Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenost se sekačkou s pojezdem?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: so červen 13 2020, 7:59    Předmět: Citovat

v úvodu jsem napsal(a):
Spoustu let sekám trávník obyčejnou elektrickou sekačkou na své zahradě v členitém terénu mezi keři a stromy. Je to docela dřina a už to nezvládám. Čistá plocha trávníku je cca 800m2, ale musím se často vracet, otáčet a pracně manipulovat se sekačkou bez pojezdu. Už jsem z toho unavený a chci koupit sekačku s pojezdem cca do 7 tis. Kč. S pojezdem, který bych mohl pohyb snadno regulovat dopředu i dozadu (to je asi nesplnitelná blbost).
Elektrické sekačky s pojezdem jsou v prodeji, ale nikde jsem je neviděl ani v praxi, ani v kamenných obchodech. Asi je to nepraktické. Několikrát se mi povedlo i tou obyčejnou el. sekačkou přeseknout kabel, takže asi s elektrickou s pojezdem bych byl „ještě úspěšnější“.
Mám tedy raději koupit benzínovou sekačku? Jakou? Nechci ale nějakou obludu, ideál je rozchod kol 47cm. Jenže aby mi vydržela cca 10 let.
Má někdo nějaký nápad jak to řešit?
Díky za každou radu

Tak teď už vůbec nevím pro co se mám rozhodnout. Kde jsou ty časy, kdy v prodeji nebyl žádný výběr Very Happy
Líbí se mi ta malá Hecht s motorem Briggs & Stratton Series 500 E
a nebo
tu nejmenší Riwall PRO RPM 4735
Hecht má menší výkon, ale prý lepší značku motoru, má divný koš a jednoduchou konstrukci.
Riwall má větší výkon, záběr o 5cm větší (to je akorát pro mě v místech mezi obrubníky) vypadá lépe na obrázku a asi má modernější konstrukci.
Pro co se mám rozhodnout? Co byste si vybrali vy?


Naposledy upravil zachranar dne so červen 13 2020, 10:50, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so červen 13 2020, 9:30    Předmět: Citovat

To je přece úplně jedno, jakou by si koupil sekačku člověk, kterého vůbec neznáš.
Vstupní informace zazněly, teď si to musíš rozhodnout sám. Ty za ní utratíš peníze, ty s ní budeš sekat.
Myslím, že mezi zvažovanými sekačkami nějaký extra rozdíl nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 13 2020, 11:22    Předmět: Citovat

Soused si koupil nějakou "drahou", která má i startování na baterii. Nakonec z toho vylezlo jen to, že to má jen jeden (rychlejší) pojezd a vyšší trávu byl problém prý posekat.
Pokud jsi těch pár metrů sekal elektrickou sekačkou, tak si ber, jak ti tady dobře radí, raději silnější než slabší. Randál to dělá stejný. Samozřejmě s pojezdem a na motor se klidně vykašli. Pokud budeš dělat pravidelnou údržbu na podzim po sezoně a budeš se celkově jen trochu starat a sekat zavčas, tak ti vyhoví každá s pojezdem. Jen se ještě dívej na šířku záběru a jak se ti vejde dveřma a do auta. Pokud ji budeš pravidelně čistit od toho travního maglajzu a občas ji zevnitř na bubnu natřeš, tak ti vydrží každý plech.
Určitě bych ale zrušil ve výběru ty nejlevnější, vždycky se tam najde dodatečně nějaký problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: so červen 13 2020, 11:27    Předmět: Citovat

Vstupní informace? Co tím myslíš? Těch názorů a informací tu zaznělo víc např.
- pod 10 tis.Kč dobrou sekačku nekoupíš
- Kup Al-co- kup jedině s motorem Briggs&Stratton
- dej bacha na shop kde to koupíš
- Kup to u Mountfielda
- kup to od Ťamana (?)
Protože jsem nikdy nekupoval žádnou benzínovou sekačku, asi je normální, že si nevím rady.
Nebo mám přitlačit 3 tis.Kč, udělat kompromis a koupit Riwall PRO RPM 4630 B??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so červen 13 2020, 13:19    Předmět: Citovat

Ta poslední je dobrá volba - posekáš u obrubníků, značkový motor, velká kola, velikost přiměřená pozemku. Nemá regulaci rychlosti pojezdu. Ano, dělá to Číňan. A verze s nevyoseným šasi a noname motorem stojí 5000,- eva.cz
U vyvýšených záhonů mi nedosekává asi 7 cm, možná míň.

A když už stojí STIGA 8990,-, tak musím říct, že za ty peníze bych bral STIGU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so červen 13 2020, 13:40    Předmět: Citovat

zachranar napsal(a):
Vstupní informace? Co tím myslíš? Těch názorů a informací tu zaznělo víc např.
- pod 10 tis.Kč dobrou sekačku nekoupíš
- Kup Al-co- kup jedině s motorem Briggs&Stratton
- dej bacha na shop kde to koupíš
- Kup to u Mountfielda
- kup to od Ťamana (?)
[/url]??


A přesně z toho je vidět, že co člověk, to názor. A ten názor s tebou vůbec nemusí být kompatibilní. To co jsi vyjmenoval jsou jen pocity a dojmy jiných s realitou to nemá nic společného.

Těmi informacemi jsem myslel vlastnosti, jakých ta sekačka může nabývat. Může mít startér (za mě zbytečnost, jiný by bez startétu nekoupil), Může mít výkonný motor (pokud sekáš často tak to nevyužiješ, naopak sekačka bude zbytečně těžká, ale pro mě je to zase důležité, protože mi tráva často přeroste), může mít nezávisle regulovatelný pojezd, některá dosekává k okrajům lépe, jiná hůře atd., atd.

I ta nejlevnější sekačka bude bez nějakých větších kompromisů použitelná a plně funkční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 13 2020, 17:27    Předmět: Citovat

No, já dneska dostal docela dobrou benzínovou sekačku za jahody a třešně. Sice nemá pojezd, ale zase moc toho na zahrádce 500 m² na sekání není. Laughing A chytne na první zatáhnutí. Tak elektrická šla na vyhazov a bude se používat benzínovka. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: ne červen 14 2020, 18:48    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec objednal Riwall PRO RPM 4630 B na dobírku od dodavatele Baťa CZ.
Tak jsem asi dost zariskoval, no a teď jsem zvedav jak to dopadne.
Díky všem za pomoc, za názory a za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne červen 14 2020, 19:47    Předmět: Citovat

Tak jsem to zde přelousknul a taky něco přihodim.

Mám zahradu na rovině cca 1600 m , prvních 12 let sekačka mountefildu
bez pojezdu motor B+ST a tenhle stroj neměl chybu, protože nebylo
potřeba pojezdu jak byla sekačka lehoučká. Ke konci už hodně žrala olej
a shnilo šasi.
V současnosti mám asi 7 - 8 let Husqarnu s pojezdem a nejradši bych jí
skopnul u nás do rokle Evil or Very Mad Řemen pojezdu vydrží ani ne 2 roky, neskutečně obtížně se mění a sekačka je ukrutně těžká, takže manévrování mezi předměty na zahradě je pakárna. Největší lahůdka je ucpávání koše
při sekání trávy na místech kde svítí méně slunce, na jižní straně když neprší je to pohoda.
V minulosti když jsem jí koupil, tak asi za 14 dní čtu nějakou recenzi, kde si všichni na tenhle model stěžovali, poznáte ho podle takového specif. šneku z plastu kterým lítá tráva do koše !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne červen 14 2020, 20:01    Předmět: Citovat

Ještě se vrátim co psal zakladatel vlákna.

Pokud se se musíš často vracet, couvat a vyhýbat různým překážkám, tak v žádným případě
nevidím výhodu mít sekačku s pojezdem a o celk. váze vyšší 40 kg. !!!
Někde jsem viděl sekačku která měla dokonce zatáčecí kola, aby si jí nemusel do zatáčky zvedat
na zadní, ale zkušenosti nemám .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po červen 15 2020, 7:34    Předmět: Citovat

milosak - tak jsi mi zkazil radost.Sekačka váží 39 kg. Zase jsem si naběhl! Mám tu objednávku ještě zrušit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: po červen 15 2020, 8:00    Předmět: Citovat

Ty, co jsi uvedl na začátku jsou lehčí a levnější.

Mám něco jako ten Hecht, ale Oleo-Mac a těžký je to na tak akorát.

Záleží, jak velkou máš latifundii Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: po červen 15 2020, 8:10    Předmět: Citovat

zachranar napsal(a):
milosak - tak jsi mi zkazil radost.Sekačka váží 39 kg. Zase jsem si naběhl! Mám tu objednávku ještě zrušit?


Mám pouze zkušenost za svůj život s jednou sekačkou bez pojezdu a s druhou s pojezdem.
Určitě pokud máš chvilku čas, tak pokud by to šlo vyzkoušet ??
Ale určitě k tomuhle mojemu názoru prs. vyjádření dalších uživatelů .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po červen 15 2020, 8:20    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec na doporuceni "milosak" tu objednávku zrušil a objednal o 10 kg lehčí tu co doporučil "kejki" - Riwall RPM 4735
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: po červen 15 2020, 8:23    Předmět: Citovat

milosak napsal(a):
zachranar napsal(a):
milosak - tak jsi mi zkazil radost.Sekačka váží 39 kg. Zase jsem si naběhl! Mám tu objednávku ještě zrušit?


Mám pouze zkušenost za svůj život s jednou sekačkou bez pojezdu a s druhou s pojezdem.
Určitě pokud máš chvilku čas, tak pokud by to šlo vyzkoušet ??
Ale určitě k tomuhle mojemu názoru prs. vyjádření dalších uživatelů .....


U tý mojí svi_ě těžký je nejhorší couvání, taky má kolem 40 kg, ale asi i ten
pojezd kterej je samořejmě při cou vání vypnut, asi zvyšuje nějak odpor
ale jsem už hodně zaujatej Very Happy to neznamená, že se jí v blízký budoucnosti
určitě zbavim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 3 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund