Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenost se sekačkou s pojezdem?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4280
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 8:03    Předmět: Citovat

Práveže diely alko sú extrémne lacné!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2169

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 8:10    Předmět: Citovat

decmen napsal(a):
Napíšu to ještě jinak. Pokud si chceš koupit SEKAČKU, tak si připrav 13-15 tis.Kč a hlídej motor Briggs&Stratton, výkon 4-5 HP, ideálně s regulací otáček (zajíček/želvička),pojezd.

Veru, ten motor je nezmar, niekolko rokov som s tym kosil zahradu, kde boli aj kadejake nerovnosti, a zvladal to bez problemov. Tusim to bola z Mountfiledu, ma aj pojazd a regulaciu (pekne nastavovanie packou). Len je dost tazka, ale s tym sa musi pocitat. Inak pojazd je super vec, to je potom kosenie zahradu doslova len prechadzka, kedy jedine co musis robit je drzat jednou rukou plyn Smile

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hifista



Založen: May 15, 2005
Příspěvky: 751
Bydliště: U Ostravy

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 8:11    Předmět: Citovat

Asi budu trochu mimo, protože mi nejde o pojezd, ale zrovna dnes jsem obhlížel v Lidlu aku sekačku Parkside. Také už se mi nechce tahat kabel, k motorovým sekačkám mám averzi a na plochu asi 200m čtv. by mohla aku sekačka snad stačit. Má někdo s tou značkou nějaké poznatky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 8:15    Předmět: Citovat

Parkside ruční nářadí je celkem o.k., 3 roky záruka, jak to bude se sekačkou nevím.
Na 200m2 bych si vzal aku strunovku a hrábě Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2169

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 8:39    Předmět: Citovat

Lidl to su take nenarocne veci, a hlavne necakaj, ze zozenies nahradne diely. na 200m2 to mas pokosene s klasickou za chvilu, ja mam na kabel taku fintu. ten kabel drzim v ruke, na strane, kde uz je pokosene, a trocha od tela. Ako kracam, tak ten kabel sa uklada na zem trocha dalej a nehrozi, ze ho pokosim.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 8:54    Předmět: Citovat

Takže koupím tu nejmenší Riwall PRO RPM 4735 a dopředu pojedu a zpět budu zase tahat (tentokrát 29kg).
Je to dobrá volba?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 9:19    Předmět: Citovat

Přečetl jsi ty recenze? Každej druhej nadává, že se blbě vysypává koš !
Nemáš čas zajet i do toho blbýho Mountfieldu a vybrat si to krámě? Kupovat tohle přes net mi nepřijde moc dobrá volba, tohle je potřeba si "vosahat".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 9:30    Předmět: Citovat

A taky si dej bacha na šop, od kterýho to budeš kupovat ! Zrovna ten co ti vyjel jako první je: "sídlo" v Práglu (jen adresa, nic víc), sklad je asi v jedný hale v Černožicích ( to si dokážu představit, jsem rozenej Jaroměřák a vesnice okolo znám jak svý boty) a výdejní místo je další vesnice Zájezd u Český Skalice.
Má z těch všech sice nejvíc recenzí (přes 12000), ale to je pro mě ještě hodně málo .
Ale jsou to tvoje koruny a jistě budou mít jiní opačný názor než já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 10:55    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 11:17    Předmět: Citovat

No vidíš, to už je lepší volba. Ideálně si pro ni zajet na nějakou prodejnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 13:06    Předmět: Citovat

To horší vysypávání plyne z toho, že ten koš je oproti al-ko fakt nacpaný. Takže ano, držím za to poutko vzadu a dvakrát musím pomoct obsahu ven. Jednu sekačku jsem měl s rovným košem, ale byl dost krátký, takže menší obsahem.
Obchodník nedělá servis, já mám servis Riwallu na Mělníku u Pilouna. Takže to je otázka, kde je blízký servis, dovozce je garland.


Vím, že tu je někdo spokojený s Hechtem, ale na https://kutilska.poradna.net/ je pár výživných vláken o Hechtu všeobecně. Protože sekačka není jen motor.

Kutilmil - lanko pojezdu pro 470br vario je fakt levné Laughing A odešla převodovka, to jsou 2000,- a jestli se mění i ty klínky v zadních kolech, tak ještě pár set navíc. Řemen poslali bez zubů za nehoráznou cenu, takže jsem musel vygooglit tajné údaje a u řemenářů stál ozubený pod 200,-. Možná ty současné modely z Číny jsou na tom lépe, tahle žlutá řada je ještě evropská. Když motor seřídili mimozáručně v Litoměřicích, tak to bylo super, ale v záruce mě stál měsíc života.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 13:18    Předmět: Citovat

OK tak koupím Hecht
Pak by mi mohla stačit ta menší HECHT 541 BSW také s tím motorem. Doporučujete ji?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2648

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 13:53    Předmět: Citovat

Moje 3 sekačky:
•Nějaká elektrika z MF, po 5 letech zkrat na motoru, vyměněn v záruce, neřekli ani popel. Pak se nějak vysypalo brzdové obložení, zhotovil jsem nové, bukové, od té doby OK, ale už s ní moc nesekám, visí v chlívě jako náhradní.
•AL-KO 520 BRV, koupena v r. 2010, motor B&S 675, jednou praskla taková malá pružinka, co vrací páku sytiče, koupena za pár korun originální. Motor chytá krásně, AL-KO dává dokonce záruku na to, že motor nastartujete na 2. pokus (ale musí se jezdit na pravidelný servis, což já nejezdím). Teď mi (po 10 letech) prorezavělo šasi, ale to jsem se o něj opravdu vůbec nestaral, nečistil. Koupil jsem nové za 1500 Kč do Brojíře, přehození trvalo sice 2 dny (i s nákupem nových nerezových šroubků, protože ty původní už třeba neměly drážku apod.). Teď už ji budu čistit, přísahám.
•MS19 motokultivátor, koupen cca v r. 2002 jako starší, motor B&S, jednou koupena sada těsnění do karburátoru. Na jaře vždy vyženu pavouky z výfuku, trochu to začoudí a sekám a sekám (jednobubnovou sekačkou Dakr).

Osobně si myslím, že žádná malá sekačka nemá pojezd dozadu. Ten MS19 jej má, ale to je trochu jiný stroj.
Motory B&S jsou z mého pohledu bezproblémové. Hlavně jsou (asi) americké, takže na Ebayi na ně lze koupit cokoli. I tady je dílů dostatek za rozumné ceny.
Díky tomu shnilému šasi jsem uvažoval, že bych další sekačku koupil s hliníkovým šasi, ale je to o jiných penězích. Pak jsou ještě plastová šasi, ale ta asi občas někde (třeba od kamínku) prasknou.
Olej v obou motorech B&S měním pravidelně 1x ročně, vždy před sezónou, používám olej od Mogulu pro 4T malou zahradní techniku, koupen na 5 let dopředu se slevou v MF, litr cca za 65 Kč.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 15:38    Předmět: Citovat

Hifista napsal(a):
Asi budu trochu mimo, protože mi nejde o pojezd, ale zrovna dnes jsem obhlížel v Lidlu aku sekačku Parkside. Také už se mi nechce tahat kabel, k motorovým sekačkám mám averzi a na plochu asi 200m čtv. by mohla aku sekačka snad stačit. Má někdo s tou značkou nějaké poznatky?


věci na aku mají menší výkon, ale pokud nenecháš trávu přerůst, tak to řešit nemusíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 22:10    Předmět: Citovat

nad všemi doporučenými tipy, ční jaký má člověk cit ke strojům. pokud ho nemá, je jedno jaký stroj si koupí, pokud ho má volí jen podle pravděpodobnosti. vím o čem mluvím mám v příbuzenstvu člověka co miluje techniku, akle nemá cit, neslyší, že se motor trápí, nebo nezvyklé drnčení a stále jen opravuje často neodborně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund