Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenost se sekačkou s pojezdem?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 13:45    Předmět: Zkušenost se sekačkou s pojezdem? Citovat

Spoustu let sekám trávník obyčejnou elektrickou sekačkou na své zahradě v členitém terénu mezi keři a stromy. Je to docela dřina a už to nezvládám. Čistá plocha trávníku je cca 800m2, ale musím se často vracet, otáčet a pracně manipulovat se sekačkou bez pojezdu. Už jsem z toho unavený a chci koupit sekačku s pojezdem cca do 7 tis. Kč. S pojezdem, který bych mohl pohyb snadno regulovat dopředu i dozadu.
Elektrické sekačky s pojezdem jsou v prodeji, ale nikde jsem je neviděl ani v praxi, ani v kamenných obchodech. Asi je to nepraktické. Několikrát se mi povedlo i tou obyčejnou el. sekačkou přeseknout kabel, takže asi s elektrickou s pojezdem bych byl „ještě úspěšnější“.
Mám tedy raději koupit benzínovou sekačku? Jakou? Nechci ale nějakou obludu, ideál je rozchod kol 47cm. Jenže aby mi vydržela cca 10 let.
Má někdo nějaký nápad jak to řešit?
Díky za každou radu
Edit 5.7.2020 13:00 h. ->>VYŘEŠENO<<


Naposledy upravil zachranar dne ne červenec 05 2020, 12:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 14:04    Předmět: Citovat

Za mě bych doporučil značku Stiga.
Je v provozu už asi 12 let, kromě běžné údržby a jedné závady ještě v záruce, se na ni jinak nemuselo šáhnout.
Jen pojezd je pouze dopředu, reverz to nemá.
A na velké plochy, které taky seču, mám Dakra.
Taky s pojezdem, ale zase jen dopředu.
Nezalekne se ani náletů o průměru cca 3 cm.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 14:08    Předmět: Citovat

Kup si benzínovou s pojezdem a se startérem. S pojezdem mám sekačky už víc jak 25 let a nic jiného bych ani nechtěl. V poslední době mám problémy i s ramenem, takže až ta moje 10-ti letá doslouží, koupím už jedině se startérem.
Vlastně jsem sekačku bez pojezdu ani neměl.....
Teď mám zahradu asi 800 m2, ale měl jsem taky 3200 m2, to bych se z toho vohrnul.

edit: hlavně ať má motor Briggs+Stratton
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 14:31    Předmět: Citovat

Určitě benzín. Je sice těžká, dělá rámus a smrdí, ale ta absence kabelu dává neskutečnou volnost. Já vlastně se sekačkou jezdím jen dopředu, na začátku sekání to působí poněkud chaoticky a nesystematicky, ale výsledkem je podstatně rychleji posekaná zahrada. Prostě maximální efektivita v pohybu.

Levnější sekačky mají rychlost pojezdu přímo závislou na otáčkách motoru. Pokud jsi v chůzi pomalejší, tak je lepší nějaká s převodovkou. Můžeš si ubrat rychlost a zároveň nepřijdeš o výkon motoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 14:57    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
A na velké plochy, které taky seču, mám Dakra. Taky s pojezdem, ale zase jen dopředu. Nezalekne se ani náletů o průměru cca 3 cm.
A nemusel jsi u něj měnit klíňák pojezdu? Já už dvakrát. Zvlášť po montáži mulčovací skříně. Jinak jsem s ním spokojený.

Na zahradu máme ještě dožívající sekačku z Mountfieldu. Pojezd byl aušusový a už dávno jsem jej odstranil. Teď jsem objevil dvě praskliny v plechovém šasi, které zkusím svařit, v opačném případě ji rozeberu. Vydržela 13 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 15:16    Předmět: Citovat

elektrosvit - mulčovač nemám, Dakra používám asi 4 sezónu.
Seču cca 1500 m², zatím je tam původní řemen.
Ale už budu muset koupit nové nože, pozemek je dost kamenitý, už jsou oštípané. Není už pomalu kde udělat ostří.

Sekačku z Mountfieldu řešil kamarád loni, celé šasi mu shnilo.
Tak si koupil nové, nebylo to moc levné.
Asi to Mountfield nechává vyrábět z plechovkové oceli, že to tak shilo.
Ale každopádně je vždy dobré pořádně sekačku očistit od mokré trávy.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 15:37    Předmět: Citovat

Michal22 - díky za radu, ale s takovou bubnovou bych manželce srovnal zahradu až by byl z toho rozvod Very Happy Very Happy Tu bych vzal někam na louku a ne na zahradu.
decmen - tak jakou bys teď koupil?
Michal22 -Moutfield - nikdy - jsou předražený
Prosím o radu, už budu muset zase sekat - ach jo! Benzínku ano, ale jakou? Například?
https://www.elektromarket.cz/katalog/produkt/vega-46-hwxv-6in1vega 6390 doprava zdarma
https://www.mall.cz/rotacni-benzinove-sekacky-pojezd/fieldmann-fzr-5114-170b-benzinova-sekacka-28-kw?src=bestsellers 6695 Kč
https://www.mall.cz/rotacni-benzinove-sekacky-pojezd/hecht-541sw-benzinova-sekacka-1-75-kw-41-cm 4790Kč
https://www.mall.cz/rotacni-benzinove-sekacky-pojezd/fieldmann-fzr-4210-b-benzinova-sekacka-19-kw?src=bestsellers 4995Kč
Jsem zmatený, fakt nevím a nechci vyhodít zbytečně prachy za něco co budu muset pak pracně a složitě odkládat na sběrný dvůr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 16:21    Předmět: Citovat

Je NE Fieldmann !!!
To je těžký, za málo peněz málo muziky. Nepočítej, že pořádnou sekačku s pojezdem koupíš pod deset tisíc. A Mountfield (myslím) dává na tyhle věci 7 let záruku. Nebo to tak kdysi bylo,teď jsem tam už dost let nic nekupoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 16:41    Předmět: Citovat

Napíšu to ještě jinak. Pokud si chceš koupit SEKAČKU, tak si připrav 13-15 tis.Kč a hlídej motor Briggs&Stratton, výkon 4-5 HP, ideálně s regulací otáček (zajíček/želvička),pojezd. A máš na 20 let pokoj - pokud se o ni budeš starat.
Jestli máš rozpočet 6 tisíc, tak je to asi jedno. U toho zelenýho sajrajtu z Fastu budeš víc čekat na opravu než sekat trávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 17:54    Předmět: Citovat

decmen - nikdy jsem nic neposílal do nějakého servisu. Když něco koupím, tak to musí držet a předepsanou údržbu a malé opravy udělám sám. I kdyby v záruce. Nebudu se zabývat balením, odvozem, čekáním...
Měl jsem el. sekačky za cca 1500Kč celá léta a nemusel jsem se o ně starat. JENŽE JSEM SE S NIMI NADŘEL - sem tam nahoru dolů, kolem dokola a zase dokola kolem vlastní silou. Teď už na to nestačím, zvlášť když tráva roste po těch srážkách jako blázen. Týdně to chci ojet za hoďku a pak leháro.
Tak jakou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 19:13    Předmět: Citovat

Těžké radit, já mám tu VeGu a více méně spokojenost, ale jsou to levné sekačky...
Výhodou těhle Číňanů je, že se na ně dají veškeré náhradní díly levně sehnat na Aliexpressu. Ojnice, píst, klikovka, karburátor... všechno položky v řádech stokorun. Z tohoto pohledu je ta sekačka vlastně nesmrtelná.
S tím servisem samo-domo, je to ale horší, to zjistíš až poprvé trefíš velký kámen. Rozebrat/složit/seřídit motor z auta umím, ale seřídit rozhozené časování na sekačce jsem nedokázal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4250
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 21:22    Předmět: Citovat

Kludne kup kosacku alko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 21:39    Předmět: Citovat

Zadávateľ chce kosačku s pojazdom aj s cúvaním. Tiež by sa mi taká hodila. Je to bežné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 21:50    Předmět: Citovat

Já jsem se s Brigs+Stratonem nasekal dost, ale ty odcházející membrány mě potrápily. Díly na AL-ko jsou tak drahé, že bylo jednodušší koupit sekačku od Ťamana a spokojenost. Chytá na drc, má regulaci rychlosti pojezdu a koš tak akorát, abych ho narvaný zvednul a vysypal do kompostéru. Koš má zezadu ucho, takže se dobře vysypává. Byl u ní náhradní nůž, mulčovací záslepka a když v ní přes zimu zbyl benzín, tak jsem s ním letos zjara nastartoval a posekal. Nic se nepovoluje, barva neloupe, šroubky nechybí, pojezd jezdí i do kopce. Na Heurece jsou i negativní zkušenosti, snad budu mít štěstí nadále.

https://www.ceskykutil.cz/clanek-12730-riwall-4-v-1-rotacni-sekacka-silna-jako-bamblbi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mojza



Založen: Sep 01, 2006
Příspěvky: 337
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2020, 21:52    Předmět: Citovat

Ahoj, měl jsem Gardenu bez pojezdu Ø49cm na zahradu 1500m², nadřel jsem se ale neprorezlo-li by šasí, tak seká dodnes, motor Briggs&Stratton. 5. sezonu mám HECHT 551SB Ø51cm, s pojezdem, 4v1,motor B&S, 1x jsem měnil vzduchový filtr minimální úržba, celkem spokojený. Mountfield dělá úplně stejné sekačky (snad i u stejného výrobce) jen je prodává pod svou předraženou značkou. Osobně bych kupoval jen sekačku s motorem B&S (jsou prý motory vyvinuté pro US Army, podle mne a servisáků držáky), ne Fieldmann a ne u prodejce Polagro (špatný přístup k zákazníkovi během řešení záruky). Ještě jsem neviděl sekačku se zpátečkou, kromě robotické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 1 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund