Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozlišení TV pro HDMI z PC
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 2:09    Předmět: Rozlišení TV pro HDMI z PC Citovat

Potřebuju pro kámoše do obytnýho auťáku vyřešit televizi a zároveň PC monitor. Propojení HDMI.
- Velikost, maximálně se vejde 27" ale ty už se snad ani nevyrábějí, takže 24".
- Rozlišení Full HD, slyšel jsem z více míst, že při rozlišení HD Ready je obraz z PC docela hnusnej. Máte s tím někdo zkušenost?
- Smart není podmínka když je k dispozici PC
- 2 x HDMI
- USB s možností přehrávání, nahrávání může ale nemusí
- Scart nebo kompozit být musí.
No a výsledek je, že jsem v 24" nic s požadovaným vybavením nenašel. Sad

Pouze v 22" Hyunday FLP22T100, Gogen TVF22P202T a Gogen TVF22P406STC.
Kdyby se vešel 32" tak je výběr o dost větší ale v 24" vůbec nic. Jedině snad řešit převod Scart na D-SUB, pak by se pár typů našlo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 8:06    Předmět: Citovat

a kdybys nekoupil TV, ale jen PC monitor s vhodnými parametry ?
Dáš k tomu STB jaký si vybereš.
Cenově tě to vyjde do 4tis.
takto sleduji TV v pracovně už 8 let a když je potřeba odpojím HDMI a přepojím ho do NB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 8:26    Předmět: Citovat

Samsung robil okrem televizorov aj monitory (SyncMaster) s TV tunerom, ale to uz asi skoncilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 9:16    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
a kdybys nekoupil TV, ale jen PC monitor s vhodnými parametry ?

S tím mám velice špatnou zkušenost, řešilo se to tu asi před čtvrt rokem:

Narazil jsem po pár týdnech provozu v souvislosti s STB 2020-kou na jednu divnou věc. Pokud se HDMI kabelem připojí PC monitor AOC E2470Sw, tak se dějou podivnosti. Pokud se dívám na cokoliv od ČT a pošlu z STB do PC monitoru cokoliv ve formátu: 1920x1080/28K/50Hz tak monitor maká, zobrazí stejnej formát jako je nastaveno v STB.
Když ale přepnu na jakejkoliv program mimo ČT, tak monitor stále ukazuje rozlišení 1920x1080/28K/50Hz ale za 3-5 sekund se obraz kousne. V ten moment se kousne i zvuk, kterej beru z digitál Cinče na STB.
Jenže divný je, že to dělá jen občas. Pak je několik dní bez problémů a pak zase znova. Pokud ten STB na zkoušku připojím přes HDMI s TV Samsung nebo Panasonic tak to neudělá nikdy, celý týdny bez problémů.
Ještě jeden poznatek, pokud na STB nastavím výstupní formát 576I tak se PC monitor přepne taky na 576I a problém zmizí. Jenže při dalším zapnutí STB se vše vrátí na 1920x1080, takže taky nepoužitelný.
Nějakej problém s komunikací mezi STB a PC monitorem přes HDMI kabel?
Zkoušel jsem i jinej PC monitor Philips a s ním jsem se do stavu zakusování nedostal nikdy. Takže nakonec nějakej bug v AOC monitoru? Sad


Stále nevím, co to dělá, jestli STB nebo monitor.
No a dělat na tom výzkum se mi tedy moc nechce.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 9:28    Předmět: Citovat

Před asi dvěma roky jsme kupovali jako přenosný TV monitor 24" full HD Philipse. Dělali to v klasickém provedení i s velkým reprákem místo nohy. Tu klasickou verzi Datart stále má: https://www.datart.cz/televize-philips-24pfs5505-cerna.html Ale nevidím tam kompozit, zato má VGA...
Pro PC je potřeba vyzkoušet, zda to opravdu zpracovává signál jako RGB 4:4:4. Dnes už to tak většina TV má, ale třeba můj starý Samsung umí interně jen 4:2:2, takže barvy jsou mázlé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 9:39    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Samsung robil okrem televizorov aj monitory (SyncMaster) s TV tunerom, ale to uz asi skoncilo.

Ty už jsou všude vyprodaný a taky bych byl řekl, že nemají H.265/HEVC. Aspoň o tom nikde není zmínka.

Mě by spíš zajímalo, jake bude vypadat na HD Ready signál z PC. Když pošlu do TV co umí Full HD 1680x1050 z PC signál odpovídající HD Ready 1366x768, tak je z toho sníženej pruh a neostrá hrůza. Ale třeba uvažuju blbě...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 9:50    Předmět: Citovat

Jde o to, jestli TV umí nativně rozlišení panelu nebo ne. On ten HDready panel je 1366*768. Pokud to do té TV jde takhle poslat, tak je to ostré, jen to rozlišení už je pro dnešek nízké, stejně jako u levných notebooků. Pokud pobere jen 720p, tak to bude přepočítávané a neostré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1729
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 14:53    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Jde o to, jestli TV umí nativně rozlišení panelu nebo ne. On ten HDready panel je 1366*768. Pokud to do té TV jde takhle poslat, tak je to ostré, jen to rozlišení už je pro dnešek nízké, stejně jako u levných notebooků. Pokud pobere jen 720p, tak to bude přepočítávané a neostré.


Rozlišení 1366*768 pro výstup lze nastavit na notebooku pomocí programu PowerStrip, jinak je to opravdu hnusný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 15:31    Předmět: Citovat

jardafiala napsal(a):
Rozlišení 1366*768 pro výstup lze nastavit na notebooku pomocí programu PowerStrip, jinak je to opravdu hnusný.
V tom problém nebývá. Jde o to, aby to TV pobrala. Mně třeba Samsung něco bere přes VGA, ale to samé rozlišení přes HDMi neumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 16:25    Předmět: Citovat

V návode na použitie majú Samsungy ale aj iné TV tabuľku rozlíšení aké vie cez HDMI alebo VGA vstup. Treba si pozrieť či je tam aj rozlíšenie, ktoré má panel, a ak áno, obraz bude dobrý. Full HD je 1920x1080, HD Ready je 1366x768. Už som videl šmejd, ktorý mal panel 1366x768 ale vstup vedel maximálne 1024x768, to potom vyzeralo...

A ešte maličkosť, na Full HD TV treba nastaviť pomer strán ako "overscan", vtedy je to 1:1. Pri nastavení 16:9 je zo vstupu 1920x1080 urobený výrez a ten je roztiahnutý na 1920x1080, čiže je potom trochu rozmazaný. Fakt neviem kto toto vymyslel.

edit: Tak sa opravujem, ono sa to volá "Iba skenovanie", som si to pomýlil s niečim iným. V každom prípade "16:9" alebo "Pôvodné" nieje vhodné pre obraz z PC.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.


Naposledy upravil PotPalo dne st leden 27 2021, 16:55, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 16:37    Předmět: Citovat

To se vymyslelo už v dobách dávných, kdy TV byla analogová a obraz bylo třeba roztáhnout, aby se zakryly chyby u krajů. A přeneslo se to až do HD, protože i tam je možné pustit starší film s bordelem po stranách.
Jen mi přijde divné, že by se to správné zobrazení u tebe jmenovalo právě overscan. Overscan je standardně označení pro to roztažení, stejně jako underscan je zas označení pro zmenšený obraz. Můj starší Samsung to správné zobrazení označuje jako 1:1, viděl jsem i označení full.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 20:12    Předmět: Citovat

Koukám, že je to stejně problematický jako cpát signál z STB po HDMI do PC monitoru.
Asi pošlu kámoše s obytňákem do prodloužených zad, ať se s důvěrou obrátí na někoho jinýho...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 21:35    Předmět: Citovat

Problém to nieje, ale treba to skrátka vyskúšať. Mal som TV s rozlíšením 1366x768, ale v PC sa dalo nastaviť iba 1360x768 alebo omnoho vyššie. A v TV sa nedal nastaviť pôvodný pomer strán, takže to obraz rozťahovalo o tých 6 pixelov a to bola hrôza. Je to kus od kusu, každý TV je iný. Najjednoduchšie je pripojiť TV k PC alebo notebooku, nastaviť rozlíšenie a pozrieť ako to dopadne.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st leden 27 2021, 21:58    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Koukám, že je to stejně problematický jako cpát signál z STB po HDMI do PC monitoru.
Asi pošlu kámoše s obytňákem do prodloužených zad, ať se s důvěrou obrátí na někoho jinýho...
Spíš k čemu potřebuje ten analog, toho se nejde zbavit? Pak bys měl FullHD Philipsku bez dalších problémů. 2 nebo dražší verze 3 HDMI konektory má. A pokud je ten analog tak nutnej, nedal by se obejít převodníkem na HDMI?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 28 2021, 16:59    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
A pokud je ten analog tak nutnej, nedal by se obejít převodníkem na HDMI?

Po těch Philipsech 24PFS5505 nebo 24PFS5535 nebo 24PFS6805 jsem koukal. Převodník by asi být mohl ale kterej? Koukal jsem na Krupa.
Kompozitovej:
https://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=6802
Tenhle je dražší ale v čem je lepší netuším:
https://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=5505

Neměl by být převod z RBG ve Scartu lepší?
https://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=3325
Jede to z RBG nebo kompozitu. U kamer RBG nebýval ale jen S-Video a RCA kompozit. Nevím, na co to komkrétně potřebuje.

Nebo převýst analog do VGA? https://www.luxo.cz/prevodnik-video-pal-na-vga-s-moznosti-nastaveni-jas-kontrast-az-1280x1024-scaler-5v-19.html Asi to nebude moc perspektivní, co?

Poraď prosím, vypadá to, že máš přehled. Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund