Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysokonapěťové tr. NPN z televizních rozkladů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 20:52    Předmět: Citovat

Nemyslel jsem jen rozběhat VN trafo, to se ani nemusí stavět Smile
Jde mi o to, postavit to právě s těma tyristorama, bez VN trandu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 17:42    Předmět: Citovat

citace:
Není o čem přemýšlet, jasně že schovat. Poctivé trandy, mají krásné velké čipy, ve slušném pouzdře.
Po podzimním covidovém sobotním úklidu jich mám navíc nejmíň pět (tj. SU160, SU161). Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 19:36    Předmět: Citovat

Sorry za OT.

judeware napsal(a):
citace:
Není o čem přemýšlet, jasně že schovat. Poctivé trandy, mají krásné velké čipy, ve slušném pouzdře.
A proč vždycky tak blbě cituješ (ale nejenom ty, takových tu je Sad ), když nevíme koho?
Je to tvoje vlákno - ty se v něm vyznáš-orientuješ dobře, ale co všichni ti ostatní?
To si mají sami dohledávat koho a odkud jsi vlastně odcitoval?
Je to jenom o tomto:
kód:
[quote] anebo [quote="Kremik"]
Nevypadá to líp?:
judeware napsal(a):
Kremik napsal(a):
Není o čem přemýšlet, jasně že schovat. Poctivé trandy, mají krásné velké čipy, ve slušném pouzdře.
A když to budu chtít ještě "vyšperkovat", tak to napíšu takto:
judeware napsal(a):
Kremik na 1. str. vlákna ve st, 10.června 2020 v 9:13 napsal(a):
Není o čem přemýšlet, jasně že schovat. Poctivé trandy, mají krásné velké čipy, ve slušném pouzdře.
kód:
[quote="Kremik[size=9] na 1. str. vlákna[/size] ve st, 10.června 2020 v 9:13"]

Přitom jen stačí kliknout na tl. CITOVAT (v příspěvku vpravo nahoře!) a vytáhnout si z příspěvku jen to podstatné (co chceš odcitovat) - příp. to ještě "vyšperkovat".
Jsou tady zase ale i opačné extrémy - řada uživatelů naopak cituje každý příspěvek, i když jeho odpověď na něj přímo navazuje - a odcituje ho úplně celý. Což je ovšem proti PRAVIDLŮM !

Admini/moderátoři:
Nebylo by vhodné vytvořit třeba v sekci Provoz fóra vlákno (označené třeba jako Důležité:), kde by se mohly dávat takovéto (a podobné) dotazy a vysvětlivky?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: so prosinec 05 2020, 23:57    Předmět: Citovat

Ale vždyť v tomhle případě nezáleželo, kdo byl autor toho výňatku...

Když by na to Kremik narazil, zřejmě by se k tomu i vyjádřil. Tolik zájemců o použité součástky tu přece není. Např. sinclair požaduje "specifický segment polovodičů" a o tyto SU16x by si určitě neřekl.

Absence jména u citovaného aspoň vede čtenáře k tomu, že si téma projde od začátku, oživí si ho a může připsat něco podnětného i sám. Koneckonců stejně ty tranzistory budou ležet ve skladu až do léta a pak se uvidí (a že ještě přibydou, je skoro jisté).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06 2020, 5:57    Předmět: Citovat

K čemu se mám vyjádřit, že sis natěžil pět tranzistorů? Jako nabídku jsem to nepochopil Smile
Ale na pět trandů do léta stejně zapomenu. Ani nevím kdy tam zas pojedu.
Kdosi tu nabízel pár ruských EPROMek. Ale taky to bylo přes půl světa. To holt člověk musí pustit z hlavy, no. Nemusí všechno končit u mě, i když takovou věcí nikdy nepohrdnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06 2020, 8:39    Předmět: Citovat

judeware napsal(a):
Ale vždyť v tomhle případě nezáleželo, kdo byl autor toho výňatku...
...
Absence jména u citovaného aspoň vede čtenáře k tomu, že si téma projde od začátku, oživí si ho a může připsat něco podnětného i sám. Koneckonců stejně ty tranzistory budou ležet ve skladu až do léta a pak se uvidí (a že ještě přibydou, je skoro jisté).

Nic ve zlém - ale to nebylo jen v tomto případě (v tomto příspěvku), ale téměř pokaždé:
judeware na 1. str.ve st, 10.června 2020 16:57 napsal(a):
No vida, že když se lidi zamyslí nad věcí, že to jde a nesklouzne to k bůhvíčemu, jak se tu mnohdy děje... Number one
citace:
...s takovýma trandama houfně bastlily elektronický zapalování.
...
Kremik, microlan:
Souhlasím, beru na vědomí, není co dodat. Snad jen to, že skladování čs. součástek obecně, to by bylo na samostatné a dlouhé téma. Smile
citace:
Budeš je roky opatrovat a nakonec je stejně vyhodíš.

judeware na 2. str. ve čt, 11.června 2020 15:40 napsal(a):
citace:
Vzpomněl jsem si akorát na teslák...
...

Chceš další?
Projdi si to svoje vlákno (a nejen toto!) - takhle chceš donutit všechny, aby si tvoje vlákna nastudovali? Každý se ti na to vyse .. vyprdne Laughing
Kremik ti to napsal jasně.

Ale proto píšu "Nic ve zlém" - toto praktikuje "xxx" uživatelů, řekl bych spíše z neznalosti ("pro oči nevidí tl. CITOVAT").
Řada dalších (a "taktik 1953" je v tomto vzorným případem) zase řádně neukončí svoji citaci (tagem - anebo jak se tomu nadává) "[/quote] " Exclamation
Respektive - on si ten "tag" smaže při zkracování citovaného příspěvku (i s ním) Sad
Příklad z tohoto vlákna:
tiktak1953 tam napsal(a):
[quote="weed_smoker" ]Tak to budeš potřebovat dost času.
-------------------------------------------------------------------
Pokracovanie tu:http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=49735&start=45


Ale toto OT by patřilo spíše do toho mnou navrhovaného vlákna.
Třeba se admin "chytí" Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne prosinec 06 2020, 8:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06 2020, 8:44    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
...mám v plánu postavit s nimi VN zdroj s VN trafem z telky, samozřejmě bez vychylovaček...

Bez vychylovaček? Impedance LC obvodu vychylovaček se sériovým kondenzátorem se na vlastnostech zdroje vn podílela. Až se rozhodneš ten zdroj stavět, postarej se, aby oba tyristory spolehlivě vypínaly. Přinejmenším najdi vhodnou frekvenci. Ne nadarmo byla v konektoru vychylovaček propojka napájení, aby zdroj s odpojeným konektorem k vychylovačkám zůstal bez napětí.
S tranzistorem tato starost odpadne.

Pokud jde o citace vložené uživatelem, který je vkládat umí, pokládám absenci jména citovaného autora za záměr, až už proto, aby se laskavý čtenář přiměl k přečtení předcházejících příspěvků, nebo proto, že je vlastně jedno, kdo to napsal. Zasahuji jen do citací, jejichž použití je zjevně zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06 2020, 8:49    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

[color=darkred]Pokud jde o citace vložené uživatelem, který je vkládat umí, pokládám absenci jména citovaného autora za záměr, až už proto, aby se laskavý čtenář přiměl k přečtení předcházejících příspěvků, nebo proto, že je vlastně jedno, kdo to napsal. Zasahuji jen do citací, jejichž použití je zjevně zbytečné.

Ha ha - teď se to povedlo i hlavnímu adminovi - Jardo rovněž nic ve zlém Agree
Laughing Stačil jsi opravit, než jsem to "sesmolil" Laughing
Ale i to je účelem - opravit si po sobě, co napíšu - což zase řada už. tady ignoruje!

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06 2020, 10:35    Předmět: Citovat

I takto lze reagovat:

Přebytky SU16x jsem uvedl na základě tohoto výňatku (Kremik):
citace:
Pokud máte přebytky které nechcete, rád se jich ujmu.
Z toho se dá usoudit, že by ty dederónské klobouky neodmítl.


Janovi z Br&Byl:
Věta o tesláku z 11.6. 2020 (brněnského modrého zakázance) padla jen těsně přede mnou, takže jsem neměl důvod tam nějakou přezdívku uvádět. A neuvádím ji téměř nikdy, pokud souvislost není kilometry textu daleko. Zdůvodnění uvedl červeným písmem červený Jarda. Tož tak. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06 2020, 13:38    Předmět: Citovat

OK - beru.
Já jen proto, že ne každý je ochotný se prohrabávat celým vláknem zpětně, ale když ti to takhle vyhovuje . . .
Pokud si to takhle usnadňuješ pro sebe a zároveň to ztěžuješ diskutujícím (zvlášť když je v tom tvůj úmysl), tvoje věc . .
"Každý svého štěstí strůjcem".

Ale všechny ty moje OT připomínky byly brány spíše všeobecně - nebyly mnou cíleny pouze na tebe Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 15:17    Předmět: Citovat

Při rozebírání čb. TV jsem narazil na BU208 s logem ST®. Je pravý, nebo je to napodobenina? DateCode je 9414. Oprava musela proběhnout před rokem 2000, později se černobílé TV snad ani neopravovaly. V čs. televizorech jsem vídal buď SU161 nebo (občas) BU208 s logem Motorola.

Na vrchu kovového klobouku je nástřik jakousi stříbřenkou, přes ni je tmavší potisk, viz foto. Na jeden takový už jsem narazil dřív.



PA080249.JPG
 Komentář:
"ST BU208A"
 Velikost:  183.02 kB
 Zobrazeno:  30 krát

PA080249.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po říjen 09 2023, 17:45    Předmět: Citovat

Vzhledem k datu výroby (téměř 30 let) to bude ještě originál - STMicroelectronics Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po říjen 09 2023, 19:54    Předmět: Citovat

Přiznám se, že jsem pochyboval, jestli ta firma tento T vůbec dělala. Navíc ten potisk vypadá stejně mizerně, jako dnešní čajna napodobeniny všeho možného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 09 2023, 20:03    Předmět: Citovat

Google ti nefunguje?
https://eu.mouser.com/datasheet/2/389/stmicroelectronics_cd00000993-1204537.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po říjen 09 2023, 20:42    Předmět: Citovat

judeware mj napsal(a):
Přiznám se, že jsem pochyboval, jestli ta firma..

Tohle je opravdu originál od STM a jejich provedení (potisk) bývalo takové všelijaké.. V "dřevních dobách" CRT jsem je používal dost často. Měl jsem na ně osvědčené zdroje nákupu a fungovaly bez problémů. Ještě je tu někde mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund