Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Svitavy = náhrada za zrušenou 2denní burzu v Holicích 2020
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 25 2020, 17:15    Předmět: Citovat

KernelEx neni treba, jen se musi pouzit posledni beta drivery 82.69
http://windows98.xf.cz/#NVFORCEWARE
jejich nevyhoda je, ze pak spravne nefunguje ACPI power off (komp misto vypnuti zatuhne, tak je lepsi misto toho dat restart a vypnout tlacitkem)
Este sem tu grafiku nezkousel, davam tomu tak 50/50, mam 7900GT, tuto sem bral jen jako zalohu, kdyby se mi zas posrala, ono se to neska uz blbe shani, kor ta 256M verze, vic je 512M...
UPDATE: karta samozrejme nejede, pri blizsim zkoumani sem nasel 4 upadle kondiky, 1 tlumivku, 1 trand a 2 diody. Este ze ma ta moje funkcni karta zda se stejny plosnak, tak slo zistit, co tam ma byt, uz se aspon toci vetrak ale jinak nic :\

Jo ten s haldou ntb pred vstupem na oval, smlouvat se s nim moc nedalo byl neustupny, tak si zas vetsinu tech ntb a srotu odvezl zpatky...
Nevim jak se pohybujou ceny 8-bitu, ale zas tech 2500 mi nepride az tolik, kdyz vidim, co za to chtej na aukru, natoz treba ebay


Naposledy upravil RayeR dne st srpen 26 2020, 4:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út srpen 25 2020, 18:38    Předmět: Citovat

citace:
...tech 2500 mi nepride az tolik, kdyz vidim, co za to chtej na aukru, natoz treba ebay...
To jsou právě argumenty fekálních aukristů - proč bych vám to dával za 250Kč (běžná cena v letech 2005÷2010), když to cizinci na ebay koupí za 300 tojro.

Teď už chápu, proč se někteří skalní zásobili osmibity právě před těmi deseti lety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út srpen 25 2020, 19:06    Předmět: Citovat

Kdyz to tak ctu, ze bych zaukroval amigu? Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 25 2020, 21:08    Předmět: Citovat

>judeware
to mas tak ale prirozene se vsim (pocitace, radia, auta...), napred je toho vsude hodne, vetsina to vyhodi a nenavratne zlikviduje a pak je toho zas malo. Ti proziravejsi se zasobili (nebo aspon nevyhazovali), ti ostatni pak breci co to v bazarech a aukrech stoji za sumy (ano, taky tlucu hlavou o stul, kdyz si vzpomenu nekdy pred ~10 lety v Holicich na krabici Pentii Pro po snad padesatikorune, ne vic jak stovce, kdybych to vzal vsecko, sem $$$ Smile. Tezko uz nekdy bude 8bit za 250kc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 9:12    Předmět: Citovat

Presne, coby kdyby... kdybych nikdy nic nevyhodil, tak jsem mozna taky v baliku, uz jen tech starych radii, TV apod, co padlo na dily, jen proto, ze to nefungovalo. Dneska by me spousta tech veci za opravu a renovaci stala, tenkrat to byl srot, pro kterej sis mohl kdykoliv zajit na nedalekou skladku, pozdeji do SD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 9:30    Předmět: Citovat

Kromě toho, mezi bezhlavě likvidovanými přístroji byly často unikáty, nebo modifikace, ke kterým se už nelze dnes nijak dostat - ať byste měli peněz fůru. Od určitého momentu už to o těch penězích není - prostě když ty přístroje nejsou, tak není za co platit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 11:37    Předmět: Citovat

Pak jedine vyrobit co nejvernejsi repliku, pokud je podle ceho. Ale nekde uz pametnici umreli a dokumentace taky neni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 11:47    Předmět: Citovat

Podle čeho by bylo, fotek a to i dobových, jsou třeba mraky. Od některých přístrojů i podrobné výkresy a rozměry.
Ale kdo dnes vyrobí třeba bakelitovou skříňku pro již vzácnou Sonoretu RV12 a podobné přístroje? To totiž dost dobře nešlo už třeba před 40 lety. Jenže to se po sklepech a půdách pořád povalovalo dost "originálů", které mnoho lidí považovalo za nepotřebné haraburdí.
Nápodobně třeba s opačným pólem - chtěl bych poznat človíčka, co by se pustil do repliky takové "legendy", jako je třeba Telefunken Big Ben, nebo kterékoliv Super Inductance od Phlipse. A to byly poměrně rozšířené přístroje.
Vyrobit pěknou a funkční kopii nějakého osmibitu, je proti výše uvedenému sranda. Je to jenom plošňák, hrst švábů, membránovka a trocha polystyrenu na kastli, co by se dala z toho polystyrenu asi i vytisknout. Sranda.
Teoreticky je možné všechno, prakticky ale jen zlomek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 11:55    Předmět: Citovat

Ty jo, no tak big ben by byl hodne vyzva Smile Malokdo je zaroven schopnej stolar i bastlir - jestli teda myslis vyroba repliky "na zelene louce"...

A ani po tom vykonu, proste by to nebyl original
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 13:25    Předmět: Citovat

Videl sem hodne zdarile repliky skrinek kaplicek, je to jen otazka casu a penez co za to kdo je ochoten dat. Bigben by sel urcite taky, je to hodne vzacny radio, naposled sem videl, ze se vydrazil na aukru za nakych 70000. Vyrobit repliku bedny by zabralo nejaky ten mesic, ale neni to nemozne. U toho bakelitu je to horsi, ale opet jen otazka penez za nake formy (mozna v budoucnu naky kvalitni 3D tisk)...
Historicke elektronky se taky replikuji.


Naposledy upravil RayeR dne st srpen 26 2020, 13:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 13:29    Předmět: Citovat

No asi tak. Znám poměrně dost lidí, co by neměli problém s replikou šasi, sehnáním soklů, originál elektronek, výrobou traf a cívek. A tím to končí.
K mf filtrům asi nevyrobíš ani vzhledově podobný dekl, reproduktory, stupnice a mechanika jakbysmet - a to ještě nejsme u kastle.
Machři z oboru restaurátořiny by možná pěknou nápodobu té kastle nějak zvládli, je tam i nějaká řezbařina na lištách hran.
Ale když u téměř každého prvku toho rádia uděláš nějaký ústupek /neorigo jádra traf, podobné reproduktory, nápodobu cívek, filtrů, přepínač rozsahů, ladění/, tak co z té hromady ústupků asi pak vznikne..Asi by to byla jen dobrá vzhledová nápodoba, ale s funkčností už by to bylo horší.
U svého BB jsem měl dost poškozený přepínač rozsahů, byly ulámané či prasklé kontaktní planžety a byly rozsypané asi tři bakelitové vačky. Dával jsem ten vačkový přepínač dokupy snad rok, než se povedlo sehnat zkorodovaný na vytěžení vaček, vhodný pérový materiál na planžety, mosazné šroubky..stříbrné pecky na planžety jsem těžil z polských relé R15-4P, je v nich úplně čisté Ag.
Byl to hrozný oser, mockrát jsem se na to už chtěl vysrát - a to už je přes 20 roků, kdy bylo ještě energie a entuziasmu na rozdávání.
Tehdy totiž bylo různých rozklížených vraků, nebo hodně shnilých šasi BB na díly "ještě dost".
Převíjel jsem kompletně i způli spálený výstupák a nechával odborně, na navíječce s vedením, převinout přerušenou budicí cívku 12cm výškového repráku.
Jedna jediná originální, typicky hruškovitá AD1 Telefunken, aby seděla k té, co zůstala dobrá, mě stála dva litry. Jedna origo zlatá AB2 pět stovek, jedna zlatá AC2 litr. Tehdy...
Všechno ostatní bylo naštěstí v cajku, včetně zbývajících elektronek, povedlo se oživit původní elyty Elektrotechna.
Dokonce byla v optice ladicího paprsku světla ještě originální žárovka Telefunken 4V/1A. Není tam klasický drátěný, posuvný ukazatel stupnice. Je v tomto okázalém luxusu nahrazen úzkým paprskem silného světla té 4W žárovky v optice, který se pohybuje i horizontálně po pásmech, nejen vertikálně, takže při přepnutí rozsahu svítí paprsek jen v úseku stupnice, který odpovídá zvolenému rozsahu.
Štelování po sestavení - mistr Hanuš by mi záviděl, jak mám svůj orloj jednoduchý, ale trvalo to půl dne, než se povedlo sesynchronizovat paprsek k údajům stupnice.
Můj kus byl asi jeden z posledních vyrobených, 1937 tady, v Přelouči. Už tam byly nějaké modifikace, co ve starších nebyly - třeba odpor 25k/8W, v původních verzích 1936 se dvěma odbočkami, už byl tady nahrazen dvěma samostatnými děliči z uhlíkových asi 2W odporů.
Němci za tyto přijímače dnes dávají okolo 2.500-3.000 éček. I pro Němce je to zřejmě cenný sběratelský kus.
Ve velice pěkném stavu kastle, s nepotrhaným rattanem, krásnou stupnicí, nezarezlými reproduktory apod., ale hlavně bez cizího zásahu koupil v roce 1998 za 15.000,-Kč, tak mě to mohlo stát život.
Moje sqvav mě chtěla utopit ve vaně, vykostit, namlít do buřtů, uřezat ve spánku šulína, hodit ho psovi a ještě cosi křičela, že mi udělá. Už si to radši nepamatuju Very Happy
Těch 15k bylo tehdy skoro na jedno celé Chorvatsko autem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 17:40    Předmět: Citovat

Tak jasny, ze nema smysl replikovat takovy radio do posledniho "sroubku", pokud se jeste nejaky exemplare daji sehnat, treba aspon zrezla sasi s poskozenou bednou...
Jinak gratulace ke koupi a renovaci Bena, akorat teda litr za AC2 je dobrej ulet, to byla NOS v krabicce? Sem ted kupoval na burze za 30,- To AD1 je jiny kafe, tam ty 2 litry verim Smile
https://aukro.cz/nepouzita-elektronka-ad1-n-zmerena-100-6972875344
Jakej je tam vackovej prepinac nevim, ale snad by se ty vacky daly vyfrezovat treba z pertinaxu/silonu/nylonu nebo tak neceho. Ale tak dovedu si predstavit, ze s tim byla pekna piplacka... Tech 15k nebylo taky uplne malo, v te dobe treba co stal byt a co stoji dnes...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 18:59    Předmět: Citovat

BB bych chtel taky, to je fakt krasnej vyrobek... jinak kdyz mluvis o vackach v prepinaci, moc peknej je prepinac casovky u teka 465 Smile nastesti jsem ho jen cistil Smile A je stale v aktivni sluzbe, bez zavad Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 20:00    Předmět: Citovat

Ano, elektronky AB2 a AC2 byly "NOS" v originál červeno-žluto-modrých krabičkách. AD1 sice byla bez krabičky, ale viditelně/měřitelně nepoužitá, stačilo jen "zaběhnout".
AD1N Tesla tam použít sice jdou, ale musel bych měnit obě, větší spotřeba kravskému síťáku nevadí. Jedna originální, co přežila havárku výstupáku, byla emisně i vakuově velmi dobrá. Druhá to odnesla, asi orvanou emisní vrstvou, byla úplně "hluchá", ani mA. Po doštelování předpětí jsem ze zesilovače vyrazil celých 11W při k=2%.
Při citlivosti těch buzených Telefunken reproduktorů blízko 100dB/W/m, je to hukot, jako v lomu. Až do plného výkonu čistý.
Tyhle přijímače myslím v pohodě dávaly celý vesnický hospodský sál, pokud si ho hospodský mohl dovolit.
Vačky přepínače jsou bakelitovo/železné a je s nimi pěkný oser, když na hřídelce starého přepínače zareznou.
K BB v té druhé verzi, existovala originál přídavná reprobedna Telefunken. Měla stejné reproduktory, jako má Saloon, jen jiné budicí cívky pro paralelní napájení. Uvnitř zčásti polootevřené bedny je v samostatné komoře výškový reproduktor, za přepážkou a větracími dírami je síťový napáječ pro budicí cívky. Tu bednu jsem nikde nedokázal sehnat. Mám jenom dobré klasické fotky. Ani jednomu z oslovených machrů přes starý nábytky, se do výroby repliky nechtělo ani omylem. Reproduktory, třebas pomuchlané, bych ještě tehdy sehnat dovedl, dneska už taky ani omylem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 26 2020, 22:34    Předmět: Citovat

Tak to bylo na tu dobu docela slusny Hifi, vecinou se max. vykony udavaly s 10% zkreslenim. Bych necekal, ze ty stary repra, kor buzeny, mely az takovou citlivost. Ale je fakt ze i bezny radia s jednocinakem 3W nadaly docela dost muziky.
A co se stalo vystupaku? To se jentak vyzkratoval mezi zavity? Taky sem videl 1 GU-81 co normalne zhavila, vakuum snad OK-zadne doutnave vyboje, ale nedavala skoro zadny proud, pritom u primozhavene katody by se snad nemelo az tak co pokazit...
Ten prepinac si uplne neumim predstavit, streva BB sem nazivo nevidel. Ted mam zrovna v parade Chorala, tam je prepinac se 7+1 vackama a perovyma kontaktama prodobne jako u rele, akorat potrebovaly ocistit, jinak mi to prijde jako celkem bezproblemovy system. O te externi bedne taky nic nevim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund