Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenost se sekačkou s pojezdem?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2020, 21:23    Předmět: Citovat

Jo, taky tam bylo napsáno, že se to má vylejvat, ale kdo by to dělal Question
A přesně, zgelovatělo ve trubičkách, takže jem to musel komplet rozebrat a vyčistit.
A na ten řetěz pomohl až louh draselný na čištění odpadů.


Naposledy upravil danhard dne čt červenec 02 2020, 21:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rudo7117



Založen: Dec 26, 2012
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2020, 21:23    Předmět: Citovat

"Jak bývá řešen pojezd u sekaček? Je tam něco jako převodovka s volnoběžkou ale uplně ten system nechápu. Přestal jít pojezd, když zvednu zadní kola tak se kola točí ale při zátěži, pokud je sekačka na zemi, tam něco cvaká/prokluzuje a sekačka nejede."

sr 71 : Tento problém som riešil pred pár dňami. Mám kosačku Alko a prestalo mi ťahať jedno koliesko. Tak som rozobral koliesko, povolíš maticu a vytiahneš von. Na hriadeli z prevodovky je ozubené koliesko, u mňa kovové. Odistíš segerku a vytiahneš von. Koliesko má v diere rohatku. V hriadeli je drážka, v nej perko vytláčané pružinkou. To perko je z jednej strany zaoblené, takže keď ideš dozadu, perko sa schová dnu. Zaberá keď ideš dopredu. Problém je v tom, že sa tam dostane bordel a zapečie sa perko schované v hriadeli a potom nezaberá. Rozobrať, vyčistiť,ak je prasknutá pružinka vymeniť, namazať zložiť a musí to ísť. Mne sa podarilo ozubené kolieska nasadiť naopak, tak som si rozborku zopakoval. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2020, 21:27    Předmět: Citovat

To je ta volnoběžka, když je obrazek_cenzuraá, tak nezabírá.
Je na každém kole, ale přijdeš na to, až nefungujou obě, s jednou to jen táhne do strany.
To už jsem jednou dělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2020, 21:38    Předmět: Citovat

Záchranar - no můžeš jí naklopit, ne na filtr a karburátor. Jestli si myslíš, že B+S to má jinak, tak ne, naklápí se svíčkou nahoru. Když se zasere B+S tak pereš molitanový filtr a čistíš karburátor. U Riwala je papírový filtr za 125,-.
Ale máš tam přípojku na vodu, tak to vezmi vodou. Já jsem letos ještě neroztáhl hadice Laughing

Popsaná vada pojezdu je spíš vytahaný řemen, to není tak blbá práce, jako hledat souosost hřídelek kola a pohonu, když to nechce couvat. Převodovka je trvale poháněná od nože, protitah je pružina. Lankem ovládám páčku na převodovce, aby zabraly zuby uvnitř. Uvnitř kol je ozubení a na osičce z převodovky je cvrček - když strkáš bez pojezdu dopředu slyšíš cvrkot. U AL-KA lze vyndat celý mechanismus bez rozebírání koleček (Po shození řemenu). Ale občas to rozebrat a zkontrolovat ložiska, bordel v zubech, mazivo na osách jsem nikdy nedělal a teď mě to dohnalo. V návodu to není a servis dělá jen zadané. Přitom je to jednoduché.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá červenec 03 2020, 10:18    Předmět: Citovat

zachranar napsal(a):
Smí se taková sekačka tu co doporučil "kejki" - Riwall RPM 4735 převrátit, aby se spodek očistil, nebo nůž naostřil? Nebo s ní musím najet na zvedák či na nějakou rampu aby zůstala v poloze kolečkama dolů? Manuál to nezmiňuje.

Pochopil jsem, že není nutné kupovat kozy a budovat nějaký záhon na najetí sekačky pro přístup zespoda k noži a k čištění.
Může se tedy otočit na tu stranu - na ten bok kde je
a) olejové hrdlo s měrkou a výfuk?
nebo
b) kde je vzduchový filtr a karburátor?
viz obrázek:

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá červenec 03 2020, 12:00    Předmět: Citovat

filtr musí mířit nahoru aby do něho nenatekl olej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá červenec 03 2020, 17:46    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
...U Riwala je papírový filtr za 125,-. ...
Já tam mám molitanový filtr.
Ještě mne zajímá:
a)- proč mi zmizí do příštího sekání zbytek benzinu v nádržce? Úlně suchá! Vypaří se? Vyteče někudy přes karburátor? Musí se odsávat aby se s ním neplýtvalo?
b)- zkoušel jsem povolit šroub co drží nůž (má hlavu 16mm). Měl by se povolovat doleva (běžný šroub?). Nešlo mi to povolit, nechal jsem to abych ho neutrhl. Koukal jsem zespoda jak se točí nůž. Je to proti směru hodinových ručiček. Z pohledu odspoda. Jak se nůž povoluje?
c)- při sekání po krátké přestávce nejde sekačka nastartovat. Je tam sice u karburátoru "cucák"-takový neprůhledný polobalónek, nejde poznat jestli cucá nebo ne. V manuálu je napsáno, že se používá např po zimě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: pá červenec 03 2020, 19:23    Předmět: Citovat

To je přeci nesmysl aby ti zmizel benzín Very Happy

Cucák znám pouze u křovinořezu a plotostřihu (2takt)
Já mám sekačku starou 8 let bez cucáku a chytí kdykoliv, po zimě, v sezoně
studená teplá - na první zatáhnutí, ale dávám benzin 98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá červenec 03 2020, 21:18    Předmět: Citovat

To je zase vlákno o 6-ti stranách a o hou....
Na začátku jsme se bavili o tom, že za pořádnou sekačku je potřeba zaplatit a že 10 kKč stačit nebude. A hlavně si ji koupit v krámě a ne přes net !
Pak si tazatel koupí stejně co chce, hlavně když to moc nestálo a teď řeší ....
Asi jsem to napsal hnusně, ale je to tak.
Dodám, že žádnej cucák na sekačce nemám, chytne po týdnu nebo dvou na první zátah. Po sekání ji nechám vychladnout, pak naklopím střídavě dopředu a dozadu pod úhlem ca. 45° a pořádně vystříkám hadicí, nechám vyschnout a uklidím. A za týden znova.....10 let.
Filtry jsem za tu dobu vyfoukal a vyklepal asi 3x, olej měním jednou za rok, benzín mizí jen při sekání. Jo, jednou jsem měnil startovací šňůru, zhruba po 8-mi letech rupla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2020, 7:32    Předmět: Citovat

zachranar napsal(a):
Ještě mne zajímá:
a)- proč mi zmizí do příštího sekání zbytek benzinu v nádržce? Úlně suchá! Vypaří se? Vyteče někudy přes karburátor? Musí se odsávat aby se s ním neplýtvalo?
b)- zkoušel jsem povolit šroub co drží nůž (má hlavu 16mm). Měl by se povolovat doleva (běžný šroub?). Nešlo mi to povolit, nechal jsem to abych ho neutrhl. Koukal jsem zespoda jak se točí nůž. Je to proti směru hodinových ručiček. Z pohledu odspoda. Jak se nůž povoluje?
c)- při sekání po krátké přestávce nejde sekačka nastartovat. Je tam sice u karburátoru "cucák"-takový neprůhledný polobalónek, nejde poznat jestli cucá nebo ne. V manuálu je napsáno, že se používá např po zimě.
-------------
Tady je detail toho sytiče

-----
Včera jsem odpoledne dosekal, dnes jsem startoval bez sytiče (10x) a nechytil. Včera jsem kontroloval svíčku, vypadá ok.
-----
Po půlhodině jsem se vrátil, 5x stlačil sytič a po druhém nastartování motor chytil!
ad c) Protože je karburátor po delším (např. 1 hod.) sekání horký, benzín se vypaří a asi se pak musí nacucnout? - nevím.
ad a) Možná že když je píst v takové poloze, že zbytkový benzín z nádržky pořád do karburátoru přitéká, tak se může všechen vypařit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2020, 13:43    Předmět: Citovat

Když jí naklopíš na výfuk, bude kouřit. Zátka je šroubovací, na té nic nevyteče.
Pokud to naklopíš na karburátor a filtr, zasviníš obojí. Plus musíš dolít olej.
Motorové sekačky se prostě naklápí svíčkou nahoru a obsluha se ohne.


Pumpovat se má za studena 3x, jinak chytá dobře. Pokud dojde zcela benzín, je to jak říkáš, pumpuješ, nic se neděje, n sranej si deš sednout domů a najednou to chytí na drc. Benzín mi vydrží v nádrži - tzn. někde ti to teče, přes víčko se nemůže odvětrat. Pokud ti nejde pokaždé teplá nastartovat, tak bych kontaktoval servis, když je to nové. I když předpokládám, že je něco jen povolené, kvůli unikajícímu benzínu. Možností je víc, jak je vypočteno na kutilské

Stále připomínám, že obdobnou peripetií jsem si prošel u značkové sekačky za 13 tis. a v záručním servisu byla třikrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2020, 16:54    Předmět: Citovat

Díky kejky. Ptal jsem se také v autoservisu, co běžně opravují sekačky. Mám prý nejprve zkontrolovat olej, pak hrdlo dobře zavřít, otočit sekačku na bok co je výfuk a olejové hrdlo. Mohu pak pohodlně čistit, udržovat, měnit nůž.... Po skončení otočit na kola a zase pro jistotu zkontrolovat olej. To je prý vše.
---------------------------------
decmen napsal(a):
to je zase vlákno o 6-ti stranách a o hou....
No myslím že je tu mnoho rad a informací pro lidi co dříve měli jen elektrickou sekačku a chtějí koupit benzínovou.
decmen napsal(a):
...že za pořádnou sekačku je potřeba zaplatit a že 10 kKč stačit nebude. A hlavně si ji koupit v krámě a ne přes net !
Psal jsem že jsem takovou objednal a protože byla o 10 kg těžší a v podstatě se stejnými užitnými vlastnostmi, objednávku jsem zrušil.
decmen napsal(a):
Pak si tazatel koupí stejně co chce, hlavně když to moc nestálo a teď řeší ....
Nechal jsem si poradit a koupil tuto sekačku. Je fajn, lehká, všude s ní zajedu, seká skvěle, spotřeba malá...(kejky dík) Jen se s ní potřebuji sžít a pochopit co potřebuje. Proto se ještě ptám (jak píšeš že "řeším" - no a co?) Možná má někdo podobnou zkušenost a poradí!
decmen napsal(a):
..ji naklopím střídavě dopředu a dozadu pod úhlem ca. 45°...
To ji jako zvedneš za madlo a pak zase stlačíš za madlo? Co se tím děje? Co to má za význam?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2020, 23:07    Předmět: Citovat

S benzínem, mě když tam zbyde jen něco málo na dně, tak za týden to tam je.
Když je sekačka studená, tak 5x zmáčknu čudla.
Když je horká, tak chytá bez čudla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2020, 23:07    Předmět: Citovat

Prostě vystříkam bordel a zbytky trávy a zase ji postavím na zem. Je čistá. Sekal jsem dnes navečer a udělal to taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 596
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so červenec 04 2020, 23:19    Předmět: Citovat

Víš, bude mi za chvíli 60, tak si myslím, že si z nás tady děláš normálně prdel. Měl jsi jít do kovomatu a koupit si kosu. Jenže ta se taky musí umět naklepat a nabrousit. K tomu je potřeba brousek. A ten se musí navlhčit. K tomu je potřeba voda. A ta se musí přinést. Ve vědru. Ale vědro má ve dně díru.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund