kolíky 3 - levý,5 - pravý ,2 - stínění na obou koncích a v magnetofonu udělat úpravu doplněním dutinky č.5 a jejím propojením s dutinkou č.4 (viz. poznámka 1 od Sinclaira).
Tím prvním kabelem zapojeným do gramofonu místo propojky získáš jakýsi linkový výstup z gramofonu (pozor, v gramci musí být buď ta propojka nebo Tvůj kabel - zároveň nahrazuje propojku, jinak nebude z beden gramofonu nic hrát). Na tomto výstupu pracuješ již s vyšší úrovní signálu, takže se brum neprojeví i při méně kvalitním stínění kabelu.
Doufám, že to je trochu srozumitelné a že jsem Tě ve spolupráci s ostatními moc nezmátl.

Edit: opraven obrázek



b444 -2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  8.11 kB
 Zobrazeno:  65 krát

b444 -2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 16:23    Předmět: Citovat

Nevymýšlel bych žádné zásahy do zařízení, tedy mimo případnou opravu.
Když to fungovalo tenkrát, musí to fungovat i dnes.
Tlačítko MONO je pro záznam neúčinné (jen poněkud zhorší přeslech na výstupu pro magnetofon), účinkuje jen na vlastní zesilovač v gramofonu. Neposlouží tedy pro monofonní záznam, na ten se musí jinak.
Tak si tu šňůru prostě vyrob: v jednom konektoru spoj piny 1 a 4 a na druhé straně 3 a 5. Použij stíněnou dvojlinku, Nejlíp dobře stíněnou (mikrofonní)
Piny 1+4 spoj kablíkem s pinem 1 v konektoru do magnetofonu.
Piny 3+5 spoj kablíkem s pinem 3 v konektoru do magnetofonu,
Stíněním propoj kolík 2 (prostřední) v jednom konektoru s kolíkem 2 v druhém.
A začni znovu s hledáním, proč to bručí,
Jestli máš brum až při záznamu z desky, nějaký tam vždycky bude, přece jen závěs motorku už bude ztvrdlý a hluk se přenáší na desku. Na mono bude hluk slabší, stereofonně to hlučí víc (proč, to jsem popsal tady).
Druhá věc je stínění konektorů - to se se stíněním kablíku obvykle spojuje na straně gramofonu. V zásuvce magnetofonu se propojí s kostrou při zasunutí konektoru. Právě to propojení stínění konektoru se stíněním kablíku a současně se šasi magnetofonu někdy bručí. Zkrat pinu 2 konektorů pro mikrofon a rádio v magnetofonu na jeho šasi totiž může vytvářet s kablíkem k přepínačům zemní smyčku, do které se indukuje brum z trafa a motoru.
Prostě začni znovu, ta příčina bude ptákovina.
A nezapomínej na jednu věc: analogový záznam nebude nikdy brumu prostý, jak to umí záznam digitální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 0:39    Předmět: Citovat

Harry, vidím, žes vůbec nepochopil smysl mého příspěvku. Neřešíl jsem jak udělat ze sterofonního výstopu monofonní signál. To už vyřešilo přede mnouněkolik liidí. Pokud jde o to, stačí propojit kolíky 1 a 4 třeba v konektoru šňůry a stačí použít jen jednu žílu Já jsem popsal, jak velmi jednoduše vyřešit problém brumu. To, co popisuječ, není moc vhodné. Přenášíš signál na vysoké impedanci, což nepříznivě ovlivňuje nejen šumové vlastnosti, ale navíc vytváříš dolní propust vlivem kapacity šňůry, a ještě to zhoršuješ paralelním spojením dvou kapacit. Do vysoké impedance se naindukuje větší rušivé napětí. A k tomu ještě připojuješ ke vstupu zesilovače kapacitu, která může ovlivnit kmitočtovou charakteristiku vstupního zesilovače. To je dost činitelů, které mohou degradovat signál vyšších kmitočtů. Možná i stabilitu vstupního zesilovače.

Hille, nic ve zlém, máš velké zkušenosti i v oboru audio. Ale kde bereš tu jistotu, že to "tehdy" fungovalo ? S kompatibilitou měla nejen Tesla problémy hodně často. Ta úprava je absolutně triviální, a dá se kdykoli vrátit zpátky, třeba při změně některého dílu sestavy. Já jsem už v raném mládí musel dělat poměrně často podobné "operace", když jsme si s kamarádem chtěli navzájem kopírovat pásky a desky. Soudruzi se většnou moc nezamýšleli, co bude kdo navzájem propojovat. A lidi si nemohli vymýšlet, byli rádi, že "sehnali"aspoň něco. A šokovala mě tvoje poznámka, že "A začni znovu s hledáním, proč to bručí". "Vždyť o tom už dobrou čtvrthodínu hovoříme, Mlho!" Právě jsem popsal, jak snížit brum minimálně o 30 dB, což není vůbec málo. Jeden můj kamarád, bývalý ředitel podniku, razil a dodnes razí heslo "všechno se má odzkoušet". Vyměnit dva odpory přece nedá tolik práce! A pak mě můžete třeba ukamenovat.

Pravda je, že používání konektorů RCA- CINCH. celou situaci výrazně zjednodušuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 5:12    Předmět: Citovat

Syrone, je vidět, že jsi můj příspěvek nečetl dobře. Jinak by jsi si všiml, že výstup z gramofonu nemám na vysoké impedanci, ale že jsem zneužil výstup pro dekodér SQ, kde je cca. 200mV. Je tam mimo jiné stejný signál, jako když vyřadíš ty odpory 680k v gramofonu. Pokud se podíváš, jak je řešen vstup pro přenosku u magnetofonu B444 (a i jiných od Tesly), zjistíš, že se v něm upravuje citlivost vstupu jen odporem mezi vstupem pro rádio a mikrofon. To jsou ty odpory 1M5, jeden původní, druhý jsem přidal. Zároveň se sloučením levého a pravého kanálu můžeš považovat oba odpory jakoby zapojené paralelně, tj. výsledný odpor je 750k.
Mimo jiné jde z toho výstupu krmit v podstatě cokolim s linkovým vstupem, tj. jakýkoliv magnetofon (Tesla i zahraniční), zvukovka PC, atd.
Cíl úpravy byl, aby se nemuselo zasahovat do gramofonu a aby se veškeré změny odehrály jen na konektorech magnetofonu a jednom upraveném kabelu (pro další libovolné propojení gramofonu s čímkoli). Nechtěl jsem "cpát" odpory do konektoru a když už úpravy, tak bez dalšího vlivu na původní funkci magnetofonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 7:24    Předmět: Citovat

. . . teda vy byste zblbli i regiment inženýrů.

to schéma od Leoše je nejspíš špatně
přidám sem základní schéma od B4, ze kterého je potřeba vycházet.
z něho je zřejmé obecné zapojení vstupů a výstupů monofonních magnetofonů Tesla.
Dál už je potřeba jen kloudná propojovací šňůra(dobré stínění) se správným zapojením 1:1.
Používat se budou jen piny č.3, č.5 a zem na č.2 . . .
to je vše, ostatní záleží na "JiriNov" jak si s tím poradí . . .



tesla B4.jpg
 Komentář:
 Velikost:  284.52 kB
 Zobrazeno:  77 krát

tesla B4.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 10:48    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Hille, ...kde bereš tu jistotu, že to "tehdy" fungovalo ? S kompatibilitou měla nejen Tesla problémy hodně často...


Protože jsem tato zařízení, také používal. Zesilovač AZS217 s gramofonem SG40 a B444 Lux Super. V podstatě jde o totéž.
S propojovací šňůrou s plechovou trubkou kolem kolíků tam skutečně nějaký brum byl, ale po vytažení konektoru zmizel. Stačilo odizolovat stínicí kryt konektoru od stínění kablíku nebo použít konektor s platovou trubkou, který měl stínění jen uvnitř. Šlo o to, aby se přes tu trubku nespojil kolík 2 se šasi magnetofonu. Nebo se stínicí trubka připojovala jen na šasi magnetofonu, ale nespojovala se se zemí vstupů.
Fotka rozdílu mezi konektory je v příloze: ten celoplastový sice nic nevydržel, pájet se musel zasunutý v samici, ale posloužil tam, kde "kovové" selhaly
.
Souhlasím s tím, že B444 má nešťastně zapojené vstupy, hlavně jsou háklivé na stav přepínače záznam-snímání, a vůbec nejvíc na stav kontaktů přepínajících kostry na piny 2 konektorů. Tam stačí přechoďák a už to bručí do záznamu, ale při snímání nutně nemusí. Po těchletech to není u těch magnetofonů celé řady B4 častá příčina. Myslím, že ani Tesláci nepředpokládali životnost přes 20 let, spotřebitel byl rád, že se mu podařilo na magneťák ušetřit a sehnat ho, takže z pohledu dnešní spotřebky to kupoval vlastně na doživotí. Vlastní.
Přesto kompatibilita konektorů DIN, úrovní a impedancí byla daná normou a nebyl problém propojovat Unitru s Teslou, RFT či Grundigem či Philipsem (s výjimkou přenosných přístrojů, které měly omezený počet připojovacích míst, a potřebovaly zvláštní redukci po některé způsoby propojení s okolím). To, že Tesla nedodržela normu u modelů B41, 42, 44 a 45, o nichž se tu nebavíme, a které mají na napěťovém výstupu úroveň závislou na poloze regulátoru hlasitosti, je samozřejmě úlet, ale někteří výrobci to tak dělali i po roce 1970, kdy od toho Tesla u síťových přístrojů definitivně upustila.
Omezeně kompatibilní byly (svérázně zapojené, mírně řečeno) DIN konektory v zámořských přístrojích, zjevně výrobcem dobastlené do přístrojů "pro ecropského zákazníka", ačkoli jinak byl magnetofon vybavený Jacky a RCA cinchi.



P1050751.JPG
 Komentář:
"Překvapivě" s tím chatrnějším konektorem (vlevo) to bez zásahu do něj nahrávalo líp.
 Velikost:  163.83 kB
 Zobrazeno:  76 krát

P1050751.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 12:38    Předmět: Citovat

Schémata od 444 nejsou špatně, ten mgf je i ve skutečnosti fyzicky takto zapojený. Řeší se tady konkrétní problém s B444 a ne s B4.

Postřehl jsem, že JiriNov je naprostý laik, který určitě nebude vyrábět nějaký kabely, přemísťovat odpory zásahy v přístrojích apod.

Potřebuje, aby mu to bez brumu nahrávalo oba kanály.
Jako první věc je třeba kvalitní kábl.
Jako druhá je doplnění těch nožů do konektoru Radio v B444, aby to nahrávalo oba kanály. To doplnění zvládne i sám. Je tam poměrně dost místa.

V prvé řadě si musí opatřit kvalitní kábl a až pak budeme řešit zbytek.
Zatím se ani nevyjádřil, protože jste tu udělali naprostej bordel příspěvkama, co řeší následky, ne příčiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 13:16    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Schémata od 444 nejsou špatně, ten mgf je i ve skutečnosti fyzicky takto zapojený. Řeší se tady konkrétní problém s B444 a ne s B4

ale jo, jasně . . .
v tom že je to tvoje schéma špatně, bylo myšleno, že je jiné . . .
on má B444 LUX a né B444 LUX SUPER které si dodal ty Leoši . . .
a ta B4 sem byla dodána kvůli jednoduchosti a kvůli porovnání.

takže ještě tedy pro porovnání oba: 444 LUX a 444LUX Super . . .
http://www.radiojournal.cz/schemata/bozdech/b444.pdf

a na mě to dělá dojem, že ten magič je špatně opravený (repasovaný), protože někdy nefungují uzemňovací kontakty na přepínači a tak to bručí v nahrávce . . .
ale tohle jsem nechtěl takto rozebírat, prostě jen kloudný nahrávací kabel a zkusit . . .
pokud to tam bude bručet stále, bude nutné dojít za někým, kdo to opraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 17:07    Předmět: Citovat

Tak, jak na ty schémata koukám, tak se Tesla na konektorech "vyřádila". Já se setkal se zapojením, co má Sinclair, jen si nejsem jistý, že to byl B444. Odpor 1M5 byl přímo na konektorech, proto se mě zdála úprava jednoduchá i pro méně zkušeného. Podle schéma B444 LUX ANP240 od ok1hga je to v podstatě obdoba mnou navržené úpravy, jen levý a pravý kanál jsou spojeny na vstupu pro přenosku natvrdo, takže při připojení na ten kombinovaný vstup-výstup pro SQ by hrál gramec mono.
Teď mě také začalo zajímat, co má vlastně za magneťák, protože z názvu "TESLA 444 DE LUXE" je patrné prd.
V každém případě je pravda, že to co jsem psal řeší (možná) následek, ne příčinu. Předpokládám taky, že se JiriNov v magneťáku nebude vrtat sám, ale má někoho, kdo mu s tím pomůže, takže to berte jako inspiraci. Obdobně jsem měl připojen dvěma kabely B93 k gramorádiu MODERATO, linkový výstup jsem měl vyveden kablíkem. Řešil jsem prozměnu pronikání řádkového kmitočtu z TV poblíž, pokud TV běžela, měl jsem v záznamu stálý tón, dost mně to vadilo. S brumem jsem problém neměl nikdy, ale vzhledem ke kvalitě kabelů na trhu, si to umím představit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 18:35    Předmět: Citovat

Každopádně už bych to nerozebíral dál, dokud JiriNov nebude mít regulérní, kvalitní teslácký nahrávací kabel.
Jsem si jistý, že tento kabel z mé fotky, se ještě někde dá i koupit, jsem jenom líný hledat. Možná Compo apod.
Až bude jisté, že ta sestava bručí i s regulérním kabelem, budeme hledat, popř. upravovat dál.
Totéž se slučováním kanálů - až poté, co bude regulérní a kvalitní kabel.

Znova bych si dovolil podotknout, že je JiriNov nejspíš uživatel-laik, který sám zvládne jen to propojení, nebo max. přizemnění některého z přístrojů.

Doplnění potřebných nožů do zásuvky Radio na B444, není vůbec těžké. Zvládne to i laik s páječkou a jednoduchým multimetrem, je to tam dobře přístupné, ale sestava nejprve musí přestat bručet.

Zatím ani nevíme, zda ten NZC431 bručí či nebručí už i sám, při reprodukci desky přes svůj zesilovač a bedny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4137

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 19:51    Předmět: Citovat

Ani originál kábel mu nepomôže. Hill má pravdu s tým plastovým konektorom. To je jediné rozumné a funkčné riešenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 20:36    Předmět: Citovat

Samec:
pokud je mi známo, tak zrovna ten kabel, co od něj dal fotku Sinclair, nemá spojený plíšek s kolíkem 2, a samozřejmě ani se stíněním. Používal jsem je cca od roku 1986, tak si to snad pamatuji dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund